Auto HI-FI Club CZ

autohifi,auto hi-fi,auto hifi,autohificlub,auto hi-fi club,club, klub,fórum,autorádio,autozesilovač,autorádio cd,autorádio mp3,autorádio dvd, tuning,srazy,tuningshow,klub,emma,dbdrag,tuning,autotuning,carstyling, tlumeni, Alpine,octavia,Brax,Denon,Clarion,Pioneer,Sony,panasonic,Helix, Dynamat,dego,Hertz,Audison,Fusion,McIntosh,Focal,Rockford Fosgate,Dynaudio,JBL,xenony,becker,jvc,kenwood,ground zero,dietz,morel doorboardy ,zapojeni,felicia,pioneer,peugeot,zastavba,audio,306,repro,golf,instalace,dls,4x100,FELICIE,morpheus,helix,audi(forum)

o

Forum > Autohifi > Subwoofer s mělkou ozvučnicí

 o Navštíveno 5980x o
o 30.06.2016, 23:42 | zach
Zdravím,
máte někdo zkušenost, jak hrajou slim subwoofery v mělkých a malých ozvučnicích (např v porovnání s klasickými bednami)?
Potřebuji co nejvíce místa v kufru a toto by mohlo být jedno z řešení, jen mám strach o kvalitu zvuku a zda subwoofer v tak malé ozvučnici dokáže vůbec patřičně zahrát nízké tóny? Zda to nedokáže zahrát s patřičnou razancí pouze styl disko apod. (jako třeba ploché aktivní subwoofery pod sedačku), ale když přijde řeč na ,,negry" a jinou černotu, už je v koncích.
Příklady subwooferů:
[ Link ]

[ Link ]

a jim podobné. Případně by bylo ještě řešení nechat vyrobit ozvučnici (také co nejvíce plochou).
O pohon by se nejspíš staral zmůstkovaný 4-kanál (2x250rms), což by mělo na běžný poslech stačit, nepotřebuju nic extrémního, jen aby to bylo trochu cítit a slyšet.
Děkuji za postřehy.


o 01.07.2016, 21:11 | noclue
skor by som zacal ozvucnicou, ked ju budes mat hotovu, tak vyberes do nej najlepsi menic.

Uplne vseobecne: Aliante aj JL Tw3 hraju velmi dobre, tie co si dal nepoznam
o 04.07.2016, 12:09 | DavidCh | Upraveno: 2016-07-04 12:11:17
To vyřeš třeba takhle (viz foto).

Jinak pokud chceš malou bednu a chceš, aby to hrálo i spodek nějak slušně, tak nejdřív zvol reprák, co nepotřebuje tak velkej objem. V autě ti trochu napomůže cabingain. Pokud máš dost peněz, tak si zvol isobaric a stačí ti polovina objemu k dosažení stejných parametrů, jako s jednim měničem.

Do jakýho auta to má být?

foto k příspěvku  od DavidCh

o 04.07.2016, 16:19 | zach
O řešení, co je vyobrazeno na fotce, jsem také uvažoval, nicméně ten kufr je zrovna tak blbě řešenej, že z toho nakonec sešlo. Jedná se o VW Tiguan.
Právě proto se mi libí řešení mělké ozvučnice, kterou dám zády k pravému podběhu. Bohužel nic moc jiného mě už nenapadá (a dělat dvojité dno se mi nechce - rapidně se tím sníží využitelná výška kufru).
o 04.07.2016, 20:55 | tibaltík | Upraveno: 2016-07-04 20:56:11
Co tak nieco do rezervy? Ja mam 15l 12cm vysoku bednicku a 3x 16cm sub exact wca178-3 a hra super
Nemusis ani zvysovat kufor
[ Link ]
o 04.07.2016, 22:03 | zach
Kdyby to bylo tak jednoduche,ani bych sem nepsal.Rezervu ale bohuzel nemam,je tam pouze rovne dno.
Proto vypada asi jako nejschudnejsi moznost dat plochou bednu na kraj,tim by kufr utrpel nejmene.
o 06.07.2016, 20:02 | pesa
mám uzavřenku s 10" Aliante - můžeš vyzkoušet, pokud mi ho neodpálíš :)
o 06.07.2016, 20:38 | noclue
tak daj sub dopredu.
o 06.07.2016, 20:47 | Vencaf
Obávám se, že to co očekáváš, je z malý plochý ozvučnice nemožný (myslím ty hluboký basy na "negry", jak píšes na začátku)
o  Zpět  o  Nahoru
o
 

Vložit nový příspěvek do fóra


  Pro vložení příspěvku musíte být přihlášen/a.
Stránka vygenerována za 0.3261 sekund.