Auto HI-FI Club CZ

autohifi,auto hi-fi,auto hifi,autohificlub,auto hi-fi club,club, klub,fórum,autorádio,autozesilovač,autorádio cd,autorádio mp3,autorádio dvd, tuning,srazy,tuningshow,klub,emma,dbdrag,tuning,autotuning,carstyling, tlumeni, Alpine,octavia,Brax,Denon,Clarion,Pioneer,Sony,panasonic,Helix, Dynamat,dego,Hertz,Audison,Fusion,McIntosh,Focal,Rockford Fosgate,Dynaudio,JBL,xenony,becker,jvc,kenwood,ground zero,dietz,morel doorboardy ,zapojeni,felicia,pioneer,peugeot,zastavba,audio,306,repro,golf,instalace,dls,4x100,FELICIE,morpheus,helix,audi(forum)

o

Forum > Autohifi > Repro k radiu Swing

 o Navštíveno 5431x o
o 17.01.2015, 11:52 | pita1234
Zdravim,
mam Skodu Rapid s radiem Swing a u instalovanych reproduktoru mi chybi hlavne hloubky. Nemate nekdo zkusenost s nejakymi reproduktory k tomuto radiu?
Planuji koupit 165mm komponenty a pokud budou hrat dobre, tak bych je koupil i do zadnich dveri. Predpokladam, ze by pak uz hloubky byly dostatecne. Subwooferem to resit nechci, kvuli mistu v kufru.

Predem dekuji za jakoukoli radu

Petr


o 17.01.2015, 12:07 | Jarda S.
o 17.01.2015, 12:21 | pita1234
Diky za link. Forum jsem tu prochazel, ale slo mi spis o praktickou stranku, jestli uz ma nekdo vyzkouseno. Narazil jsem na to, ze treba kombinaci Swing a Sinus Live uzivatel kritizoval.
o 17.01.2015, 12:27 | Dexter | Upraveno: 2015-01-17 12:30:42
Jarda.s: nema nahodou Rapid 13ky, kdyz tu tak hezky radis. viz [ Link ]
o 17.01.2015, 12:51 | pita1234
Ano ma, ale neni problem pod tapec dostat vetsi. Jak dopredu, tak dozadu.
Tenhle thread jsem procetl cely, moc pekna prace, ale uz ponekud extremni :o)
Ja chtel vedet, jestli nekdo uz nezkousel menit u Swingu repro (tim je snad ve vsech modelech Skody) a ma nejake vyzkousene.
V jednickove Octavce mam radio Alpine a vytlumene dvere s Powerbass S6c a s tim jsem spokojeny.
Zkusim asi koupit jen MDF podlozky a vykuchnu na chvili repro z Octy na vyzkouseni...
o 17.01.2015, 13:09 | hopa26
Ja hraju na Swing v Yetim,ale navic jedu pres zesilovac a navic jsem si nechal tlumit dvere,vymena kabelu atd.....
Delal to Revilo,za relativne malo penez,maximalni spokojenost.Napis mu,doporuci Ti co se necha povesit na koncernove radio bez zesilovace,tusim ze jsou to nejake MTX ....
o 17.01.2015, 13:15 | Dexter
Z prvniho prispevku nebylo poznat, ze o velikosti vis, tak jsem radsi upozornil, aby nedoslo k nedorozuneni.
o 17.01.2015, 21:15 | BeetAudio.cz | Upraveno: 2015-01-17 21:17:33
Doporučím [ Link ] Nástupce Powerbassu

