Auto HI-FI Club CZ

autohifi,auto hi-fi,auto hifi,autohificlub,auto hi-fi club,club, klub,fórum,autorádio,autozesilovač,autorádio cd,autorádio mp3,autorádio dvd, tuning,srazy,tuningshow,klub,emma,dbdrag,tuning,autotuning,carstyling, tlumeni, Alpine,octavia,Brax,Denon,Clarion,Pioneer,Sony,panasonic,Helix, Dynamat,dego,Hertz,Audison,Fusion,McIntosh,Focal,Rockford Fosgate,Dynaudio,JBL,xenony,becker,jvc,kenwood,ground zero,dietz,morel doorboardy ,zapojeni,felicia,pioneer,peugeot,zastavba,audio,306,repro,golf,instalace,dls,4x100,FELICIE,morpheus,helix,audi(forum)

o

Forum > Autohifi > rada k zesilovaci na 2 woofery

 o Navštíveno 4158x o
o 11.01.2015, 23:18 | garfild
Ahoj vsem,
poslednich par tydnu jsem se zacal zajimat o ozvuceni auta a snazim se nasbirat nazory ,rady a zkusenosti. Zatim neplanuji nic velkeho - vlastnim stolety oprejskany pekac -, ale chtel bych si na nem na vlastni kuzi vyzkouset nejake veci, abych byl pripraven na vetsi prestavbu u noveho vozu, ktery planuji.

tedy k tematu:
vyhrabal jsem na dilne 2 basaky a rad bych je privedl k zivotu (oba funguji). Chtel bych je oba 2 pripojit na jeden zesilovac. Radio mam Pioneer deh2150ub (ma 2x cinch pro subwoofer).
1. blaupunkt gt12s (rms 100W, max 250W, 4 ohmy, 30 cm prumer)
2. Sencor SCS WA1001 - puvodne byl aktivni, ale odesel integrovany zesilovac, tak zustala jen tuba a repro - puvodni parametry byly nasledujici ( rms 100w, max 400w, 4 ohmy, 25cm prumer)

mam na to 2 dotazy, na ktere jsem nikde nenasel odpoved:
I. mohu zapojit oba tyto woofery do jednoho zesilovace bez toho, aby to melo nejake velike zkresleni zvuku, ci to znelo opravdu spatne? Posloucham pomalejsi muziku, ve ktere je kladen opravdu velky duraz na bassy.

II. chtel bych pouzit zesilovac co umi 2 kanaly o vykonu 100-150W RMS, bohuzel jsem asi ne uplne dobre pochopil jak to funguje. Je jedno jestli pouziju 4kanalovy zesilovac nebo 2kanalovy zesilovac, pokud oba umi 2 kanaly s pozadovanym vykonem?


diky moc za rady.


o 11.01.2015, 23:25 | Jarda S. | Upraveno: 2015-01-11 23:26:23
to co máš bych vyházel, a nakoupil jiný věci
na radio přední repráky [ Link ]
basák [ Link ] a vyrobit bednu (kdejakej hoby market ti nařeže lamino na míru nebo rovnou v bedně [ Link ]
a k tomu nějakej starší dvoukanál z inzerce
a máš slušně hrající auto za přijatelný peníze
o 11.01.2015, 23:49 | Jarda S.
zes třeba [ Link ]
o 11.01.2015, 23:56 | garfild
Ahoj,
diky za radu. O tom ze to vyhodim uvazuju, nicmene me stejne zajima kombinace 2 ruznych basaku o stejnem vykonu a rozdil 2 kanalovy vs 4 kanalovy zesilovac na 2 woofery.

