Auto HI-FI Club CZ

autohifi,auto hi-fi,auto hifi,autohificlub,auto hi-fi club,club, klub,fórum,autorádio,autozesilovač,autorádio cd,autorádio mp3,autorádio dvd, tuning,srazy,tuningshow,klub,emma,dbdrag,tuning,autotuning,carstyling, tlumeni, Alpine,octavia,Brax,Denon,Clarion,Pioneer,Sony,panasonic,Helix, Dynamat,dego,Hertz,Audison,Fusion,McIntosh,Focal,Rockford Fosgate,Dynaudio,JBL,xenony,becker,jvc,kenwood,ground zero,dietz,morel doorboardy ,zapojeni,felicia,pioneer,peugeot,zastavba,audio,306,repro,golf,instalace,dls,4x100,FELICIE,morpheus,helix,audi(forum)

o

Forum > Autohifi > Clarion 958 RMC problem

 o Navštíveno 6772x o
o 17.10.2015, 22:07 | XsaraTV
Zdravím hifimaníci,potreboval by som od vás skúsenejších poradiť.Už dlhší čas som nepoužíval mojho Clariona tak som sa ho rozhodol predať.Predtým fachčal úplne bez chybičky a ja som si ho pred predajom neskontroloval.Bohužial po príchode rádia k novému majiteľovi sa objavili problémy,že neberie CD a kadečo...ostal som prekvapený.Priznávam že som si myslel,že je to blbosť ale poslal mi video atď dakže som peniaze okamžite vrátil a on mne okamžite rádio.Dnes som ho rozobral,aby som sa na to mrkol,o čo ide.Prejavuje sa to tak,že ak chcem dať CD dnu, rádio ho zaregistruje,pípne,ale valčeky hoci hučia,nevtiahnu CD dnu.Keď som ho takmer do šrúbky rozobral aby som videl,čo sa deje,tak som videl že žiadne ozubené koliesko nechýba,všetko sa hýbe a je na svojom mieste.Avšak po zapojení valčeky nefungujú.V čom môže byť problém? Senzor? alebo nejaký kondík? Išlo doteraz o bezproblémové rádio bez jedinej chybičky.Poprípade poradte prosím,kto na SK by sa na to vedel mrknúť a v čom môže byť chyba,či ste sa s podobným niečim nestretli


o 18.10.2015, 19:29 | thestig
Nazdar,osobne si myslím,že bude v háji polohový snímač,cd vsunieš dnu ale mechanika nevie,že tam je,preto ho nevtiahne dnu...
o 18.10.2015, 21:23 | milaSi
XsaraTV: Ahoj, za kolik by jsi prodal Clariona ve stavu, v jakém je teď?
o 18.10.2015, 23:16 | XsaraTV
ahojte,takze problem sa nasiel.Ide o ozubene koliesko,ktore pohana valceky.Nasiel som na youtube video,v ktorom sa rozobera problem CD mechaniky,presne tento problem som mal aj ja. Youtube video:


Radio som rozobral do srubky,a takisto som nasiel to ozubene koliesko prasknute,teda na hriadeli na ktorom je valcek sa pretacalo volne a tym padom valcek nevtiahol CD dnu.Mam vsak moznost si ozubene koliesko vyrobit/odliat bud z kovu alebo teplom polymerizujuceho plastu,takze si ho vyrobim.Provizorne som prasklinu zalepil dvojzlozkovym epoxidom,drzi, CD uz berie.Ale pocut stale akesi cvakanie, neviem ci to mozem pripisovat tomu,ze som to robil doma pri stole pri takmer vybitej starej baterke,ktora drzi napätie velmi slabo a obcas sa radio aj samovolne pri skusani vyplo,tym padom motorcek mozno nevladze.Skusim to v aute a ak to bude ok,tak to znova rozoberiem a ozubene koliesko si vyrobim

foto k příspěvku  od XsaraTV

o 18.10.2015, 23:16 | XsaraTV

foto k příspěvku  od XsaraTV

o 18.10.2015, 23:17 | XsaraTV

foto k příspěvku  od XsaraTV

o 18.10.2015, 23:27 | XsaraTV
milaSi : prepáč,ale ak si to opravím tak buď pôjde znova chalanovi,ktorý ho chcel ,alebo si ho nechám.Cena je 130eur
o 19.10.2015, 13:11 | Beda
mám nejspíš podobný/stejný problém, můžeš vyrobit to kolečko navíc a já bych ho od tebe koupil? pokud si rádio prodal do CZ tak bych si ho případně vyzvednul u nového majitele pokud bude souhlasit :)
o 19.10.2015, 13:37 | XsaraTV
ahoj, dam vyrobit teda 2x to ozubene koliesko,a potom by som ti ho snad mohol poslat do CZ
o 05.10.2016, 01:57 | johnyklec
Zajimave ze mam stejny problem u stejnebo radia super radijko jelo cd bralo 2 roky sem ho nelouzival a po dvou letech zapnu a cd nejde ven musel sem hobrucne vysouvat pres takovou packu uvnitr v servise rekli ze pry jedine celou mechaniku myslim ze taky nejake kolecko kde presne bych mel to kolecko najit pokud je to stejny problem?me uplne prestalo brat zvuk ze se motorek toci jo ale nechce tahat dovnitr cd
o  Zpět  o  Nahoru
o
 

Vložit nový příspěvek do fóra


  Pro vložení příspěvku musíte být přihlášen/a.
Stránka vygenerována za 0.3115 sekund.