Auto HI-FI Club CZ

autohifi,auto hi-fi,auto hifi,autohificlub,auto hi-fi club,club, klub,fórum,autorádio,autozesilovač,autorádio cd,autorádio mp3,autorádio dvd, tuning,srazy,tuningshow,klub,emma,dbdrag,tuning,autotuning,carstyling, tlumeni, Alpine,octavia,Brax,Denon,Clarion,Pioneer,Sony,panasonic,Helix, Dynamat,dego,Hertz,Audison,Fusion,McIntosh,Focal,Rockford Fosgate,Dynaudio,JBL,xenony,becker,jvc,kenwood,ground zero,dietz,morel doorboardy ,zapojeni,felicia,pioneer,peugeot,zastavba,audio,306,repro,golf,instalace,dls,4x100,FELICIE,morpheus,helix,audi(forum)

o

Forum > Autohifi > HiFi JBL Peugeot

 o Navštíveno 5058x o
o 07.04.2016, 20:01 | peetan
Ahoj všem, setkal jste se někdo s JBL orig HiFi v Peugeotu? Mám novou 208 a objednal jsem si tam tento paket. Jednak orig. muzika měla příšerný plechový zvuk, jednak mám s orig. hifi dobrou zkušenost - měl jsem ho ve Fiatu, kde byl pouze plastový, poměrně malý subwoofer osazení dvoucívkovým 100 mm basákem, ale celé to hrálo dost obstojně. V 208 je údajně 17cm basák, 10 kanálový zesilovač á50W, nějaký zvukový procesor a údajně od JBL vyladěné pro konkrétní vozidlo - alespoň se tím JBL někde honosilo :-) Zvuk není špatný, výkon řekl bych dostatečný, co je však tragedie je subwoofer. Nechci do toho zatím zasahovat, ale když se podívám mřížkou nad subwooferem, má SW vyzařovací otvor cca 10 cm pod mřížkou přímo proti koberci, který subwoofer zvenku "obaluje" . Onen příšerný zvuk má na vině i ten drnčící koberec a asi vše kolem subwooferu. Domnívám se, že přímá překážka před SW je ta hlavní příčina. Než s tím začnu něco vymýšlet, chtěl bych se zeptat, že někdo něco podobného neřešil, popř. jakou úpravou. Děkuji předem

foto k příspěvku  od peetan



o 08.04.2016, 10:43 | Seat Power
No to umístění je teda fakt tragicky,ale pokud to chces zachovat origo tak stim asi moc neudelas,leda to aspoň nějak kolem vytlumit aby ses zbavil aspoň toho drnčení...
o 08.04.2016, 14:26 | peetan
tak jediné, co mne napadlo - udělat otvor do koberce přímo proti reproduktoru (s nějakou mřžkou) + vytlumit kolem
o 08.04.2016, 15:01 | noclue
skusit vybrat mriezku
o 08.04.2016, 17:33 | peetan
není tam nijak fixovaná, vyndal jsem, beze změny. Drnčení dělá akustický tlak přímo na ten koberec, který vytváří překážku. Prostě dodělej sám, v tom mne tedy JBL hodně zklamalo. Chápu, není to žádný HighEnd, ale tohle prostě konstrukčně a provedením odporuje veškerým pravidlům akustiky
o  Zpět  o  Nahoru
o
 

Vložit nový příspěvek do fóra


  Pro vložení příspěvku musíte být přihlášen/a.
Stránka vygenerována za 0.328 sekund.