Auto HI-FI Club CZ

autohifi,auto hi-fi,auto hifi,autohificlub,auto hi-fi club,club, klub,fórum,autorádio,autozesilovač,autorádio cd,autorádio mp3,autorádio dvd, tuning,srazy,tuningshow,klub,emma,dbdrag,tuning,autotuning,carstyling, tlumeni, Alpine,octavia,Brax,Denon,Clarion,Pioneer,Sony,panasonic,Helix, Dynamat,dego,Hertz,Audison,Fusion,McIntosh,Focal,Rockford Fosgate,Dynaudio,JBL,xenony,becker,jvc,kenwood,ground zero,dietz,morel doorboardy ,zapojeni,felicia,pioneer,peugeot,zastavba,audio,306,repro,golf,instalace,dls,4x100,FELICIE,morpheus,helix,audi(forum)

o

Forum > Autohifi > Ford Transit - music

 o Navštíveno 4536x o
o 28.04.2015, 12:27 | mochitko
No tak uz som pokupoval vsetky veci a cez vikend zacina prva faza instalacie.

- zosik Massive Audio BX4 (4x120w/2x480w)
- woofer Excursion SX 8 S4
- kompa Excursion SX 6C
- radio Pioneer FH P80BT (zatial)
- tlmenie GZDM + STP Gold (iba dvere, casom stena za soferom)
- Napajanie 10qmm Hoolywood, RCA Hoolywood, terminal Hollywood repro kable Sommer 1,5mm

Dneska isla MDF doska na vyrezanie otvoru pre woofer, stvrtok sa zmontuje a ocaluni. Tak ako vo vacsine dodavok aj v tejto je malo miesta na ulozenie vsetkych veci, takze bedna je 10L uzavrenka, aj vyrobca woofra odporuca tento objem, tak uvidime. Snad to potom pomoze ako inspiracia pre profi-soferov co travia celu pracovnu dobu v aute :)

ps. TommyDS diky, si šéf!

foto k příspěvku  od mochitko



o 01.05.2015, 18:50 | mochitko
Bedna cerstvo zmontovana a zlepena, za 4 dni bude ocalunena a cez buduci vikend snad vsetko nahodene, potom nahram naraz vsetky foto nech nespamujem.

foto k příspěvku  od mochitko

o 13.05.2015, 16:08 | mochitko
No uz sa podarilo vsetko nahodit, aj to hra, len je tam piskanie a zvysovanie piskotu podla otacok vo vyskovych repro, dufam ze to je kvoli odporu v RCA (vraj na PIO sa to stava) vecer vyskusam druhe radio.

Chcel by som od vas poradit ako nastavit zosik (4k Massive BX4)

Woofer a rca vstupy maju moznost nastavenia nasledovne:
Na kompa "crossover" - 3/4 , FULL , HPF
Na woofer "crossover" - LPF , FULL , HPF

Momentalne mam oba na FULL, je to ok alebo to prepnut na ine pozicie a potom nastavovat zvuk v radiu?
o 13.05.2015, 16:30 | TommyDS
Umoznuje ti radio nastavovat HPF/LPF? Ak nie tak musis nastavit na zosiku, pre kompa HPF, pre sub LPF
o 13.05.2015, 16:51 | mochitko
ano, radio ma HPF aj LPF.

Zatial som iba nastavil tak, ze woofer dal ON a nastavil na 63HZ, ked je v manuali k nemu F3: 63,5Hz. Moznosti boli 50/63/80/100/125Hz. A ku kazdej volba +6 az -24.

Ak zapnem HPF tak je tam rovnaka ponuka: 50/63/80/100/125Hz.

Potom uz iba 7 pasmovy ekvalizer s polozkami:
50hz / 125hz / 315hz / 800Hz / 2Khz / 5Khz / 12,5Khz
Pricom z kazdej mozem pridat +/- 6 stupno (neviem ako to nazvat)
o 13.05.2015, 17:26 | TommyDS
F3 neznamena kde treba orezat, ale ze kde ma ta bedna pokles F-3dB, tzn. ze budes pocut ze ten sub je slabsi (rozdiel 3decibelov je uz pocutelny aj pre ucho). Kludne by som isiel s LPF na 80-100Hz... Pre kompa by som zas isiel HPF od 63 pripadne 80Hz, treba overit pri ktorej frekvencii je zvuk OK, ci sa napriklad pri 63Hz netrapia pri vyssej hlasitosti, ci neskresluju...
o 13.05.2015, 17:55 | mochitko
Nastavil som LPF na 80Hz a HPF 63Hz.

Celkom dobre sa to pocuva, este doladim EQ. Nevies ktorym nastavenim znizim vysky? Treble som nenasiel a stredobas sa lahko ovlada cez ten manualny EQ.
o 13.05.2015, 19:40 | mochitko
Dopracoval som sa trocha k tomu piskaniu v repro, po vymene druheho radia to neprestalo, tak som vytiahol RCA a drzal vzduchom, piskanie sa znizilo o polovicu. Asi to bolo tym, ze isel okolo zvazku kablov od baterky k alternatoru.

Viete poradit nejaky dobry 3m RCA kabel? V adekvatnej cene, co najlepsie tieneny, lebo vraj sucasny nema tienenie..
o  Zpět  o  Nahoru
o
 

Vložit nový příspěvek do fóra


  Pro vložení příspěvku musíte být přihlášen/a.
Stránka vygenerována za 0.4147 sekund.