Auto HI-FI Club CZ

autohifi,auto hi-fi,auto hifi,autohificlub,auto hi-fi club,club, klub,fórum,autorádio,autozesilovač,autorádio cd,autorádio mp3,autorádio dvd, tuning,srazy,tuningshow,klub,emma,dbdrag,tuning,autotuning,carstyling, tlumeni, Alpine,octavia,Brax,Denon,Clarion,Pioneer,Sony,panasonic,Helix, Dynamat,dego,Hertz,Audison,Fusion,McIntosh,Focal,Rockford Fosgate,Dynaudio,JBL,xenony,becker,jvc,kenwood,ground zero,dietz,morel doorboardy ,zapojeni,felicia,pioneer,peugeot,zastavba,audio,306,repro,golf,instalace,dls,4x100,FELICIE,morpheus,helix,audi(forum)

o

Forum > Autohifi > autoradio + repro

 o Navštíveno 10769x o
o 26.03.2017, 23:31 | Georgedup
Ahoj rad bych se zeptal na nazor na autoradio pro vuz Fiat Bravo 198 1.4 lpg po delsim premysleni jsem se rozhodl trosku zainvestovat do audia i v auticku momentalne tam je original 2din radio a orig reproduktory trosku jsem patral a hlavni priorita pro mne bylo aby Radio zvladalo prehravat hudbu ve formatu FLAC popripade v budoucnu i nejake pohadky pro decka.Trosku jsem patral a radio ktere mne zaujalo je Pioneer AVH-X5800DAB popripade Kenwood DDX-5016DAB
repro ktere mi zatim padlo do oci je German Maestro Concept CS 6508 IV+German Maestro CC 6508 nasel jsem v sade za nejakych 7300,- Zatim mam v planu to pouzivat bez pridavneho zesilovace.Rad bych se zeptal na vase nazory na tuto sestavu dekuji moc za kazdou radu ci nazor at uz kladny nebo negativni budu rad


o 27.03.2017, 16:55 | Seat Power
Osobne bych vtom nevidel zadny problem,mozna jen ze bych hledal repro s jeste oneco vyssi citlivosti,kdyz to bude jen pres radio.
o 27.03.2017, 18:57 | Georgedup
diky ja jsem uvazoval i o zesilovaci jen si nejsem jistej zda ho vyuziju protoze prednejsi je pro mne kufr na kocarek ohedne mista a vylozene na HIFI poslech mam doma sestavu
o 27.03.2017, 19:43 | pajeccc
Existujú miniatúrne digitalne zosiky ktoré nie sú veľké
o 27.03.2017, 21:09 | Georgedup
problem je ze v kufru misto rezervy je nadrz a nevim zda je to vhodne to davat k sobe. ty zesilovace se davaji vzdy do kufru nebo je i jine idealni misto?
o 28.03.2017, 04:30 | Seat Power
Muzes dat kam chces i na strop,ale nejlip pod predni sedacku a nic nejde videt
o 28.03.2017, 09:01 | pajeccc
Skús pozrieť zosiky TRAMPS [ Link ]
o 28.03.2017, 09:53 | kiklop32
rockford fosgate PBR300X4