nebo GZ
[ Link ]
o 18.01.2015, 18:13 | pita1234
Moc dekuji za reakce a doporuceni.
To BeetAudio: Moc dekuji za modely. Vcelku se mi libi ty GZ (uprimne, kvuli cene).
Ale trosku se bojim PP membrany u stredobasu. Ja jsem kdysi poslouchal Kicx a byly takove "ostre" a vyrazne na stredech.
Tim ze posloucham ruzne zanry hudby (obcas i Jazz a Klasiku), tak bych nerad sahl vedle a radeji si priplatim.
Vcelku mi vyhovuji ty Powerbassy, ale u nich je priserna kvalita zpracovani a opravdu nepovedena vyhybka, kterou jsem si nakonec vyrobil sam podle sebe.
o 18.01.2015, 18:29 | BeetAudio.cz
OK, kolik jsi tedy ochotný investovat? plánuješ časem i zesilovač, nebo čistě jen na rádio?
o 18.01.2015, 18:30 | BeetAudio.cz
Jinak ty GZka hrajou za ty peníze opravdu dobře!
o 18.01.2015, 18:55 | pita1234
Tak ono se jedna o firemni auto a nemuzu si dovolit zasahy do interieru. Ja trosku doufam, ze vymenou za repro s vetsim prumerem, slusnou citlivosti a instalaci druhe sady repro do zadnich dveri, vytahnu maximum toho co Swing a konstrukce Rapidu nabizi :o)
o 18.01.2015, 20:42 | CarMedia.cz (P)
Nové eXcrusion [ Link ] hrají o poznání lépe jak původní Powerbass. Mají lepší střed a jestli ti sedí výšky od Powerbassu, nebodeš mít problém ani s eXcursiony (je to to samé). Mohu je vřele doporučit.. Určitě budou zapotřebí MDF podložky [ Link ] a nějaký ten tlumící materiál (nyní máme Anticor L jen za 179,-Kč/ks) [ Link ]

P.S. kdyby sis chtěl pomoci opravdu výrazně a nebyl až zas tak finančně omezen, tak mámě za sebou instalačku na autorádio s novou verzí eXcursion SHX 6C, které mají 3 ohmy, ještě vyšší citlivost a bylo to hodně znát. Cena sice kolem 3.5t, ale zvukem někde jinde.. [ Link ]

Jinak ty GZtka znám dobře a z cenově dostupných reproduktorů typu eXcursion, nové MTX RTS65, DLS mají citlivost slyšitelně nejnižší. Zvukem se hodně podobají původním MTX RTS652. Nové RTS65 díky pevnému vrchlíku a všeobecné jiné konstrukci pohly zvukem hodně hodně dopředu, čili GZ hodně pkulhávají. Na druhou stranu jsou teď dočasně k dostání za nižší kačky.
o 18.01.2015, 22:08 | Jarda S.
do služebního bych s klidem dal bull audio [ Link ] nestojí moc a rozhodně lepší jak originál
o 19.01.2015, 09:27 | Toxxx
eXcursion: Dobré na stredoch len výšky malinko ostrejšie ale nieje to nič čo by sa nedalo vyladiť. Za mňa super repra v tejto cene takže smelo do nich;) Ak chceš ale aby to fungovalo tak sa nevyhneš tlmeniu a uzatvoreniu dverí. Bez toho sa výmenou niečo zmení ale nebude to ono.
o 19.01.2015, 10:14 | pita1234
Moc diky. Ja jezdim obcas pres Hradec, tak asi vyuziju demo panelu Revilohifi a zajedu si eXcursiony poslechnout. Nemate nahodou ty SHX 6C v panelu? Parametry maji velice zajimave
S vytlumenim pocitam. Rapid ma nastesti dvere reseny porad lip nez jednickova Octavia, kde byla Skodovka revolucni a pouzila igelit jako ozvucnici. Na ni jsem STP vyplacal hodne.
o 19.01.2015, 15:07 | CarMedia.cz (P)
SHX v panelu nemáme, ale rádi je přidáme.. :-)
o 22.01.2015, 10:22 | pita1234
Moc dekuju za ochotu. Dost jsem nad tim premyslel a radeji se budu drzet pri zemi. Ty STP uz vychazi vcelku draze.
Zamerim se na ta GZtka a vyuziju toho, ze je mate v panelu.

Pak jsem jeste koukal na MTX TRS654, maji taky zajimave parametry a koukal jsem na Vas web, ze jsou i v sade dvou paru.
o 22.01.2015, 12:03 | Jarda S.
parametry jsou jedna věc ale dna repráky se stejnýma hodnotama nikdy nebudou hrát stejně, chce to naposloucha nebo dát na radu někoho kdo je odposlouchaný má
o 10.03.2015, 18:18 | pita1234
Aby to tu nevyznelo do prazdna, tak jen pro info:

Byl jsem si reproduktory poslechnout a na cele care to vyhraly eXcursion SX 6C. Po zvukove strance nemaji konkurenci. Na jare je objednavam a pujdou do prednich i zadnich dveri. Moc dekuju Revilohifi za ochotu.
o  Zpět  o  Nahoru
o
 

Vložit nový příspěvek do fóra


  Pro vložení příspěvku musíte být přihlášen/a.
Stránka vygenerována za 0.3398 sekund.