Auto HI-FI Club CZ

autohifi,auto hi-fi,auto hifi,autohificlub,auto hi-fi club,club, klub,fórum,autorádio,autozesilovač,autorádio cd,autorádio mp3,autorádio dvd, tuning,srazy,tuningshow,klub,emma,dbdrag,tuning,autotuning,carstyling, tlumeni, Alpine,octavia,Brax,Denon,Clarion,Pioneer,Sony,panasonic,Helix, Dynamat,dego,Hertz,Audison,Fusion,McIntosh,Focal,Rockford Fosgate,Dynaudio,JBL,xenony,becker,jvc,kenwood,ground zero,dietz,morel doorboardy ,zapojeni,felicia,pioneer,peugeot,zastavba,audio,306,repro,golf,instalace,dls,4x100,FELICIE,morpheus,helix,audi(forum)

o

Forum > Autohifi > SQ(L) do TRABANTA? rady a názory?

 o Navštíveno 7757x o
o 31.12.2014, 18:44 | krtekaudio | Upraveno: 2014-12-31 18:49:26
Zdravíčko pánové tak jak jsem si pořád namlouval, že do Trabanta audio nedám nakonec mi to nedá a mám pár nápadů a dotazů budu rád za každou radu či připomínku...
podotýkám že se bude jednat spíše low price projekt s většinou bazarových věcí
Jedná se o auto z roku (1978)tudíž bych spíše oldies značky

1. 2way a SUB
SW by se mi libíl ve předu (není podmínkou)
2. 3way a možná SUB
SW plato?closed?nebo v kufu?nebo v zadní sedačce
3. chtel bych mít aktiv nebo minimálně BI-AMP
4. Otazku zesilovacu jsem řešil v sekci bazar (nejvice jsem chtel stary denony s chladiči na boku ale asi kvuli vykonu a relativne malo kusum asi nee)
Takze zesiky asi bud 3-4ks pio
[ Link ]
nebo SONY Xm 5046,Xm 4026,Xm 3026 od člena Petis
oboje varianty jsou zajímavé nebo taky
2xhifo warior aktiv super ale vykon se mi zdá málo (ale nevylučuji)
5.tlumit se bude ale ne zase extrem
6. doorboardu se nebojim (lamino atd)
7.co nejaký fajn OLD-EQ do palubky?
8.velice se mi libí zdvojeny středobas (hodi se to na sq vubec?)
9.co 8mi palec do dveří?


googlil jsem ale traboše jsou spíše kolotočové a showcar AudioSystem je moc...
na DE foru jsem našel jen jednoho blazna(uzavrenka v plate) takže odkazy či foto uvítam

komponenty které máme doma
Alpine 9835
Alpine 9831
JL audio 8w0-4
JL audio 12w0-4
Canton pullman 25.28(nebo tak nejak jsou freeair)2ks
Dexon IRB 16 8ohm
Raptor 6
kompa JBL cs(nevim presně)
TW-carpower DT 284
A torzo SW HELIX w12(civka ok chcel jsem vyrobit custom koš a vyrobit mensi SW s takovym pohonem)

snad jsem to napsal srozumitelně
okoli Ostravy možem pokecat osobně

a foto mazlíka kterého se to týká






foto k příspěvku  od krtekaudio



o 31.12.2014, 18:47 | krtekaudio
hledal jsem VINTAGE car HIFI ale všecko e-bay rozpočet mimo mísu (jedině že by nekdo pomohl)
o 31.12.2014, 19:21 | krtekaudio
také mě velice láká fulrange repro
o 31.12.2014, 20:47 | noclue
pekny projekt.
uvodom
stare neznamena dobre
a
dobre neznamena drahe :)


v trabiku mas super palubovku, teda mozes v pohode hodit cele ozvucnice do tej policky pod volantom a nad to male vysky....