do kastlíku :)
o 28.03.2017, 21:03 | Georgedup
rad bych se zeptal jak je to u autozesilovacu s charakterem zvuku vim ze u klasickeho HIFI je tam kolikrat markantni ze treba Marantz hraje jinak nez Denon atd..
o 28.03.2017, 22:19 | 1996SW | Upraveno: 2017-03-28 22:31:25
Výstižně odpovím, rozdíly tu jsou v charakteru přenosu zesíleného zvuku stejně tak jako v home hifi...a taky čím menší zesilovač, tím větší kompromis minimálně na výkonu, výkonové rezervě (napájení, filtrace, chlazení atd). Bohužel dnešní zvuková kvalita zesilovačů za posledních pár let je mizerná a nezachrání to ani třída "D" ale najdou se i vyjímky..
o 28.03.2017, 22:33 | Georgedup
Tak pokud je to jak u HIFI tak to bude orisek najid ten spravny protoze pro domaci sestavu jsem vybiral snad dyl nez pul roku objizdel studia dokonce jsem si pujcil zesilovace i domu no proste alchymie :-D
o 28.03.2017, 22:38 | 1996SW
Přesně tak, proto lidé prodávají a kupují...nároky posluchačů se zvyšují,sluch si časem zvykne a touží po změně.:)
o 04.04.2017, 19:56 | Georgedup
jeste jeden dotaz autoradio je objednane,ale premyslim zda ma momentalne vubec smysl kupovat i reproduktory do zadnich dveri nebot tam z90% jezdi 3lety syn a mesicni holcicka tak premyslim zda zatim nevymenit repro pouze ve predu
o 06.04.2017, 17:48 | kiklop32
Přečti toto:
[ Link ]
o 06.04.2017, 18:54 | Georgedup
kiklop32 dekuju tak nejak jsem si to myslel ze to nebude mit smysl maximalne pokud bych mnel pustenej nejaky koncert ktery by byl vice kanalovy. Jinak tedy radio jsem vybral Pioneer AVH-X5800DAB a vyberu jeste nejake ty predni repro a na zadek budu kaslat maximalne nejakej SUB a ten by byl maximalne8palcu do [ Link ]
o 06.04.2017, 19:59 | kiklop32
Kdyby jsi měl i ten koncert, ten nedoladíš to, aby zadní repro mířilo na tebe, bude to hrát někde u země za sedačkou, takže pro tebe skoro nic, jen kurvítko.
8" v kufru v uzavřence jsem měl no a je to hodně nic moc a to jsem ho neměl v bočnici.
Koukni po rádiu s DSP, má to spoustu výhod když už do toho chceš tak investovat.
o 06.04.2017, 20:50 | Georgedup
kiklop32 co jsem tak koukal tak radia 2DIN aby mnela DSP a DAB uz jsou nad 20tisic a to popripade v budoucnu vyresim dokoupenim zesilovace s DSP prece jen momentalni povoleny limit od manzelky je max cca18tisic s instalaci se vsim
o 06.04.2017, 20:59 | kiklop32
No a musí to být 2 din?
o 06.04.2017, 21:48 | Georgedup
bude pouzivano i k prehravani videa
o 07.04.2017, 19:28 | kiklop32
Tak manželku vem něčím po kebuli a hotovka
o 07.04.2017, 19:44 | Georgedup
to nejde prece jen koji a sunar by byl zbytecne moc drahej
o 07.04.2017, 19:58 | kiklop32
Dávej tomu vodu však je to jen dítě to to nepozná když mu to neřekneš :D
o 07.04.2017, 21:40 | Georgedup
to bych ji neudelal je to moje prdelka,ale stejne to mozna dopadne ze casem koupim zesilovac a ten bych bral s DSP
o 21.04.2017, 10:45 | Georgedup | Upraveno: 2017-04-21 10:46:39
tak radio je uz doma,zeptam se co rikate na tyto repro
[ Link ]
byla mi doporucena na pripojeni primo na radio,hrala docela dobre,ale bylo to ve stene a v aute jsou prece jen jine podminky
o 21.04.2017, 14:14 | tibaltík
German Maestro by mali byt poctive a kvalitne repro.
Inak Eton ma teraz Stage 4 co je zosik s dsp. Velmi slusna cena okolo 470e a dobre hodnotenie.
o 23.04.2017, 09:09 | CarMedia.cz (P)
Na rádio reproduktory s citlivosti 85 dB a skoro za 10t? Bože kam ten svět spěje..
o 23.04.2017, 11:14 | TomasT
Noooo, tomu bych dokazal rozumet. Je radio, jsou repraky a jedinne co chybi je zesilovac. Ten se dodela za mesic nebo dva... Tomu bych proste rozumel, sice to ty dva mesice bude zle, ale kdyz poridi zesik tak jsou menice v aute ktere to zvladnou a nemusi se prodavat, vyhazovat atd. MB Quart jsem kdysi doma mel, sluchatka a zadny zazrak, pritom to byla vrcholna rada. Ja bych se osobne za tu castku podival asi po necem jinem. A pokud by ten zesik nebyl, tak to jsou podle mne vyhozene prachy.
o 23.04.2017, 11:23 | kiklop32
No a kdo to doporučil? :)
o 23.04.2017, 12:29 | TomasT
To je prece uplne jednoduche, kazdy to, co ma ve svem -))) ja doporucovat nemuzu, protoze nemam osahane ty hromady menicu, ale mam vlastni velmi pozitivni zkusenost s Audio Development, ale taky jako ze maji i negativa, tak jako vsechno. Jsou nenazrane, potrebujou dost vykonu a potrebujou i rovnocenny zesilovac aby se ukazaly, jinak to nema moc smysl. Ale hraje to pro mne NA AUTO jako ze uz fakt hezky. Natolik ze jsem myslel ze jsem u sveho konce. No a nevypada to, potrebuju nejaky slusny sub a pokud se mi osvedci vymena pasivni vyhybky za aktivni crossower co mam v zesaku, tak to je dalsi zesak pro zadni dvere... Nekdy je dobre rict si dost. Preju si aby ten vyskac do aktivu NEMEL moc velky vliv, protoze pak jsem na svem auto hifi u konce. A nejvetsi problem u mne je s nahravkama, ty dobre nahrane hrajou tak, ze to je fakt mazec, kdezto moje stare odrhovacky z mych mladych let, no, uprimne receno, na ne je toho aparat naprosta skoda. Pripadne mptrosky - jde moc citit jak tomu chybi ta dynamika a drive...
o 23.04.2017, 14:22 | Georgedup
Carmedia.cz nevim ale psanou citlvost Maj 88 ne85
Kiklop85 doporucil to prodejce v ahifi
Dobre a co by se k radiu hodilo jineho vic?
A jeste dotaz jak moc velky vliv ma kabel Na propojeni tel s radiem nefarious se mi poradne sprovoznit appradio pioneer 5800dab s Samsung s7 navigace Na tel reaguje Na ovladani pres radio,ale nevidim obraz Na radiu pouze bila stranka(reagovani myslim tuknu na displej tahnu a mapa se na mobilu hejbe tim smerem kam delam pohyb)
o 23.04.2017, 14:22 | Georgedup
Carmedia.cz nevim ale psanou citlvost Maj 88 ne85
Kiklop85 doporucil to prodejce v ahifi
Dobre a co by se k radiu hodilo jineho vic?
A jeste dotaz jak moc velky vliv ma kabel Na propojeni tel s radiem nefarious se mi poradne sprovoznit appradio pioneer 5800dab s Samsung s7 navigace Na tel reaguje Na ovladani pres radio,ale nevidim obraz Na radiu pouze bila stranka(reagovani myslim tuknu na displej tahnu a mapa se na mobilu hejbe tim smerem kam delam pohyb)
o 23.04.2017, 14:39 | CarMedia.cz (P)
Georgedup

88 dB/2.83V je jen komerční fraška. Aby si měl reálnou citlivost u 4 Ohm reproduktoru, musíš odečíst 3 dB. Jsi pak na reálné citlivosti 85 dB/1W/1m, což za mě je na rádio přímo nevhodné. Chápu, že titanová výška bude cinkat jak o život, ale ten středobas bude oproti ní fakt chudák.

