Auto HI-FI Club CZ

autohifi,auto hi-fi,auto hifi,autohificlub,auto hi-fi club,club, klub,fórum,autorádio,autozesilovač,autorádio cd,autorádio mp3,autorádio dvd, tuning,srazy,tuningshow,klub,emma,dbdrag,tuning,autotuning,carstyling, tlumeni, Alpine,octavia,Brax,Denon,Clarion,Pioneer,Sony,panasonic,Helix, Dynamat,dego,Hertz,Audison,Fusion,McIntosh,Focal,Rockford Fosgate,Dynaudio,JBL,xenony,becker,jvc,kenwood,ground zero,dietz,morel doorboardy ,zapojeni,felicia,pioneer,peugeot,zastavba,audio,306,repro,golf,instalace,dls,4x100,FELICIE,morpheus,helix,audi(forum)

o

Forum > Autohifi > naladenie subwooferu

 o Navštíveno 4460x o
o 20.04.2015, 23:35 | hovado
Ahojte
Chcem sa spýtať, či sá dá nalidiť subwoofer tak, aby som nevmnímal že hraje zozadu ?
Dnes som dal do kufra subwoofer a vadilo mi že som vnímal že hraje zozadu. Jedanalo sa o 25 cm herz ale neviem aký. Proste sa mi to zdalo dost rozrhané a nevedel som to naladit tak, aby sa mi to páčilo.Inak auto bmw e90 v predu kompa-morel dotech ovation 10cm repro pod sedačkami vypnuté . Nemam radio s oneskorením ani procesor.


o 21.04.2015, 07:57 | Davados
Asi len oneskorením,lebo dať dopredu do palubky
o 21.04.2015, 10:40 | Siggi_z_BA
Ak nemas casovky velekrat pomoze prehodit + a - na woofri. Otoci to fazu o 180 stupnov
o 21.04.2015, 10:47 | TommyDS
Kde si orezaval sub low-pass filtrom. Cim vyssia frekvencia, tym smerovejsia
Suhlasim so Siggim, otocenie fazy taktiez zvykne pomoct...
o 21.04.2015, 11:39 | hovado | Upraveno: 2015-04-21 11:45:37
no mal som ho prave dost na spodu cca asi 80 Hz.Oneskorenie riesit nechcem ani zabudovanie do palubky.Nasmerovany som ho mal cez ovorenu stredovu opierku. Skusim to prepolovat,, Dik
o 21.04.2015, 21:14 | Toxxx
Ako bratia :) No ja mám sub Do 50Hz a myslím že aj otočenú fázu. Časovky na sub vobec nepoužívam. Inak samozrejme treba polaborovať aj s hlasitosťou. Bojím sa u teba jednej veci že Dotechy nebudeš mocť pustiť nízko a bude tam diera. Od koľko hráš dvere?
o 22.04.2015, 07:16 | hovado
No máš pravdu, ta jama tam bude asi stále. Dotechy mám na radiu, takže moc z nich zatial nevymačkám. Ten subwoofer mam napojený na stary zosilovač , kde som riskol zapojit vysokourovnovy vstup do nizkourovnového vstupu a ku podivu to hraje bez problémov. Napajal som sa na konektor subwoofera ktory je pod sedačkou.
o 22.04.2015, 21:01 | hovado
Toxxx ,dal som dnes tých 50 Hz a myslím že parádička. Začína sa mi to polubovať.:)
o 22.04.2015, 21:16 | Toxxx
No vidíš :) Chce to trochu poladiť a bude to ok :)
o 23.04.2015, 12:50 | Fonfy
Tak ale nech mi niekto vysvetli ako moze mat sub pusteny do 50 ked ma 10cm stredobasy :-O
o 23.04.2015, 13:15 | kiklop32
Fonfy

Přečti si toto a zamysli se

22.04.2015, 07:16 | hovado
No máš pravdu, ta jama tam bude asi stále. Dotechy mám na radiu, takže moc z nich zatial nevymačkám. Ten subwoofer mam napojený na stary zosilovač , kde som riskol zapojit vysokourovnovy vstup do nizkourovnového vstupu a ku podivu to hraje bez problémov. Napajal som sa na konektor subwoofera ktory je pod sedačkou.
o 23.04.2015, 15:49 | hovado
Ono zasa niekedy prvy pocit byva super a na druhy den to zasa hraje na h... , ale to pozna asi kazdy. Dnes som mal zasa napr pocit ze mi to cele reze usi a nepomohlo mi ani ubratie na vyskach. Hned ako som prisiel som odpojil subwoofer v kufri a zapojil 16 cm subwoofere co su pod sedadlami a nechal to na tych 50 Hz. Vysledok- zameram sa iba na predok.
o 23.04.2015, 19:39 | Fonfy
aha to som ani necital ten prispevok vyssie som nejak prehliadol...no treba skusat ta diera tam veru musi byt pekna
o 01.05.2015, 17:16 | hovado
Mám ešte jednu technicku otazku. Písal som že:

Subwoofer mam napojený na stary zosilovač , kde som riskol zapojit vysokourovnovy vstup do nizkourovnového vstupu a ku podivu to hraje bez problémov. Napajal som sa na konektor subwoofera ktory je pod sedačkou.

Otazka znie či pri tomto zapojení zmením impedanciu repra. To by potom znamenalo že lavá strana by mi hrala inak ako pravá. Bo vystup som použil iba z jednej strany na jeden subwoofer. Vystup zo zadných repro nemožem použit je tam orezané pásmo len na stredy a myslím že je to tak nastavene v radiu / bmw profesional /

Dík za radu.
o  Zpět  o  Nahoru
o
 

Vložit nový příspěvek do fóra


  Pro vložení příspěvku musíte být přihlášen/a.
Stránka vygenerována za 0.3693 sekund.