Auto HI-FI Club CZ

autohifi,auto hi-fi,auto hifi,autohificlub,auto hi-fi club,club, klub,fórum,autorádio,autozesilovač,autorádio cd,autorádio mp3,autorádio dvd, tuning,srazy,tuningshow,klub,emma,dbdrag,tuning,autotuning,carstyling, tlumeni, Alpine,octavia,Brax,Denon,Clarion,Pioneer,Sony,panasonic,Helix, Dynamat,dego,Hertz,Audison,Fusion,McIntosh,Focal,Rockford Fosgate,Dynaudio,JBL,xenony,becker,jvc,kenwood,ground zero,dietz,morel doorboardy ,zapojeni,felicia,pioneer,peugeot,zastavba,audio,306,repro,golf,instalace,dls,4x100,FELICIE,morpheus,helix,audi(forum)

o

Forum > Autohifi > Nissan Micra K12 Audio

 o Navštíveno 5082x o
o 26.07.2015, 15:28 | lacos
Zdravím, mám spomínaný Nissan, a začínam s jeho pomalou úpravou na slušne hrajúce auto. Do tohto topicu by som chcel pomaly pridávať fotky z priebehu.
Rádio som nedávno vymenil za čerstvo nové 2DIN Alpine CDE-W296BT. Po miernej úprave uchytenia, a úplným prerobením konektorov sadlo do pôvodného rámčeku skoro úplne presne, a som s ním nadmieru spokojný.
Reproduktory mám zatiaľ vo dverách pôvodné, no na to že sú originálne, tak v porovnaní s inými autami sú celkom dobré, no samozrejme aj tak ich budem meniť.. :D
Sub je v kufri, Alpine SWX-1242D v uzavrenke, a poháňa ho Earthquake PHD2 v 2ohm režime. Napájacie káble budem tiež ešte komplet meniť.

Ale neprišiel som sa chváliť, nemám zatiaľ s čím. Potrebujem poradiť.

Rád by som vedel, či tu je niekto kto má podobné auto, a ako riešil niektoré problémy.
V kufri vzadu v po celej dĺžke vnútra zadného nárazníka je niečo ako vzduchový výduch z auta. Je prekrytý gumenou membránou zrejme aby sa zabránilo aby sa cez ten prieduch nasal vzduch nazad do auta. No a to mi robí problémy. Pri hlasnejších basoch tá membrána rezonuje a vydáva pazvuky, a dosť to počuť dnuka aj vonku spod auta. Neviem či to môžem úplne otvoriť, alebo úplne zaslepiť. Stretol sa s tým už niekto u svojho auta, a ako ste to riešili?
Ďakujem


foto k příspěvku  od lacos



o 29.07.2015, 13:27 | Wendy
Klempíř mi tvrdil že je to odfuk z auta aby při zavření dveří(kufru) šel vzduch ven a šli dobře zavřít , zkusil bych to tlumením zadělat úplně když bude problem díru do toho uděláš, guma bude nejspíš kvuli hluku z venku auta.
o 29.07.2015, 20:24 | lacos
Presne to .. keď buchnem dverami, tak počuť tiež ako cez to prefukne vzduch. Ale myslel som či to nemá nejaký súvis s klimatizáciou, tá by s tým mala asi väčší problém, ... ale na veľa autách som sa s týmto zatiaľ nejak nestretol. Zalepím to a potom dám vedieť.
o 30.07.2015, 10:03 | bezacik
tieto "vyduchy" su uplne na kazdom aute a vobec neodporucam ich zalepovat. Potom ked si pustis ventilator klimatizacie tak uvidis, ze preco si to nemal zalepit.
o 30.07.2015, 11:23 | Wendy
Co se stane ?:D já klimu nemám tak nevím :D když to teda nemůže zalepit tak zbývá urvat tu gumu co dělá bordel a hluk z venku spolkne basák :D jen aby ti tam tudy nešel smrad z vejfuku :D
o 30.07.2015, 11:23 | Wendy
Co se stane ?:D já klimu nemám tak nevím :D když to teda nemůže zalepit tak zbývá urvat tu gumu co dělá bordel a hluk z venku spolkne basák :D jen aby ti tam tudy nešel smrad z vejfuku :D
o 30.07.2015, 11:23 | Wendy
Co se stane ?:D já klimu nemám tak nevím :D když to teda nemůže zalepit tak zbývá urvat tu gumu co dělá bordel a hluk z venku spolkne basák :D jen aby ti tam tudy nešel smrad z vejfuku :D
o 30.07.2015, 12:43 | bezacik
No nemusis mat priamo klimatizaciu (chladenie), staci ak mas ventilátor na kúrenie a fúkanie . Tie gumove klapky na vyduchoch prepustaju pretlak, ktorý vzniká, von z auta. Ak ich zalepíš, tak budeš veľmi cítiť pretlak - hlavne v usiach, ked si pustíš kúrenie alebo vetranie a ver, je to dosť nepíjemné. Mal som tu česť ísť v aute - Opel Corsa, kde mechanici tieto výduchy namontovali po oprave naopak a to tak ze vzduch mohol ist do vnutra, ale nie von.
o 06.09.2015, 15:03 | lacos
Takže zalepil som to, ale vzduch tamaď nejako prechádza stále(počuť pri zavretí dverí) .. ale už sa to tam aspoň netrepoce, takže je to vyriešené :D

No nastal aj upgrade: sub nahradil JL 12W7 v uzavrenke, a predné reproduktory sa tiež dočkali zmeny - ALPINE SPR-60C. Stredobasy sú v podložkách z preglejky, a výškové zatiaľ ostali v pôvodných domčekoch, no neskôr vyrobím laminátové, a natočím si ich pritom lepšie na seba.

foto k příspěvku  od lacos

o  Zpět  o  Nahoru
o
 

Vložit nový příspěvek do fóra


  Pro vložení příspěvku musíte být přihlášen/a.
Stránka vygenerována za 0.3292 sekund.