Moje rada: vybírej dál..
o 23.04.2017, 14:54 | Georgedup
Takze pokud to chapu spravne tan tyto jsou daleko lepsi volba?
[ Link ]
o 23.04.2017, 17:13 | CarMedia.cz (P)
Určitě je. Ale teď mi řekni, proč chceš dát takové peníze za repro jen rádio? Myslíš, že čím dražší, tím lepší?
o 23.04.2017, 17:57 | kiklop32
Tak 10 za repro dáš, ale aby sis připlatil za rádio s DSP ne...
o 23.04.2017, 17:57 | tibaltík | Upraveno: 2017-04-23 17:58:26
Kup Eton POW 172, tie zahraju pekne na radio aj slabsi zosik a nestoja majland
@Kiklop: svata pravda.. ;)
o 23.04.2017, 19:07 | Georgedup
Carmedia Myslim si,ze cim vyssi model tim kvalitnejsi prednes a mensi skresleni.
Kiklop32 Ted momentalne s tim abych si priplatil Na DSP a radio zvladalo prehrat i MKV a dalsi veci tak ne. Repro neplanuji koupit zitra,ale nejdrive po dovolene.
o 23.04.2017, 20:30 | kiklop32
Georgedup

No tak se vybodni na koupi toho rádia teď a počkej po dovolený. Repro, které zahraje stejně nebo i lépe se dá sehnat za polovinu. V případě bazaru jsi ještě úplně jinde.

Prostě nekupuj shit s vidinou, že stejně budeš muset upgradovat.
o 23.04.2017, 20:58 | Georgedup | Upraveno: 2017-04-23 20:58:30
Kiklop32
Ja jsem psal ze radio uz mam. Ve voze bylo pro mne nepouzitelne ,CD mechanika mi poskrabala CD disky a bez investovani moznost prehravani z USB nebyla.
Jinak k tem reprakum,jelikoz to vypada ze subwofer nebudu pouzivat tak se snazim koukat po.repro aby hrala od co nejnizsiho kmitoctu
o 23.04.2017, 21:01 | kiklop32
No tak to je škoda ale. Proč nebudeš používat sub?
o 23.04.2017, 21:38 | Georgedup
Nejni kam ho poradne dat maximalne nejaky8" do oem ozvucnice,ale ta ma pouze8l objem. V kufru je treba misto na kocarek
o 23.04.2017, 22:53 | kiklop32
No kdyby si ještě někde dohonil 1 - 2l,tak JL 8w3. Nebo co Helix P8 Precision.
o 23.04.2017, 23:36 | Osly
nech si poradit od Carmedia.cz ti jsou v hifi zkušenější a přístup k zákazníkovi mají taky úplně někde jinde :) Ty Focaly jsou dobrá volba, akorát když už tolik peněz do toho a říkáš že nebude sub určitě vytlum přední dveře jinak tu investici do repro zahodíš.
o 23.04.2017, 23:42 | TomasT
Sice neni nad vlastni zkusenost, ale tady je obrazek ze simulace te 8W3v3 v 8l uzavrence v 10l uzavrence.

Tak a ted dojde na lamani chleba, ja tvrdim ze pridanim 2l objemu nema absolutne zadny vliv. Rozdil na poklesu frekvencni chary na urovni -10dB je 1Hz, coz ani to nejtrenovanejsi ucho nepostrehne a nestoji to za jakoukoliv namahu... Budes li do toho repraku kourit 100W tak vytvori akusticky tlak na 100Hz okolo 102dB. Lepsi nez dratem do oka, pokud kupujes takto drahe veci, pouvazuj i nad tim subem... Bez nej a bez zesilovace to podle mne nema smysl.

foto k příspěvku  od TomasT

o 23.04.2017, 23:44 | Georgedup
Kiklop32 bohuzel do Fiat Bravo 198 jsem nasel pouze8l ozvucnici zaujala mne hlavnejak tam pasuje a ze nezabere moc mista.
Osly to vytlumeni beru jako samozrejmost minimalne tech dveri
o 23.04.2017, 23:47 | Georgedup
TomasT takze pokud to chapu spravne tan i tech8l by mnemonic but dostacujici?
o 24.04.2017, 00:02 | TomasT | Upraveno: 2017-04-24 00:05:40
To nejde rict, to totiz zalezi na vkusu kazdeho soudruha. Pro mne je nedostatecny, pro meho strycka bude naprosto vyborny. Ale rozhodne je to lepsi nez nic, udajne se do toho da narvat 250W coz odpovida pokud se da firemnim TS verit tlaku okolo 106dB, to uz je jako ze i dost podle mne, jenze ja si myslim ze pri tom maximalnim vykonu to zkresleni bude znacne a zvuk asi hnusny. Jak rika klasik, plochu nicim nenahradis a je lepsi mit velkou plochu ktera se flaka nez malinkou ktera se muze zblaznit z vychylky, ale pokud vetsi nevejde, je to podle mne reseni jak z toho vytriskat co nejvic. Treba poradi nekdo neco vic, ja za sebe, pokud by tam nemel prijit zesilovac a alespon ten maly sub, tak jsou ty komponenty asi nevyuzite. Ale to je jen muj nazor, nikomu ho nenutim, ale taky aby mne ho nekdo vyvratil, bude to chtit nejake padne argumenty -)
o 24.04.2017, 06:22 | Georgedup
Ja se na to divan z pohledu klasickeho Hifi kord kdyz vim ze pokud repro zahrajou od spoda tak nema SUB kolikrat ani smysl.proto jsem treba ty prvni repro hledal i podle toho aby hrala uz od 30hz kdyz se kouknu tak kolikrat ani sub nezacinaji na teto hranici
o 24.04.2017, 09:02 | CarMedia.cz (P)
Georgedup

Čím vyšší model reproduktorů, tím určitě lepší, v tom máš zajisté pravdu. Je tam ale dost významné ale, které ty pravděpodobně nechceš dodržet. Tak jak říkám, vše by mělo jít ruku v ruce.

