Auto HI-FI Club CZ

autohifi,auto hi-fi,auto hifi,autohificlub,auto hi-fi club,club, klub,fórum,autorádio,autozesilovač,autorádio cd,autorádio mp3,autorádio dvd, tuning,srazy,tuningshow,klub,emma,dbdrag,tuning,autotuning,carstyling, tlumeni, Alpine,octavia,Brax,Denon,Clarion,Pioneer,Sony,panasonic,Helix, Dynamat,dego,Hertz,Audison,Fusion,McIntosh,Focal,Rockford Fosgate,Dynaudio,JBL,xenony,becker,jvc,kenwood,ground zero,dietz,morel doorboardy ,zapojeni,felicia,pioneer,peugeot,zastavba,audio,306,repro,golf,instalace,dls,4x100,FELICIE,morpheus,helix,audi(forum)

o

Forum > Autohifi > Kondenzatory pred repro

 o Navštíveno 6531x o
o 16.02.2017, 19:32 | tibaltík
Technicka otazka: idem na origo radio v bmw e87 napojit eton vysky a hertz 8cm stredy. Nemam origo vyhybku ( hertz stoji 69€! ) Repro pojdu neskor na zosik, ale svrbia ma ruky a nechcem cakat, tak to chcem nahodit zatial na radio.
Pred vysky chcem dat kondenzator 2uF a pred stredy 180uF. Je to ok?


o 16.02.2017, 20:24 | kiklop32
Není, počkej na zesík.
o 16.02.2017, 21:39 | oberon
Zo zvedavosti....ktore stredy ides pouzit?
o 16.02.2017, 22:56 | tibaltík | Upraveno: 2017-02-16 22:58:22
Audio System EX 80 sq.

Preco je blbost ten kondenzator?
o 24.02.2017, 10:30 | tibaltík
nikto nic? mesiac nevydrziiim! chcem sa do toho cez vikend pustit a kupil som si toto: [ Link ] tak chcem vediet co tam mam pred tie Repro naletovat :)
o 24.02.2017, 11:42 | Milhauzz
Já myslím, že je to v klidu, prostě kondíkem uděláš LPF. Na zkoušku v pohodě.
o 24.02.2017, 12:10 | pajeccc
Kondikom v serii urobiš HPF, na výškač daj 3,3uF.
Ale bude to len 6db vyhybka.
o 24.02.2017, 15:02 | tibaltík
Ok tak na vysky 3.3uF a na stred 180uF na skusku. Lebo budem rozoberat dvere, tlmit a tak nech to aspom skusobne pustim :)
o 24.02.2017, 15:50 | TomasT
Pokud mas tu nejnizsi vybavu tak je to uplne jedno jestli tam neco das nebo tam nedas nic, pokud mas neco vyspelejsiho jako hifi mas zakladni deleni v zesilovaci, pokud tam mas jeste neco lepsiho jako je logic nebo individual mas v tom i dsp procesing a jedinne co by bylo treba resit je cross mezi stredama a vyskama...

Jine repro na baworacky system nevim jak moc dopadne nebo nedopadne, ale pokud tam das nejaky jako ze fakt dobry reprak, budes mit citlivost diametralne jinou, protoze ty baworacke ji maji jako ze dooost vysoko, kolik nevim, ale odhadem 6-9dB rozdil mezi high end individual a audio development M40NEO. Kvalitou audio development lepsi, ale je potreba vykon.

kdyz tak sem soupni poslednich 7 znaku vin, nebo mne to hod do emailu, podivam se ti na tu jednicku co tam mas.

