Auto HI-FI Club CZ

autohifi,auto hi-fi,auto hifi,autohificlub,auto hi-fi club,club, klub,fórum,autorádio,autozesilovač,autorádio cd,autorádio mp3,autorádio dvd, tuning,srazy,tuningshow,klub,emma,dbdrag,tuning,autotuning,carstyling, tlumeni, Alpine,octavia,Brax,Denon,Clarion,Pioneer,Sony,panasonic,Helix, Dynamat,dego,Hertz,Audison,Fusion,McIntosh,Focal,Rockford Fosgate,Dynaudio,JBL,xenony,becker,jvc,kenwood,ground zero,dietz,morel doorboardy ,zapojeni,felicia,pioneer,peugeot,zastavba,audio,306,repro,golf,instalace,dls,4x100,FELICIE,morpheus,helix,audi(forum)

o

Forum > Autohifi > Pazvuky - rušení

 o Navštíveno 8554x o
o 23.09.2016, 11:02 | rosak
Dobrý den, prosím o Vaše názory a rady.
V jedničkové Oktávce (r.v. 2010, 1,9 Diesel,74kW) se mi v audiu objeví tyto dva pazvuky, jakmile použiji externí zesilovače a nastavím na nich gain na více jak jednu čtvrtinu.

[ Link ]

Povím Vám, co všechno jsem vyzkoušel a na co jsem přišel.
Napájení zesilovačů:
- plus má samostatný, jištěný kabel od baterie.
- mínus po karoserii, nebo samostatným kabelem od baterie (žádné zlepšení).
Napájení rádia:
- z továrního ISO konektoru, nebo vlastním přívodem obou pólů od baterie (žádné zlepšení).

Na vedení signálu používám propojovací kabely z Taskeru C121. Na doporučení jsem ještě zkoušel odpojovat na jedné straně stínění, ale to přineslo zlepšení pouze na tom jediném kanálu, kde zůstalo stínění zapojené na obou stranách. Na všech ostatních, kde bylo stínění na jedné straně odpojeno se pazvuky ještě zesílily.
Pazvuky zmizí pouze ve dvou případech. Pokud použiji oddělovací audio trafa, nebo když místo těch Taskerů použiji kabel, kde jsou všechny signálové vodiče pohromadě a mají pouze jedno společné stínění (na testy jsem použil LIYCY 6x0,25).

Setkali jste se s tím někdo?
Zkoušená rádia: Clarion DXZ788RUSB, Kenwood KDC-BT92SD a Alpine CDE-193BT.
Zkoušené zesilovače: uDimmension EL-A54 a Carpower HPB-1502 (ať už jeden, nebo druhý, nebo oba najednou).

Hanz


o 23.09.2016, 12:24 | Ondrero
Tak na přesně tohle jsem se teď ptal u svého zesilovače a subwooferu. To je přesně ten pazvuk.
Taky jsem takhle laboroval s kabelama.
A na nic jsem nepřišel.

Takže jsem z auta vyndal baterii, zesilovač a subwoofer a stejně to venku před garáží dělalo. Takže rádio, RCA kabely atd jsem tím samozřejmě vyloučil. Prostě si to spolu nesedlo.

JBL za 1800Kč byl úplně v klidu. Alpinka za 4 tis se mohla posrat :D
o 23.09.2016, 15:01 | rosak
Omlouvám se, zapomněl jsem napsat to podstatné.
Ty pazvuky se objeví až při spuštěném motoru a jak je v nich slyšet, jsou závislé na otáčkách motoru.

Hanz
o 23.09.2016, 15:41 | pepe689
Jiny cinche...prikostrit baterku na blok motoru...a nekdy pomuze kapaci(tator) ale kvalitni...ne smejd ...dal se pouziva 33 helix kap pred radio ..
o 23.09.2016, 15:43 | pepe689
Tyhle problemy u o1 vyresil kluk basic extreme cinchema avsak byla vyssi cena..tusim 5500 za 3 pary..
o 23.09.2016, 16:05 | silence23
S podobnym pazvukom som sa stretol pri pioneer radiu. Na nete som vtedy nasiel vela rovnakych tem s takymto "riesenim", ako je na fotke. Vtedy to znamemu pomohlo. Tebe to ale robi aj na inych HU, ako citam, tak ma napada, ci nemoze byt zla kostra na radio. Ked su RCA odpojene od HU, tak samotny AMP vydava pazvuk? Ak su odpojene RCA od AMP uplne, tak vydava pazvuk?

