Auto HI-FI Club CZ

autohifi,auto hi-fi,auto hifi,autohificlub,auto hi-fi club,club, klub,fórum,autorádio,autozesilovač,autorádio cd,autorádio mp3,autorádio dvd, tuning,srazy,tuningshow,klub,emma,dbdrag,tuning,autotuning,carstyling, tlumeni, Alpine,octavia,Brax,Denon,Clarion,Pioneer,Sony,panasonic,Helix, Dynamat,dego,Hertz,Audison,Fusion,McIntosh,Focal,Rockford Fosgate,Dynaudio,JBL,xenony,becker,jvc,kenwood,ground zero,dietz,morel doorboardy ,zapojeni,felicia,pioneer,peugeot,zastavba,audio,306,repro,golf,instalace,dls,4x100,FELICIE,morpheus,helix,audi(forum)

o

Forum > Autohifi > Sestava od jedné značky - lze to?

 o Navštíveno 4305x o
o 01.05.2015, 11:04 | Bjorn
Na podzim mi přibude do rodiny nové auto a protože Octavii si ponechám, budu dělat instalaci i do nového. Nejspíše to bude Mazda 6 aktuální generace, ale může se vyskytnout i něco jiného. Nicméně o to nyní nejde. Hraji si totiž s myšlenkou, že bych udělal instalaci od jedné značky. Tedy 2 zesilovače, SW a kompa. Ale našel jsem zatím jen GZ, tu zrovna moc nemusím, a Rockford Fosgate, tu mám rád, ale její kompa asi nic moc. Máte nějaké další nápady? A je to vůbec "rozumné"? Je značka, která dělá kvalitativně odpovídající řadu požadovaných komponent? Cenu komponentů bych viděl tak okolo 60-70 tis. a tak 10 mám v rezervě na kabely, vytlumení apod.
P.S. Gladen nechci! :-)


o 01.05.2015, 11:50 | 323Marty | Upraveno: 2015-05-01 11:52:02
JL Audio, Infinity, MB Quart, Audison...
o 01.05.2015, 14:23 | db-marek
Ide vsetko no asi az tak by som to neriesil. Staci ked zosiky budu z jednej serie a repra od rovnakej znacky.
o 01.05.2015, 14:23 | db-marek
Ide vsetko no asi az tak by som to neriesil. Staci ked zosiky budu z jednej serie a repra od rovnakej znacky.
o 01.05.2015, 16:02 | Jarda S.
z DLS by jsi taky vybral
o 01.05.2015, 16:56 | Bjorn
Je jich více než jsem doufal. Dokonce jsem sám našel další. Rainbow. Zatím díky za tipy.
o 01.05.2015, 20:43 | noclue
nespravny pomer penazi.... treba ubrat na zelezo a pridat na install
o 01.05.2015, 20:56 | Bjorn
Dobře :-) tak 20 tis. Těch pár drobných ještě najdu a když ne, tak v garáži nebude dlažba, ale zůstane tam jen beton :-D
Zatím je to čistě v teoretické rovině a s Toxxxem to ke konci prázdnin doladíme včetně toho poměru peněz i celkové částky. Zatím ani nemám jasno jestli aktiv, nebo pasiv. Prostě jen uvažuji a chci znát názor zkušených. Instalaci do Octavie jsem šil horkou jehlou, několikrát měnil názor, stále něco dokupoval a myslím si, že jsem v tom utopil více prostředků, než bylo nezbytně nutné. A tomu bych se u téměř dvojnásobně drahé instalace rád vyhnul.