Vyšší modely reproduktorů prostě nejsou určené pro instalaci na autorádio, ale na odpovídající externí zesilovač. Až po kloudném vybuzení, případně v mnoha případech přebuzení, hrají plně v celém svém frekvenčním rozsahu. V opačném případě jsou výsledky mnohdy znatelně horší, jak se základnějšími řadami.

Pakliže máš 10t na repro, rozdělil bych to na 4-5t na repro a 5-6t na zesik, kabeláž a tlumení. Ve výsledku na tom budeš o 250% lépe.

Předpoklad je ale 100% odvedená instalace, čili řádné vytlumení dveří, apod.

Závěrem bych podotkl, že si už jen z principu začal špatně. Vybral sis rádio bez DSP, přitom v dnešní době jsou k dispozici už i levnější, ale přitom skrz zvuk vybavenější modely s plnohodnotnou 3-way aktivní výhybkou, DSP, apod. Asi jde o to, co ti kdo chce nadělit a jaký má kdo "obchodní" talent a kdo na tebe působí důvěryhodněji, ale při tomto výběru teda vůbec nejde o zvuk, to je více jak jasné..
o 24.04.2017, 11:01 | tibaltík
Ja len k subu: pozri si Exact WCA 178.8. Je to sice len 18cm, ale zahra velmi slusne uz v 6l uzavrenke. Netreba cakat zazraky, ale ako doplnenie a v malom priestore urcite nesklame.
o 24.04.2017, 11:06 | kiklop32
Georgedup

K subíku, překoukl jsem se 8w3 má psaných 8,5l, takže pro tu ozvučnici OK. Otázka je, jak to v autě bude hrát, měl jsem nějakou dobu v kufru coupé 8" v uzavřence, no a bylo to o ničem, v malých hlasitostech slyšet nebyl, na středu už tam byl trochu znát a na plný koule ho středobasy přejeli. Určitě je to lepší než nic, ale i tak nic moc.

Jinak k čemu je 102db v kufru ne? Leda že by jsi byl Hightower :D ( policejní akademie )

Pak ještě prostě projet woofery a hledat 8" který by se vešel a stačil by mu objem no a honit výkon. Třeba Sundown audio 8" nevypadá zle ( na specifikace ohledně uzavřenky + jestli se ti tam vejde jsem nekoukal ) To si musíš ověřit a pak zainvestovat. Ale i tak 10" by byl lepší.
o 24.04.2017, 12:29 | Georgedup
CarMedia.cz ono bohuzel zas tolik autoradii ktere by podporovala DAB,MKV,H264,flac a mnela moznost zobrazit navigaci z mobilu moc nejni v cenove hladine cca14:-tisic. A pokud se nepletu tak DSP se necha pporidits prislusnym zesilovacem. Jinak zesilovac mam v planu porosity,ale moje puvodni predstava byla dodatecne.

Tibaltik urcite kouknu dekuju moc

Kiklop32 urcite na to kouknu,ja si prave rikam byt to kombik tam to ami neresim a popripade si necham ozvucnici udelat podle predstav.a jsem dost skepticky se8" sub by Mme dokazal uspokojit prece jen 10" uz by byla nekde jinde.
o 24.04.2017, 13:53 | kiklop32
No a nešlo by se zatím vybodnout na repro a pořídit zesík s DSP? A až došetříš tak dát repro? To je lepší varianta.

Je jasný, že 10" je lepší, ale když jí tam nedostaneš, tak je problém. No a nedostal by jsi do druhé bočnice další 8"?
o 24.04.2017, 17:27 | Georgedup
Bohuzel takhle nedokazu rict zda se tam vejde Nevin jak moc ta ozvucnice zmensi prostor Hlavne sub budu resit az na konec a premyslim kam bych dal zesilovace na sub protoze namisto rezervy mam LPG. Jinak i kdybych nejdriv kupoval zesilovac tak uz pred prvni investici chci mit jasno jakej zesilovac a jake repro
o 24.04.2017, 20:11 | Duri168 | Upraveno: 2017-04-24 20:13:43
Ja to to len podtrhnem..
Georgedup: dal by som na radu od užívatela carmedia.cz ...
Bol som tiez taky isty ako ty, neskuseny, a doplatil som na to postupne financiami. Skusenosti na nezaplatenie. Napis rozpocet, a urcite ti poradi perfektne pomer cena/vykon...
o 25.04.2017, 00:18 | Georgedup | Upraveno: 2017-04-25 00:26:00
Duri168 proto i sem pisu abych dostal radu
Jinak co se tyka rozpoctu tak pokud by mi udelala firma CarMedia nabidku i s montazi v techto cenovych hladinach za komplet Fiat Braco 198 1.4 lpg repro vytlumeni pripadne zesilovac a to v cene 5tisic 10tisic 15tisic a 20tisic. budu moc rad jen jeste k tomu prosim pripadne dodat cca cekaci dobu na montaz.dekuju moc
p.s: vytlumeni nejspis jen dveri a repro pouze do prednich dveri
o 25.04.2017, 20:49 | Georgedup
doufam ze nikoho neurazim,ale jakou funkci krom casovani ma DSP procesor,myslim realne vyuzitelnou.Protoze co jsem tak patral tak jde o to ze orezavani signalu zvyraznovani signalu(kmitoctu),ale dle meho tim padem nedostanu to co chci originalni zvuk nahravky,ale uz jen nejakou napodobeninu. Nemyslim to zle,ale dle toho co jsem projizdel internet tak takovej dojem to ma na mne
o 25.04.2017, 21:28 | kiklop32
No asi by jsme se měli zkalibrovat :)