cize mala vyskaplus 13-ka v BR ak by sa vosla, ak nie, tak 10-na

pod to tu 8w0, hocico vacsie by bol overkill

mas 3 pasma, resp 5 menicov a 9835 to zvladne pohodlne




o 31.12.2014, 21:59 | krtekaudio
diky za reakci pane jsem rad že se libi a tesi me ze radis zrovna ty (TVE projekty jsou ZA 1*)
ohledne zesilovacu uprimne jsem myslel ze to nejsou zrovna spatny zesiky pio clas A denon Clas A berme ze max za zesiky dam 150e co vybrat??
klidne bych vozil v trabiku zesiky american znacek budu jen rad za neco neobvykleho ale pokud neco vykouzlime s takovym rozpoctem to nevim
sezen mi jete KM 1002 a budu happy do tech jsem se zamiloval...
HU je tedy vyrešena 9835 (vymena za PIO snad nebude problem kdyby něco)

takze do dverí nic?(uprimne by mi to ani nevadilo)
a tedka co zvolit za stredobasy?(radeji 10 nebo 13cm u 13 mam strach z velikosti boxu musim pomerit,home jsem delal 12l BR a bylo to docela velke)
co ty DT jsou pouzitelne? osobne se mi na alpine zdaji dost ostre ale to zase prej Alpiny delaj

8w0? overkill ?nechapu to nějak
(umisteni tedy vepredu?) asi closed ze? tento SW take neni podminkou klidne dam 8ohm ale co to nakrmi...

nebraním se pouziti home hifi repro

diakritiku prosim neresit psal bych to do NEW YEAR

o 31.12.2014, 22:23 | krtekaudio
[ Link ]
netusim jestli jsi videl toto reseni SW ale je to zajimave to by vlezlo pod zadni sedacku nebo ubrat pocet repro a do palubky..jen inspirace..
o 02.01.2015, 21:11 | CarMedia.cz (P)
9835 a DT 284 mě přijde jako vražedná kombinace. DT jsou poměrně ostré sami o sobě a 9835 tomu moc nepřidá. Chce to pak středobasy, které budou umět hrát hodně nahoru a mít děličku pro výšky až někde kolem 5 kHz. 9835 nadělala problémy i Braxům a i výškám z jiné kategorie.

8W0-4 naprosto v klidu dopředu do closed. Potřeba mít ale cca 400W..

Skrz předky, možná by tě mohly zajímat tyto komponenty [ Link ] Vyřešily by problém i s DT 284..

Jen nevím po čem šáhnout co se zesilovačů týče. 150e je hodně limitních. Například starý Dark Bluečka nebyly vůbec špatný (na woofer ale málo), U-Dim JR 2.370 zvukově pecka a výkonu na rozdávání i co se wooferu týče (bohužel ale nedostatkové zboží). Nebo staší DLS performance zesiky? Případně nové KM 1002, to tě ale vyjde na jednou tolik? Také ale zajímavé "eko" řešení i v případně new kousků..
o 02.01.2015, 22:20 | krtekaudio
400w na 8w0 hmm tak to joo myslel jsem mene
ted jsou na bazaru 2 kusy masive NX2 (hledal jsem zde clanky ale nejak nevim)
DT nemusime pouzit na tom netrvam (pravda s alpinou je to ostry)
u tech komp nevim na bazaru se obcas neco objevi ..
noclue pise 13 v BR (jak musi byt smerovan ten BR)
dalsi reseni SW je treba 6w3 nebo nejaky TINY SW...velice se mi libi focal be 13cm (2x)
dneska jsem nad tim kutil a premyslim ze by vlastne vznikl takovy (SOUNDBAR s integrovanym) SW
ted ale co se smerovani tyce jsem v pasti (pokusim se udelat nejaky nacrt)
ALPINA muze byt casem vymenena za PIO nebo CLA ale to asi az jako finish
s tema zesikama je to dilema bud maly bobky a tlacit vse dopredu... nebo je to pak jedno a v kufru muzou byt i klidne i 3 zesiky (rad bych uz tedy SQ zesiky)
vubec bych se nezlobil kdyby mi noclue pak prodal ty svy z mondea :-)))
nijak extra na to nespecham tuto instalaci chci probrat, promyslet,a ne pak 4x predelavat
dalo by se s takovymto (SOUNDBAREM) treba i soutezit?jaka kategorie by to byla?