Ale zpět k věci. DLS mi zatím přijde jako dobrá volba, má moc pěkné zesiky řady reference. Ale líbí se mi i Rainbow a Audison.
o 02.05.2015, 08:26 | mochitko
Alpine seria R, dokonca aj radio by si mal v rovnakej znacke ;)
o 02.05.2015, 13:29 | Toxxx
Rozpočet je dosť veľký na pasiv. Pasiv ťa výjde od DLS na cca 25000kč za železo a bude to stáť za to.
Kompa:
[ Link ]
Sub:
[ Link ]
Zes na kompa: [ Link ]
A na sub:
[ Link ]

+ záleží ešte akú HU budeš chcieť. Ak by si chcel aktiv tak pridáš zes na výšky alebo by sa vybral 4 kanál na výšky a stredobassy. Ale tam si omedzený HU ktorá bude vedieť aktiv alebo ísť do procáku kde už sa to bude rapídne predražovať. Toto je iba nástrel čo si myslím že bude pre teba vhodný. Ale času je dosť na výber.

mochitko: Alpine R seria nieje nič svetoborné. Suby sa mi vidia ale kompa nie. Dokonca zvuk Alpine Repro a Zesov je pre mňa osobne dosť agresívný a ostrý.
o 02.05.2015, 14:33 | Bjorn
Pěkné, něco takového jsem si představoval. Líbí se mi to a cena je výborná.
Aktiv pouze s HU je zajímavý nápad a do toho bych i šel, alespoň zase poznám něco nového. A ani limitace při výběru HU mi nějak moc nevadí, protože mi do oka padla Alpine CDE W296BT.
Ale jak píšeš, času je ještě dost... Teď bude zkouškové o prázdninách proběhnou nějaké rekonstrukce baráku a tak v září, říjnu začnu shánět auto.
Nicméně nechci to zase nechat na poslední chvíli a aspoň chci mít jasno v tom, co tam budeme dávat. Minule jsem sestavu třikrát rozšiřoval proti původnímu plánu a stálo to za prd... auto jsem měl odstrojené mnohokrát, kabely jsem tahal 2x, repra se přepojovala finálně až u Tebe a ač mě to bavilo, tak na to prostě nemám čas. Chci tedy mít jasno v tom, co tam bude, znát plus mínus rozpočet a proto jsem se do diskuze pustil již nyní.
o 02.05.2015, 14:55 | noclue | Upraveno: 2015-05-02 14:59:07
Ked mas toxxa, tak v poho. Usetri ti vela penazi.
Osobne son proti koncrptu vsetkeho od jednej znacky, nakolko jedna firma ms lepsie repro, ina zosik atd.

Skusam mozno troska nekonvencne riesenia, ale s tymto installom, ktory vysiel na necelych 1000€ a to lrn prego, ze som chcel cuvaciu kameru.

[ Link ]

Da sa to doplnit o dalsi zosik za 100€ na sub s menic za tiez cca 100 a sme uplne v pohode. Sub tam nemsm kvoli tomu, ze vozimr vselico v kufri.

Urcite by som pri rozpocte nad 1000€ radil k procaku. Konkretne bit10D. Krmit to mozes alpine ivou z rady 202-505 z ebaya za 80-200€. Tento komplet spojeny optikou zahra lepsie ako vsetky 3W radia sla p88-II atd.
o 02.05.2015, 15:09 | Bjorn
noclue: I proto jsem toto téma zakládal... slyšet i názory proti, případně viděné z jiného úhlu.
Já sám jsem laik a moc jsem toho neslyšel. Proto chci čerpat ze zkušeností jiných a slyšet názor, jestli lze takovou instalaci udělat, resp. jestli existuje značka, která dělá kvalitní všechny komponenty.
Tvé názory mi přijdou přínosné a určitě poslouží k mým dalším úvahám. A to je přesně to, co jsem chtěl. Díky
o 03.05.2015, 22:15 | kubiik
no jestli přes týden trošku poladím, tak můžeš poslechnout. sice nemám reference, ale "pouze" řadu CA, ale řekl bych, že to asi nebude zlé...
o 04.05.2015, 08:37 | Bjorn
kubiik: Rád přijímám... DLS řady CA byly jedny ze zesiků o kterých jsem uvažoval již v realizované zástavbě v Octavii.
o  Zpět  o  Nahoru
o
 

Vložit nový příspěvek do fóra


  Pro vložení příspěvku musíte být přihlášen/a.
Stránka vygenerována za 0.3151 sekund.