Auto HI-FI Club CZ

autohifi,auto hi-fi,auto hifi,autohificlub,auto hi-fi club,club, klub,fórum,autorádio,autozesilovač,autorádio cd,autorádio mp3,autorádio dvd, tuning,srazy,tuningshow,klub,emma,dbdrag,tuning,autotuning,carstyling, tlumeni, Alpine,octavia,Brax,Denon,Clarion,Pioneer,Sony,panasonic,Helix, Dynamat,dego,Hertz,Audison,Fusion,McIntosh,Focal,Rockford Fosgate,Dynaudio,JBL,xenony,becker,jvc,kenwood,ground zero,dietz,morel doorboardy ,zapojeni,felicia,pioneer,peugeot,zastavba,audio,306,repro,golf,instalace,dls,4x100,FELICIE,morpheus,helix,audi(forum)

o

Forum > Autohifi > vyber 200mm komp na nizky vykon

 o Navštíveno 4492x o
o 18.02.2015, 11:46 | Bingi
Ahoj, potrebuju vyresit dilema. Chci trochu zlepsit audio v mx-5. V tuto chvili hraju v activu z radia bez zesilovace na 165kompa. Dvere mam zatlumene a zavrene laminatem a tlumenim.

Ve dveřích je dost místa na 200mm stredobasy. Zesilovač není možný s ohledem na místo a taky nejsem ochotny přidávat zelezo do lehkeho roadsteru + navic 35ah baterie.

Jediny zesilovac ktery jsem ochotny je neco v tomto provedeni :
Alpine KTP-445A - 4 x 45W RMS - nevím jestli jde mustkovat? Ze bych jel ve 2ch na stredobas + vysky z radia?

Poradíte nejake 200mm stredobasy a k tomu vysky? Vysky urcite vetsi, nemam rad ukricene.

Vyhybku nepotrebuju.
Rainbow, DLS, AD? Rekneme v cene 10-15t za stredobas + vysky.

Moc diky


o 18.02.2015, 12:04 | Dexter
Nebylo by preci jen lepsi dat tam nejakyho prcka zesik? vzhledem k tomu, ze mas zalaminovany a vytlumeny dvere, tak zesik nekde u podlahy asi uz je jedno :-)
o 18.02.2015, 12:11 | Bingi
No tak divam se ze DLS dela neco: DLS Reference CC-4

jestli by to byl vyrazny posun, tak bych o nem v extremnim pripade uvazoval. Ale to je naklad zesiku, signaly, napejeci kabely, repro kabel. Já chci hlavne jezdit a audio je podruzne :) Dvere jsem laminoval kdyz jsem kdysi auto koupil, to jsem byl jeste postizeny audiem dost a nedalo se to poslouchat :)
o 18.02.2015, 12:28 | Chris
pozri Massive Audio NX4, pripadne NX2 na stredy a vysky na radio.

Ale ak ti 6,5" stredy nazahraju na radiu, tak 8" uz ani tolko...
o 18.02.2015, 14:06 | Jarda S.
z radia počítej 15W rms ty lepší 17-20W
o 18.02.2015, 14:21 | Bingi
jasne, me spis zajimaji jake stredobasy s vyskama. Tak pocitejme 50-100rms na stredobas maximalne.

AD W800 je vhodny na 2way?
o 18.02.2015, 15:10 | Chris
skus sa opytat, ci dokazes AD W800 nakrmit :)
o 18.02.2015, 16:30 | sonyk02
AD W800 je spíš do 3way.
o 18.02.2015, 19:18 | CarMedia.cz (P)
Trochu Vám do toho skočím. Prakticky všechny 200 mm středobasy jsou do 3-way. Od dvacítky v okamžiku požadavku pořádného spodku nemůžete očekávat čistý střed.. Dle mě lepší použít dobré 165 mm, jak průměrné dvacítky. S AD W800 nebo W800NEO na zesilovač s výkonem do 100W RMS nepočítej.. To je dost utopie, která nebude fungovat. Zkus se mrknout na kombinaci DLS CC-44 + RM6.2. Kombinace velmi zajímavá a cenově dostupná. RM6.2 mají spodky hodně dobré a při impedanci 3 ohm jim bude CC-44 v pohodě stačit. T25 výšky v setu jsou hodně dobré, detailní a neuřvané. Navíc RM6.2 i při hodně dobrém spodku nemají problém se středem.