foto k příspěvku  od silence23

o 24.09.2016, 21:03 | rosak
Pazvuky se nekonají, jakmile je odpojená HU.
o 24.09.2016, 23:10 | silence23
tak potom by som to videl fakt na tu kostru k HU...
o 26.09.2016, 14:25 | rosak
Kdepak, tu jsem zkoušel jako první a ani připojení přes ISO, ani napojení přímo na svorku aku nic neřeší :-(
o 02.01.2018, 09:47 | rosak
silence23: díky za ten tip s propojením RCA na HU. Vyzkoušel jsem to, ale bohužel to nepřineslo zlepšení.

Jak jsem psal výše, jediným funkčním řešením je propojit HU a zesíky kabelem se společným stíněním. Uvnitř X vodičů podle počtu kanálů a stínění na straně HU a zesilovačů rozdělit do krátkých vývodů ke každému RCA.
o 02.01.2018, 09:55 | kiklop32
Tak to klidně pomáhat může, různé řešení připojení stínění pomáhají v různých situacích. Pokud se ti bude chtít, tak udělej toto:

Zapoj rádio na zdroj mimo auto a zkus jestli to bude dělat bordel.
Zapoj rádio a zesilovač mimo auto a zkus jestli to bude dělat bordel.
Připoj k zesilovači jiný zdroj signálu ( PC, mobil )
o 02.01.2018, 13:17 | rosak
Až bude teplo, ještě to zkusím. Ale pokud napájení rádia z externí baterie pomůže, co dál? Odrušovač do napájecí cesty rádia?
"Bordel" ve zvuku bude mít co do činění s elektronikou kolem alternátoru, jelikož se lehce zvýší jeho intenzita s připnutím větší zátěže (světlomety, výhřev zadního okna,..). Ale čert to vem. Pokud seženu kvalitní 6-žilový signálový audio kabel, protože mezi tím LIY-CY a Taskerem je slyšitelný rozdíl v neprospěch toho LIY-CY, nemusím víc řešit.
o 02.01.2018, 14:06 | kiklop32
Zkus napřed ten jiný zdroj, jestli ti ten bordel leze do rádia nebo až do zesíku. Měl jsem nedávno podobné Akta X.
Dělá to tedy jen když je nastartováno? Má to nějakou měnící tendenci když přidáváš plyn?
o 02.01.2018, 14:35 | Pglock
Zkušenost je taková, že za to můžou z 99% signály.

Řešil jsem též tenkrát na maree - signály udělaný ze slušnýho koaxu (běžně používanej průmyslovej kabel) a dělalo to bordel.

Po použití [ Link ] je vše ok.

Případně si ještě projdi konektory na rádiu - někdy to vypadá jakože je vše ok a jsou KO.

To jsem se rozčiloval měsíc na stilu - vstup na zesu vyklepanej, neustále se mi to tahalo po kostře. Když jsem řádně zahrkal konektorama, tak byl problém na světě.
o 02.01.2018, 21:28 | rosak
Pglock - je otázkou, jestli ten odkazovaný kabel nemá právě takovou konstrukci, jako ten můj kabel. Nemyslím počet vrstev stínění, ale právě to, že má jedno stínění nade vším.
Jinak rádia mi to dělala všechna co jsem doposud připojil. Zesilovače oba co mám, ať už každý zvlášť, nebo spolu.

Kiklop: mám připravený přípravek ze dvou ISO konektorů a jednu nabitou gelovku. Jakmile mi vyjde 15 minut navíc, zkusím to.
A ano, dělá to jen když běží motor a je to závislé na otáčkách motoru (psal jsem to ve svém druhém postu). Když to poslechneš zjistíš, že to rušení je ze dvou složek. Obě jsou frekvenčně závislé na otáčkách motoru, ale jedna z nich poté, co při vytočeném motoru sundám nohu z plynu zmizí, dokud se motor opět neustálí na volnoběžných otáčkách.
o 03.01.2018, 06:43 | Pglock
Jedno jsou vstřiky, druhý altík

Pokud ti to dělá se vším a ve všem, tak je problém v signálový cestě - tudíž vyměň/přetahej signály
o 03.01.2018, 10:40 | rosak
A to mě vrací k tomu, že jsem udělal co jsem mohl. I když pro zajímavost zkusím ještě to rádio na externí gelovku. Pak chci zkusit ještě signálové kabely z kroucených párů (se stíněním a bez).
o 03.01.2018, 11:51 | Pglock
Mám takový tušení, že vymýšlíš chujoviny.

baterku zkus, ok. Že by všecky rádia rušily je divný. Trpěly na to Pioneery (ty měly odbouchnutou ochranu výstupu).

