Auto HI-FI Club CZ

autohifi,auto hi-fi,auto hifi,autohificlub,auto hi-fi club,club, klub,fórum,autorádio,autozesilovač,autorádio cd,autorádio mp3,autorádio dvd, tuning,srazy,tuningshow,klub,emma,dbdrag,tuning,autotuning,carstyling, tlumeni, Alpine,octavia,Brax,Denon,Clarion,Pioneer,Sony,panasonic,Helix, Dynamat,dego,Hertz,Audison,Fusion,McIntosh,Focal,Rockford Fosgate,Dynaudio,JBL,xenony,becker,jvc,kenwood,ground zero,dietz,morel doorboardy ,zapojeni,felicia,pioneer,peugeot,zastavba,audio,306,repro,golf,instalace,dls,4x100,FELICIE,morpheus,helix,audi(forum)

o

Forum > Autohifi > Hertz DSK 165 .. špatná basa? Někde problém?

 o Navštíveno 3860x o
o 30.11.2014, 13:22 | marzi
Zdravím

Koupil jsem z druhé ruky repro Hertz DSK 165. Co se výšek týče tak je to pro mě naprostý perfekt, ale řeším problém s basami. Repro je ve předních dveřích na VW Passat, ale co se bas týká, tak zadní (originál VW) basují zhruba stejně ne-li líp než tyto Hertzy.

Repro je zapojené přímo na autorádio (žádný zesík) a byly nataženy nové dráty od ISO konektorů. Vše je zapojené správně (několkrát se to kontrolovalo).

Napřiklad i na ahifi.cz je celkem doporučujou přímo na zapojení na rádio, s tím že basy jsou více než slušné. Můžou přední dveře dělat o hodně horší ozvučnici než zadní? Pomůže hodně co se bas týče vytlumení dveří. Jde mi o to, aby basy byly znát i v nižších hlasitostech, a repro nemuselo být vybuřené k ohluchnutí.

Samozřejmě vím, že výsledek nebude takový jako se Subwooferem nebo vašima zástavbama za deseti tisíce atd., nejsem tak náročný, ale přesto ta basa mi přijde katastrofální..


o 30.11.2014, 13:27 | pepe689
nemůžou ...nemas dveře vytlumene věc 1. a věc další nevim zdali spravne posoudis co je bas to co vydava passat je blato zahuhnany ....nekomu se to muze libit ,ale bas to není
o 30.11.2014, 13:40 | marzi
Proto jsem se rozhodl založit toto téma .. jsem naprostý amatér v takových věcech a ani netvrdím, že Passat má dobrou basu v origu .. tvrdím to, že ty origo repro momentálně basují zhruba stejně jako zmiňované Hertzy, které by parametrama měli být někde úplně jinde, proto hledám, kde je problém

