Auto HI-FI Club CZ

autohifi,auto hi-fi,auto hifi,autohificlub,auto hi-fi club,club, klub,fórum,autorádio,autozesilovač,autorádio cd,autorádio mp3,autorádio dvd, tuning,srazy,tuningshow,klub,emma,dbdrag,tuning,autotuning,carstyling, tlumeni, Alpine,octavia,Brax,Denon,Clarion,Pioneer,Sony,panasonic,Helix, Dynamat,dego,Hertz,Audison,Fusion,McIntosh,Focal,Rockford Fosgate,Dynaudio,JBL,xenony,becker,jvc,kenwood,ground zero,dietz,morel doorboardy ,zapojeni,felicia,pioneer,peugeot,zastavba,audio,306,repro,golf,instalace,dls,4x100,FELICIE,morpheus,helix,audi(forum)

o

Forum > Autohifi > repro pro radio

 o Navštíveno 4804x o
o 03.01.2015, 19:12 | darren780
zdravim, chtěl bych pomoct vybrat přední repro.. jedná se o to že budou píchnutý na rádio 4x50, a já nevím jak vybrat nejlíp, jde o to abych nevybral moc silný ani moc slabý, takže jakej výkon rms/max bych měl cca zvolit? jelikož výkon rádia asi není udávaný v RMS tak si netroufnu sám vybrat..


o 03.01.2015, 19:23 | endru.ondra
1: jaký je to rádio
2: jaký je auto do kterýho to budeš dávat? kvůli velikosti?
3: budeš v plánu kupovat zesilovač?
4: kolik na to máš peněz?
o 03.01.2015, 20:31 | darren780
rádio je nějaká čína Onida.. auto je megan 96, průměr jsem neměřil, mluvil jsem jen o radiu ne o zesilovaci.. to bych asi nechtel vybirat repro podle vykonu radia..jde mi zatim jenom o to ze az budu repro vybirat, tak kolik rms/max maj cca mit, nechci presny typy.. to si pak vyberu sam.. :) cenove asi do litru:)
o 03.01.2015, 20:31 | darren780
rádio je nějaká čína Onida.. auto je megan 96, průměr jsem neměřil, mluvil jsem jen o radiu ne o zesilovaci.. to bych asi nechtel vybirat repro podle vykonu radia..jde mi zatim jenom o to ze az budu repro vybirat, tak kolik rms/max maj cca mit, nechci presny typy.. to si pak vyberu sam.. :) cenove asi do litru:)
o 03.01.2015, 20:42 | Jarda S.
z týhle číny zvuk nevykouzlíš
o 03.01.2015, 22:59 | darren780
panebože já nechci nic světobornýho.. jde mi jenom o to že jsem koupil zadní repro 125rms přímo pro můj zesilovač, kterej jsem ještě neměl v provozu a tak jsem repro zatim pichnul na radio a zvuk otresnej.. tak nechci aby se mi neco takovyho stalo pri vyberu prednich repro, ktery na radiu budou napořád.. zajímá mě jenom kolik by měli mít cca výkon aby prostě normálně přes rádio hráli a nechrastili apod..
o 03.01.2015, 23:20 | skoki | Upraveno: 2015-01-03 23:25:45
nikto ti nepovie kup repro s výkonom xx wat, nakoľko na základe tohto údaju sa nedá objektívne povedať, že tieto repro budú hrať dobre. Kedže chceš repro do 1000kc, kúp tie čo vieš niekde vyskúšať alebo tie čo sa ti páčia :-) nakoľko reálne hrozí, že parametre napísané u tých reproduktoroch nebudú aj tak reálne. Každopádne trošku orientačne hľadaj repro s čo najväčšou citlivosťou. Ale ako už písal Jarda S. zvuk z toho rádia nebude nič moc, takže od toho veľa nečakaj. Reálne má ten zosilovač v ňom tak 8-10 wat na kanál
o 04.01.2015, 10:13 | Jarda S.
na radio v tehle ceně [ Link ]
o 04.01.2015, 11:10 | jura.j
co tych 100W rms ?
to na rádio moc hrát nebude

[ Link ]

ale revilák se určitě rád vyjádří :o)
o 04.01.2015, 11:17 | jura.j
nebo někdo od BEETu ?

[ Link ]
o 04.01.2015, 12:45 | CarMedia.cz (P) | Upraveno: 2015-01-04 12:45:45
Citlivost je bohužel údaj, kterému se dle papíru nedá věřit téměř u žádného výrobce. Navíc je výrobci všeobecně kamuflují v udávanosti viz. dB/2.83V/1m a dB/1W/1m. Tam si pak člověk musí uvědomit, v čem je to vlastně udáno a případně si odečíst ještě 3 dB. Ale i toto nezaručuje výsledek. Opravdu nejlepší je reálná zkušenost s danými reproduktory.

Osobně máme na autorádio vyzkoušené varianty:
eXcursion SX 6C [ Link ] (mají trochu ostřejší výšky)
nové MTX RTS65 [ Link ] (nová verze je opravdu hodně vyrovnaná a opravdu velmi dobrá varianta)
DLS K6.2 [ Link ] (asi nejcitlivější reproduktory v dané cenové relaci)
Bull Audio BA-CS-6 [ Link ] (citlivost kapánek nižší, ale toto je přesně případ, kdy na papíře nevypadají tak vhodně, reálně se ale chovají velmi dobře. V poměru cena/efekt super varianta)
JBL CS760 (nebo GT7-6C - to samé jen s mřížkami) [ Link ] (tak zvané "bum cink" reproduktory s horším středem, ale citlivost také zajímavá)
o 25.01.2015, 13:21 | BeetAudio.cz
Ty kenwoody jsou opravdu holý základ, spíše bych doporučil [ Link ]

nebo [ Link ] a jak píše Revilo tak [ Link ]
o  Zpět  o  Nahoru
o
 

Vložit nový příspěvek do fóra


  Pro vložení příspěvku musíte být přihlášen/a.
Stránka vygenerována za 0.3384 sekund.