Auto HI-FI Club CZ

autohifi,auto hi-fi,auto hifi,autohificlub,auto hi-fi club,club, klub,fórum,autorádio,autozesilovač,autorádio cd,autorádio mp3,autorádio dvd, tuning,srazy,tuningshow,klub,emma,dbdrag,tuning,autotuning,carstyling, tlumeni, Alpine,octavia,Brax,Denon,Clarion,Pioneer,Sony,panasonic,Helix, Dynamat,dego,Hertz,Audison,Fusion,McIntosh,Focal,Rockford Fosgate,Dynaudio,JBL,xenony,becker,jvc,kenwood,ground zero,dietz,morel doorboardy ,zapojeni,felicia,pioneer,peugeot,zastavba,audio,306,repro,golf,instalace,dls,4x100,FELICIE,morpheus,helix,audi(forum)

o

Forum > Autohifi > Mondeo MK4 a Travelpilot NX

 o Navštíveno 11889x o
o 29.01.2015, 14:23 | Tomash1
Ahoj, dřív než začnu něco řezat, cítím povinnost zeptat se veřejně, jestli se někomu nepodařilo z této potvory (Travelpilot NX) vytáhnout obstojný signál. Ven nepude, protože má v sobě zobrazení klimy a podobné ptákoviny.
Jsem smířen s myšlenkou druhé HU, ale pokud existuje efektnější řešení milerád se poučím. Výsledkem mého snažení má být 2w aktiv + sub.

Děkuji za cenné rady, doporučení a informace.

foto k příspěvku  od Tomash1



o 29.01.2015, 16:35 | noclue
obstojny signal nejde.

jedine hi level do procesora

normalne riesenie je jedine Alpine HU + Alpine procesor + ovladanie na volante
a ovladanie klimy dat normalne, z nie-navi verzie

[ Link ]

foto k příspěvku  od noclue

o 29.01.2015, 18:38 | rebel
Podle mě kloudnej signal tam není. Kámoš to má taky vytažený a zvukově na hov.. lepší řešení dat misto popelníku ještě jedno rádio
o 29.01.2015, 19:19 | Pavel 528 | Upraveno: 2015-01-29 19:19:59
4xRCA by mely jit vytahnout...delal jsem to uz u plno origo radii
o 30.01.2015, 00:03 | Tomash1 | Upraveno: 2015-01-30 00:04:18
Takže rekapitulace:
1. Signál vytáhnout jde, ale rozhodně ne obstojný, nedej bože dobrý.
2. V momentě kdy by šel Blaupunkt ven je třeba překopat ovládání AC a aby byla zachována navigace a BT handsfree dokoupit 2DIN HU, proc, rux - kvalitativně nejlepší řešení.
3. Když Blaupunkt zůstane na ovládání AC, navigaci a handsfree s tím, že třeba bude hrát jen ze zadních repro, může předek pohánět "jednodinka" s DSP a dobrým zvukem schopná uřídit dvoupásmo se subem? - kompromis v nastavení s DSP radia oproti plnohodnotnému procesoru.
Jest tak?
o 30.01.2015, 00:17 | rebel
Tak tak dolu vyhodit popelnik a narvat tam něco kloudného
o 30.01.2015, 00:20 | rebel
Pavle jojo stohodle to vytahnout jde jak pišeš 4RCA ale zvukově nic moc slyšel jsem to a hlavně to radio je uplně dementní a nic tam nenastaví.Zachvilku budou srat jen radio s komplet ovladaním auta a už budeme totál v řiti
o 30.01.2015, 14:52 | noclue
popolnik je mensi ako 1din, takze musis prerobit ten plast okolo takisto hlbka nie je dostatocna.... 1din tam das, ale bude troska vytrcat.

ak nechces vyhodit navigaciu, tak mozes

nahodit hilevel z navi do procaku, na radio to staci

pridas hociaky player s digi vystupom - napr. ipod touch alebo hocico ine, na to pure20 a ides optikou do procesora
cez cinch natiahnes signal analogovo z ipodu do aux in blaupunktu.
su na trhu 2 procesory, ktore vedia kopirovat hlasitost tak, ze ide z radia signal cez cinch/hi level a zaroven cez optiku. Data sa beru z optiky a hlasitost sa bere z analog. signalu. Teda vies ovladat procesor cez orginal hlasitost radia, a mas kvalitu optickeho prenosu
o 30.01.2015, 15:20 | Tomash1
noclue: Toto není vůbec špatné... Jaké jsou to ty dva procesory?
o 30.01.2015, 19:13 | noclue
Forge, 6to8 a zabudol som P-DSP.
o 01.02.2015, 13:05 | vaca11
Kdyby si chtel novou HU tak mam:-) pul roku stara, v aute cirka mesic nez jsem vymenil za X800
[ Link ]
o 02.02.2015, 09:53 | Tomash1
noclue: díky za info, ještě jedna technická, kluci od MOSCONI píšou, že má 6to8 "INPUT MODE: Low Level (LL) / High Level (HL)" neodpadne mi tím potřeba sólo HI/LO převodníku? Na input panelu to žádné svorky na klasické káblíky nemá, jsou tam jen 3 páry cinchů, tak jsem z toho trochu zmatený...
vaca: díky, zatím ne :) Jsem víceméně rozhodnutý pro variantu, kterou uvedl noclue...
o 02.02.2015, 13:54 | Shr3k
Když všechno selže, přečti si návod... [ Link ] :-)
o 03.02.2015, 09:26 | Tomash1
Shr3k: no a jak to tam mají pěkně namalováno, díky nějak jsem to přehlédl :) Objednám 6to8 a SP-DIF Multi, no a kdyby to náhodou z nějakého důvodu nechtělo fungovat, tak dokoupím převodník...
o 03.02.2015, 13:44 | noclue
inak radim vyskusat to ovladanie hlasitosti, funguje to inak ako ked mas rovno cudlik na radiu/ovladaci... aby si nebol z toho nestastny.

