Auto HI-FI Club CZ

autohifi,auto hi-fi,auto hifi,autohificlub,auto hi-fi club,club, klub,fórum,autorádio,autozesilovač,autorádio cd,autorádio mp3,autorádio dvd, tuning,srazy,tuningshow,klub,emma,dbdrag,tuning,autotuning,carstyling, tlumeni, Alpine,octavia,Brax,Denon,Clarion,Pioneer,Sony,panasonic,Helix, Dynamat,dego,Hertz,Audison,Fusion,McIntosh,Focal,Rockford Fosgate,Dynaudio,JBL,xenony,becker,jvc,kenwood,ground zero,dietz,morel doorboardy ,zapojeni,felicia,pioneer,peugeot,zastavba,audio,306,repro,golf,instalace,dls,4x100,FELICIE,morpheus,helix,audi(forum)

o

Forum > Autohifi > Autohifi v obýváku

 o Navštíveno 6721x o
o 30.06.2016, 10:38 | zach
Zdravím, doma mi zbyly komponentní repráky do auta a chtěl bych je zkusit dát do bedýnky a poslouchat doma s tím, že bych je zapojil na home-hifi stereo zesilovač.
Otázka zní: můžu připojit autoreproduktory normálně na domácí zesilovač nebo to musím hnát čistě jenom přes autorádio nebo autozesilovač? Zkoušel jsem hledat zde na foru a nikde jsem to nenašel.
Případně nemá někdo doma bedýnky na 165mm repro, který by byl ochoten prodat?.
Diky.


o 30.06.2016, 10:46 | endru.ondra
Pokud tvuj zesilovač umí hrát na 4 ohmy tak není problém zapojit
o 30.06.2016, 12:18 | zach
Ano, 4 ohmy umí.
Já si to myslel, jen jsem se pro jistotu chtěl optat někoho zkušenějšího.
Němá někdo na prodej už hotové bedýnky?
o 12.07.2016, 13:46 | zach | Upraveno: 2016-07-12 13:47:33
Vzhledem k tomu, že nikdo žádné hotové bedýnky na prodej nemá (ani jinde na internetu), rozhodl jsem se tedy, že si vyrobím nějaké bedýnky doma.
Má někdo nějaké typy a rady, čemu se vyhnout apod. (např. zda může být výhybka uvnitř bedny, zda musí být prostor pro výškový reprák oddělený nebo může být ve společném prostoru se středobasem, zda musím kupovat také terminál, zda musí být uvnitř bedny nějaké tlumení apod.). A hlavně jaké rozměry byste mi doporučili (nebo aspon vhodnou litráž). Ideálně kdyby měl někdo k dispozici hotový nakreslený plánek. Pokud ale ne, vyrobím si ho sám. Já bych od oka typnul nějakých 2x8 litrů, ale vážně nevím, je to jenom nástřel. Poslouchaná hudba je všehochuť, ale ve dveřích mě repra nadchly zejména velice zajímavým a příjemným přednesem metalu a rocku, tak bych objem stavěl vhodně především na tento styl hudby. Jedná se o DLS MB6.2 .Uvedu i parametry středobasu, třeba to bude k něčemu dobré.
FS: 61,8 Hz
Qts: 0,46
Vas: 12,7 lit

Děkuji za jakékoli rady. Případně zda má cenu uvažovat o nějaké konstrukce bedny, kde se dá objem měnit. Uvažuju o uzavřené konstrukci, kdyby mě ale někdo přesvědčil o bassreflexu nebo štěrbině, nebránil bych se tomu.
Případně kdyby někdo byl ochoten prodat už své hotové bedýnky, nabídka stále platí.
o 13.07.2016, 08:33 | Milhauzz
Čau,

tady toto laborování se mě taky týkalo, dokonce nedávno sem jen tak z prdele do starých AQ dával autohifi výškáče, než sem koupil domů pořádný bedny. Výhybku sem dával externě, dráty dovnitř zadním bassreflexem - pak máš přístup k ladění výškáče, pokud to výhybka umožňuje. Na takový to hraní, pokud ti doma zbudou nějaký měniče - proč ne, ale zázraky bych od toho nečekal. Když si vezmeš, co stojí "neautohifi" měniče, se dá domácí repro poskládat určitě kvalitněji/levněji. Dokonce i tu na fóru, když budeš hledat, se najde pár článků o tomto tématu, je to ale už nějaká doba.
o 13.07.2016, 08:44 | Milhauzz
Hele, našel sem svoje starý věci :)

