Auto HI-FI Club CZ

autohifi,auto hi-fi,auto hifi,autohificlub,auto hi-fi club,club, klub,fórum,autorádio,autozesilovač,autorádio cd,autorádio mp3,autorádio dvd, tuning,srazy,tuningshow,klub,emma,dbdrag,tuning,autotuning,carstyling, tlumeni, Alpine,octavia,Brax,Denon,Clarion,Pioneer,Sony,panasonic,Helix, Dynamat,dego,Hertz,Audison,Fusion,McIntosh,Focal,Rockford Fosgate,Dynaudio,JBL,xenony,becker,jvc,kenwood,ground zero,dietz,morel doorboardy ,zapojeni,felicia,pioneer,peugeot,zastavba,audio,306,repro,golf,instalace,dls,4x100,FELICIE,morpheus,helix,audi(forum)

o

Forum > Autohifi > umiestnenie výškových reproduktorov

 o Navštíveno 3557x o
o 18.11.2014, 14:09 | skoki
ahojte. pri prezeraní rôznych autohifi foto, som na zahraničných fórach našiel veľa inštalácii, kde umiestňujú výškové reproduktory dole k nohám. Najprv som to považoval za hlúposť ale často tak umiestňujú kvalitné a drahé komponenty a teda predpokladám, že to nerobia neznalí ľudia. Jediná výhoda, ktorá ma pri tom napadla, že mám všetky reproduktory pri sebe. V čom je to dobré a prečo to tak robia? (nemám v pláne to realizovať, len ma to zaujíma)

foto k příspěvku  od skoki



o 18.11.2014, 14:52 | noclue
bez procesoru mas malo moznosti nastavit fazovu korekciu, je treba mat fyzicky dostatocne daleko od usi.. takze toto je z doby, ked nebolo aktivne nastavenie....

. pre tu srandu skus hodit vysky k noham, tak, aby si ich videl... scena sa vzdiali, a ako to je normalne nastavene, tak bude na kapote, lebo mas vysky cca 120cm od ucha a to je daleko za (pred) prednym sklom.
o 18.11.2014, 15:44 | skoki
schválne to skúsim vyskúšať. Som zvedavý v akej výške bude scéna
o 18.11.2014, 16:46 | michalm
U Boston Acoustics dosť časté odporúčanie montáže. K tomu sa predávali tzv. ambientné výškače spolu s výhybkou, umiestňovali sa nad palubovku aby sa scéna vytiahla hore.
o 18.11.2014, 17:32 | Toxxx
Toto ma tiež vždy zaujímalo :) Chcel som to aj skusiť ale pri aute ktoré požívam každý deň a za každého počasia a vozím ľudí by to mohlo prísť k úrazu ale moc rád by som niečo také rád popučúval.
o 18.11.2014, 18:21 | Fonfy
tiez som nato vzdy pozeral a nechapal som tomu ze co im j*be? :D
o 18.11.2014, 18:55 | ivls
Pár roků zpět na ME EMMA jsem si takto navrhnutou instalaci poslechl, protože mě velice zajímalo a nevěřícně jsem kroutil hlavou, že scéna byla tak, jako při obvyklém rozmístění měničů.
Myslím, že tohle bylo i dost profláknuté v Americe.
o 18.11.2014, 18:57 | Fonfy
ivls: to mi hlava nebere fakt to hralo dobre?
o 18.11.2014, 19:34 | petis
Ambienti výšky měl erix7 v RX 7mičce.
o 20.11.2014, 23:39 | hifim@ni@k
Fyzickou vzdálenost měničů ničím nenahradíš.
Jen nechápu jak to může fungovat, když před tou výškou bude mít nohy řidič i spolujezdec. To přece musí mít vliv?
o 21.11.2014, 00:20 | noclue
hifi: ked som to skusal, tak som ich dal tak, aby som ich videl, spoujazdca som nemal
o  Zpět  o  Nahoru
o
 

Vložit nový příspěvek do fóra


  Pro vložení příspěvku musíte být přihlášen/a.
Stránka vygenerována za 0.3262 sekund.