Ten bazarovy vypada skvele, neco takoveho hledam, diky.
o 12.01.2015, 00:04 | Jarda S.
potom kdybys sehnal jetej [ Link ] tak ten je taky dobrej
2 rozdílný suby bych nezapojoval každej zahraje trošku jinak a bude to naprd
o 12.01.2015, 00:25 | Jarda S.
o 12.01.2015, 17:59 | BeetAudio.cz
Proč potřebuješ kombinaci 2 různých basáků?
Za mě to je nesmysl.
Neuvažoval jsi o nějaké startovací sadě?
Zes + Sub? [ Link ]
o 12.01.2015, 18:48 | CarMedia.cz (P)
2 odlišné subwoofery v autě je všeobecně hloupost. Každý se hová jinak, pro každý bude zapotřebí jiné nastavení a tak se budou mezi sebou tlouct a v žádném případě nevyužiješ potenciál. Použij jen jeden z nich a výsledek bude o 100% lepší. Vynikající zesilovač nyní s 50% slevou například Rainbow Beat 2 [ Link ] Investice i do budoucna buď na dobré přední komponenty, nebo lepší subwoofer.
o 12.01.2015, 18:50 | páčka
na 2kanálu budeš moct nastavit výkon pro oba basáky dohromady,kdežto na 4kanálu si nastavíš každý basák zvlášť.měl bych i jeden 4kanál na prodej Mac audio Z4200

parametry zde [ Link ]
o 12.01.2015, 18:58 | CarMedia.cz (P)
Bože, víš, jak funguje 4ch zesilovač? Myslíš si, že na tom 4ch zesilovači člověk ty woofery opravdu srovná? Běž se podívat na nějaký sraz, jak se tam lidi předvádí a když mají 2 woofery na 4ch zesilovači, jak se chovaji..

Ano, nějak to na tom 4ch hraje, ale to je tak vše..
o 12.01.2015, 19:14 | XpajaX
Na SW to chce MONO zesik nebo nejakej ((dobrej !!!))2-kanak ;-)
o 13.01.2015, 00:18 | garfild
Ahoj,
dekuju vsem. Nakonec sem koupil zesilovac ground zero 2200x a dokonce se mi povedlo sehnat jeste jeden ten samej Blaupunkt za par penez, ja proste ty 2 basaky chci zkusit :-)

z diskuze predpokladam ze je tedy lepsi mit jeden velky premosteny 2kanalovy zesilovac a na nem velky basak nebo jeden 2kanalovy zesilovac a na nem 2 basaky nez mit 4kanalovy premosteny na 2 basaky, je to tak? Proc to tak je?

P.S.: jsem rad ze jsem natrefil na forum kde se tomu rozumi, na Revilo vsude slysim jen samou chvalu, hlavne od Fildy a jeho pekelnyho bilyho MTX Tica :-)

jeste jednou diky!
o 13.01.2015, 02:06 | Jarda S.
protože na čtyřkanálu těžko vyladíš oba na 100% shodu
o 13.01.2015, 20:01 | XpajaX
Zadny 2 kanal a 4 kanal na SW ...(basak)..;-)
MONO a na nej muzes zapojit treba ty 2 SW ....(basak)
Ale jak uz se tu psalo hrat ti to bude na vsem,ale jak ...........
o 14.01.2015, 11:42 | noclue
xpaja> ano, keby chalan chcel kilowaty, tak mono, ale na jeho 150W moze byt aj 2-kanal v mostiku, zavisi od konkretneho modelu :)

cela debata o 4-kanal v mostiku vs 2-kanal stoji na vseobecnych "pravdach" treba porovnavat dva konkretne zosiky, lebo takto je to onicom.

garfild: nejde o to, co kupit, ale treba mat plan celej zostavy a takisto plan ako to nainstalovat.
Z toho sa potom moze odvinut zoznam komponentov, ktore potrebujes.
o 14.01.2015, 19:09 | XpajaX
noclue
To mas asi pravdu ;-)
o  Zpět  o  Nahoru
o
 

Vložit nový příspěvek do fóra


  Pro vložení příspěvku musíte být přihlášen/a.
Stránka vygenerována za 0.4179 sekund.