Nové Reference zesiky jsme dostali před nedávnem na test a má je u sebe v autě například Toxxx. Jsou hodně povedené... Oproti Sinfoni Tempo to není o tolik velký krok zpět. Před nedávnem dokonce vyšly i tyto zesiky v testu v německém Car&Hifi v Spitzenklase s velmi dobrým hodnocením. Navíc, když se podíváš do historie, kolik stály dříve Reference zesilovače a kolik stojí dnes? Kvalitní věc si dnes naštěstí už může dovolit podstatně víc lidí a nemusí koukat na komerční věci, jako je NX4 (změřených 65 W na kanál mluví za vše a osobně než abych si za 6t koupil Massive, tak si raději za 6.8t koupím referenci)... :-)
o 18.02.2015, 19:33 | CarMedia.cz (P)
Ještě bych dodal.. Zajímavé kombinace na aktiv jsou například:

EKO ale hodně dobré řešení:
DLS CC-4 [ Link ]
+
eXcursion SHX 6C [ Link ]

Podle mě luxusní poměr cena/efektivita:
DLS CC-44 [ Link ]
+
DLS RM6.2 [ Link ]
o 18.02.2015, 19:44 | Bingi
Díky, čeklal jsem až se ozveš :)

To jsem prave chtel zjistit, ale primo jsem se na to neptal, zda je nejaky 200mm stredobas do je schopna hrat i stredy obstojne.

Pokud bych zustaval u 165tky, tak kompa asi menit nebudu. Jedu na kompa z ery meho autohifi co mi zbyly Macrom M1S

[ Link ]

Nejsem si jisty za jakou investici bych dostal pridanou hodnotu. Moje vize byla s ozivenim spodku, protoze s otevrenous strechou ty basy jsou o dost slabsi nez v uzavrenem prostoru. Ale celkove jsem se zvukem spokojeny, i kdyz nemam zesik.

-Takze spis nez kupovat druhe 165tky premyslim jestli ma smysl ten alpine zesik
-Pripadne CC-4, CC-44 + 200mm stredobas- coz teda rikate spis ne. I kdyz to neni zadne SQ kdyz to prehlusuje vitr za jizdy ..
-na zesik + nove kompa 165 by me musel nekdo presvedcit, respektive bych to musel slyset abych investoval. :)

Jinak ohledne DLS zesiku si to dobre pamatuju jak to bylo. Mel jsem jako jeden z prvnich na foru DLS A6, tehdy byla nakupka nekde kolem 10k :) Potom to slo nahoru.
o 18.02.2015, 22:03 | CarMedia.cz (P)
Když vidím, jaký máš komponenty, přijde mi až hřích jim ten zesilovač nedat. Pokud máš svou "autohifi" eru za sebou, musí ti být z dřívějších zkušeností jasné, že hlavně středobasy krmení prostě potřebují. Dostaneš lepší razanci, chce se jim spíš jít pak dolů, atd., atd. Osobně bych tedy neřešil prioritně 4ch zesilovač, ani 200mm středbasy, ale zajímavý zesilovač pro středobasy. Sežeň něco s 200 W RMS na kanál.. Čím více, tím lépe, a uvidíš, co začnou středobasy najednou dělat.. :-) S KTP si nepomůžeš, skrz tvý středobasy by ani CC zesiky nebyly zcela ideální (možná CC-4 a dát můstky jen na středobasy).. Výšky můžeš nechat na koncáku rádia..
o 19.02.2015, 21:19 | Toxxx
Tu som robil mojmu kamarátovi do cabra muziku. Chcel sub ale díky miestu ktoré proste nemá sa zvolili DD ktoré som mal otestované z iných aut. Majú hodne dobrú bassovku a na zesík proste super. Je to na org rádio.
Zvuk za jazdy je pecka. Pri otvorenej streche tiež super:)
[ Link ]

