Auto HI-FI Club CZ

autohifi,auto hi-fi,auto hifi,autohificlub,auto hi-fi club,club, klub,fórum,autorádio,autozesilovač,autorádio cd,autorádio mp3,autorádio dvd, tuning,srazy,tuningshow,klub,emma,dbdrag,tuning,autotuning,carstyling, tlumeni, Alpine,octavia,Brax,Denon,Clarion,Pioneer,Sony,panasonic,Helix, Dynamat,dego,Hertz,Audison,Fusion,McIntosh,Focal,Rockford Fosgate,Dynaudio,JBL,xenony,becker,jvc,kenwood,ground zero,dietz,morel doorboardy ,zapojeni,felicia,pioneer,peugeot,zastavba,audio,306,repro,golf,instalace,dls,4x100,FELICIE,morpheus,helix,audi(forum)

o

Forum > Autohifi > Ako nastavujete casovky a stred sceny

 o Navštíveno 7718x o
o 09.05.2016, 23:32 | noclue | Upraveno: 2016-05-09 23:33:43
tu je free style vlakno o nastavovani procakov,

zaujimalo by ma ako nastavujete stred sceny
casovkami? hlasitostou menicov?
staci kratky popis ako postupujete...


o 10.05.2016, 08:37 | lukee_cz
tak sa aspon dozvim, ajk moc spatne to delam a necham toho :D
casovky, pak EQ (ani ne tak do hladka, jako spis obe strany at jsou co nejpodobnejsi) a pak doladit hlasitosti jednotlivych menicu s tim, ze kvuli cestovani jsou spodky o neco hlasitejsi nez vysky a stred se tak nejak objevi :)
o 10.05.2016, 08:38 | lukee_cz
jinak par odkazu z historie, co se tu objevilo:
[ Link ]
[ Link ]
[ Link ]
o 10.05.2016, 09:14 | MARWiN
já nastavuju asi uplně špatně, ale nějak mi to fungovalo nejlíp, tj. přesně obráceně než lukee :D nejdřív hlasitost a pak časovky resp. fázi, eventuálně potom kde je potřeba tak EQ
o 10.05.2016, 12:32 | pajeccc
Ja som postupoval:
1,Nastaviť časovky(v mojom pripade je vyska pri stredobase takze odpada rozbitie sceny vzdialenostou menicov medzi sebou)
2, Ja mam posunute balance +1 na pravu stranu kedže je to vzdialenejsia strana.
3, Posledný krok bude equalizacia, ale na tu ešte musí prísť.

Snažím sa nekomplikovať si veci.
o 10.05.2016, 12:32 | pajeccc | Upraveno: 2016-05-10 12:35:12
Ja som postupoval:
1,Nastaviť časovky(v mojom pripade je vyska pri stredobase takze odpada rozbitie sceny vzdialenostou menicov medzi sebou)
2, Ja mam posunute balance +1 na pravu stranu kedže je to vzdialenejsia strana.
3, Posledný krok bude equalizacia, ale na tu ešte musí prísť.

Snažím sa nekomplikovať si veci.
Samozrejme človek postupne prichadza na veci čo mohol urobiť inak, ale to je život...
o 10.05.2016, 12:58 | Loader | Upraveno: 2016-05-10 13:03:19
Možná také odhalím co dělám celou dobu špatně :)

1.) Časovky (odměřené metrem - Pioneer - cm)
2.) Vypnu "L", srovnám si pravé repro hlasitostí k sobě (EQ flat)
3.) EQ pravé strany
4.) To samé pro levou stranu (pravá "mute")
5.) Srovnám hlasitost L&P dle ucha aby to znělo líbivě a zepředu
6.) Zapnu sub a doladím jeho eq a hlasitost k ostatním.

Takže střed scény posouvám hlasitostí měničů.
o 10.05.2016, 13:24 | TommyDS
Postup u mna:

- oscilom nastavenie hlasitosti menicou (pravy vs lavy) na zosiku, plus doladenie hlastosti jednotlivych pasiem medzi sebou
- casovky najprv midbass (vypnuty zvysok), nasledne jednotlive menice
- nakoniec doladenie subu
- level vystupu jednotlivych pasiem na DSP vynimocne +/- 1dB na doladenie
- EQ velmi neriesim
o 11.05.2016, 19:29 | Toxxx
Takže ja som to vždy robil následovne.

