Auto HI-FI Club CZ

autohifi,auto hi-fi,auto hifi,autohificlub,auto hi-fi club,club, klub,fórum,autorádio,autozesilovač,autorádio cd,autorádio mp3,autorádio dvd, tuning,srazy,tuningshow,klub,emma,dbdrag,tuning,autotuning,carstyling, tlumeni, Alpine,octavia,Brax,Denon,Clarion,Pioneer,Sony,panasonic,Helix, Dynamat,dego,Hertz,Audison,Fusion,McIntosh,Focal,Rockford Fosgate,Dynaudio,JBL,xenony,becker,jvc,kenwood,ground zero,dietz,morel doorboardy ,zapojeni,felicia,pioneer,peugeot,zastavba,audio,306,repro,golf,instalace,dls,4x100,FELICIE,morpheus,helix,audi(forum)

o

Forum > Autohifi > Přestavba Hyundai Coupe, vybral jsem dobre?

 o Navštíveno 6112x o
o 11.12.2014, 21:16 | Lman
Zdravím pánové. Před měsícem jsem koupil ojeté Huyndai Coupe a rád bych předělal audio. Auto má příplatkovou výbavu Infinity - komponenty vpředu, 6x9'' v zadních panelech a subwoofer v kufru vše napojené na zasík. Mělo by to být napojené na JBL zesilovač schovaný v zadním panelu (výkon 360W), ale už si s tím někdo hrál a neměl jsem ještě možnost panel sundat a přesvědčit se (musí se vyndat sedačky atd). Subwoofer je tam napojen přímo na rádio (takže prakticky nehraje).

Vím, že HU má zásadní vliv na celkovou kvalitu hudby, momentálně tam je nějaký čínský noname (AIO-2780), ale je to 2DIN, má BT a 3 páry RCA výstupů, takže zatím měnit nebudu, ale počítám s tím do budoucna).

Nemám zájem o SPL, spíš SQ. Jsem naprostý nováček do car audia a tohle bude poprvé co budu dělat něco složitějšího než výměnu repro. Nicméně jsem se snažil vzdělat na netu a z toho mi vznikla následující sestava:

Přední : MTX Audio T6S652 [ Link ]
Zadní : Použiju repro co mám ve starém autě (Alpine SXE 69C2 [ Link ] )
Subwoofer : JBL GT5 použitý [ Link ]

Zesilovač na woofer : JBL GTO 3501 použitý (monoblok 225W RMS)
Zesilovač na repro : tady bych potřeboval poradit. Koukal jsem na zesiky.com, kde mají zajímavý výběr 4kanálů. Ale netuším jak jsou na tom s kvalitou. Chtěl bych něco do 2 tisíc. Koukal jsem tam na Blaupunkt V450, ale myslím, že tam mají špatně výkon (podle amp-performance.de je nižší) a u ostatních nevím jak je na tom kvalita.

Kabeláž: tady bych taky ocenil nějakou radu, protože v tom hodně plavu...Vybral jsem toto
Kabelová sada Hollywood (20qmm) [ Link ]
RCA kabely 4kanály Kicx [ Link ]
Repro kabely - tady netuším jaký průměr by byl ideální (1,5 nebo 2,5?), celkem se mi líbí ty kroucené Hollywood [ Link ] a kolik +/- je potřeba?
Dále bych koupil distribuční blok s pojistkou [ Link ]

Pokud by byl někdo tak hodný a poradil jestli to mám všechno úplně špatně případně co udělat lépe. Nejsem si jistý, který zesilovač na repro by byl vhodný, jaký průměr repro kabelů. Napájecí kabel bych vedl ten co je v sadě (20qmm) a pak bych ho z distribučního bloku vedl k zesíkům (menší průměr).

Děkuji za veškeré postřehy a rady.


o 11.12.2014, 21:30 | Toxxx
Aký je tvoj rozpočet cca ?
o 11.12.2014, 21:38 | Lman
Repro dopředu do 3 tisíc. Subwoofer se zesilovačem už mám víceméně koupený (jen čekám až mi majitel subu pošle fotky, abych nekoupil nějaký prokopnutý třeba). To vyšlo na 1500+1000. Zesilovač na repro kolem 2 tisíc. Na kabelech, vytlumení atd. se šetřit nedá.
o 11.12.2014, 21:39 | Lman
Kdyby se tu k tomu mohl vyjádřit i pan Karlovský, byl bych rád, přeci jen to budu kupovat v revilohifi :)
o 11.12.2014, 21:55 | Jarda S.
radio je alfou i omegou hudby
o 11.12.2014, 21:59 | Lman
Jarda S. : Díky za upozornění, jak jsem psal, vím o tom a počítám s tím. Nemám jak zjistit jestli rádio co mám hraje podprůměrně nebo ne. Proto na to jdu opačně, nerad bych dal přes pět tisíc za rádio, které pak bude hrát stejně dobře jak to co mám už teď.
o 11.12.2014, 22:04 | CarMedia.cz (P)
Já bych se vyjádřil, ale nějak přemýšlím, co si o té sestavě mám myslet.. :-)

