Auto HI-FI Club CZ

autohifi,auto hi-fi,auto hifi,autohificlub,auto hi-fi club,club, klub,fórum,autorádio,autozesilovač,autorádio cd,autorádio mp3,autorádio dvd, tuning,srazy,tuningshow,klub,emma,dbdrag,tuning,autotuning,carstyling, tlumeni, Alpine,octavia,Brax,Denon,Clarion,Pioneer,Sony,panasonic,Helix, Dynamat,dego,Hertz,Audison,Fusion,McIntosh,Focal,Rockford Fosgate,Dynaudio,JBL,xenony,becker,jvc,kenwood,ground zero,dietz,morel doorboardy ,zapojeni,felicia,pioneer,peugeot,zastavba,audio,306,repro,golf,instalace,dls,4x100,FELICIE,morpheus,helix,audi(forum)

o

Forum > Autohifi > Rušení? Crunch GTX 3000D

 o Navštíveno 5488x o
o 20.09.2016, 20:09 | Ondrero
Zdravím, mám problém se kterým už si nevím rady.
Mám už rok zapojený:
4kanál Crunch GTX 4600 - Repro Kicx PRO 6020.
2kanál Crunch GTX 2600 - Repro Kicx PRO 693
Monoblok Crunch GTX 3000D - Subwoofer Kicx PRO 300

A vše bylo v pořádku. Vůbec žádný problém.

Dneska jsem ale zapojil i druhý monoblok GTX 3000D a ze subwooferu Alpine SWR-8D2 jde hrozně divný zvuk při pozastavené písničce.
Přirovnal bych to k sekavému pištění-kvílení.
Nemá žádný vliv přidávání a ubírání hlasitosti na rádiu ani Level na zesíku.
Nemá žádný vliv ani když všechny ostatní zesilovače vypnu.
A nejdivnější je,že to takhle zlobí i s vytaženými RCA kabely. Takže to kabely nemůže být.

Zkusil jsem monobloky přehodit a žádná změna.
I když mě přijde, že při prohození zesilovačů jde ten divný zvuk z obou subwooferů.
To ale vše s odpojenými RCA kabely. Opravdu záhada.

A taky je divné , že z 90% to piští, dělá pazvuky a v 10% to najednou nedělá nic a je ticho a hraje to jak má.
4 kanál a 2 kanál nezlobí vůbec.

Joo a tou Alpinkou to taky nebude, protože jsem zkusil zapojit jiný Sub a ten to taky dělal.

V autě teď není motor a v garáži nic co by mohlo rušit.
Jedu přes baterii v kufru.

Trošku mě to mrzí ,když jsem vše zapojil podle pravidel :D
Může ten monoblok co jsem ho dnes zapojoval rušit sám sebe a ještě rušit druhý monoblok? I když nemám zapojené RCA kabely?
Kabelama co jsou mezi zesíkem a subwooferem to taky není. Protože ten svůj záložní sub jsem na to napojil hned v kufru přes jiné kabely a taky parchant pištěl.

Nějaké nápady?

Děkuji



o 20.09.2016, 20:22 | Ondrero
Ale ještě zkusím povytahovat pojistky na distribučním bloku. Jestli se tedy takové rušení může přenášet přes napájení?
Já totiž jednotlivé zesíky vypínal jen přes REM vypínače co mám pod volantem.
o 21.09.2016, 12:48 | oberon | Upraveno: 2016-09-21 12:49:33
Odpoved na tvoje otazky bude asi tu [ Link ]

Citat staci zacat od 07.07.2008, 12:33
o 21.09.2016, 13:18 | Ondrero
Aha takže budu předpokládat, že se ty digitální monobloky nesnesou se subáčema co mám. Půjde to nějak vyřešit tou výhybkou o které píše tuner?
Dneska sub i zesík vyndám mimo auto a jen zapojím napájení a kabely k subáči a uvidím co to bude dělat.
o 21.09.2016, 14:36 | oberon
Moj hifonics bxi6000d to robi tiez. Ale cez plato to nepocujem, takze neriesim.
o 21.09.2016, 21:28 | Ondrero
Tak jsem vyndal z auta zesík, baterii, Alpinku a ze skříně 2 starší subwoofery(Kicx STQ 300 a nějaký JBL).
Alpinka není k tomu zesíku tedy vůbec vhodná.
Po zapojení typické pískání, škvrkání, chrčení...
Kicx byl slyšet jen lehce.
JBL úplně v pohodě.

Takže jsem ten GTX 3000D vyměnil s kamarádem za menší analogový GTX 1000 a najednou Alpinka krásně funguje.
Žádné pazvuky, žádné rušení a hraje stejně.

Asi byl ten zesilovač až moc předimenzovaný na 200mm subwoofer.






o  Zpět  o  Nahoru
o
 

Vložit nový příspěvek do fóra


  Pro vložení příspěvku musíte být přihlášen/a.
Stránka vygenerována za 0.3184 sekund.