Co se tyce tlumeni dveri, nevim jestli to neni tak trochu zbytecne, ty repraky jsou male, musis je rezat dost vysoko a tim padem ti nizke frekvence hrat nebudou a tudiz energie ktera by dokazala rozkmitat plechy tam nebude. Ale je ji tam dost na to, aby rozkmitala okna a s tim moc nenadelas pokud nebudes tuzit stahovacku a upevneni oken.
o 24.02.2017, 16:03 | TomasT | Upraveno: 2017-02-24 16:10:43
Tady neco podobneho z vlastni zahradky. Bohuzel to je cross jen tak na prasaka, protoze mam chut jeste pokracovat, jenze musim sehnat vykonny a rozmerove maly zesilovac na subbasy. Trochu jsem musel polaborovat s utlumem vyskace, ale nic hrozneho.

Toto je jen propust pro vyskac a oriznuti stredobasu, spodek tech stredobasu ve dverich delim aktivne na zesilovaci.

[ Link ]

Jsou tam alespon trochu slusne kondenzatory a civky na docela hrubem dratu. Doporucuji ti ty kodany doplnit i civkama, pokud to ale budes chtit mit hezke, bude to drahsi nez nejaka koupena vyhybka, protoze vyroba v jednom kuse je docela dost draha na profi urovni. Ja to do svojeho vraku ustojim, protoze si ho hodlam jeste chvili nechat, jelikoz nemam co bych tak nejak koupil misto nej. A da se s tim v urcite mire laborovat, coz s hotovou moc nejde.

o 24.02.2017, 16:37 | tibaltík
TomasT: dakujem. Kde sa ten zosik skryva? Mam vysky v trojuholnickoch zrkadiel, stredy vo dverach a basaky pod sedadlami a este dva stredy v zadu, takze hadam "hifi". Poslem vin
o 24.02.2017, 16:46 | TomasT
[ Link ]

Zadni leva cast, viz link.
o 24.02.2017, 19:12 | TomasT
Mas tam 676 takze hifi. Zadny 180uF tam necpi, to je nesmysl. Na ten vyskac mas ale ty 2uF jako ze fakt malo, kdyz tam das 10uF tak ti ta delicka bude vychazet okolo 4kHz. Pokud tam nerves i nejaky jiny vyskac, tak ten vyskac muzes pripojit primo k tomu stredobasu.
o 24.02.2017, 19:15 | tibaltík
Vysky idu zo setu eton pow172 compression. Pred stred teda nic? Ide to cez origo zosik? Nevies, kde sa skryva?
o 24.02.2017, 21:52 | TomasT
vim, vzdyt jsem ti v prispevku 24.02.2017, 16:46 poslal link s obrazkem kde je schovany -))

Pred stredobas nic.
o 25.02.2017, 10:27 | tibaltík
Ten druhy link nejde otvorit :)
o 25.02.2017, 11:36 | TomasT
Mne jde, ted jsem to stahl a otevrel. Windows maji standartne xps prohlizec. Pokud ti to z nejakeho duvodu nejde, zkus najit nejaky online convertor xps na pdf treba, tady to nejde lehce pridat. Jde to otevrit i v sedmickach, takze tipuju ohryzane jabko nebo linux -) Poskozeny ten soubor neni.
o 25.02.2017, 22:07 | tibaltík
Tak som rozobral prave dvere a poriesil. Pozitivna sprava je, ze to hra. Dal som pred vysku 10uF kondik a pred stred nic. Hra to a menice sa nespalili. Inak to je dost na prasaka.
o 25.02.2017, 22:08 | tibaltík
Povodne repro a kabelaz

foto k příspěvku  od tibaltík

o 25.02.2017, 22:09 | tibaltík
Napojenie na povodnu kabelaz

foto k příspěvku  od tibaltík

o 25.02.2017, 22:09 | tibaltík | Upraveno: 2017-02-25 22:11:10
"Rozdvojka" na vysku a stred. Vidno aj kondik pred vyskou