Co je pro tebe originální zvuk nahrávky? Uvědom si, že reproduktory i mikrofony mají svojí charakteristiku. Zjednodušeně máš zvuk od třeba 100 do 200hz o stejné hlasitosti, nahraješ ho mikrofonem, který vnímá 150Hz o 1db výš a 190Hz o 2db níž. Takže už máš rozdíl oproti realitě. Teď ten zvuk musíš někde přehrát ( rádio atp. ) pak prohnat přes zesilovač a nakonec k reproduktorům. Všechny tyto komponenty mají své charakteristiky a jistě Hz reprodukují s jinou "hlasitostí". Pak máš auto samotné, které nějaké frekvence absorbuje a jiné zvýrazňuje ( typicky mřížka středobasu něco veme a prostor mezi tapecem zvýší ( nechtěně, nepřesně ) basovku. Takže když realitu proženeš všemi komponenty a autem, tak můžou vznikat obrovské rozdíly proti realnému zvuku. No a co stím?

DSP ti dovolí každý kanál ( reproduktor ) ekvalizovat zvlášť. Takže si změříš výstup reproduktorů pomocí pink noise a frekvence, které máš zvýrazněné snížíš, aby byl výstup z reproduktorů při každé frekvenci stejně hlasitý. Díky tomuto zmírníš dopady rozdílů zvuku prohnaným přes tvůj systém. No a pak časové korekce díky kterým se zbavíš problému s různou vzdáleností reproduktorů od tvého ucha.

Kdyby mi to takhle šlo i v reálu sakra :D
o 25.04.2017, 21:32 | kiklop32
No a samozřejmě má ( může ) DSP víc výstupů jak rádio a vícestupňovou vyhybku. Takže můžeš vše nastavit detailněji než s obyč rádiem.
o 25.04.2017, 21:41 | Georgedup
dobre pokud to vezmem takto tak to budu menit nastaveni pro kazde album zvlast?Protoze problem posledni doby je ze nahravaci spolecnosti docela kaslou na kvalitu nahravek
o 25.04.2017, 21:50 | kiklop32
Tímto vyrovnáš odchylky systému. To že je každé album jinak už bohužel uděláš jenzměnou na každé album. Ale já mám jedno nastavení pro vše a maximálně upravuju výšky a sub což je otázka pár sekund
o 25.04.2017, 21:54 | tibaltík
Ja ked som dal slusne audio, polku cd som musel vyhodit. Nedalo sa to pocuvat :)
Nastavis raz a mas. Pripadne si kupis dsp s dialkovym a mozes si spravit viacero nastaveni pre kazdy typ muziky
o 25.04.2017, 22:00 | Georgedup
dobre ,ale tim padem pokud to nechci pro kazde album delat zvlast tak teoreticky DSP ma smysl pouze z duvodu casovani ne?Protoze bohuzel nova alba s kvalitne odvedenou praci nahravaciho studia je mensina.
o 25.04.2017, 22:16 | tibaltík
Kiklop si tu dal namahu vysvetlit vyznam dsp. Precitaj si to este raz, nieje to len casovky. Cela scena, EQ atd.
Ak mas problem ze nove albumy su nekvalitne nahrate tak sa na to vykasli a usetri peniaze. To mas tak. Ked mas dioptrie do dialky a pozeras TV bez okuliarov,, je ti jedno ci mas SD telku alebo HD. Ale ked si das okuliare, tak hned ten rozdiel vidis ;)
o 25.04.2017, 22:42 | kiklop32
Už nějak nevím jak to vysvětlit, zkus si poposednout :D

DSP ti vyladí odchylku systému ( repro, rádio, zesík, instalace ). Když tam pak dáš nekvalitní nahrávku, tak je jasný, že to není všemocný.

Ber to tak, že nahrávka má vady a systém má vady. Je lepší mít vady z obou zdrojů nebo jen jednoho?
S nahrávkama to rozhodně není tak špatný jak píšeš a to jako metalista asi můžu soudit :D

Prostě a jednoduše dáš nahrávku s 10 vadama do rádia a systém bez DSP ti přidá 10.000 vad. Když dáš DSP, tak máš kolik vad? No přece nebudeš dál kurvit nahrávku ať už je jakákoli.

