Auto HI-FI Club CZ

autohifi,auto hi-fi,auto hifi,autohificlub,auto hi-fi club,club, klub,fórum,autorádio,autozesilovač,autorádio cd,autorádio mp3,autorádio dvd, tuning,srazy,tuningshow,klub,emma,dbdrag,tuning,autotuning,carstyling, tlumeni, Alpine,octavia,Brax,Denon,Clarion,Pioneer,Sony,panasonic,Helix, Dynamat,dego,Hertz,Audison,Fusion,McIntosh,Focal,Rockford Fosgate,Dynaudio,JBL,xenony,becker,jvc,kenwood,ground zero,dietz,morel doorboardy ,zapojeni,felicia,pioneer,peugeot,zastavba,audio,306,repro,golf,instalace,dls,4x100,FELICIE,morpheus,helix,audi(forum)

o

Forum > Autohifi > Prerabka pasiv. repro sady na AKTIV?

 o Navštíveno 5013x o
o 31.12.2015, 16:45 | moka
Zdravim vas, skusal som tu hladat ale neuspesne. Mozno, ze take nieco napadlo zatial len mna :D dufam, ze nie...

Zaujimal by ma vas nazor na to, ci by bolo mozne (alebo skor vhodne) prerobit pasivnu 2-pasmovu komponentnu sadu repro na aktivne zapojenie.

Konkretne sa jedna o tieto: Ground Zero GZRC 16XII
(Jasne, nejedna sa o ziaden zazrak...zatial)

Ide mi o to, ci by to malo vobec nejaky prinos na celkovy prejav alebo sa to velmi od vyhybky (pasivu) lysit nebude.


o 31.12.2015, 17:55 | Směty
Otázkou je spíš kolik do toho chceš investovat, potřebuješ na každý reproduktor svůj vlastní kanál zesilovače, pak rádio které umí aktiv, nebo procesor. Možná další montážní materiál. Trochu čtení máš v linku níže. Smysl to má dostaneš z toho určitě více a nebo i méňě když zle zadáš děličku nebo strmost či další věci. Kdyby jsi měl bydliště vyplněné v profilu mohl by jsi se domluvit s někým koho nemáš daleko, má zkušenosti a poradil by.

[ Link ]

Ostatní články máš na titulní stránce..
o 31.12.2015, 18:43 | moka
Diki, tie clanky som si precital uz davnejsie. Presne vtedy ma napadla prerabka na aktiv. Doteraz som mal stale pasiv, takze pomoc pri naladeni by sa asi zisla ale urcite by som to najprv vyskusal sam.

Montazny material, viac prace, viac penazi ... investicia je stale nejaka :) Hlavne aby vysledok stal za to.
o 01.01.2016, 18:18 | noclue
najprv napis ostatne.... auto, radio, zosik, rozpocet
o 01.01.2016, 18:43 | db-marek
Neries to, ocividne nemas dostatok skusenosti. Jednoduhsie riesenie je aktiv. Budes si bit hlavu o stenu nehovoriac o tom kolko to v konecnom dosledku ta to bude stat.
o 01.01.2016, 22:08 | moka
Takze... Auto je Golf4 hatchback , radio je Alp CDE-178BT - na pasiv stacilo - ak predsa bude aktiv, tak proc. alebo aktiv. vyhybku nechcem, Alp by som vymenil za Pio DEH-80PRS.

Tie GZ kompa su uz v prednych dverach (vytlmene) - zivene su zosilom Spl Dynamics ICE-150.4

Na spodne pasmo mam sub CZ Audio SF12D2 v orig. SQ boxe - ziveny zosikom SPL Dynamics MD1500.1

Nemam v plane ziadnu extrem prerabku, len by to chcelo posunut sa viac smerom SQ a mat volnejsie ruky pri nastaveni zvuku. Mam este doma nejaky ten zosil na viac, ktory by mohol zivit vysky (4 kanal od GZ - iridium rada , bohuzial).

Mna zaujima hlavne, ci sa oplati takto zacat s aktualnymi komponentmi na 2 pasmovy aktiv a casom pripadne vymenit repro/zosil?

db-marek: diki , ale som tu presne preto, ze nieco riesim, ty si mi k danej problematike svojou odpovedou velmi nepomohol, neva snaha sa ceni, kazdy nazor dobry
o 02.01.2016, 00:15 | db-marek
Jasne lebo to nema vyznam, ja by som chcel formulu soferovat, nejde o prachy no asi by som sa na nej ani nepohol.
Pri rieseni pasivnej vyhybky s casovymi korekciami treba vela skusenosti, nevravim ze je to nerealne. Najprv ti treba dobre poznat komponenty, vediet pracovat s mikrofonom a nasledne vedediet naladit vyhybku.
o 02.01.2016, 10:08 | TommyDS
Otazka je - pises ze chces ist skor smer SQ, co ale pre teba to slovo znamena? Skus blizsie popisat, co si pod tym predstavujes? Aj stymi komponentami co mas sa urcite da ist ku kvalite, je to otazka montaze a nastavenia ... Pises o SQ bedni, na druhej strane mas sub s 2x2ohm cievkami predpokladam prepojene na 1ohm. Taktiez pises o dalsom zosiku, ale neviem naco, ked mas 4kanal na kompa? Mas pocit, ze keby si pohanal 2kanalmi stredobasy a 2kanalmi vysky, prisiel by si o nieco? (tipujem ze teraz predky pohanas premostenym 4kanalom)
o 02.01.2016, 12:24 | moka
TommyDS: netipujes najlepsie-loto nepodavaj :D Premostene nemam nic - 4 kanal zatial pohana aj komp. repro v zadnych dverach (tie som nespominal - ak by bol aktiv, nepocitam s nimi, nechybali by)

Btw..sub ma cievky v serii na 4ohm, vykon OK , kvalita tiez..1ohm neriesim-neplanujem
o 02.01.2016, 18:21 | TommyDS
moka: si na tom o stupen lepsie ako som predpokladal :)

Ale stale som nedostal odpoved na tie hlavne otazky :)
o 03.01.2016, 01:59 | noclue
rozpocet?
o  Zpět  o  Nahoru
o
 

Vložit nový příspěvek do fóra


  Pro vložení příspěvku musíte být přihlášen/a.
Stránka vygenerována za 0.3317 sekund.