na foto inspirace jednoduche palubky :-) (mel bych se snazit umistit repro z celni casti nebo nahoru?nebo oboji? ) SW by byl bud zespod nebo zvlast v ozvucnici posle toho co bychom vybrali)

doufam ze neco vymyslime a ze se do diskuze pridaji i dalsi SQ borci
nejsem zadny profik a probrat to mohu jen zde na foru takze dikes Krtek



foto k příspěvku  od krtekaudio

o 02.01.2015, 22:55 | krtekaudio
na prasaka snad pro predstavu staci (pojistky,topeni,vypinace,POLICETRONIKU, KLIMATRONIKU,ECS,ABS,BENZINTRONIKU,ATD :-)JE TO SKORO FULLVYBAVA.... jsem schopen predelat(a par vizi uz je...

foto k příspěvku  od krtekaudio

o 03.01.2015, 11:11 | noclue
ahoj, zober papierovy kruzok s priemerom 11cm a vyfot to na mieste. zopakuj s 14cm kruzkom. hod sem obe foto, nech je predstava o mieste.
palubku by som nerezal, dal by som to pod a do bedniciek. ved to je perfektne miesto. Natrubok smerom k noham, ale nie natrubok, pouzivaju sa flexi hadice, ale 50ka rura z baumarktu staci tiez.. closed so slabym vykonom sa rovna slaby akusticky tlak, teda to bude potichu.
massive nx2 boli prve male digi zosiky, ktore ma zaujali, ale boli mi na experiment drahe. z polska cez ebay vies zohnat 1002ky za 90e
vsetky zosy za 150 sa neda, nakolko stare treba dat pozriet a minimalne nastavit a to tiez nie je zadarmo.
na nemeckom fore chodia dobre stare veci ako art audio, precision power ale aj vsetky mozne od Manza ala Hifo VIII pod v cenach do 100e ale treba icho pozret.
Aj to by bola cesta, len treba troska stastia.

inak este trochu praktickej teorie

BR vie pridat 6dB na citlivosti, teda setris 3/4 vykonu, inak povedane dany stred v BR na 25W hra rovnako hlasno ako v uzavrenke alebo freeair na 100W
to iste plati pre sub. Nemas vykon, potrebujes citlivost.

13ky v br nie je problem nechat hrat docasne aj bez subu

tu je nieco z 10cm + sub, vraj to tiez funguje :)
[ Link ]
o 03.01.2015, 12:16 | CarMedia.cz (P)
S tou citlivosti má noclue pravdu. U SW bych tohle ale nepraktikoval. Pokud chces mit rychlý SW v BR, výkon potřebuješ tak jako tak, jinak se ti bude slévat. U SW proste ideální pravidlo v BR mít alespoň o 10-20% vice výkonu, v closed jednou tolik, než je příkon SW. Proto poslední dobou rád používám w308. Pustíš do něj 200 a kreslí jako víno..
o 04.01.2015, 17:56 | krtekaudio | Upraveno: 2015-01-04 17:57:17
Dobjej tak jsem byl za Tjabantem....fota krouzku..14cm

foto k příspěvku  od krtekaudio

o 04.01.2015, 17:58 | krtekaudio
prava strna 11cm

foto k příspěvku  od krtekaudio

o 04.01.2015, 17:58 | krtekaudio
prava 14cm

foto k příspěvku  od krtekaudio

o 04.01.2015, 17:59 | krtekaudio
:-))) IRB 16!!!