Už? :)
o 25.04.2017, 23:34 | Georgedup
tibaltik EQ jsou i softwarovea s tou televizi jsi trosku mimo.
kiklop32 jde o to ze ja nad tim uvazuji stale jako o klasickem HIFI a podle toho co pises tak jak jsem to pochopil by znamenalo ze vsechny zesilovace s DSP maji uplne stejny zvuk a jedine v cem je rozdil je vykon a to same vlastne se vsema reproduktorama ve finale dostanu stejnou charakteristiku zvuku protoze si ji budu moc diky DSP upravit.
Jinak neberte to spatne me narazky,ale snazim se v tom trosku orientovat.
o 25.04.2017, 23:41 | tibaltík
Ok. Tak vela stastia s laborovanim a nakupom vhodnych 10tis repro co das na radio. S tym flac formatom sa ale netrap. Nebudes pocut rozdiel voci 128kbit mp3
o 25.04.2017, 23:45 | Georgedup
tibaltik to s tou TV jsem myslel tak ze rozdil je pokud nekdo nemuze a nekdo muze.zeptam se te dokaze DSP nastavit sestavu tak aby vsechny repro hrala stejne? Dokaze aby repro ktere ma frekvencni rozsah od80hz hrala uz od20Hz?
o 25.04.2017, 23:49 | Georgedup
jinak ja nerekl ze DSP je k necemu ,ale snazim se proste to vic pochopit, to je cele. Proste zjistit prinos a to jak DSP dokazu vyuzit zda ma investice smysl. Zda nenastane treba problem ze tim ze nastavim zvuk pro sebe na miste ridice zda to nerozhodi zvuk u spolujezdce
o 26.04.2017, 08:35 | kiklop32 | Upraveno: 2017-04-26 08:37:33
No začínám si myslet, že vysvětlit to začíná být nemožné. Pokud umíš anglicky, tak je všude spoustu článků a videí.

Uvědom si, že všechny komponenty mají i jiné vlastnosti, třeba: dynamiku, barvu zvuku, objem, teplost atd.

To jsou věci, které ovlivňuje konstrukce komponentu, DSP ti upravuje "hlasitosti" frekvencí, takže ne ani s DSP nehraje vše stejně.
Nezapomeň, že finálním aparátem je tvoje ucho, tedy i ty vnímáš každý zvuk jinak než já a díky DSP jsi schopný frekvenci kterou ty vnímáš hlasitěji snížit tak, aby TOBĚ zněla správně.

Křivkám je věnované toto téma:
[ Link ]

Díky DSP si vybereš kterou cca. chceš / zní ti nejlépe a tu si nastavíš, případně doupravíš dle tvého ucha.

Pokud je reproduktor konstruován tak, že hraje od 80Hz výš, tak nic ho nepřiměje hrát stejně dobře 20Hz jako 100Hz.

Vidím, že ani časovky úplně nechápeš. Jednoduše, každý reproduktor je od tebe jinak daleko. Když každý reproduktor zahraje tón v čase t. Pak k tobě ( řidiči ) zvuk dorazí z levé výšky v čase t+0,2ms, z levého středobasu t+0,75ms, z pravé výšky t+ 1,0ms a z pravého středobasu t +1,3ms. Díky časovým korekcím, zpozdíš všechny reproduktory vůči nejpomalejšímu tak aby k tobě všechen zvuk z reproduktorů dorazil v čase t+1,3ms. Když to neuděláš a každý reproduktor bude hrát v jiný čas, tak to budeš vnímat jako "ozvěny" a každá zvuková sekvence bude o ty ms delší než má být.

Pro spolujezdce je samozřejmě čas zpoždění otočený, protože sedí na druhé straně vozu. Proto když to nastavíš pro řidiče, tak se spolujezdci bude zdát, že je pravá strana hlasitější. Takže se musíš rozhodnout co je důležitěkší. Buď řidič nebo spolujezdec. Případně si můžeš časovky nastavit tak, že se zvuk "potká" na středu mezi řidičem a spolujezdcem, což je kompromis a nebo pro mě nepochopitelné a nastavíš to tak aby to správně hrálo na spolujezdce.

Bez DSP tuto možnost sladění nemáš pro nikoho a každý reprák bude v daný čas hrát něco jiného. Tedy zvuk co má hrát třeba 2 ms bude reprodukován různými repro celekm 2,6ms pro oba členy posádky, takže úplně v prdeli.

Všechny časy jsou smyšlené a nezakládají se na měření žádného auta. Slouží jen pro představu

Copyright
o 26.04.2017, 08:41 | pajeccc | Upraveno: 2017-04-26 08:47:30
kiklop32:Krasne si to napísal,ale že ta to baví stále vypisovať ja by som to dal ako povinné čítanie

[ Link ]
o 26.04.2017, 09:13 | Georgedup
Casovky chapu a prave z toho co jsi napsal je to jasne a to pokud nastavim casovky na misto ridicetak aby zvuk ke mne dorazil stejne tak rozhodim casovani na jinem miste v aute ne? Tim padem odstranim ozvenu na miste ridice,ale vytvorim ozvenu na jinem miste ve voze. Dale Pokud nastavim casovani v prazdnem voze tak se zvuk bude jinak chovat ve voze kdyz pojedu sam a jinak kdyz tam budem4 95Kg lide ne? Aspon kdyz pouziju fyziku ne?
Mne z toho vychazi ze DSP je super vec,ale pouze pro jednoho cloveka kdyz jede v aute nebot je tam spousta promenych faktoru a to ze nastavim zvuk ktery se bude libyt mne uz bohuzel neznamena ze se bude libit i nekomu jinemu ne?
o 26.04.2017, 09:52 | TomasT
Je to boj -))) Ja k tomu moc psat nebudu protoze z toho citim takovou nejakou nechut a i neznalost, je to proste o cteni a vzdelavani, ale neni nad vlastni spaleni se. Za mne, pokud mas moznost vzit zdroj zvuku s DSP, udelej to, protoze to je nejelegantnejsi reseni, mnohem lepsi nez nasledne DSP v zesilovaci nebo druhy procesor, protoze tam temer vzdy az na vzacne vyjimky dochazi ne nezadouci DA a nasledne AD konverzi se vsim co k tomu patri a je to zbytecna degradace.
o 26.04.2017, 10:04 | Georgedup | Upraveno: 2017-04-26 10:05:44
TomasT nevim ale pokud nastavim ze levy reprak ma hrat pozdeji nez pravy z duvodu aby nevznikla odezva na miste ridice tak ji automaticky zvetsim na miste spolujezdce ne? protoze o to pozdeji plus vzdalenost dorazi zvuk ke spolujezdci,nebo cim zamezim aby toto vznikalo?
o 26.04.2017, 10:51 | TomasT
Ne, srovnas to tou korekci na optimum, jinymi slovy u domaciho hifi mas zpravidla vsechny reproduktory v jedne vice ci mene rovine, i kdyz ani tam to neni pravda, jsou kramy ktere je maji vzdalene (casove) posunute mechanicky. Vsimni si tvaru te bedny, neni to samoucelne, jde i o vyzarovaci uhly a vsadim i boty ze to maji optimalizovane jak mechanicky, tak elektricky ve vyhybce. Ty se snazis o neco podobneho, teda mozna budes, jelikoz mas repraky rozfrcane RUZNE daleko od sebe, je vyhodne nastavit nekterym "zpozdeni" aby signal vyzarovaly tak, jako by byly v jedne rovine. A to pociti vsichni, i kdyz nejvic ten, pro koho je to nejoptimalneji nastavene. Nevim jak dalece ten sw umoznuje nastaveni, ale podle mne by mohlo stacit kdybys to nastavoval po "pasmech" Vysky, stredy, basy.