Inak tie kompa čo máš je fakt hriech dávať na rádio. 200mm do 2 pásma je blbosť ale to ti písal J. Karlovský :) Takže zohnať dobrý pohon na to čo máš a musí to fungovať :)
o 20.02.2015, 08:32 | elektron | Upraveno: 2015-02-20 08:33:41
Do dveri na mx-5 zmestis v pohode aj velke elipsy 15x23cm
o 20.02.2015, 20:57 | Bingi
ja vim ze máte pravdu, stale o tom premyslim a vsechny varianty jsou mozne. Já jsem dokonce i spokojeny i s tim jak to hraje ted :) Ten impuls premyslet o tusu mi dalo to KPTcko, coz by bylo bez pridani zeleza posun k lepsimu. Ale kdybych precejenom sel do toho DLS refenece CC, tak bych si pohraval s myslenkou 3way. Dira je tam fakt velka a mel bych moznost regulovat spodet bez ohledu na stredy. Ale to asi mluvim z hladu, to bych byl nekde kde uz nechci byt..

1/Takze kdyz nic, tak dam KPTcko na stavajici kompa

2/nebo dam ten slaby DLS CC na moje Macrom stredobasy

3/Kdyby precejenom 3 way a 200mm, co byste doporucili k tom DLS CC 4 nebo 44? vysky budou kazdopadne z radia a stredy asi nejspis taky. DLS Ultimate Iridium 8.3i je v soucasne dobe dostupne jeste?
o 20.02.2015, 21:39 | CarMedia.cz (P)
8.3i dostupné nejsou a ani bych být tebou do kalotových středu nešel.

Když budu upřímný, tak vůbec nevím, co bych ti poradil za 20cm basáky. Asi bych šáhl po Rainbow IL-W8F s příkonem 75 W. To jim pak bude stačit menší výkon zesilovače, respektivě CC-44 s vyšším výkonem je vybudí dostatečně. Středy bych zvolil klasický. Dobrý zkušenosti mám s AD M35, DLS Scandinavia 3 a výšky máš.

o 22.02.2015, 12:14 | Chris
tu mas tiez mx5 :)

[ Link ]
o 22.02.2015, 12:33 | TommyDS
Pozor na jednu vec - vacsina 8palcov v autohifi ma vonkajsi priemer 220-230mm a nie 200mm ...
Co tak pozriet tie Visatony co predava kovalsky v bazari? tam je vonkajsi priemer 180mm, cize o nieco by to asi bolo vacsie ako tie Macromy... A 8palec bez zosika urcite nie, to by muslo byt nieco s velmi lahkou membranou, lahkym motorom a vysokou citlivostou ...
o 22.02.2015, 21:56 | noclue
bingi: revilo Ti dobre radi, chce to zosik...
ak budes nahanat integrovany koncak radia na jeho limit, tak tam daj repro za 2500korun a moc to neprezivaj. Nahodit top repro (lebo za 600e sa da kupit fakt dobre 2pasmo) na radio je proste nevyvazene.

inak ad8.3 tak kalotove stredy sme definitivne prekonali pred 5rokmi....

ak nechces dat zosik, tak sa na to vykasli, nema ani vyznam o tom dalej pisat. 15k na repro z radia ROFL!
o  Zpět  o  Nahoru
o
 

Vložit nový příspěvek do fóra


  Pro vložení příspěvku musíte být přihlášen/a.
Stránka vygenerována za 0.3086 sekund.