foto k příspěvku  od krtekaudio

o 04.01.2015, 17:59 | krtekaudio
irb 16 podruhe

foto k příspěvku  od krtekaudio

o 04.01.2015, 18:00 | krtekaudio
leva 14

foto k příspěvku  od krtekaudio

o 04.01.2015, 18:01 | krtekaudio | Upraveno: 2015-01-04 18:07:02
u ridiče vcelku boj ale nic neresitelneho
na SUB mista dost klidne i 10palec ale asi tam dal tu 8w0
Krmeni me napadlo 2xmasive NX2 popr.3 ks bridge na JL ???BLBOST nebo ne??? velikosti klidne v palubce vsecky 3 kousky
o 04.01.2015, 18:39 | CarMedia.cz (P)
Bacha na NX zesiky, tam je o cca 20% méně, než udává výrobce.
o 04.01.2015, 19:34 | MARWiN | Upraveno: 2015-01-04 19:37:58
no vida tohle by mohl být docela zajímavý počin do nové sezony,a ty ozvučnice pod palubkou tam budou pasovat uplně perfektně
pojistky a vypínače půjdou přesunout třeba doprostřed nebo ne?
tu NX2 ani v můstku bych na ten sub nedával
zesilovač jsem měl a na většinu 16cm repro bych volil něco silnějšího, osobně bych se zkusil mrknout tady v bazaru jestli někdo něco nemá
jenom pro představu, tady se Petis pokoušel o něco podobného ale 3way do pandy [ Link ]
o 04.01.2015, 20:04 | krtekaudio | Upraveno: 2015-01-04 20:07:17
na zesiky pockam tedy to je past....tad ale co ted zvolit za rozmer ?2way nebo 3way?sub by mohl byt krmen z wooferů pri 3way snad by to tak nevadilo uz jsem to tu parkrat videl...
petisovu pandu mam prostudovanou ale nakonec zmenil auto ne?
o 05.01.2015, 15:23 | krtekaudio
teoreticky by sly vyrobit sloupove bedny.. . :-)))
BJUTUS co ? takove moznosti ma maloktera kara
Marwin-super napad s posunutim pojistek do stredu je to mnohem jednodussi nez muj plan...

foto k příspěvku  od krtekaudio

o 05.01.2015, 17:21 | petis
Fandím ti. Doufám že to klapne.
Sloupy nedělej. To už by byl moc brutus:-))

o 05.01.2015, 17:44 | Midi34
no jsem zvědavej ,jen tak dál
o 05.01.2015, 17:51 | Toxxx
Toto bude hodne zaujímavé :) Tu by sa dalo ísť 2way so subom. Stredobassy keď dáš ako písal noclue by to mohlo fungovať lebo ich budeš mat dobre smerované ale zase blízko i keď s 5" by sa to dalo. K DT čkám ako písal Revilo. Sú to za tie prachy výborné výšky ale pri Alpine v 2 way ostrejšie. Braxy to samé ale jak som ich začal rezať od 4khz to už bolo lepšie. Samo 3 way + sub je to naj čo možeš dať do auta:) Jak to raz skúsiš tak do 2 way pojdeš ťažko :) DLS X SA52 su riadne bomby :D Mal som to v rukách a neskutočné bomby. Ešte som nepočul ale posledne čo od DLS vyšlo stojí za to. Tak veĺa zdaru pri projekte :)
o 05.01.2015, 19:27 | noclue
kokoooos, ja som zabudol, ze radis na volante a teda mas dole miesto.....

teraz ma asi zabijete, ale daj tam presne to, co mam v mondeu repro za par drobnych akurat tomu spravis poriadne ozvucnice.

