Auto HI-FI Club CZ

autohifi,auto hi-fi,auto hifi,autohificlub,auto hi-fi club,club, klub,fórum,autorádio,autozesilovač,autorádio cd,autorádio mp3,autorádio dvd, tuning,srazy,tuningshow,klub,emma,dbdrag,tuning,autotuning,carstyling, tlumeni, Alpine,octavia,Brax,Denon,Clarion,Pioneer,Sony,panasonic,Helix, Dynamat,dego,Hertz,Audison,Fusion,McIntosh,Focal,Rockford Fosgate,Dynaudio,JBL,xenony,becker,jvc,kenwood,ground zero,dietz,morel doorboardy ,zapojeni,felicia,pioneer,peugeot,zastavba,audio,306,repro,golf,instalace,dls,4x100,FELICIE,morpheus,helix,audi(forum)

o

Forum > Autohifi > Rada zesilovač

 o Navštíveno 6256x o
o 29.11.2014, 17:32 | zach
Zdravím,
mám v autě na přední repro Rainbow SL-C6.2 PRO pověšenej zesilovač Massive Audio NX2. Zkoušel jsem zesilovač vyměnit za Etona, co mi pohání woofer, a ty rány, co vydávaly repráky ve dveřích na kopáky, to byla pecka. Problém je v tom, že Massive nemá bass boost a rádiem (ekvalizérem) nedokážu vybudit repráky k nějakýmu kopavýmu a zábavnýmu hraní. Proto mě hlodá myšlenka na výměnu zesíku. Podmínka je, že musí být maličký a mít bass boost.
Otázka z ní: máte někdo zkušenost se zesilovačem Rainbow Beat 2 nebo 4? Případně Massive Audio BX2 ?


o 29.11.2014, 17:41 | Pavel 528
spis je otazka,jak byl ten eton silnej,protoze si myslim,ze to spis bude malym vykonem NX2
o 30.11.2014, 13:01 | zach
Eton PA 5402 , čili výkonu až až (a je fakt, že to bylo hodně cítit, že je tam obrovská rezerva)
o 30.11.2014, 13:25 | pepe689
bass boost je k cemu :-(((to je jak loudnes nebo jako žiletka místo toaletaku :-nepouziva se akorát dojebes repro ..jinak zesik je samo sebou slaby
o 30.11.2014, 13:29 | zach
vím taky,že bass boost by se neměl používat, ale když se to snažím dohnat ekvalizérem, tak je zvuk neskutečně zahuhlanej a rozplizlej. Když jsem dal bass boost na Etonu, tak to skutečně vytáhlo jen spodní frekvence a konečně byly slyšet basy lezoucí ze dveří (což se doteď dělo jen minimálně).
o 30.11.2014, 18:17 | Toxxx
EQ a podobne treba dať na Flat. Použiť maximálne keď je niekde diera. Zapínať bassboosty a iné k.rvítka zvuku by malo byť trestný čin. Keby si reagoval na moj mail tak by som ti aj mohol z niečim pomocť. Do Třebíče to máš kúsok. NX 2 je slabý zes na to úplne. A je jasné že s Etonom to ožije lebo má výkon a kontrolu. Tento by zes by tomu dal šťavu a s dobrým nastavením by z toho šlo dostať dobrý zvuk.Tento zes ma o niečo vačší výkon než výrobca udáva.

[ Link ]
o 30.11.2014, 19:10 | Pavel 528
no pokud do toho nechces tolik davat,tak ja ti nabidnu velmi kvalitni 2kanal GZ se 2x150W za 2800kc