Vem si to takhle, nemuzes zmenit umisteni reproduktoru ktere je v aute vselijak, jen ne dobre. Tak DSP v HU je nejlepsi moznost jak to napravit s nejmensi degradaci uzitecneho signalu.

Uplne stejna vec se resi v profi praxi kde je line array a subbasy vpredu pod podiem. Aby to hralo jako ze fakt dobre, je treba je casove srovnat. Ve chvili kdy se to udela, je to fajn a prijemne pro vsechny, jak pro ty vpredu, tak pro ty vzadu.

Neumim ti poradit jaky typ, ale budu se opakovat, umi li to HU, je to nejjidealnejsi vec s nejmensi degradaci uzitecneho signalu. Nechces li to resit ted ale az v budoucnu, vol takovou HU ktera ma s procesorem digitalni propojeni, nejlepe nejake vlastni (jine nez spdif) ktery ac je to digitalni vedeni i tam dochazi k degradaci. Ne bitove, ale vznika tam jitter, ale to jsme uz nekde uuuuplne jinde a i ve zcela jine kvalitativni kategorii.

foto k příspěvku  od TomasT

o 26.04.2017, 11:00 | Georgedup | Upraveno: 2017-04-26 11:10:56
pokud mas zdroj zvuku z jednoho smeru tak je to logicke ze procesorem by se srovnalo a bylo to vepredu i vzadu stejne to je fyzika ale to druhe co rikam jde zvuk proti sobe a pokud nekde uberu jinde se automaticky prida to je taky fyzika. Co uvadis ty je ze z bodu a jde zvuk drive nez z bodu b a tedy teoreticky na bodu b uz je rovnomernost a do nasledujicich bodu se dostanou ve stejnou dobu,ale pokud jdou repro proti sobe tak pokud mam pomyslnou primku s body kde A je repro ridice B je repro spolujezdce C je ridic a D je spolujezdec tak pokud u B pridam at hraje driv nez A tak pro C je to super ale pro D uz ne nebot o tu korekci ma ten zvuk jeste horsi,cim oblbnes fyzikalni zakon?
jedine pozitivni casovani ktere by mnelo mit kladny vliv je aby se nastavilo casovani vyskoveho repro a stredobasu mysleno LV a LSB a PV a PSB
o 26.04.2017, 11:29 | pajeccc | Upraveno: 2017-04-26 11:34:48
Georgedup: Mam na teba jednu otázku, počul si uz nejaké ozaj svelo hrajúce auto?
Staviaš si hudbu pre seba alebo pre spolujazdca?
Nikdy nenastavís tak aby aj vodic aj spolujazdec mal s toho rovnaký požitok
o 26.04.2017, 11:48 | Georgedup
pajeccc bohuzel se da rict ze tu cest jsem nemel uz jen protoze spousta lidi si mysli ze jim to skvele hraje a ve finale je pro ne kvalita rovna se hlasitost a ne dinamika a detajlnost. Mne u tohoto auta jde hlavne o to abych z toho mnel dobry pocit a neslysel jsem reci od manzelky a dale aby to bylo presunutelne popripade do noveho auta.
o 26.04.2017, 11:58 | pajeccc | Upraveno: 2017-04-26 12:01:22
Georgedup: Pozri tak ked si nepočul tak asni nevieš potom čo chces. Len tu píšeš teoretické vecicky. Nieje to chyba, ale asi nevieš ani o čom ti tu chlapci čo vedia píšu.

Ja som si na 100% istý že keby si počul poriadnu SQ montáž, razom pochopíš o com tu tocíme keby si sa prestriedal na vodičovom a spolujadcovom mieste.

Zistíš že nieje technicky možné mať 100% muziku v aute pre obidvoch aj vodiča aj spolujazdca.

Takže pokiaľ je pre teba doležité mas hudobný sluch tak si nastav systém na seba a užívaj si hudbu ale k tomu potrebujes DSP.

