Auto HI-FI Club CZ

autohifi,auto hi-fi,auto hifi,autohificlub,auto hi-fi club,club, klub,fórum,autorádio,autozesilovač,autorádio cd,autorádio mp3,autorádio dvd, tuning,srazy,tuningshow,klub,emma,dbdrag,tuning,autotuning,carstyling, tlumeni, Alpine,octavia,Brax,Denon,Clarion,Pioneer,Sony,panasonic,Helix, Dynamat,dego,Hertz,Audison,Fusion,McIntosh,Focal,Rockford Fosgate,Dynaudio,JBL,xenony,becker,jvc,kenwood,ground zero,dietz,morel doorboardy ,zapojeni,felicia,pioneer,peugeot,zastavba,audio,306,repro,golf,instalace,dls,4x100,FELICIE,morpheus,helix,audi(forum)

o

Forum > Autohifi > Pomoc s nastavením aktivu

 o Navštíveno 4735x o
o 01.07.2015, 16:58 | Loader
Ahoj,

po stalkerování Vašich příspěvků a přečtení několika článků a SQ instalací jsem se rozhodl, že je čas udělat další krok a posunout se o kousek dál.

Koupil jsem Pioneer DEH-80PRS a DLS RM6.2. Do konce roku k tomu přibude pravděpodobně DLS Reference CC-4. Neodvažuji se to nazvat SQ instalací, ale rád bych se k tomu postupně dopracoval. Ne na soutěže, ale na můj osobní poslech. Pár dní si hraju s nastavením výhybek, fázováním a eq, ale pokaždé když se dostanu na nějaký kloudný (alespoň pro mé uši) výsledek, pustím nějakou jinou skladbu, jiný styl a můžu začít znovu. Prostě pořád ne a ne najít to pravé nastavení. Né že by mě to nebavilo, ale nejsem si úplně jistý že to dělám správně.

Nenašel by se tu někdo, ideálně z Prahy, kdo by si na mě udělal někde čas, pomohl s nastavením a poradil co a jak?

Díky


o 01.07.2015, 17:05 | Toms
Ahoj. Jsem sice nováček v SQ ale postupně se v tom snažím zlepšovat. Pokud chceš tak se klidně podělím se svýma zkušenostma a nastavením. Jsem taky z Prahy ;-)
o 01.07.2015, 18:09 | dioda
Načo špekulovať kliknite tu na fore sekciu članky a tam je podrobne popísané ako nastaviť aktiv. Išiel som podla toho a super. Najdlhšie mi trvalo čítanie ostatné bola hračka.
o 01.07.2015, 18:42 | Loader | Upraveno: 2015-07-01 18:46:39
Toms: paráda :) rád se něco naučím, písnu ti na mail ;)

Dioda: články jsem samozřejmě přečetl, zhlédl nespočet videí na youtube o SQ a jak nastavit atp., ale potřebuju poradit s určitýma problémama jak je řešit... výšky na 3-3,5kHz bolí, když je pustím od 4/5kHz+ tak mi to přijde takové "zahuhňané", když je dám níž (od 2,5-3kHz) a oříznu to eq tak taky nic moc... než utratím další peníz abych to doladil/vylepšil, rád bych si poslechl názor někoho kdo tomu víc rozumí - řekne je to tím a tím, zkus to a to, tohle máš špatně atp. :)
o 01.07.2015, 23:29 | noclue
bez merania a spravnej interpretacie merania to dobre nastavit vacsinou nejde.