[ Link ]
o 30.11.2014, 20:27 | zach
To už jsem si taky všimnul, že NX 2 je na to asi slabý, nicméně co lepšího tam dát, když max rozměry může mít 23x25cm (a to nemám započítaný místo pro kábly,takže spíš menší)? Kdybych měl dvojitou podlahu a tím pádem hafo místa, tak to neřeším a vyměním to za něco silnějšího, ale dvojitou podlahu fakt dělat nechci a nevím, kam jinam bych ten zes nacpal (teď je pod přední sedačkou).
Proto jsem přišel s dotazem na miniaturní zesilovač (třeba i zmůstkovanej čtyřkanál), kterej bude silnější a bude mít bassboost (basák mám dost často vyndanej z kufru kvůli místu a mám rád, když je hudba dost nakopaná, což se díky bboostu daří - vím, že to není ideální řešení, ale často to bývá o kompromisech, když se jedná o dialy car).
Díky za názory a případný zkušenosti :)
o 30.11.2014, 20:54 | Toxxx
Tak jedine asi toto.
[ Link ]
o 30.11.2014, 20:56 | zach
Spíš jsem si říkal něco takovýho:
[ Link ]
ideálně,kdyby někdo prodával jetý.
o 30.11.2014, 21:03 | Toxxx
NX4 ti bohate stačí. BX je úplne zbytočná ;) Dobre nastaviť a bude to ok.
o 01.12.2014, 12:16 | zach
Tak bohužel, NX4 se mi tam nevejde :(
Asi zkusím napsat na bazar, jestli náhodou někdo třeba nebude BX4 prodávat (za zkoušku nic nedám a 8k za nový se mi dávat nechce)
o 01.12.2014, 14:05 | pepe689
to bych taky nedal
o 06.12.2014, 16:33 | zach
Mám teoretický dotaz ohledně 2k a 4k zesilovačů.
Je mezi nimi nějaký rozdíl v kontrole, výkonu a zvukové kvality, když bych chtěl zesilovač pouze na přední repro,tzn. jestli je lepší dvoukanál nebo se mu vyrovná čtykanál? (4 kanál totiž bývá často rozměrově menší na daný výkon a za dané peníze se dá sehnat podstatně výkonější)
o 07.12.2014, 00:36 | noclue
2k vs 4k sa neda napisat vseobecne. zavisi od konkretneho typu.
matrix x4 je 4 kanal a urcite lepsi nez 99% dvojkanalov na planete ;)

porovnavas 2x dvojkanal a stvorkanal alebo 1x dvojkanal a stvorkanal?
o 07.12.2014, 05:42 | radaman
Výkon NX4...

tak sem napiš rozměry ne?

foto k příspěvku  od radaman

o 07.12.2014, 10:22 | CarMedia.cz (P)
Možná by se ti mohl líbit nový model zesilovačů DLS Reference. V průběhu příštího týdne nám má přijít první preview 4ch a monobloku. Bohužel jen 1 a 1 kus na odzkoušení.. Cenově nové zesilovače třídy Reference na tom budou od předešlé řady podstatně, ale skutečně podstatně příjemnějí.. Rozměrově také hodně příjemné a výkonům se dá věřit, ba naopoak, 100% v nich bude víc, než je na papíře.. Zvuk zesilovačů DLS také nikdy nesklamal.. Více info o 4ch ze: [ Link ]

foto k příspěvku  od CarMedia.cz

o 07.12.2014, 11:03 | noclue
tu je moje auto na zimu a potapanie, v kufri nie je nic. Ani subwoofer.
[ Link ]

je tam popisany cely install aj odpovede na vacsinu tvojich otazok

o 07.12.2014, 12:35 | zach
noclue: tak matrix x4 už je trochu jinej svět :)
porovnávám 1x dvoukanál vs. 1x zmůstovanej čtyřkanál.
Ten Massive NX4 celkem sklamání, protože výrobce uvádí 2x400W a ve skutečnosti nemá ani polovinu (to už je celkem velké klamání spotřebitele)

Ty DLS nevypadají špatně, ale mně jde o každý centimetr, čili budu muset počkat až o nich budou nějaké podrobnější info.

