Auto HI-FI Club CZ

autohifi,auto hi-fi,auto hifi,autohificlub,auto hi-fi club,club, klub,fórum,autorádio,autozesilovač,autorádio cd,autorádio mp3,autorádio dvd, tuning,srazy,tuningshow,klub,emma,dbdrag,tuning,autotuning,carstyling, tlumeni, Alpine,octavia,Brax,Denon,Clarion,Pioneer,Sony,panasonic,Helix, Dynamat,dego,Hertz,Audison,Fusion,McIntosh,Focal,Rockford Fosgate,Dynaudio,JBL,xenony,becker,jvc,kenwood,ground zero,dietz,morel doorboardy ,zapojeni,felicia,pioneer,peugeot,zastavba,audio,306,repro,golf,instalace,dls,4x100,FELICIE,morpheus,helix,audi(forum)

o

Forum > Autohifi > Kapacitor vyštavuje baterku

 o Navštíveno 5828x o
o 20.10.2016, 19:11 | warr10rko
ahojte chcem sa spítat dnes rano sadnem do auta a baterka vyštavena... voltmeter čo mam v zapalovani mi ukazoval 11V a potom uz iba 9,6V Tak som naštartoval auto cez kable a hned chytilo prebehol a pri jazde mi ukazoval 13-13,8V znamy mi odporučil pozriet čimi svieti kapacitor pri vypnutom motore a vytiahnuti klučika zo zapalovania a stale mi svieti kapacitor sice slabšie ale stale svieti zelena dioda a 18,8 neviem akej jednotky na kapacitore asi farad či čotoje :) Viemi niekto poradit čo stým, kapacitor bymal zhasnut po vytiahnuti klučika že? čakal som cca 30min. ale stale svieti popritom nema ani 1rok .... +je k baterke a - je na kostre vdaka za odpovede nevyznamsavtom poriadne aj hudbu mam cez druhu osobu porobenu taksa pítam odborníkov :)


o 20.10.2016, 19:23 | kiklop32
Ahoj, co je to za kapacitor?

Ne každý kap se vypne s klíčkem. Buď má remote, to se vypne s klíčkem, a nebo se zapíná / vypíná při změně napětí ( nastartování, sepnutí centrálu atp. ) tedy pokud máš otevřený kufr a koukáš na něj může být klidně furt zapnutý. To že máš při jizdě 13,8V je jasné, to dává altík, ne baterka. Samozřejmě kap ukazuje Volty, tedy 18,8 je blbost, to je něco špatně, to bude maximum co display umí zobrazit.
Vem si multimeter a změř odpor mezi mínus na baterce a mínus na kapíku ( od hodnoty co ti ukáže multimeter si odečti odpor kabelů kterými vzhledem ke vzdálenosti budeš muset prodloužit "sondy :)" multimetru.

o 20.10.2016, 20:22 | warr10rko
jeto SAL 1,0FAR a označenie ma SAL SA030 a to stm meranim asi zajtra zbehnem mechanikovy nechmito nejak premera iked neviem poriadne čo ai všetky vystupy zo zosikov či su neni pod prudom ani zosiky bysi nemali brat prud kedje auto vypnute ale kedmi zas svieti kapacitor bohvie nevyznamsavtom ... :( A inak vzadu mam 2zosiky 1 je Auna W1-F-10000 6-kanálový automobilový zosilňovač na repro a 2 je SAL PRO+ VPRO 9000 či nahodou nestačia na 1baterku či nebudem musiet dokupit dalšiu nezavyslu autobateriu čisto iba na hudbu a dozadu ju dat pri repro...
o 20.10.2016, 23:14 | Davados
Zkus to vše prodat a začít odznova se staršíma značkovýma komponentama.Dobře znějící hudba se dá tady z bazarových věcí poskládat za cca 3-4 tisíce.A když koupíš adekvátní kabeláž ušetříš za kapacitor.
o 20.10.2016, 23:17 | kiklop32
No nechtěl jsem to psát, ale je to tak :D
o 20.10.2016, 23:18 | Davados
Kapacitor nehanim sám ho mám na 50qmm kabelu,ale je to Brax a tam byl přínos ve zvuku slyšitelnej a přítelkyni jsem na 50qmm kabel pořídil kapacitor od Helixe,též slyšitelnej přínos,ale stavíme si SQ
o 21.10.2016, 00:27 | warr10rko
ale ja nemienim vymienat aparaturu a riešim tu čo mi vybija baterku tak poprosím k teme jemi uprdele aka hudba tamje hlavne zetam niečo je :) a predat to nemienim lebo tobysom mal pol roku na bazosi a z ceny bysom išiel určite pod polku ceny :)
o 21.10.2016, 02:16 | Davados
Chápu :D proč tam máš vlastně ten kapacitátor?
o 21.10.2016, 08:09 | TommyDS
Robi ti to len odkedy si zapojil kapacitor? Alebo odkedy mas muziku?
o 21.10.2016, 08:34 | warr10rko
spravylo mito včera rano z ničoho nič... tu hudbu mam v aute už asi 1rok a doteraz islo v pohode každy den nanom jazdim cca 100km ... ale je pravda zas ze v pondelok som mal pustenu hudbu bez nastartovaneho auta cca 30min. ale to bolo rano potom sa jazdilo,odstavylo a rano vystavena baterka. moj nazor je zebymu nemalo vadit tých 30min pustenej hudby bez nastartovaneho auta :)
o 21.10.2016, 08:39 | pepe689
Je fakt ze tyto vykonne aparatury si opravdu neco vezmou hlavne kdyz nemas poradnou baterku na ty watty
o 21.10.2016, 10:04 | pepe689
A hlavne to chce kabely poradny nejlip svareci...protoze jsou levny a stejny jak ty drahy..
o 21.10.2016, 11:22 | TommyDS
Ak doteraz bolo OK, tak by som dal cez noc na nabijacku, nech sa trosku da dokopy ... Ja som tiez chodil autom kazdy den, a napriek tomu raz za 2 mesiace som jej doprial jednu noc na nabke... Nasledne uvidis, ci sa to opakuje, alebo to bola len jednorazova udalost...
o 21.10.2016, 17:05 | oberon | Upraveno: 2016-10-21 17:14:24
Treba nabit baterku a potom pomerat kludovy odber z baterky. Tak zistis, ci ti ju nieco vystavuje. A ak ano, postupne odpajas spotrebice a tym zistis, ktory je na vine.
o  Zpět  o  Nahoru
o
 

Vložit nový příspěvek do fóra


  Pro vložení příspěvku musíte být přihlášen/a.
Stránka vygenerována za 0.3217 sekund.