To je stale ta ista pesnicka 16-ka v BR v tak malom aute T i spravi poriadny kick a viac nez dobry pouzitelny bas. Treba 15 litrov, ale tie by sa tam mali vojst.
Na sub sa zatial vykasli, ked Ti bude chybat, mozes doplnit.. Zatial usetris peniaze na zosik

Potreboval by si jeden silnejsi 2-kanal na stredobasy
a jeden chutny 2 kanal na vysky.

o 05.01.2015, 19:35 | Toxxx
Silný 2 kanál mám ja :) Zenon A-500 bude na predaj čoskoro.
o 05.01.2015, 22:55 | Směty
Mě se pro změnu doma válí Denon DCA-3180. :o)
o 06.01.2015, 08:40 | krtekaudio
noclue:jaro je za dverma winter car uz nebude potreba...takze to odkoupim :-) inak klidne te okopiruju jak ti to nevadi

myslim ze nejdrive je nutne se rozhodnout jestli tedy 2way nebo 3way a jaky rozmer stredobasu jinak se asi nehnem
kazdopadne diky za podporu a rady snad se k necemu dopracujem i kdyz prvni hlasku to vyda asi za delsi dobu
hmm ZENON, Denon asi bude treba upravit rozpocet..
jake tlumeni by bylo vhodne? utlum/vaha/cena?
predpokladam ze motorovou stenu vytlumnim celou (z kokpitu)
na strop jsem premyslel ty jehlany ...strecha ma silu cca4-5mm a je vypoukla tam by nemel byt problem s tuhosti...co dal tlumit?nebo az po poslechu zabijet rezonance?kdybych vytlumil vse mych 26HP uz neda 0-100 za 37s ale za tyden ...
ke smerovani repro asi je bude vsechny nutne alespon trochu natocit na ridice nebo ne?jak se dostanu do garaze vemu repro z domacich zasob a pokusim se nafotit ruzne variace smerovani a umisteni repro
zdar
o 06.01.2015, 09:13 | krtekaudio
kurnik proc jde jen jednou upravit prispevek?

dilema zesilovacu (je kravina chtit amps v jedne znacce?)
zesiky v kufru:
(+ prostor pro instalaci,taky mozna baterka v kufu,lepsi rozlozeni vahy,co moznost ruseni od motoru?je lepsi mit zesiky dale od motoru?)
(-dlouhe kabely prodrazi se)

zesiky v palubce pod sedackou apod:
(+kratka signalova cesta,take repro kabely,pokud by slo o male zesiky baterka zustane v motoru takze i napajeci bude kratoucka)
(-mensi prostor na zastavbu asi horsi manipulace,zesiky blizko motoru)
co vy na to?
o 06.01.2015, 11:39 | petis
V Pandě jsem chtěl dávat taky vše dopředu, ale proste at jsem dělal co jsem mohl nechtělo se to vejít. Takže kufr ale nakonec Polo:-)))

Jinak nechceš zpět ty Rockfordy? Ty by taky nebyly špatný na to co potřebuješ:-)
o 06.01.2015, 15:01 | noclue
petis: mas 25tolife alebo ktore?
o 06.01.2015, 15:23 | petis
Noclue: Punch 200 DSM, Punch 160x4
o 06.01.2015, 21:32 | krtekaudio
je to pouzitene?bohuzel nez jsme zapojili auto slo pryc ten 4ch jsem ani nepustil....
o 06.01.2015, 21:45 | petis
Zkoušl jsem jen dvoukanál na středobasy. Ale neměl takovej zvuk jak Sony 2100G. Navíc jsem sehnal 4tej G zesík, takže RF nevyužiju.
o 06.01.2015, 21:55 | noclue
petis : mnamka gril

krtek : tymi dvoma zosikmi od petisa si vybaveny 200ku som pocul a je to oldschool pecka. Ten maly 4kanal bude na vysky dost a 2 kanaly mas este dobuducna, keby si naozaj chcel stredy (ak to spravis, ako Ti radim, tak extra stredy potrebovat nikdy nebudes)

ak by bol aj spojovaci clanok, tak mozes ludom hovorit, ze mas v kufri instalovany gril
urcite zacni s 2 - pasmom a neskor mozes pridat sub.
pripadne vysky od vify 25xt spolu s discovery stredobasmi, co mam.