Mě to totiž celé přijde tak jako trochu splácanina. Seskupuješ k sobě komponenty, které si sobě kvalitou naprosto neodpovídají. Jen pár postřehů:

1) SXE-69C2 dost low-end repro, které ti v konečném důsledku bude v autě vytvářet jen disco akustiku (moje doporučení ho do auta ani nedávat)
2) JBL GT5-1204BR je komerční základní subwoofer spíšeš hučející. Navíc se mu nechce do spodních frekvencí.
3) zesilovač má mít v případě subwooferu alespoň o 10% více výkonu, než je příkon subwooferu. Čili tvoje kombinace nevhodná


Čili moje doporučení?
- T6S652 vynikající komponenty a chce to zesik s výkonem nad 70W RMS, pak ukáží, co umí.
- Zadní repro neinstalovat a dát jen SW
- k celému pohonu ti pak stačí 4ch zesilovač (v tvém případě alespoň 70 W RMS na kanál a můstek alespoň 300 W, všechno při 4 Ohmech)
- pakliže můžeš mít GT5-1204BR za 1500,-Kč, tak OK. Zesik bych k tomu ale řešil jiný, dostatečně výkonný, viz. bod výše.

Pak můžeš pořídit například sadu Autotek AT20kit (aktuálně máme v akci jen za 650,-Kč). Je levnější, jak Hollywood a vzhledem k tomu, že chceš dokupovat lepší dvoulinku a mít i kvalitní signály, není proč investovat do CCA 24ky. Hollywood PRO SX a Kicx RCA 06 můžu pochválit, velmi dobrá volba. Pokud budeš mít jen jeden zes, odpadá ti zadní pouzdro. Hlavně pořádně nainstalovat předky, vytlumit, atd.. Prostě ohraná písnička.. :-)
o 11.12.2014, 22:16 | Lman
Revilohifi.cz: Ty zadní bych tam dával jen proto, že je mám a nepoužívám, ale rád si nechám poradit a od instalace upustím. Co tenhle zesilovač, který se prodává tady v bazaru [ Link ] amp-performance link [ Link ]

Pokud to všechno správně chápu, Při tomto zapojení (komponenty+sw) se do budoucna dá dokoupit monoblok a na 4kanál přepojit lepší 6x9'' ?

Co se týče toho monobloku na JBL SW, můžu ho koupit za 1000, což je na monoblok imho slušná cena a SW plánuju spíš jako dokreslovací prvek, než vysklívač oken, jestli to dává smysl.

Díky
o 11.12.2014, 22:21 | Toxxx
Revilo má pravdu. Lepšie by som to nenapísal. Nič proti Hifo ale ak chceš zvuk tak by som do toho nešiel.
o 11.12.2014, 22:25 | dr.marty | Upraveno: 2014-12-11 22:31:16
Chtěl jsem napsat to samý co Toxxx.Hifo moc není SQ.
Lman -žádný 6x9 nedávej,prostě dozadu nedávej nic.Nalaď dobře předek a SW a budeš spokojenej.Jinak já bych nekupoval ani tu GT5.Teď říkáš,že ti to bude stačit,ale časem stejně budeš chtít něco co aspoň trochu zní.Radši si něco přidej a máš klid.Za GT5 by to mohly být zbytečně vyhozený peníze.
A to rádio bych určitě řešil dřív
o 11.12.2014, 22:27 | CarMedia.cz (P) | Upraveno: 2014-12-11 22:29:23
Hodně lidí si plete smysl použití zesilovače. To, že někdo má v autě zesilovač, neznamená, že chce, aby to oslňovalo ulici. (i když takových lidí je bohužel hodně). S použitím adekvátního zesilovače se hlavně mění dynamika, razance, přesnost a muzikálnost. Při použití slabého zesilovače nemá středobas nebo subwoofer přesnost, začne zkreslovat dříve, než v případě vybuzení, nedokáže hrát spodky, atd. Prostě to je jedno s druhým..

A ano, pakliže by si chtěl upgrade, můžeš mono pro subwoofer dokoupit později a buď nainstalovat pořád tebou zmiňované 6x9" koax, nebo třeba přejít na vyšší metu a jít cestou 2-pásmového aktivu na předku + SW.. :-)

Toxxx: musíš brát v potaz i trochu finance, které jsou k dispozici a buďme upřímní, za 2500 neseženeš SQ zesik, co by měl i dostatek výkonu. Já osobně bych se toho TXička zas až tak nebál..
o 11.12.2014, 22:31 | Toxxx
Revilo: Ja to beriem tak že doposiaľ moje skúsenosti s Hifom neboli dobré tak by som to nechcel. Ale čo sa týka financii by dlho hľadal neaký SQ zes.
o 11.12.2014, 22:31 | Lman
Dokázali byste mi tedy poradit např. z toho zesiky.com (nebo jiný použitý zesík, nový v této cenové relaci prakticky není - až na Crunch, ale od toho mě odrazovali).