Takže když se vytlumí dveře, tak basa znatelně vynikne? Já to mám tak nějak spojené s tím, že tlumení je hlavně o rezonancích atd..
o 30.11.2014, 15:52 | XpajaX
Tak kdyz vytlumis dvere tim budes mit pevnejsi bas a repra muzes vic zatizit (snesou vic)
A kdyz mas repra zaple jen na radio no to je sice pekne ale radio ti da cca 25w rms a ty repra potrebuji cca 80w rms
Proc si myslis ze (kazdy ) ma zesik na repra .... a....sw
A zda jen vyndas repra a das tam nove do origo ulozeni tak zazraky necekej
o 30.11.2014, 18:04 | Toxxx
Vytlmiť dvere určite, vymeniť podložky pod repro za mdf a zosík. Repra vypadajú že díky citlivosti by na rádio zahrali dobre ale ak človek čaká viac tak sa zosíku nevyhne lebo org rádio ani z ďaleka nemá 25rms. Keď reprá dáš na zosík aspoň 50rms na kanál tak zvuk bude o poznanie lepší. Predpokladám že máš org rádio čo tiež nieje žiadna paráda.
o 30.11.2014, 18:51 | marzi
MDF podložky jsem tam dal, to nebyl problém. Rádio je tam neorigo, ale není to bůh ví jaká hitparáda. No jinými slovy, to rádio prostě ty repro nevybudí v celém rozsahu jestli tomu dobŕe rozumím. Potom je asi otázka jestli radši vytlumit dveře a dát zesík nebo woofer rovnou nějaký menší..
o 30.11.2014, 19:03 | Toxxx
Tlmením dverí si pomožeš, zes na repro tiež a bude to o dosť lepšie. Inak sub s týmto nikdy nenahradíš takže ak čakáš viac bassov tak aj sub.
o 30.11.2014, 19:19 | marzi
Dobře, když se tedy rozhodnu pro SW .. budu mít basy i v nižších hlasitostech, nebo až když to bude nesmyslně vyhulené? Můžete doporučit nějaký rozměrově menší (žádná metrová tuba :-) . Tak okolo těch 5000 (včetně zes.) ?
o 30.11.2014, 19:27 | Toxxx
No pri dobrom nastavení ano. Záleží čo sa zvolí. Inak auto je sedan,kombík ?
o 30.11.2014, 19:27 | Toxxx | Upraveno: 2014-11-30 19:30:01
.
o 30.11.2014, 19:29 | marzi
Passat - Sedan, takźe i na sedan poměrně velký kufr ..
o 30.11.2014, 19:42 | Toxxx
No problém je trošku že v sedane je trochu problém s bassamy díky tomu že je to dosť uzatvorené. Toto si myslím že by za tie prachy mohlo fungovať. A samozrejme káble netreba podceniť ;)

[ Link ]

[ Link ]

[ Link ]
o 30.11.2014, 19:44 | marzi
A co třeba tenhle set? Takže woofer umí zahrát pěkné i když je hudba relativně potichu?

[ Link ]
o 30.11.2014, 20:03 | Toxxx
Ano zahrá ale záleží na nastavení ;)
o 30.11.2014, 20:13 | RepaO
Tak to už je lepší mít to v aktivu ne?
[ Link ]
o 30.11.2014, 20:15 | Toxxx
RepaO: Aktivka má slabé zesy takže určite nie.
o 30.11.2014, 20:18 | RepaO
jasně ale jednoduché řešení pro začátečníka ;-)
o 30.11.2014, 20:18 | RepaO
jasně ale jednoduché řešení pro začátečníka ;-)
o 30.11.2014, 20:23 | Toxxx
Je to dobré keď nemáš miesto na zes atď a nemáš sedan kde sa stratí veľa bassov díky prepážke. Inak za tú cenu má plnohodnotný sub a bassák čo je lepšie.
o 30.11.2014, 20:24 | marzi
No zapojení zvládnu, s nastavením se kdyžtak zase opět poradím tady .. Ještě se rozhodnu tedy jestli SW nebo tlumení dveří a zesík na repro .. Díky moc všem za rady.
o 30.11.2014, 20:52 | Jarda S.
nakrm repráky a sub nebudeš potřebovat
o 30.11.2014, 20:57 | Toxxx
Jarda S. : Z tých rerpo aj po nakrmení moc nedostane. Samozrejme sa to zlepši ale aby nepotreboval sub je to trošku o iných reprákoch a zese a financiach. Však rozmýšlaj.
o 30.11.2014, 21:20 | Jarda S.
Toxxx jasně že soustava se subem bude vždycky lepší ale když do nich pustí 100-110W tak něco zahrajou
o 30.11.2014, 21:28 | Toxxx
Ja som bez subu ale mám o dosť iné komponenty. Musí hlavne vytlmiť potom sa neaký ten úćinok dostaví ;) A stačí keď im dá min 60rms majú slušnú citlivosť.
o 30.11.2014, 22:26 | Bjorn | Upraveno: 2014-11-30 22:35:21
marzi: Bacha na to, Toxxx je tak trochu maximalista. Taky jsem chtěl jen reproduktory a nového Kenwooda a teď vozím v autě 2 zesiky i subwoofer :-)