btw: winterauto je na predaj, ma este rok aj daco zaruky... chcem nieco s 4x4
o 06.01.2015, 22:01 | noclue
nenapisal som to jasne: tischgrill je legenda.
ale treba to dat opravit, nastavit atd.... bez elektrolytu v kondikoch to hrat nebude
o 06.01.2015, 22:12 | krtekaudio
takze rikas rf by mi vyresilo starosti?co tim 2ch do budoucna krmit SW ? a 4ch v mustku na stredobasy a sehnat posledni RF na fullrange?
opravdu bych chtel bych skusit fullrange...planuju i domu ale nevim jaky rozmer zvolit...(nedle cyborg nebo podobne v budoucnu na lampovem zesiku)
3palcovy FR je moc ze? cenove fajne Tang Band W3 ?jinak asi viz mondeo ty 5f bych si predstavil v horn i doma...

noclue:no vidis takze mi tu audio sestavicku prodas a je to!!! doresim sub na dalsi KM1002 v mustku a bude to ECHT GOLD montaz bude jen na me jak se stim poperu....co???a nedelej zagorku....

DSM byly puvodne od brachy chtel jsem je pro sebe ale my WIFE me tak nasrala ze jsem rek at je steli...
ALE DO TRABANTA MI KECAT NEBUDE.... :-*)
Krtek
o 07.01.2015, 12:48 | noclue
skus to bez subu, ono to fakt ide

200-ku na stredobasy
4-kanal na vysky, nemusis dat do mostiku, proste nevyuzijes 2 kanaly

najlepsie vyskusat, ako to pojde... zacal by som instalaciou repro a ked budes hotovy a predbezne to odladis, tak mozes skusat zosiky so aleluja...


3" menic je na vysky moc, ten 2" je taky kompromis, ked to inac nejde


Ale pri tom mieste, co mas je to aj tak zbytocne a ak das stredobasy hore a vysky nad palubovku, tak nepotrebujes ziadny stred, proste domacre repro 1" + 6"

doma je miesto, tam mi fullrange netreba... mozno niekedy, keby som sa dal na lampy alebo nieco od nelsona phassa, ci ako sa vola...
o 08.01.2015, 22:12 | krtekaudio
ok no jak vidim netreba komplikovat takze klasika 2way 16kompa aktivne rizene
doporucite stredobas ktery neni tak narocny na vel boxu v br?at nemusim honit kazdou deci..bavme se radsi v economy SQ tride
o 09.01.2015, 00:50 | noclue
scan 18w 8434 alebo v 4Ohm cca 60e za kus. v tej cene bezkonkurencne.
o 16.01.2015, 10:55 | Midi34
už jsi se rozhodnul co a jak ?
mohlo by to být zajímavé
o 21.01.2015, 12:20 | krtekaudio
abych pravdu rekl nerozhodl je to mazec clovek si rekne tam pridam tam taky a cena leze astronomicky hore, takze zacnu s ozvucnici,,, a podle realu uvidim jestli tam fakt vlezou ty 14l ozvucnice na ty scanspeak
jak cas dovoli
o 21.01.2015, 12:40 | kovvalsky
krtekaudio a nerozmyslal si ist cestou kupit nieco taketo [ Link ] rozobrat to odmerat ozvucnicu a spravit ozvucnicu na tej palubovke lebo priestoru tam mas na haleluja

foto k příspěvku  od kovvalsky

o 08.03.2015, 14:38 | Midi34
pod palubku 16 ky do boxů - inspirace

[ Link ]
o 08.03.2015, 15:29 | krtekaudio
pekne ...
zatim jsem se do garaze nedostal furt neco takze zacnu asi az v lete podle toho co vsecno musim dodelat...
o  Zpět  o  Nahoru
o
 

Vložit nový příspěvek do fóra


  Pro vložení příspěvku musíte být přihlášen/a.
Stránka vygenerována za 0.3266 sekund.