inak 4to6 vie to co 6to8 az na tie vstupy....najlepsie by bolo, keby si si to zobral od niekoho, kto to uz aj nastavoval, nech sa s tym netrapis :)
o 07.02.2015, 13:16 | Tomash1 | Upraveno: 2015-02-07 13:17:27
Tak nakonec padla volba na 4to6 DIF a byla mi přislíbena (značná) výpomoc s kompletní instalací, sám bych se s tím bez garáže drbal nejspíš do podzimu. Takhle budu aspoň moct přijet z jara na nějakou autohifi seanci, sbírat rady od místních matadorů a prudit je svými debilními dotazy :)
Prvotní instalace bude tedy takto:iPod touch 4 - Pure I20 - 4to6 DIF - AS 100.4 - AEROSPACE 165.2 - moje hluché ucho ;)
o 07.02.2015, 18:17 | noclue
Velmi podarene skus este porozmyslat nad 2 dvojkanalmi, aby tie stredobasy mali trocha gule ;)
o 07.02.2015, 18:26 | wefa
Zajímalo by mě, jak budeš spokojený s Pure I20. Bylo by fajn přijít do auta a strčit Iphone do dokovačky.

Nezapoměň na fotky z instalace :)
o 07.02.2015, 19:19 | Tomash1
noclue: ASko už je nějakou dobu doma, uvidíme jak mu to s těma středobasama sedne. Jsem z toho ale taky trochu nervózní. Obzvlášť teď, když se objevil jeden A Class za hodně pěkné prachy :)
wefa: Hlavně jsem zvědavý na zvuk. :) Jestli to i20 nepásne nějak přirozeně do auta, tak to zatím schovám do palubky nebo kaslíku, vytáhnu kabel k držáku a budu to řešit až později...
o 08.02.2015, 03:40 | noclue
Mosconi class a je velka skrina, takisto tu triedu a musis zivit a chladit ;(
o 10.02.2015, 11:31 | Tomash1
Chápu, nic takového se konat nebude... Cíl je ZERO4+ZERO3, ale je to opravdu hudba daleké budoucnosti...
Váhám nad kabelama... Napájení 50mm2 do bloku a pak něco uzšího k zesům? Repro kabely: Holywood PRO SX 14 k výškám a SX 12 na středobasy?
o 02.03.2015, 18:27 | Tomash1
Dock je doma a DSP čeká u prodejce... Trochu jsem sondoval, jak směrovat výšky a vzhledem k tomu, že pásly perfektně do origo domků a bylo mi řečeno, že dobře snesou po rozehrání off-axis, tak prozatím takhle...

foto k příspěvku  od Tomash1

o 10.03.2015, 09:43 | Tomash1
Tak. Vytlumené dveře, zapojený procesor, zesilovač a repro. Zatím se hraje na origo rádio, čekám na zdroj pro dock. Variantu převodníku 12v/230v jsem zamítnul.
Dotaz: při nastartování se vždycky ozve takové kratičké syknutí a dělá to i při vypnutém rádiu. Je to tou bohovskou Forďáckou elektrikou, nebo je něco špatně na přívodu do zesu a procesoru? Dá se to takhle od pasu odhadnout??
Mimochodem, už mi škube rukama a nejspíš vemu buben a půjdu ten dock zapojit "na prase" jen abych si to konečně poslechl přez optiku. Už jen Chris Jones přez aux in vytvořil z mého xichtu rohlík a dost se bojím toho co to ještě dokáže. ;)

Tímto bych chtěl moc pěkně poděkovat paní Hotdogové, Marwinovi a hlavně Celine Dion páně Tazmana, že mě svým nadšením a ochotou léta páně 2013 v Heřmanově Městci to tohohle všeho uvrtali. Fakt dík :)
o 10.03.2015, 09:54 | Chris
tak z optiky budes prekvapeny ako ja :)))
o 02.06.2015, 16:31 | Tomash1
Pánové, nezaznamenal někdo z majitelů DSP Mosconi problémy se softwarem pod Win8? Mi konkrétně nejdou nastavovat úrovně vstupů. Respektive jdou všechny smazat na nulu :) Dík za info...
o  Zpět  o  Nahoru
o
 

Vložit nový příspěvek do fóra


  Pro vložení příspěvku musíte být přihlášen/a.
Stránka vygenerována za 0.3692 sekund.