Auto HI-FI Club CZ

autohifi,auto hi-fi,auto hifi,autohificlub,auto hi-fi club,club, klub,fórum,autorádio,autozesilovač,autorádio cd,autorádio mp3,autorádio dvd, tuning,srazy,tuningshow,klub,emma,dbdrag,tuning,autotuning,carstyling, tlumeni, Alpine,octavia,Brax,Denon,Clarion,Pioneer,Sony,panasonic,Helix, Dynamat,dego,Hertz,Audison,Fusion,McIntosh,Focal,Rockford Fosgate,Dynaudio,JBL,xenony,becker,jvc,kenwood,ground zero,dietz,morel doorboardy ,zapojeni,felicia,pioneer,peugeot,zastavba,audio,306,repro,golf,instalace,dls,4x100,FELICIE,morpheus,helix,audi(forum)

o

Forum > Autohifi > Repro Honda Accord 2008-2012

 o Navštíveno 6876x o
o 28.04.2016, 21:24 | PaloS
Zdravím vás ľudia audia znalí,
chcel by som poprosiť o radu, lebo ja som slabý amatér. Kúpil som Hondu Accord r. 2010 s „premium“ audio systémom s 10 reproduktormi, ktorý každý kritizuje. V aute to vyzerá takto: [ Link ]
Predné dvere dole, zadné dvere dole a plato 2 ks vedľa woofera = 6 rovnakých šmejdových stredobasových reproduktorov panasonic 17 cm s papierovými membránami a impedanciou 2 Ohmy. Tak vyzerajú repráky [ Link ] a zosilovač, čo ľudia volajú len veľká výhybka. Predné dvere hore majú ešte výškové 6 Ohmov a pred predným sklom je 8 cm asi stredobas a na plate medzi stredobasovými je woofer 20 cm 2 Ohmy.

Doslúžil jeden reproduktor v predných dverách a jeden v zadných. Zatiaľ chcem len vymeniť repráky v predných a zadných dverách s mdf podložkami, bez tlmenia. Do predných chcem dať komponentné a do zadných neviem čo. Na tých ruských forach som našiel, že tam nieto dával koaxiály, ale viac fotiek s menenými zadnými som nenašiel. Má zmysel dávať dole do dverí koaxiálne repro, či lepší nejaký stredobas.
Na nemeckom fóre som našiel, že v roku 2012 Nemecom odporučali do predných dverí toto
[ Link ]
a do zadných [ Link ]
Sú to už staré modely. Teraz som našiel s tými parametrami [ Link ]
a
[ Link ]

alebo tiež radu GTO aktuálne modely trošku drahšie
[ Link ]
[ Link ]

Otázka je, či do zadných dverí by ste odporučili radšej nejaké stredobasy ako tie koaxiály. Či sú tie JBL dobré voľby. Ak áno, či GX alebo GTO. Alebo niečo iné by ste odporučili? Tlmenie zatiaľ neriešim, hlavne aby to hralo čisto a nechrapčalo ako teraz.
Ďakujem
Paľo


o 28.04.2016, 21:35 | kiklop32
Pokud chceš zlepšovat zvuk, tak tlumení je základ
o 28.04.2016, 21:44 | PaloS
To mi je jasné, časom to príde, ale teraz je základ aby to sa dalo aj počúvať a hrali všetky čisto. Dotlmiť viem neskôr, ale druhýkrát meniť repro už nechcem
o 28.04.2016, 22:28 | noclue
opacne.

ked vytlmis, tak aj orginal system bude hrat lepsie.

Potom ries, ci chces menit repro/zosiky/radio atd
o 29.04.2016, 00:21 | Chris
pozri par montazi bolo na [ Link ]
o 29.04.2016, 10:50 | PaloS
noclue v predných dverách pravý pri basoch chrapčí a v zadných pravý už skoro ani nehrá. Tam ako prvé pomôže výmena repro.

Chris stránku poznám, aj tvoje auto aj z hc. Prešiel som honda fóra české, nemecké a ruské aj tsx us, ale všetci všade ukazujú len predné dvere. Zopár som našiel aj zadných, ale je tam raz koaxiál a raz stredobas.
Preto som chcel počuť čo odporúčajú ľudia, čo sa do toho viac vyznajú keď sa tu združujú.
Stačia mi odpovede typu:
- lepší bude do zadných dverí dole stredobas/koaxiál lebo ...
- nedávaj tam JBL lebo za tú cenu môžeš mať lepšie napr ...
- alebo JBL je ok a radšej priplať za novšie GTO ako GX lebo ...

