Auto HI-FI Club CZ

autohifi,auto hi-fi,auto hifi,autohificlub,auto hi-fi club,club, klub,fórum,autorádio,autozesilovač,autorádio cd,autorádio mp3,autorádio dvd, tuning,srazy,tuningshow,klub,emma,dbdrag,tuning,autotuning,carstyling, tlumeni, Alpine,octavia,Brax,Denon,Clarion,Pioneer,Sony,panasonic,Helix, Dynamat,dego,Hertz,Audison,Fusion,McIntosh,Focal,Rockford Fosgate,Dynaudio,JBL,xenony,becker,jvc,kenwood,ground zero,dietz,morel doorboardy ,zapojeni,felicia,pioneer,peugeot,zastavba,audio,306,repro,golf,instalace,dls,4x100,FELICIE,morpheus,helix,audi(forum)

o

Forum > Autohifi > Rada: 3ohm repro a 4ohm radio

 o Navštíveno 9363x o
o 13.06.2016, 00:16 | m
Čau chlapi, blbej dotaz, ale může mi dobře fungovat kombinace rádio, který umí 4-8ohmu (což je asi většina ((bez dalšího zesíku)) ) v kombinaci s basákama se specifikací 3ohmy?

Bez použití jakýhokoliv zesilovače, jen napojený na radio - zdá se mi, že to hraje zcela na h0vňajs...

Je možný že to je tím, nebo hledám chybu někde kde nemůže být?

Rady, názory? Díky moc


o 13.06.2016, 22:18 | pepe689
Basaky ci stredobasy hrat to muze... kdysi kappa perfect pres vyhybku padaly pod 2 a palily konce u radii...
o 13.06.2016, 22:19 | pepe689
Pokud to jsou basaky nepredpokladej ze je radio 16watty dle typu vybudi...
o 12.07.2017, 11:04 | miray
no mne poradili tiez ze moze byt na 4ohm radio 3ohm komponentne repro. vysledok je taky ze otras hra to slabo hlasitostou treba to peckovat na skoro max na radiu a nasledne to skresluje na basoch a kvalita otras. Myslite ze na radio nevhodne ?
o 12.07.2017, 11:05 | miray
lebo uz som zufaly ztoho ze kde je problem uz som aj oem radio vymenil na normal trochu lepsie ale nahovno aj tak
o 12.07.2017, 11:37 | TommyDS
Pri zapojeni cez kable, bude real impedancia trosku vyssia, cize by to radio mohlo zvladat ... Otazkaj e samozrejme vykon, ktory do toho poleze. CO za radio a co za repraky ?

miray: mozno treba hladat chybu inde - instalacia, tlmenie, nastavenie ... CO za radio a repraky zapojene ?
o 12.07.2017, 11:39 | miray
radio kenwood DPX 5000 bt, a repro excursion shx6c,

Výkon RMS/MAX: 90/250 W

Impedance: 3 Ohmy

Fr.rozsah: 45-20000 Hz

Citlivost: 92 dB/1W/1m
o 12.07.2017, 11:40 | miray
vytlmene dvere nemam ale nakupeny material mam ale ked vidim ako sa to chova tak to nepomoze lebo to nehra pekne
o 12.07.2017, 11:41 | pepe689
A to je jasne sice vyssi citlivost ale radiem nenakrmis nutno dat zesik
o 12.07.2017, 11:42 | miray
cize je to jednoznacne nevhodne sa da povedat ze ?
o 12.07.2017, 11:44 | miray
poradil mi to z carmedia.cz presne som mu povedal co chcem docielit ze pekny zvuk nic extra pekny bass nieco jak oem repro hra pekne ale uz som chcel new repro lebo sa mi potrhali membrany na tych starych
o 12.07.2017, 11:51 | CarMedia.cz (P)
V impedanci středobasů problém nehledej. Dávali jsme SHX na koncák OEM, tak aftermarket rádií snad už 30x a nikdy žádný problém. Basovka velmi solidní. Nemáš otočenou fázi na jednom ze středobasů? Případně co máš za auto a jak vypadají dveře?
o 12.07.2017, 11:54 | miray
passat b5.5, otocena faza neni to sme tiez riesili. na tom kenwoodu to hraje lepsie ale treba to peckovat a zas skresluje na basoch ked to je trosku hlasneji.
o 12.07.2017, 11:55 | miray
dvere niesu vytlmene ale to nevyriesi to skreslenie basov
o 12.07.2017, 11:58 | CarMedia.cz (P)
5.5ka má uzavřené dveře, čili tam skrz tlumení nějaký pokrok je, ale ne nijak výrazně. Jak je tam máš dlouho?
o 12.07.2017, 11:59 | miray | Upraveno: 2017-07-12 12:00:34
v dec 2016 som kupoval u vas. no doteraz boli dolu lebo na oem to robilo to iste a kupil som new radio a zacinam to riesit a to iste sa deje.
o 12.07.2017, 12:19 | TommyDS
Tlmenie pomoze (spevni sa plech, dvere), a pokial sa stredobasy poriadne osadia do MDF medzikruzia, ktore sa taktiez spevni este tlmenim, tak to musi hrat ...