[ Link ]
[ Link ]
o 13.07.2016, 13:26 | Augi
Taky jsem si kdysi z třípásem MBQuart dělal zadní repro do domácího kina a v pohodě .
o 13.07.2016, 19:36 | zach
A máte někdo nějaký návrh, jak velký ty bedny udělat?
o 14.07.2016, 09:31 | -Hans-
Ozvucnice.cz myslim neco bylo
o 14.07.2016, 19:30 | noclue
sprav 8 - 10 litrov, uplne mimo to nebude. Uzavrenky su menej kriticke na chyby v ladeni, nez BR
o 14.07.2016, 21:01 | zach
Dobrá, budu to teda stavět na 10 litrů vnitřního objemu pro každý reproduktor (něco ubere samotný reproduktor, takže ve finále to bude o něco málo míň, než 10 litrů).
Výhybku umístím dovnitř do uzvučnice, aby nikde zbytečně netrčela a nečouhaly dráty.
Udělám uzavřenku. Výškáč bych asi dal na přední stěnu (udělám díru do přední stěny a vmontuju ho tam), bude mít společný zadní prostor se středobasem, ale to by mu snad vadit nemělo.
Dozadu dám připojovací terminál.
Nějaké typy, jaké rozměry má ozvučnice mít, zda je lepší mít na hloubku aspon třeba 15 cm nebo je to úplně jedno a hlavní je pouze finální objem?
o 14.07.2016, 23:12 | noclue
vyskac je dobre troska zapustit aby si mal oba menice v rovnakej vzdialenosti od ucha
o 16.07.2016, 13:44 | zach | Upraveno: 2016-07-16 13:49:27
Ozvučnice bude nejspíš vypadat takto.

foto k příspěvku  od zach

o 16.07.2016, 13:49 | zach
Případným návrhům na změny se nebráním.

foto k příspěvku  od zach

o 16.07.2016, 14:34 | Bentley84
Ahoj. Tyhle bych dal do BR bedny 20L, vytlumit rounem, br 6x14cm @48hz, vejskac s basakem co nejvic k sobe a vejsku vyosit do strany treba 30' od svisle osy basaku. BR v dolni casti.
V uzavrence to pujde hodne rychle dolu a tenhle basak se hodi do basreflexu. Delal bych to z mdf 18mm +- a uvnitr nejake vyztuhy. Vyhybku urcite dovnitr. Vejska muze byt v domacich podminkach mirne hlasitejsi, pokud na vyhybce nebude nastaveni utlumu nebo nedostatecne, vymenil bych jeste odpor za jinou hodnotu. To uz se da polaborovat podle ucha.
o 16.07.2016, 14:37 | Bentley84

foto k příspěvku  od Bentley84

o 16.07.2016, 15:16 | TomasT | Upraveno: 2016-07-16 15:16:37
Podle mne je to cele nesmysl, vysledek nebude umerny investici. Prodej to a kup si hotove starsi budky. Nicmene pokud si chces hrat nebo se zabavit tak to chapu, ale nejak bych si od toho nic nesliboval. Navic aby to bylo i hezke, budou ty ozvucnice stat mnohem vic nez ty repraky.
o 16.07.2016, 17:21 | Bentley84
Kdyz uz ma repra s vyhybkama, je to otazka max 1500,- se vsim vsudy, i s povrchovkou. A pak je to otazka chteni neco takove delat. Me to napr. bavi:)
o 16.07.2016, 17:57 | zach
Přesně jako píše Bentley84, repráky doma mám a jsem hračička a rád zkouším, laboruju a testuju. Doma mám sloupový repráky, se kterýma jsem naprosto spokojený, tohle je jenom experiment, protože mě to baví a chci zjistit, jak by mohlo hrát autohifi v porovnání s homehifi, toť vše. Nestavím si to, protože potřebuju něco ozvučit nebo že scháním repráky, ale čistě jenom pro zábavu. Dost možná to zapojím, zjistím, že to hraje naprd a tím to skončí, ale tak už to hold ve světě audia bývá a i s tím více méně počítám :) Jen to chci zkusit.

Tyjo, 20 litrů, to už je slušná bedna (navíc budou dvě). Dá se někde sehnat se tvuj program na výpočet nebo ideálně zda to neni někde online, že bych si s tím zkusil pohrát?
o 16.07.2016, 18:38 | oberon
Program WinISD , najdes ho tu:
[ Link ]
o  Zpět  o  Nahoru
o
 

Vložit nový příspěvek do fóra


  Pro vložení příspěvku musíte být přihlášen/a.
Stránka vygenerována za 0.3283 sekund.