o 29.04.2016, 12:07 | kiklop32
Je to jednoduché, jen přední dveře jsi našel, protože zadní se prostě nedělaj, resp. se odpojujou. Je lepší mít v autě jeden pár pořádných repro než dva páry sráčů ( ušetřené peníze ze zadních investuješ do předků ) tedy:
- lepší bude do zadných dverí nic nedávat
- kolik si ochotný investovat
o 29.04.2016, 12:41 | PaloS
To ozaj? Keď ich tam šikmookí dali tak ich vymením, odpájať ich určite nebudem. A keď tam bude niečo hrať, tak určite to bude lepšie ako to chrastítko, čo je tam teraz.
Do cca 130€ za komponentné do predných dverí a okolo 100€ za koaxiál resp. stredobas do zadných dverí
o 29.04.2016, 13:02 | TommyDS | Upraveno: 2016-04-29 13:03:51
To ze da vyrobca nieco do auta, neznamena ze je to tak aj spravne - 95% original audio systemom v aute podlieha dizajnu interieru, nie funkcnosti a akustike ... 12-16-18 a neviem kolko reprakov v aute je marketingovy bullsh!t, ktory s akustikou mava malo spolocne ... Ak to chces len vymenit aby to hralo, tak kup hocijake lacne repraky a vymen (pozor na impedanciu, CAN-Bus byva na taketo vymeny citlivy)... Ak chces lepsiu hudbu, tak si priprav trosku iny rozpocet - lebo potom to treba budovat odznovu. Vsetky premium soundy co som doteraz pocul mali s audiom malo spolocne, uz aj jednoducha ale premyslena after-market instalacia dokaze ovela viac ...

A k JBL ako after-market volbe asi tolko - treba zabudnut na JBL s pred 25 rokov, dnes su na trhu lepsie a kvalitnejsie produkty, kde neplatis tolko za znacku a marketing ...
o 29.04.2016, 13:31 | kiklop32
Ozaj... jezdíš snad vzadu, že je tam potřebuješ? Každý reprák bude hrát úplně jinak, tak jak to chceš jako sladit? To že máš současné repro v prdeli je nám jasné a tudíž nutná výměna. Jenže není řešení tam narvat 4 repro o ničem a ještě každá dvojice jiná.

Správné řešení prostě je kvalitnější repro pouze do předních dveří a vytlumit. Jestli chceš jít cestou co si tady nahoře psal, tak jak radí Tommy, dej si tam co chceš, výsledek bude furt stejný, takže vyhozený prachy a zvuk nikde.
o 29.04.2016, 22:16 | noclue
pokial mas ako 99% ludi hudbu s pravym a lavym kanalom, tak potrebujes pravy a lavy reprak.

ked budes mat hudbu s prednym a zadnym kanalom, budes potrebovat predne a zadne repro... (surround)
o 30.04.2016, 22:35 | Chris
Kedze ryba smrdi od hlavy, tak najlepsie zacat radiom, neviem ci mas PSS alebo klasicke, ale 2din tam pastne bez problemov. Alebo aj dole 1 din, tu mas obe varianty v jednom.

foto k příspěvku  od Chris

o 30.04.2016, 22:37 | Chris
Ad.2 - do prednych dveri, ti ako na mojom, tak aj na A8G nevojde 16cm (6,5cm) repro, origo je sice 17cm, ale v speci zacvakavacom plastovom kruzku a MINI magnetikom, mozno preto.

BEZ UPRAV ti vojdu s mdf kruzkami len 13cm (5") repro, ak chces 16cm (6,5") potrebujes rezat do dveri ako je na foto.

foto k příspěvku  od Chris

o 30.04.2016, 22:38 | Chris | Upraveno: 2016-04-30 22:39:12
Ad 3 - inspiracia s vyskacmi v trojuholnikoch, az by si sa rozhodol pre komponentne 2 pasma a nie koaxialy.

Zadne mam odpojene, resp. na druhom radiu.

foto k příspěvku  od Chris

o 01.05.2016, 14:25 | PaloS
Dík za info chlapi. Vzadu sedia deti, tak nech im tiež niečo hrá.
Chris mám PSS, ale bez navi, nie ako na tých fotkách. Do toho ja šahať nechcem. Až takú prestavbu nepotrebujem. To by musel robiť odborník a nie ja.
Do dverí rezal jedine ten jeden nemčúr pre audio system hx 165 dust, čo si dal foto. Nechápem prečo, lebo nikto iný nikde nespomínal rezanie a všetci dávali 16,5 cm s veľmi podobnými rozmermi.
Ak sa rozhodnem pre stredobasy tak dám Gladen HG M 165 V2 a do zadných Gladen HG-165M-3.
Ak pre koaxiálne tak skombinujem buď JBL GTO609C a GTO628 alebo GX600C s GX602. Neverím, že sa nezmestia. Rozmery na tej nemeckej stránke sú všetky až na priemer diery vo dverách, aby som mohol porovnať s údajmi repro.
o 01.05.2016, 17:35 | kiklop32
Dozadu nic nedávej. Takovejch co tam něco chtěli kvůli dětem atp. tu bylo a nakonec je odpojovali...
o 01.05.2016, 18:51 | Chris
To ci mas Navi, alebo nie, neni relevantne od montaze radia.

Kupis ramcek s kabelazou a mas.

A7G a A8G maju diery pre 13cm repro, ci to pisu na internete alebo nemaju. Proste niektore 16cm s malym magnetom tam vopchas, ale spravis akusticky skrat kvoli tomu, ze nebude mat dostatok priestoru okolo magnetu.


Ak chces co najmenej nakladne a najmenej prerabania, tak si daj 13 cm kompo repro dopredu, zadne repro v dverach odpoj a daj si ovaly do plata. Jedneho casu som tak mal, na zosik sice a bolo to celkom ok.
o  Zpět  o  Nahoru
o
 

Vložit nový příspěvek do fóra


  Pro vložení příspěvku musíte být přihlášen/a.
Stránka vygenerována za 0.3471 sekund.