Auto HI-FI Club CZ

autohifi,auto hi-fi,auto hifi,autohificlub,auto hi-fi club,club, klub,fórum,autorádio,autozesilovač,autorádio cd,autorádio mp3,autorádio dvd, tuning,srazy,tuningshow,klub,emma,dbdrag,tuning,autotuning,carstyling, tlumeni, Alpine,octavia,Brax,Denon,Clarion,Pioneer,Sony,panasonic,Helix, Dynamat,dego,Hertz,Audison,Fusion,McIntosh,Focal,Rockford Fosgate,Dynaudio,JBL,xenony,becker,jvc,kenwood,ground zero,dietz,morel doorboardy ,zapojeni,felicia,pioneer,peugeot,zastavba,audio,306,repro,golf,instalace,dls,4x100,FELICIE,morpheus,helix,audi(forum)

o

Forum > Autohifi > Napájanie Pure i20 v aute - prosím o pomoc

 o Navštíveno 4840x o
o 17.09.2015, 22:41 | yatsura
Zdravím.

Poradí mi niekto ako zapojím napájanie na Pure i20 do auta? budem mať k tomu tento adaptér
[ Link ]
nechcem to ale napájať zo zapalovača.

Keďže nebude rádio iba dock, potreboval by som aby sa mi pri zapnutí docku zapol aj procesor a z procesoru potom remote káblom zosiky.
Dalo y sa to tak, že by som to napájal z ISO konekoru cez nejaký vypínač, ktorý by zapol dock, aj procesor?

Ďakujem.


o 17.09.2015, 22:57 | kiklop32
Ahoj,

proč to nechceš ze zapalovače? Resp. chápu to tak, že pod palubkou vemeš + a - co ti pak jde do zapalovače, tedy otočíš klíček a zapne se ti napájení Pure ( tak jsem to dělal kamarádovi a šlape to OK ). Pokud to chceš jinak, tak ti zbývá jen stálé plus a dát si někam spínač. Nebo spínací relé a dát si to na něco ( čidlo mazání :D ), ale nejlepší bude spínač, který můžeš i rovnou použít jako remote pro procík a zesíky. A nebo kombinace pure na zapalovač ( klíček ) a zes + proc na spínač.
o 17.09.2015, 23:05 | kiklop32
Z iso konektoru to jde, žlutej nebo červenej. Když dáš stálé plus tak se ti to bude nabíjet furt což je na nic, proto to je u zapalovače už vyřešené tím že spíná až s klíčkem, když tam to brát nechceš tak musíš vzít stálé plus a spínací relé na kliček, což je zbytečná práce.

V každém případě je ideální, pokud ti teda nevadí zapínání muziky spínačem tak:
Napájení pro pure - zapalovač ( jasná výhoda zapínání/vypínání s autem a bez práce )
REM - stálé plus z ISO konektoru a spínač do kabiny ( tedy můžeš hrát bez kličku, ale zas je blbý když to zapomeneš vypnout. Když to dáš na klíček, tak spínačem zesíky a procík spouštět až po nastartování auta )
o 17.09.2015, 23:08 | yatsura
Dík.
No nechcel som to dávať na zapalovanie aby som mohol počúvať hudbu aj bez otočenia kľúča. Aj rádio som tak mal.
o 02.10.2015, 10:30 | yatsura
Tak som to teda zapojil a všetko funguje tak, ako má. Len sa chcem opýtať, či to tak môžem nechať. Či je to ok z hľadiska bezpečnosti a či mi nemôže niečo odísť :)

Takže

Plus som zobral z iso konektoru stálych 12v, ktoré som napojjil na vypínač. Z vypínaču ide rozdvojený kábel na adaptér na napájanie pure a druhý ako remote k trom zosilovačom. Mínus z iso konektoru ide na napájanie Pure a na vypínač, lebo má diódu, ktorá svieti, keď je zapnutý. Tým pádom keď zapnem vypínač, zapne sa mi všetko naraz a vypínač svieti, takže ho nezabudnem vypnúť :)

Zaujíma ma, či nevadí, že plus kábel ide z isa bez poistky. Či by som tam nemal dať poistku, aby mi neodišiel Pure v prípade nejakého problému.
A či môžem z toho isa zapojiť ako remote až tri zosilovače.

BTW: zatiaľ to mám napojené iba cez rca na jeden zosik a repro v pasíve, lebo sa stále rozhodujem aký prosesor kúpim, ale zvuk je veľmi zaujímavý. Pure doporučujem k iPodu a pod.

Takto som to vyriešil

foto k příspěvku  od yatsura

o 02.10.2015, 11:47 | noclue
orginal plus v iso konektore je predsa isteny v poistkovej skrinke, takze vsetko ok.
o 02.10.2015, 12:12 | yatsura
Veď som si aj myslel, ale pre istotu :)
Dík
o 02.10.2015, 23:00 | kiklop32
Jo sem dobrej co:)
o 02.10.2015, 23:22 | yatsura
Ano, ano :)
o  Zpět  o  Nahoru
o
 

Vložit nový příspěvek do fóra


  Pro vložení příspěvku musíte být přihlášen/a.
Stránka vygenerována za 0.362 sekund.