foto k příspěvku  od tibaltík

o 25.02.2017, 22:11 | tibaltík
Komplet zapojenie

foto k příspěvku  od tibaltík

o 25.02.2017, 22:52 | kiklop32
No a co ti to přineslo
o 26.02.2017, 07:46 | tibaltík
Zatial dve hodiny zabavy v garazi :) Spravim druhu stranu dnes poskladam a uvidime.
o 26.02.2017, 14:13 | tibaltík
Zlozil som dvere. Hlavne vysky su ovela lepsie. Jasne a ciste, nie take zastrete ako oem. Stred hra velmi pekne tiez. Som zvedavy ako to pojde ked to bude na zosiku. Pod sedadla pojdu exact wca178 do povodnych bmw ozvucnic.
o 26.02.2017, 14:19 | tibaltík
TomasT: prvy link ide otvorit, druhy nie. Skusal som iphone aj android tablet.
o 26.02.2017, 14:36 | TomasT
zkus PC kde jsou win7 a vys. Pujde to. Prpadne jakjsem psal existuji online free konvertory, nemam ted cas na hledani, pouzij goodle a neco jako free convert xps to pdf, ja to v nicem jinem vytisknout nedokazu.

Mimochodem brecim za tvoje auto, i kdyz je tvoje krvacim kdyz kdokoliv zacne takhle mrzacit baworaky. Kdyby to nekdo nekdy udelal na mem aute ( jako ze teda asi nikdy neudela ) zprelamal bych mu obe ruce nasadou od lopaty. BMW stale prodava piny do svych konektoru. ano, jsou drahe, mne vysly na rovnou tisicovku protoze 25kc kus, ale mam veskere kabelaze NETKNUTE!!! je to sice "jenom" jednicka, ale nemel bych z toho dobry pocit. Ja bych to proste takhle NIKDY neudelal...

Ten kondik je teda ultra svinarna, jako teda fuj, ale to je fakt ukrutny hnus. Je treba pouzit alespon trochu neco slusneho, kdyz uz se jde po cene tak alespon nejaky sprosty bipolar, ale rozplyvat se nad elektrolytem, no teda -)))
o 26.02.2017, 16:41 | tibaltík | Upraveno: 2017-02-26 16:42:32
Dakujem za spatnu vazbu na moju prvotinu. Suhlasim, je to otrasne. Snad to auto 3 tyzdne s tym vydrzi. Potom pride profi instalacia na zosik. Auto si planujem par rokov nechat, a tak ma ta kabelaz tak velmi netrapi. A nemusis to auto prilis lutovat. Ma dobry domov, kvalitny servis a vela lasky ;)
o 26.02.2017, 21:54 | TomasT
To jak to vypada mne vubec, ale vubec nevadi, to se da lehce doresit, ale ty USTRIHNUTE originalni konektory, ty mne teda zabolely -)

Sice mne neni jasne jak jsi poznal ktery drat je plus a ktery minus, ale to je asi nepodstatne -)
o 27.02.2017, 09:36 | tibaltík
+ a - som vyriesil logicky - na vyske bolo oznacenie polarity, a k plus viedol cierny kablik. Podla toho som usudil, ze asi je teda plus aj k stredu cierny.
S konektorom mas pravdu, ale co som hladal na nete a pytal sa tu v Autohifi obchode, nemali ziadne konektory na origo BMW piny. jasne, ze by som to radsej riesil "plug and Play" :/
o 27.02.2017, 17:35 | kiklop32
Toto asi nepochopím, rozvrtáš vše, zkoušíš takovou "prasárnu" zvuk jak díky tomu bude znít je otázka. Nehledě na risk odjebání komponent když to tak vidím. A to všechno aby ti za chvíli přišel zesík a celé si to předělal...
o 06.03.2017, 22:11 | DavidCh
Hlava mi jde z toho kolem... jeste kdyz pouzijes elektrolit nebo bipolar a uplne nejhur na vysky... a pouzit kndik v serii na stred je poradna pi*ovina! Tam musis mit hpf a lpf!
o  Zpět  o  Nahoru
o
 

Vložit nový příspěvek do fóra


  Pro vložení příspěvku musíte být přihlášen/a.
Stránka vygenerována za 0.3306 sekund.