Ne, už vážně. Také jsem začal z ničeho a postupně přidával. Už vytlumením dveří se zvuk o hooodně zlepší a objeví se nízké frekvence. Nové reproduktory to také vylepšily, ale taková změna jako vytlumením to už není. Další výrazná změna přišla zapojením zesilovače, ale středobasy stejně SW nenahradí (bavíme se o pasivu a běžných cenách).
I slabý SW (mám 150 W RMS) dokáže při nízkých hlasitostech pěkně "bouřit" a to se ještě stále rozehrává. Každopádně jestli máš peníze, nezůstávej na půl cesty, pořiď SW a dva 2-kanálové zesilovače. Vážně to za ty prachy stojí...
o 02.12.2014, 07:05 | Zdeny60 | Upraveno: 2014-12-02 07:08:38
marzi:

taková kravina - máš je správně zapojené? tzn. nejsou zapojené v protifázi? Pak tam basu nedostaneš ani omylem:-)

A další věc: díval ses, jakou citlivost mají tvé reproduktory? Pokud mají nízkou (někde kolem 85-86dB), je to marný - zesilovač z autoradia si s nimi neporadí - nedokáže je správně vybudit. Na papírový výkon zesilovače v radiu nhleď, s bídou tam bude kolem 15W při nějakém sještě akceptovatelném zkreslení.

Tímhle začni.

Tlumení je sice na místě, ale to není teď tvůj zásadní problém.
Předpokládám, že tam nemáš akustický zkrat - tzn. děravou ozvučnici - zvuk ze zadní strany memrány reprduktory se potkává se zvukem ze přední strany - laicky vysvětleno. Je třeba uzavřít všechny díty ve dveřích, tím odstraníš ten akustický zkrat a účinnost sestavy na nízkých kmitočtech se zásadně zvýší.
o 02.12.2014, 09:40 | marzi
Zapojené to určitě špatně není, tahal jsem dráty od ISO konektoru až do obou dveří .. v ISO konektoru jsem to Xkrát kontroloval, potom jsem zkoušel laborovat, že jsem úmyslně prohodil polaritu na repru (jestli to na něm třeba není špatně značené) .. zkoušel prohodit polaritu před vyhýbkama i za výhybkama a pořád stejné, což je právě hodné zvláštní, že ať to připojím jak chci, tak to hraje pořád naprosto stejně.

Dveře uzavřené jsou, nikde díra ..
o 02.12.2014, 10:05 | Zdeny60
Pak zbývá bod C - nedostatečný výkon zesilovače pro vybuzení.
Takovou věc, jako cut-off na nějaké nízké frekvecni můžeme asi vyloučit?
o 02.12.2014, 10:12 | AllInOne
Ty repra jsem měl kdysi ve fáčku. Na rádio hráli moc hezky i co se týče basů. Jak píše Zdeny, změnou polarity je bas utlumenej, ale když si to zkoušel, chyba bude jinde.
o 02.12.2014, 14:26 | Bjorn | Upraveno: 2014-12-02 14:28:55
Mají citlivost 93 bB, tedy dost vysokou... to by autorádio vybudit mělo. Moje repra mají 91dB (ale prý je to hodně nadsazené) a po vytlumení slušně basovaly i na rádiu. Takže nevím...

Co máš přesně za rádio? Není na něm nastaven LPF jak už někdo zmínil? Pokud to tedy umí, což není až tak běžné.
o 02.12.2014, 17:33 | Vencaf | Upraveno: 2014-12-02 17:36:03
Podle mě za tím je přehnaný očekávání a různý nároky lidí na zvuk. Co je pro jednoho slušně basující, pro druhýho může bejt naprosto nedostatečný. Třeba autor píše, že výšky jsou podle něj "naprostý perfekt". Já jsem tyhle repra měl a můžu říct, že výšky naprostá tragédie-ostrý, nepříjemný sykavky. Basy byly podle mě jen úměrný cenový kategorii a napájení nedostatečným výkonem autorádia. Uváděný citlivosti jsou údaj naprosto k ničemu.
o 02.12.2014, 18:40 | Jarda S.
Bjorn citlivost maji uváděnou 93 dB/2.83V/1m takže reálně maji o 3dB míň
o  Zpět  o  Nahoru
o
 

Vložit nový příspěvek do fóra


  Pro vložení příspěvku musíte být přihlášen/a.
Stránka vygenerována za 0.3736 sekund.