S tím aktivem dopředu je to zajímavá myšlenka!
o 11.12.2014, 22:35 | Toxxx | Upraveno: 2014-12-11 22:36:36
Revilo: Ja to beriem tak že doposiaľ moje skúsenosti s Hifom neboli dobré tak by som to nechcel. Ale čo sa týka financii by dlho hľadal neaký SQ zes.


Ja by som siahol po tomto než po Hife. [ Link ]
Magnat RX44
o 11.12.2014, 22:38 | Lman | Upraveno: 2014-12-11 22:38:30
Co se týče toho SW, nějaký který byste doporuili, cca do 2 tisíc.

Vím, že chci hodně muziky za málo peněz a že to tak prostě nefunguje, ale chtěl bych se k tomu aspoň trošku přiblížit
o 11.12.2014, 22:42 | CarMedia.cz (P)
Zvukem jednoznačně lepší a zároveň méně výkonově náročný subwoofer je například Bull Audio [ Link ]
o 11.12.2014, 22:44 | Toxxx
Bull audia by som sa nebál. Za tie peniaze je neuveriteľný :)
o 11.12.2014, 22:46 | kubiik
ja jsem tu GT5 mel kdysi taky a jak pisou kluci. nic moc. spis to huci nez hraje...
o 11.12.2014, 22:51 | Lman
Díky za rady, takže MTX předek, Bull SW dozadu a napojit na ten Magnat? Slyšel jsem spíš lidi opovrhovat magnat zesíkama, ale věřím spíš vám než povídačkám :D

Teď se ještě opravdu blbě zeptám. Kolik bude potřeba přibližně (!) repro kabelu a tlumení, když vynechám ten zadek (jen pro představu). A tlumili byste i zadní panely když tam nebude repro? A jaké budget tlumení doporučujete?

A jaký průměr repro kabelů 1,5 nebo 2,5?
o 11.12.2014, 22:55 | Toxxx
RX 44 je výborný zes. Ono Magnat tiež nemá extra veci ale RX sa im podaril lebo tam je v nútro trošku iné ;) Máš doma meter? Tak zmeraj koľko tlmenia budeš potrebovať a to samé repro kabely. Inak daj aspoň 2,5 a na sub 4qmm a je to.
o 11.12.2014, 22:58 | Lman
Měřit to samozřejmě budu, spíš jsem to myslel kolik si nechat rezervu a jestli stačí jedna vrstva tlumení a jakého
o 11.12.2014, 23:04 | CarMedia.cz (P)
Záleží, jaké tlumení chceš využít. My používáme nejvíce Ground Zero GZDM Gold. Pro vytlumení dveří spotřebuješ cca 18 plátů. Dvoulinky cca 10-12 m a pro subwoofer 1 m.
o 11.12.2014, 23:10 | Pavel 528
Lman :

levne kvalitni pouzite zesiky zde

[ Link ]
o 11.12.2014, 23:11 | Lman
Pavel 528: Uz jsem si tam ted rezervoval ten Magnat RX44
o 11.12.2014, 23:20 | Pavel 528
Lman:jj domluveno po sms
o 11.12.2014, 23:21 | Lman
Pavel 528: jo aha :)
o 11.12.2014, 23:24 | Jarda S.
starý Magnaty jsou slušný, ty novější už jsou spíš na efekt než zvuk
o 11.12.2014, 23:38 | Jarda S.
pokud žádný napájení nemáš tak bych popřemejšlel o 50qmm ted možná zbytečný ale v budoucnu to oceníš
o 12.12.2014, 00:02 | Lman
Nad tím jsem přemýšlel, ale asi jen tak nebudu tahat víc jak 1000W RMS, což by 20qmm mělo v pohodě zvládnout, je to tak?
o 12.12.2014, 10:50 | Jarda S.
o 12.12.2014, 11:16 | noclue | Upraveno: 2014-12-12 11:16:53
lacne a vykonne s velmi dobrym zvukom su 2kanaly Krueger & Matz 1002. Z polska, kde sidli firma ich mas za 90€, v nemecku za 110€. Je to cina, ale velmi vydarena cina. mas 2x 150W na predok a si vysmiaty. Su to 1:1 Ampire zosiky za 1/3 ceny.
Mam ich v aute a plna spokojnost. Uz len fakt, ze som dal zosy za "pouhych" 80€ viacerych prekvapil.
Ak chces nieco pocutelne lepsie, treba siahnut poriadne do vrecka.