Jinak z 99% se nejednalo o průser v napájení, ale o průser v signálový cestě.

Na echt kroucený kabely se vykašli - kup lepší signál (ať už ten, co jsem ti posílal, případně fungovalo i todle docela dobře [ Link ] )
o 03.01.2018, 13:42 | rosak
:-) To nejsou chujoviny :-)
Já zkoušel i extrémní kvalitu signálových kabelů, ale pokud mají konstrukci typu "jednoduchý koax", tedy "středový vodič-izolaci-stínění-izolaci" a mám jich více než jeden, to rušení tam je vždycky. Pouze pokud jsem použil kabel s konstrukcí "několik izolovaných žil v jediném, společném stínění", bylo po problému.
Nevím, jak ten GZ, ale právě ten AIV má konstrukci typu "kroucený pár" a stejně tak jediné stínění nade vším. A dost možná proto je "kroucený pár" konstrukce, která to rušení eliminuje.
A podle mé zkušenosti s Tebou naprosto souhlasím - problém je až na cestě signálu z rádia do zesilovače/ů. Změnami v napájení jsem si prošel od A do Z a krom drobných výkyvů v síle rušení se nezměnilo zhola nic. A rádii jako takovými to zcela jistě není, jelikož jsem jich zkusil opravdu dost a ani u jednoho nebylo rušení jiné, či jinak silné. Ale pořád jsem zvědavej na to, co se stane na té externí baterce :-)
o 03.01.2018, 14:41 | Pglock
To AIV mám vyzkoušený a fungovalo dobře.
GZ používám teď a též bez problému.

Extrémní kvalita signálových kabelů? :-D
o 03.01.2018, 14:46 | rosak
To pojmenování bylo kvůli tomu místu, kde se dost často hledí na "nálepky" :-)
o 03.01.2018, 20:54 | rosak
Takze radio na externi baterce a chova se to stejne - mizerne.
Mam pripravene provizorni kabely “tp”, tak snad zitra stihnu zkusit.
o 03.01.2018, 22:43 | kiklop32
No a když signály natáhneš venkem auta?
o 03.01.2018, 23:06 | Davados
Nemáš ty signály u zesilovačů nějak přes sebe?Měl jsem skoro nejlepší Basic a když sem je v podlaze vedl od procesoru do zesilovačů v 5m dýlce (nechtěl jsem je zkracovat) tak když jsem je nějak smotal tak mi to pískalo hodně.Stačilo je "rozhrábnout" a rušení přestalo.Kolikrát stačí když ti se ti křížej s napájecím kabelem uz zesilovačů

o 04.01.2018, 08:03 | rosak
Pánové, dokonáno jest. Stejně spolehlivě, jako kabel LIY-CY (6 vodičů v jediném společném stínění)...

foto k příspěvku  od rosak

o 04.01.2018, 08:04 | rosak
...funguje i "blbé" UTPčko. U mě zapojeno 6 kroucených párů a žádné stínění.

foto k příspěvku  od rosak

o 04.01.2018, 08:09 | rosak | Upraveno: 2018-01-04 09:03:22
Gain na obou zesilovačích mohu mít i nesmyslně přepálený a je ticho (myslím tím žádné rušení). Takže skutečně na to co se odehrává v mé Oktě není lékem vícenásobné stínění, ale konstrukce eliminující modulaci rušení na signálové vedení. Proto funguje stínění společné a ne stínění každé žíly zvlášť a stejně tak funguje i vedení signálu a signálové země krouceným párem.

Davadosi, díky za tip, ale tím to u mě není. Ať je to rovné jako pravítko, nebo kdekoli po cestě s jedním-dvěma závity, vedle sebe, nebo kus od sebe, pořád to tam je.