-kedže skoro všetky zosiky čo som mal mali gain na obe strany rovnako tak mi osciloskop odpadol.
-potom hlasitosti samotných meničov.
-sčasovanie pravej strany medzi sebou kde pravý bassák zostal na nule a k nemu doťahujem výšku, stred a samozrejme kontrola medzi sebou.
-keď je sčasovaná pravá strana tak dotiahnuť k nej ľavú samozrejme vyška k výške atp.
- pálim to na stred ale som hluchý trošku na pravé ucho tak mi často vravia že to mám v ľavo.
-EQ? To mám ladiť? :) No nerobím to lebo nemám taký sluch aby som ti dovolil na toto siahnuť.
- finále sub
Keď tu tak čítam tak nikto nezistí či mu hraju všetky repra do fáze. V Golfe podľa mikráku mi šli bassáky do proti fáze a vo Fiate zase stredy:)
o 13.05.2016, 10:47 | pajeccc
Ja by som skor dal otazku ako nastavujete focus. :)
o 13.05.2016, 11:11 | TommyDS
pajeccc: Aky focus presne myslis? Ak to mas dobre sfazovane, tak by nemal byt problem ani s focusom...
o 14.05.2016, 19:45 | yatsura | Upraveno: 2016-05-14 19:46:05
hlasitosť
časovky - stredobass je ďalej tak na 0 a výšky k nemu. Každú stranu zvlášť a potom nastavím P a L stranu.
EQ - najprv každý menič zvlášť, potom zladím k sebe P a L stranu podľa merania
pravá strana max +1db

Na dsp mám jeden preset s eq s čo najvyrovnanejšou krivlou a jeden s eq na flat. Počúvam preset s nastaveným eq, lebo keď prepnem na eq flat, zvuk je taký rozhádzaný a ostrý. Keď prepnem naspäť, všetko sa tak nejak ukľudní, vokály sú v strede a môžem počúvať aj hlasnejšie. Ale nstaviť to podľa ucha, to radšej naozej nechať na flat.
o 16.05.2016, 20:52 | schavo
časovky bez vodiča /mikrofón na stojane na mieste vodiča/ a EQ s mikrofónom v ruke?
o 17.05.2016, 22:53 | yatsura
Ja meriam všetko s mikrofonom na stojane. Mal by som ta sedieť?
o 18.05.2016, 09:17 | lukee_cz
tak idealne s figurinou z crashtestu a mikrofon v hlave...no a pak sa pri rizeni nehnout ani o milimetr :D
ale zkus si treba jen hybnout pri mereni se sedackou spolujezdce, kde mas k mikrofonu vicemene primou cestu a uvidis, co ti to udela s krivkou.
o 18.05.2016, 10:06 | yatsura
:)) tak musim vymysliet nejaky zverak na hlavu. Mne uz sa stalo ze som jeden den zmeral nastavil a asi o dva dni meral znovu a krivka bola ina :)
o 21.08.2016, 16:44 | hifim@ni@k | Upraveno: 2016-08-21 16:52:15
Podobně jako Tommy.
Srovnání hlasitostí pravá vs levá na zesilovačích.
Pomocí časovek srovnat všechny repro do jednoho bodu (mikrofon).
Pomocí hlasitosti srovnat všechny repro do jednoho bodu (mikrofon).
V tomto momentě jsem měl vždy střed scény pod zrcátkem.
Nastavit hlasitosti jednotlivých pásem. Výšky a středy jsou 0, basáky +8db a subwoofer +2db.
Testováním jsem se v podstatě dostal na křivku Alpine, která u mne fungovala nejlépe.
EQ: idea byla, proměřit výšky a středy v blízkém poli, tím zjistit co dělají měniče a porovnat s měřením v oblasti hlavy kde do toho už kecá prostor. Zkusit aplikovat EQ na chyby měničů a sledovat jak se to projeví na měření ze sedadla. Vyhodnotit zda má smysl řešit EQ prostoru, který se beztak mění, či se pokusit vyžehlit jen případné velké chyby na křivce samotných měničů. S tímto jsem začal než jsem skončil, takže výsledek už se asi nedozvím.
Viz také toxxx a kontrola fáze u repro, kdy u pravého basáku jsem měl vždy otočené plus a minus, aby to sedělo s mikrofonem. Poslechem jsme tenkrát nerozpoznali jednu variantu od druhé, nicméně nastavené to bylo tak, aby to sedělo při měření. Rozhodčí ani nikdo jiný s tím také problém neměl, takže těžko říci.
Při rovnání hlasitostí pravá vs levá mikrofonem jsem vždy křivku zprůměroval až na "rovnou" čáru a jednotlivé čáry prostě položil na sebe.
Po jakékoliv změně komponentů jsem vždy opět nastavil rovnou toto schéma, takže za 30-60min přeladěno a v podstatě bez dalších zásahů hurá na soutěž.

edit: EQ jen na výškách a středech proto, že pro nižší pásma nebude dostatek vzorků pro nějaké smysluplné údaje, vzhledem k malému poslechovému prostoru a malé vzdálenosti mikrofonu. Možná už ten střed bude na hraně, pokud ho někdo provozuje hodně nízko.
o  Zpět  o  Nahoru
o
 

Vložit nový příspěvek do fóra


  Pro vložení příspěvku musíte být přihlášen/a.
Stránka vygenerována za 0.3367 sekund.