Tu je to neznama znacka, ale bolo by na case, aby to niekto z predajcov zacal vozit do ciech. 4-kanal a 5-kanal su nie az tak podarene a mali problemy
o 14.12.2014, 22:57 | Fonfy
to noclue: ako je natom monoblok ? je za velmi peknych 115 eur s paradnym vykonom [ Link ]
o 15.12.2014, 08:52 | Pavel 528 | Upraveno: 2014-12-15 08:52:23
pro info,opravoval jsem KM1005 a tady kopie co jsem posilal zakaznikovi...

[ Link ]

No a nejvetsi zklamani ten MK,ten jsem opravil,byl problem ve zdroji,ale co me zklamalo nejvic,byl podstatne mensi vykon nez uvadi vyrobce,ale hlavne prubeh zkresleni na vystupu,kdy prubeh sinusovky je ve spickach zaruseny a takto mizerny prubeh nema ani noname zesik....
o 15.12.2014, 12:37 | noclue
pavel: map si v ruke 1002?
lebo dominic mu nameral 180W/4Ohm. Jednoducho hodim link a kazdy si spravi spoj nazor :)

[ Link ]
o 15.12.2014, 16:17 | Pavel 528
noclue:jen tu 1005
o 15.12.2014, 19:32 | Fonfy
noclue: nevies nic o tom monobloku? alebo bude vacsia istota mostikovat ten 1002 na sub?
o 15.12.2014, 20:21 | MARWiN
Fonfy: kup ARCaudio co ti radil Tommy a nevymyslej uz cypovinya mostikovani neni uplne idealni
o 15.12.2014, 21:52 | Lman
Update: Koupil jsem ten Magnat RX44 zesík, v Revilu jsem objednal vše ostatní (Bull Audio sub a MTX komponenty plus kabely atd.). Budu předělávat sovrky na baterce včetně zemnícího kabelu na kastli (mám na baterce jen ten), hlavně proto že to je šíleně zbastlený...Všem děkuji za pomoc s výběrem!
o 15.12.2014, 22:03 | Fonfy
lenze jeden 4 kanal arc ma vyjde na 400 eur a 2 kusy km 1002 ma vyjdu na 216 eur ... cize polovica a aj tak tam dam asi spat tempa lebo na tie virtusy mat zatial nebudem..arc by som kupil idealne z druhej ruky lenze to nikto nepredava a asi vedia preco :)
sorry za OT
o 15.12.2014, 22:27 | dr.marty
Tvl fonfy,ty se na to vážně vykašli.Pochop,že každý hobby stojí peníze.Něco víc a něco míň.TY na to očividně nemáš,tak to nech plavat.Taky bych si chtěl postavit veterána,ale nemám na to,tak to nedělám.Přijde mi to,že si tady děláš z každýho pr..l.Nejdřív si necháváš půl roku radit (bezvýsledně).Vždycky jsi si to udělal po svém.A když už jsi něco udělal pořádně-myslím tím,že si s tím zajel za lidma který to dělaj dnes a denně a nechal jsi si na papír sestavit celý audio,tak jsi poděkoval a stejně na to sereš a vymýšlíš tu co by a co kdyby atd...Sorry,ale už jsem to napsat musel

Taky toho spustu nevim,ale když něco chci nebo se mi nezdá,tak mám jednoho dobrýho člověka který mi pomůže,ale hlavně mu naslouchám a nedělám si z něj dobrý den....

Snad je to napsaný srozumitelně a ke všemu pochopení....
o 15.12.2014, 22:33 | Fonfy | Upraveno: 2014-12-15 22:39:20
ved preto chcem ist tou lacnou cestou ...kombinaciu arc + morel chcem ale nebude to hned a to ticho v aute je na prd.. proste preto sa pytam na info o tom kruger and matz chapes? asi ne

ale ved ja uz viem co chcem len to nebude hned co natom nechapes..vdaka Tomasovi a Gabovi som pochopil ze urcite chcem arc a morel lebo ma ten zvuk proste ocaril je to supr len to nemozem kupit teraz tak chcem vyriesit nejaku low cost verziu na par mesiacov

cize uz nevymyslam komponenty na pevno ale vymyslam co tam dat zatial aby to nebolo drahe a to co panujem kupit uz mam v tom jasno to bude digitalny 4 kanal XDI + virtus alebo hybrid od morelu a HU jednoznacne pio

a uz nebudem dalej OT
o  Zpět  o  Nahoru
o
 

Vložit nový příspěvek do fóra


  Pro vložení příspěvku musíte být přihlášen/a.
Stránka vygenerována za 0.3096 sekund.