Druha vec je, ci nahodou nemas od toho ocakavania, aby to hralo basy ako s 12palcovym subom - potom logicky ti to nebude stacit a byhulis tomu az to ide do skreslenia ...
o 12.07.2017, 12:25 | miray
nie ocakavania su nech to hra jak oem repro nic viac. a to ze skresluje na basoch to neporiesis vytlmenim a ze to musis peckovat ovela viac, mam to na mdf vytesnenych akurat vytlmenie neni.
o 12.07.2017, 12:25 | miray
nalavo mam origo s prasknutou membranou a ten hra cisto a ten new napravo a hra zle basy jak keby duneli do dveri skoro nic do interieru...
o 12.07.2017, 13:24 | kiklop32
To rádio dá asi reálně 16 - 20RMS což asi bude málo, ale zas když to má carmedia vyzkoušený tak to asi tak špatný být nemůže. Jak si kontroloval fázi?
o 12.07.2017, 13:26 | miray
no podla manualu to mam pripojene a na reprak to ani sa neda zle napojit to je dostatocne blbuvzdorne
o 12.07.2017, 14:50 | kiklop32
Repro končí kabel černá/červená a v autě máš tedy předpokládám origo konektor, kterej si šmikl a dal tam jiný?

Pro jistotu si do telefonu stáhni aplikačku a ta ti otestuje.
MDF kroužek pasuje přesně až na plech? U sebe v autě mám plech pod kroužkem v jednom místě propadlý ( origo profil ) a musel jsem ho utěsnit.
o 12.07.2017, 18:31 | miray
dal som oem redukciu kupenu tiez s repro.
o 12.07.2017, 21:28 | Osly
no nevím zda se mi to zdá ale moc se v tom asi neorientuješ, nejlíp zajet třeba ke carmedia at se ti na to kouknout...takhle se mi zdá že ty si myslíš že máš všechno jak má být ale nebyl bych si tím jist. Navíc jsi napsal že hraješ s jedním originálním reprem a na druhé straně máš nový charakteristicky úplně jiný reprák..to je taky blbost to samo o sobě musí hrát špatně a možná to dělá v rádiu zmatek.
o 12.07.2017, 21:57 | miray
mno tiez si uvedomujem teraz ze fakt to ma urcite efekt ked jeden je 4ohm a druhy 3ohm tak to moze srat vysledny efekt. skusim nahodit druhy.
o 12.07.2017, 22:05 | kiklop32
:D no já myslel, že jsi jen testoval rozdíl, ale mít na každé straně jiný...
o 12.07.2017, 23:22 | oberon
Ja ked som vymenil OEM repro vo VW Golf IV, za Ground Zero GZRC 16XII ( [ Link ] ), tak som bol spociatku sklamany, ze oproti OEM tieto nove reproduktory vobec nebasovali. Zmena k lepsiemu to ale bola urcite. Nakoniec aj tak hrali od 80Hz vyssie a pod 80Hz hral subwoofer. Bez subu nejake mohutnejsie basy v aute nevycarujes.
o 12.07.2017, 23:29 | miray
no konecne niekto kto mozno ma pochopil ze neocakavam ztoho hudbu jak na zraz ale len nieco podobne OEM ktore hrali krasne plne basovo. a to iste len to som chcel docielit.
o 13.07.2017, 08:28 | clarion
To, že majú tie repro udaných 3ohm, to by žiadny zásadny pruser byť nemal. Robí sa to preto, lebo do nižšej impedancie dokáže koncák dodať o niečo viac "šťavy" a pocitovo to hrá o chlp hlasnejšie. Problém je, že či tie 3 ohm sú pravda a nie je to náhodou menej, čo asi aj bude, lebo impedancia je závislá od frekvencie a ozvučnice. To znamená, že môže padnúť nižšie, ako deklarovaných 3 ohm a to sa už v žiadnom prípade koncáku v autorádiu páčiť nebude. Zasiahnu vnútorné ochrany, najskôr pravdepodobne tepelné a neskôr aj mute, ale boh vie, ako je na tom to rádio s koncákom. Takže ja sa nečudujem, že to hrá mizerne, lebo koniec v rádiu evidentne pracuje už v oblasti, pre ktorú NIE JE stavaný. A z pribúdajúcim otočením hlasitosti smerom k max, sa to bude len zhoršovať, až nakoniec ten koncák môže vydýchnuť naposledy. Tie OEM repro dosť často bývajú 6 ohm, čo je aj istá forma ochrany koncových švábov v rádiách. Preto mnohokrát sa zdá, že hrajú slabšie, ako trebárs nové z marketu. V prípade tých OEM ide koncák vo svojich prevádzkových medziach. Toť vsjo. Výrazne sa zlepší zvuk tých reproduktorov, pokiaľ ich budeš napájať z externého výkonnejšieho zosilňovača.
Neodpustím si ešte dve poznámky: 1 - očakávať nejaký výrazny nárast kvality reprodukcie výmenou za iné repro, ktoré svojou konštrukciou a výhybkami spadajú do základných rád je nezmysel. Zvukovo je to +/- to isté, čo OEM, niekedy, viď aj vyššie, skôr horšie.
2 - Ďaleko výraznejší zvukový posun uživateľ zaznamená aj na OEM repro, pokiaľ sa pohrá poriadne s ozvučnicou a tlmením. (viackrát potvrdené na vlastné uši :) )
o  Zpět  o  Nahoru
o
 

Vložit nový příspěvek do fóra


  Pro vložení příspěvku musíte být přihlášen/a.
Stránka vygenerována za 0.4048 sekund.