Takže teď sháním kabel (v metráži, chci si propoj postavit sám) jedné, či druhé konstrukce co jsem vyzkoušel, ale s parametry vhodnými pro přenos analogového audia. Protože to LIY-CY, ani UTP asi nebude to pravé. Nechce se mi kupovat ten AIV, nebo jemu podobné za X stovek, protože jsem netopýr a nerad bych vyhodil peníze za kabel na kterém bude slyšet degradace zvuku. Teď nehovořím o rušení, ale o činném signálu.
o 04.01.2018, 09:58 | Pglock
Když tady tak hovoříš o degradaci kabelama - asi je třeba se zamyslet nad zbytkem instalu.

A vzhledem k tomu, že ve vedlejším tématu řešíš ne zrovna topovej pětikanál, tak asi honíš něco, co nikdy nedoženeš.

Stručně řečeno - snažíš se být papežštější než papež.

Napiš uživateli -Hans-. Prodával dost slušný signály.
o 04.01.2018, 10:22 | rosak | Upraveno: 2018-01-04 10:33:12
Pglocku, promiň, ale hovoříš z cesty. Tvé "papežštější než papež" by dávalo smysl, pokud bych si chtěl koupit kabel za 10 tisíc a přitom bych chtěl mít zesilovače za půlku této ceny, případně kdybych řešil teorii napájecích vodičů z hrubě, či jemně laněných vodičů.
Já u těch signálových kabelů neřeším nějakou teorii, ale rozdíl ve zvuku, který reálně slyším i na svém stávajícím entry-level zbytku. Opět nehovořím o rušení, to by slyšel každý, ale o degradaci přenášeného zvukového signálu, kterou už uslyší jenom někdo. Prosím nevztahuj na sebe, neznám Tvé uši :-)
Pokud slyším rozdíl ve zvuku mezi kabely a investice do lepšího neurve mou kapsu (hovoříme odhadem o tisícovce), vyberu si ten lepší. Já vím, že za 20, nebo 50 tisíc koupím lepší zesilovač a opět uslyším rozdíl, ale to už mi kapsu urve. Ale abych se vybodl na kabely jenom proto, že nemám hi-end zbytek?
o 04.01.2018, 10:49 | Pglock
Upřímně, jsem rád, že se vyřešil tvůj problém.

To, že se to snažíš pastit po svým (což je vcelku v naší krásné zemi běžné) je už případ další a ten je mi celkem jedno.

Kabely na míru z matroše, kterej nezaplatíš, má cenu řešit v případě HI-Endu (protože tam se opravdu projeví).

Přenést signál bez chybičky a následně ho narvat do zesu, kterej ten signál sesype je trochu nelogické. A vzhledem k ceně slušných, jetých kabelů se to taky vyplatí. Přirovnal bych to k samolepce RS na fábii HTP

Nic, hodně zdaru, ať to hraje

o 04.01.2018, 13:18 | rosak | Upraveno: 2018-01-04 13:53:01
Proč "nezaplatíš"? Výborná signálová stíněná dvoulinka (Tasker C121) stojí 40 Kč a kvalitní cicnch se dá opět pořídit levně, když se v tom vyznáš. Takže za stejné peníze co vyhodíš za nějakou osamolepkovanou sériovku dokážeš sestavit někdy i o několik řádů lepší výrobek. A není to o touze pájet, ale o kompenzaci poměru kvalita/cena.

To na co jsem se ptal bylo, jestli někdo může doporučit konkrétní typ/řadu signálových kabelů v metráži. Nechtěl jsem slyšet od někoho, kdo mě vůbec nezná, polemiku na téma "co všechno (ne)jsem schopnej slyšet". Ale nic ve zlým :-)

Takže počítá se všechno, co slyšet je. Pokud si polepšíš na kabelech a víc investovat nechceš, udělej to. Pokud si polepšíš na něčem dalším do čeho chceš investovat, jupí. A pokud neslyšíš rozdíl vůbec, nepřemýšlej o tom a kup si za ušetřené peníze něco, co ocenit dokážeš. Tak to vidím já a říkám to tu po několikátý, ale je to marný, je to marný..
o  Zpět  o  Nahoru
o
 

Vložit nový příspěvek do fóra


  Pro vložení příspěvku musíte být přihlášen/a.
Stránka vygenerována za 0.4066 sekund.