Ještě se mi naskytla možnost koupit Massive Audio BX 4 za 5580,- nový ,tak jsem už dost nalomenej (zejména kvůli poměru velikost/výkon - ikdyž ten výkon musím dělit dvěma, ale hlavně že se mi tam v pohodě vejde)
o 07.12.2014, 12:50 | CarMedia.cz (P)
BX 4 na tom bude ještě hůř. Měli jsme je a dost o ničem. Připojovací terminály pro kabeláže s nízkými průřezy, repro výstupy to samé. Pojistky odpovídající polovičnímu výkonu, atd. Proto jsme i Massive zesiky přestali brát na sklad. Navíc pakliže někdo vybírá zesik a rozhoduje se mezi DLS Reference a Massive, je asi něco špatně.. :-) Nicméně nové Reference je hodně čerstvá záležitost a teprve nám přijdou. Živá zkušenost tedy teprve bude. Být tebou, tak chvilku počkám. Rozměrově se ti dle požadavku vejde a cena oproti dřívější řadě Reference není vůbec závratná..
o 07.12.2014, 13:29 | zach
Ono jde spíš o to, že v této velikostní kategorii nemám moc na výběr, proto se snažím brát v úvahu všechno :) (a Massive a DLS jsou na tom cenově podobně).
Ten DLS měří na délku 25cm , což už je skutečně hrana. Kolik místa potřebuju, aby se mi tam vešly kabely?
o 07.12.2014, 15:54 | zach
Ještě by velikostně odpovídal Alpine MRV-F300.
Ale víc se mi zamlouvá Ground Zero GZRA 4.100G.
Případně ještě Kruger-Matz KM1002.
Nějaký názory na tyto zesy? Jen se zatím snažím pohledat veškerou nabídku, která by případně padla v potaz. Díky za názory.
o 07.12.2014, 16:38 | TommyDS
Ake max rozmery a aka max cena?
o 07.12.2014, 16:56 | noclue
krügerMatz 1002 mas popis u mna vo vlakne. vykon je dostatocny. je to extremnepodareny lowend. hra o niekolko tried vyssie. za 80-90e si dovolim povedat nezozenies rovnocennu alternativu (velkost + vykon + sq)

od alpinu su velmi podarene pdx zosy, ale asi ti budu drahe a velkostou hranicne
o 07.12.2014, 20:11 | zach
rozměry tam, kde je v současnosti NX2 (pod sedadlem spolujezdce - a že by tam bylo moc rezervy se fakt říct po natažení kabelů nedá) je 23x25cm.
Dneska jsem pro jistotu přeměřil i místo pod sedadlem řidiče a světe div se, pár cm navíc tam je - takže tam by to bylo 23x29cm ,ale to už je totálně nakrev a chce to nějaké místo na kabely + pokud by se dával zesilovač pod sedadlo řidiče, muselo by se překopat napájení a signály.
Cena: čím nižší, tím samozřejmě lepší, ale strop dejme tomu cca 6000,-
+ (a teď mě půlka členů ukamenuje) bych uvítal, kdyby zesík měl bass boost (pro případ, že bych měl basů nedostatek - zvuk mi přišel lepší a kvalitnější než když se to snažím vyhnat pomocí ekvalizéru na rádiu)

Noclue: právě že Krugera jsem objevil přes tvé vlákno, nikdy předtím jsem o něm neslyšel :)
o 07.12.2014, 20:22 | TommyDS
To je dost vela priestoru pre zosik :)
Pokial chces vykon - Mosconi One 120.2 [ Link ]
Sice mensi vykon, ale dynamikou velmi dobry a ma este aj "tvoj" bass boost - Arc Audio KS 125.2 mini [ Link ]
By the way, radaman tu predava Eton, ktory ma vnutroe take iste ako ten ArcAudio, akurat su to 4kanaly, takze klduen mozes pouzit premsoteny 4kanal na front [ Link ]
o 07.12.2014, 20:51 | radaman
TommyDS: teda ty víš taky všechno :-D jelikož zatim nikdo nedal rozumnou nabidku tak onich přemýšlím na front 3Way...docela koukam, že jsou stejny jako ARC...měl jsem KS500.1 na Ultimu SC124 v CL a byl jsem hodně překvapen co zes dokazal...v BR to byla brutalita :-D

