Auto HI-FI Club CZ

autohifi,auto hi-fi,auto hifi,autohificlub,auto hi-fi club,club, klub,fórum,autorádio,autozesilovač,autorádio cd,autorádio mp3,autorádio dvd, tuning,srazy,tuningshow,klub,emma,dbdrag,tuning,autotuning,carstyling, tlumeni, Alpine,octavia,Brax,Denon,Clarion,Pioneer,Sony,panasonic,Helix, Dynamat,dego,Hertz,Audison,Fusion,McIntosh,Focal,Rockford Fosgate,Dynaudio,JBL,xenony,becker,jvc,kenwood,ground zero,dietz,morel doorboardy ,zapojeni,felicia,pioneer,peugeot,zastavba,audio,306,repro,golf,instalace,dls,4x100,FELICIE,morpheus,helix,audi(forum)

o

Forum > Autohifi > Tvar štrbiny na BR boxe

 o Navštíveno 5373x o
o 10.06.2016, 19:30 | yatsura
Ahojte.

Vie mi prosím niekto poradiť, či možem urobiť štrbinu aj takto? A ak áno, ktorý rozmer mám brať ako dĺžku portu?

Dík.

foto k příspěvku  od yatsura



o 10.06.2016, 19:58 | noclue
urob to radsej popri stene, pozri JL Audio navody na bedne, oni maju vsetky strbiny pri stene... a normalna strbina priecne na dlhu stenu Ti nevychadza?


vzdy je dlzka stredom, cize C plus D
o 10.06.2016, 22:13 | yatsura
Ahoj. Dik za rýchlu odpoveď. Ide o doorboard na elate a hĺbka je cca 8cm, takže kolmo na prednú stenu, kde je osadený menič to nepôjde. Ale pozeral som tie JL ozvučnice ako si mi poradil a nejak tak by to snáď šlo. Ono to v podstate môže byť štvorec 5x5cm s dĺžkou 23cm, podľa winisd. Kruhový a zahnutý bassreflex sa mi nechce zháňať, preto to chcem riešiť takto.
o 11.06.2016, 18:04 | noclue | Upraveno: 2016-06-11 18:09:12
Netreba to tak komplikovat, BR na Elate pri 9 litroch bol okolo 50mm x 120mm mal som to tak a bolo to uplne dost.. 8cm hlbka je tazky pruser, tam prudenie v BR ovplyvnuje membranu... tie repro su presne centrovane a takouto ozvucnicou a nesymetrickou zatazou trpia zavesy

Tie lomene porty robia dost casto bordel, treba velky prierez, preto lepsie mensi port a kratsi, ten bude mat to iste ladenie

Da sa to obist portom vzadu kvazi sikmo skosenym, cize napr 20cm PUR Trubku na odpad sikmo skosis a vyusti ti na zadnej hrane dveri.. spravis ju odnimatelbu, tak aby si ju mohol rezat a tak dvihat ladiacu frekvenciu portu
o 11.06.2016, 18:08 | noclue | Upraveno: 2016-06-11 18:10:41
Sem port a skoro pozdlzne... Elate nemaju velky zdvih, takze tam mozes alternativne dat 45- 90° koleno z odpadu a na to tu 50mm trubku

foto k příspěvku  od noclue

o 11.06.2016, 20:15 | yatsura
Aj ja mám teraz pri 9l BR 50x120, len je zaoblený 45° a keď si dám bližšie ucho, počujem trochu pazvuky. Myslel som si že je malý priemer, alebo dľžka. Aj WinISD mi ukazuje priemer min 55 s dľžkou 166mm.
Ináč tak ako ukazuješ na fotke by to bolo najjednoduhšie, ale som sa bál, či nebudem počuť zvuk cez BR spoza mňa.
A tebe sa podarilo urobiť akú hľbku ozvučnice, keď si mal Elate v BR? Mne sa tam už hlbšie, ako tých 8-9cm nedá(vnútorný rozmer).

A ešte sa musím priznať, že tam idem použiť dva stredobasy, takže objem bude okolo 15l a br musí byť väčší. Viem že niesi zástanca dvoch stredobasov kôli sfázovaniu, ale ja to chcem vyskúšať. Keď to bude zlé, tak to prerobím :)
o 11.06.2016, 21:21 | noclue
zvuky su zo zahnutia a tiez z hran portu

15L je malo na 2 stredobasy.... - menice a natrubok musis pocitat s netto objemom

na 2 stredobasy potrebujes aj 2x plochu natrubku, cize bud 2x priemer 50mm alebo cca 1x 70mm a to je uz velka rura
ale skus a napis, ako sa ti to paci.

Ja som vozil BR bednicky pri nohach... nakolko som mal 9L vo dverach uzavretych a uvazoval som o BR... ale kym som to zrealizoval, tak prisli thesis sax 6.5 a tie vedeli dobre v uzavretej a tym padom to bolo vyriesene

foto k příspěvku  od noclue

o 11.06.2016, 23:05 | yatsura
Tých 15l je netto. WinISD mi vypočítal 14,8l a nátrubky presne ako píšeš, tak snáď to bude dosť. Veď uvidím. Je to len na skúšku. Len aby bolo dosť času na to.

btw: ako si sa rozhodol? tmavé, či svetlé?
o 12.06.2016, 00:43 | noclue
zatial svetle, ale ked bude cas, tak na 99% zatmavim
o 12.06.2016, 09:32 | yatsura
Po nemecky neviem, ale ak som to dobre pochopil tak tento chlapík má 18wu vo dverách tiež v BR
[ Link ]
o 12.06.2016, 22:28 | noclue
Andyho poznam, velmi sa mi to pacilo. Mal 18wu v BR vo dverach, obidva mu odisli, nakolko pri tak asymetricky vetranom menici si jednoducho vyvaklal zaves a zadrel cievku....
preto ich nemam vo dverach, kde by sie mali dost miesta, ale boli by tiez v takom dlhom a uzkom tuneli...
o 13.06.2016, 14:59 | yatsura
No to je škoda že mu to nevyšlo, lebo aj mne sa páčilo ako to urobil.

Podľa toho čo píšeš ale žiadny dorboard nieje vhodný. V bežnom aute ťažko urobíš hlbší box ako 10cm. Alebo CB sa to netýka? A koľko miesta by teda malo byť ideálne za meničom?

ešte som špekuloval s WinISD a ak by som použil 2x BR s vútorným priemerom 36mm, tak dĺžka vychácdza 8cm a tým pádom by som ich mohol dať kolmo na spodnú stenu boxu.
o 14.06.2016, 00:20 | noclue
2x36 predsa nie je plocha ako 2x 50mm

presne, pri br treba viac miesta = kickpanel alebo menic s mensim kosom....

o 14.06.2016, 09:48 | yatsura
Bože, úplne som na ten "detail" zabudol :). Ale keď winisd mi vyhodil že je to ok, už som sa tomu nevenoval. Dík za pripomenutie.
o  Zpět  o  Nahoru
o
 

Vložit nový příspěvek do fóra


  Pro vložení příspěvku musíte být přihlášen/a.
Stránka vygenerována za 0.3785 sekund.