delit v 2pasme vysky na 4kHz znamena, ze skoro cely zvuk ide zdola od stredobasov....
o 02.07.2015, 10:33 | Loader | Upraveno: 2015-07-02 10:34:41
noclue: to je právě ono :( na rovinu, až takhle do hloubky nastavování jsem nikdy nešel, takže hodně bádám a nerad bych něco odpálil. Na tweeterech (DLS T25) je rozsah 1,5kHz-20kHz (na papíře), ale přišlo mi to moc nízko, pas. výhybka dodaná s repro (alespoň co jsem na internetu našel) to dělila na 4kHz s 6/12dB. Každopádně když je pustím níž, tak jak jsem psal je tam pazvuk - bolí na uši. Směřované zatím nejsou, domečky budu předělávat tento měsíc, teď hrají křížem přes interiér. Jinak je mi jasný že by to chtělo středy nahoru do palubky, ale nejde vše najednou :) místo na ně bude, ale až časem.
o 02.07.2015, 13:18 | Lokal11
Zajeď se podívat o víku na Carwars Milovice to z Prahy nemáš daleko :) Pár kluků tam snad na EASCE bude a ty ti určo poradí.
o 02.07.2015, 21:58 | Toxxx
Loader: Nastaviť deličky, strmosti a dobre sčasovať čo nieje sranda ak nevieš ako na to. Samozrejme nesmieš zabudnúť na inštaláciu samotnú. Ja jazdím Eascu ale muziku si robím zásadne koli sebe ;)

dioda: Kedy ti možem doviezť auto ? 4 way aktiv teda nebude problem pre teba :) Ja sa s tým trápim dlho aby to bolo dokonalé.
o 02.07.2015, 22:04 | Toms
Toxxx: chceš pomoct nastavit 4 way aktiv? Já Ti pomůžu...vezmu šroubovák a uvidíš jak Ti to poladím :-D uvidíš tu dokonalost :-D :-D
o 02.07.2015, 22:19 | Toxxx
Toms: :D:D:D:D
o 02.07.2015, 23:36 | Loader
Lokal11: Díky upozornění, tuning srazy nejezdím od dob co tam čtvrtka aut byl trojkovej golf :) určitě se tam podívám

Toxxx: já šel do toho stím že to nebude na dvě kliknutí, ale očividně jsem to podcenil. Dřív (15 let zpátky) jsem zvučil koncerty po klubech a nikdy jsem stím takové problémy neměl, jestli hluchnu... Nevím :) Instalaci se snažil dělat co nejpoctivěji, rezonance plastů v interiéru jsou pryč i při dynamické hudbě (trochu rezonuje vnější plech dveří, ale nic co by se nedalo upravit po výplatě). Všude jsem se snažil používat kvalitní materiály tak abych nemusel už nic znovu předělávat. Mno uvidím jestli v sobotu něco pochytím nebo na to přijdeme s Tomsem.

o 03.07.2015, 01:23 | db-marek
Celkom zaujimave ze vyrobca odporuca deliacku 4-6kHz co by bolo este do 3p. prekusnutelne.
Na pikacu je ze vyrobca nemam graf z merania na stranke no podla mna kamen urazu je smerovanie. Vyska je pomerne nachylna na smerovanie a zabijas vysoke frekvencie ze su vysky mimo os.
Pozri si pre lepsie predstavenie tento graf [ Link ] .
Cize najprv sa skus pohrat so smerovanim a potom bude mat vyznam nieco merat.
o 03.07.2015, 05:44 | Loader
Tím číslem si nejsem 100% jistý. Na stránkách výrobce jsem žádné info o vyhybce nenašel, jen o samotných repro. Domečky jsou už na papíře, materiál na to taky je, jen teď chci sehnat jeden "domeček" na vrakovišti než rozvrtám ty co tam jsou. Snažím se to udělat tak aby to působilo že to tam už je z výroby. Auto je můj koníček, ale hlavně je to pořád rodinné auto :)
o 03.07.2015, 07:46 | Toms
Loader: jak už tu bylo zmiňováno, samozřejmě pokud dorazíš do Milovic bude nás na EASCE víc který Ti dokážou poradit nebo dát nějaké informace. Jak píše Toxxx základ je instalace a jak píše db-marek tak i ze své zkušenosti můžu říct že směrování je na tom to nejdůležitější. Měl jsem výšky hozené do krytu zrcátek takže hráli křížem přes palubku a to opravdu nebylo ono, ale když jsem jim pak udělal domečky změna byla zásadní.
Takže v sobotu na EASCA nebo v neděli dáme řeč a snad i nějaké užitečné informace či zkušenosti.
o 03.07.2015, 09:30 | Loader
Na 90% tam přijedu :)
o  Zpět  o  Nahoru
o
 

Vložit nový příspěvek do fóra


  Pro vložení příspěvku musíte být přihlášen/a.
Stránka vygenerována za 0.3601 sekund.