foto k příspěvku  od radaman

o 07.12.2014, 20:56 | zach
No vidíš, na tuhle značku jsem zapomněl (možná je to tím, že v ČR to nikdo zatím nenabízí).
Co se týče Etonu, tak nad tím jsem taky slintal a rád bych ho vzal (měl bych zesilovače pouze Eton), ale měří přes 30 cm a to už tam fakt nedám :(
Spíš by se mi líbil tento (kvůli výkonu):
[ Link ]
proto jsem se na začátku vlákna ptal, jak velký je rozdíl v kvalitě a kontrole mezi 2K a 4K
o 07.12.2014, 21:03 | TommyDS
Ked uz XDi, tak by som bral v2 verziu, ovela lepsie digitalne riesenie ako povodna XDi... tak premostenim vlastne zatazujes koncak nizsiou impedanciou, cize stracas na kontrole a zvysujes skreslenie ...
o 07.12.2014, 21:20 | Fonfy
Tommy myslel tento [ Link ] alebo potom je este vykonnejsia verzia 4x150W ale ta uz stoji 400 eur
o 08.12.2014, 00:32 | zach
Super, takže radši ARC Audio XDi 450.4 v2 (cenový rozdíl oproti XDi 804 je zanedbatelný).
Stejně si myslím, že je lepší mít dostatečný výkon díky zmůstkování, než extra kontrolu bez výkonu.
Mám ještě dotaz: jak je to s tím bass boostem - podle obrázku to vypadá, jak když přidává jen zadním reprákům. V návodu ale nic takovýho nepsali. Víte někdo jak to ve skutečnosti je?
obrázek: [ Link ]
o 08.12.2014, 08:42 | noclue
"Stejně si myslím, že je lepší mít dostatečný výkon díky zmůstkování, než extra kontrolu bez výkonu."

z mojich doterajsich skusenosti je to presne opacne.

radsej 2x75W s dobrou kontrolou, ako 2x200W bez.
o 08.12.2014, 08:53 | Pavel 528
presne jak pise noclue,vzdy je lepsi 2kanal,nez zmustkovany 4kanal
o 08.12.2014, 13:39 | zach
čili když to shrnu, tak se mi jako nejlepší volba jeví vzít ARC Audio XDi 450.4 v2 (KS125.2Mini se mi zdá moc slabá a výkonově by jsem si oproti nynější situaci nepomohl).
XDi 450.4 V2 můžu zapojit jenom na 2 kanály (čili to bude jakoby dvoukanál a zbylé dva kanály nebudou zapojeny) a kdyby se mi zdálo výkonu málo, tak se kanály zmůstkují a můžu porovnat, co mi bude sedět líp. Co vy na to?
o 08.12.2014, 14:07 | TommyDS
Tak ten 4kanal XDi ma 85W rms na kanal, cize vykonovo tiez nie je terno...
Nebolo by lepsie dosetrit a dat tam ten silnejsi 600.4v2 a rovno mozes z jedneho zosika pohanat predky aj sub ...
o 08.12.2014, 18:40 | zach
Ta 600.4v2 stojí už fakt vela, to už se mi dávat nechce (klidně bych nějaký ARC Audio koupil z druhý ruky, ale nikde na netu nemůžu nic najít).
Na přední kompa by bylo těch 2x150W ze 600.4v2 akorát, ale vzadu mám Ultimo SC12 a co si budem povídat, to už je stroj na jiné teritorium zesilovačů (navíc to už má vyřešené) - takže se jedná čistě jen o pohon předních komp.
o 08.12.2014, 20:31 | Fonfy
nj arc audio na nete z druhej ruky nenajdes ..asi nehraju zle
o 09.12.2014, 22:23 | zach
teď sem tady na foru objevil, že je na prodej Sinfoni 45.2 za rozumný peníze. Ačkoli to je absolutní špička zesilovač, tak mi přece jen přijde 2x72W málo.Nebo se mýlím a mám kašlat na výkon?
o 10.12.2014, 00:20 | noclue
neni tych 2x72 pri 14,4V? lebo to je viac nez dobry zos na vysky a stredy, na kicky a sub je to hranicny vykon. Su zosiky s 2x75w, ktore by som bez mihnutia oka dal na stredobasy
Zapco Studio 150, Rockford 25toLife 150, adcom gfa 4702, orion hcaa 250 atd.... 45.2 k nim nepatri
o  Zpět  o  Nahoru
o
 

Vložit nový příspěvek do fóra


  Pro vložení příspěvku musíte být přihlášen/a.
Stránka vygenerována za 0.5138 sekund.