Pokial si hluchý ako poleno tak si len nejako upgrejdni systém a bude to tak nejak lepšie aj pre teba ako vodiča aj pre spolujazdca :)

Alebo si prečítaj toto :)
[ Link ]

o 26.04.2017, 12:09 | Osly
já Georgedupa chápu...má rodinu a chce aby to hrálo lépe ve směs pro všechny...v tomto mu DSP podle mě nepomůže...časovky prostě nenastaví pro všechny...jo s frekvencemi by to pomohlo...ale tak jen skrz to kupovat DSP mi přijde zbytečné. Něco málo jde nastavit na vyhybkách nebo případném zesilovači. Hlavně nějak se mi zdá že ostatní opomíjíte že už nakoupil rádio bez DSP skrze DAB,MKV,H264,flac a tak to je. Nevím zda se ti ozvali z CarMedia.cz jak jsi se ptal na instalaci ale případně jim napiš email :) Za mě bych koupil komponentní repro dopředu, zesilovač, tlumení, kabely atd a udělal řádnou instalaci. Zlepšovat lze pak vždy když to někomu nestačí.
o 26.04.2017, 13:05 | Georgedup
Osly: presne tak vystihl jsi to uplne presne! z CarMedia se neozvaly,ale chystam se je kontaktovat mailem protoze od 8.5 jsem na 14 dni ve Spindlu a napadlo mne ze bych se tam u nich po ceste zastavil.
pajeccc: ja chci neco co by bylo sladeno zhruba stejne jako moje domaci sestava at uz DAP a sluchatka nebo klasicke stereo repro a nebo AV a repro.
Dale pokud se nepletu to ze si nastavim repro pro sebe neznamena ze se mi to bude libit stejne v prazdnem aute jako plnem aute. Protoze uz to ze povezu spolujezdce dava promenou velicinu a vse muze uplne rozhodit jeste vic.
o 26.04.2017, 13:25 | TomasT
Aby auto hralo jako slusna domaci sestava je dle meho velmi nakladna zalezitost. Mne by stacilo kdyby mne auto hralo jako ten srac co mam v garazi... Mam na mysli s tim prostorem, lehkosti a dynamikou.
o 26.04.2017, 14:41 | kiklop32
No ty vole todle už je moc, ale prostě musím...

Nemáš levý a pravý reprák. Máš levý středobas, pravý středobas, levou výšku a pravou výšku a každý hraje jinak. To znamená, že bez časových korekcích je střed středobasů cca. nad řadící pákou ( střed auta ) Ale levou výšku máš pravděpodobně blíž jak levý středobas. Takže střed výšek máš třeba o 15 cm blíž k řidiči. Tak to prostě je bez časových korekcích, takže slitej hnus, kterej nevyhovuje ani řidiči a ani spolujezdci. Proto DSP. A když to nechceš posunout na řidiče, protože by jsi pak před Tescem slyšel od neznalců co si sednou ke spolujezdci, že to hraje blbě no tak aspoň srovnáš střed výšek a středobasů. Resp dostaneš zvuk na střed auta kde je to kompromis. Nebo si přece nastavíš 3 varianty:
1. Na řidiče, když jedeš sám
2. Na střed, když někoho vezeš
3. Na spolujezdce, když budeš mít potřebu machrovat


Jedinej rozdíl, když je spolujezdec v autě je ten, že ti v některých autech nohama zastíní středobas, výšku ti snad nezastíní jestli jí máš aspoň u zrcátka. No a s tím nic neuděláš to je asi jako když seš v hale která má mezi tebou a nějakou stranou sloup. Prostě s tím nic neuděláš, leda že by jsi vpředu vozil invalidy. Ale sakra co má todle společnýho s DSP? To je asi jako chtít subwoofer a nemít auto a vinit z toho subwoofer.....
Ještě mi vysvětlit jak jsi myslel spolujezdec jako proměnou veličinu, to že je v autě a bude ti cpát nohy před reprák je jediný co udělá. Když máš čistou cestu zvuku od tvého ucha ke všem repro tak je přeci jedni jestli vezeš na přední sedačce hrocha ( není narážka na manželku :D )

Takže Osly, opravdu díky DSP zlepší zvuk pro všechny oproti pasivnímu zapojení viz výše


o 26.04.2017, 15:00 | kiklop32
Nehledej v tom žádné složitosti. Jestli tomu nerozumíš, jako že prostě nerozumíš a chceš kvalitní zvuk v autě, tak DSP je řešení, ale není to všemocné, prostě v autě nemáš možnost dát velký reproduktor 10m od tebe. Proto se používá.

Takže chceš kvalitu? Dej DSP a hlavně ať ti ho někdo nastaví, protože takto tady budeme za chvíli řešit co a jak máš nastavit a hlavně proč, no a tímto stylem ti fakt nikdo neporadí.

Takže už asi i já se přikloním k tomu aby jsi konkrétně ty zvolil cestu bez DSP, zaplatil za kvalitní instalaci ( ikdyž se dá udělat na silnici se sadou šroubováků ). Bude to hrát na 50% svého potenciálu, ale ty ušetříš prachy a všichni budeme šťastní.

Neber to zle, ale z množství materiálů co se dá najít na netu a kolik času tu trávíme ti to vysvětlit polopaticky a ty furt nechápeš základy a pro mě naprosto jednoduché věci a to časové korekce jsou jasné i mojí přítelkyni a to je přírodní blondýna ( viď pepe689, co? prasklo sklo :D ), tak máš pouze dvě možnosti:

1. Kup DSP nech si to nastavit a předvést, zaplatíš hromadu peněz, pokud nenajdeš zde někoho ochotného kdo tě to naučí ve svém volném čase. No... :)

2. Nekupuj DSP zvuk bude na hovno, ale bude to pro tebe dobré, protože to bude na hovno pro všechny v autě a pokud si ještě hluchý víc než já, což už je něco, tak to stejně nepoznáš.
o 26.04.2017, 15:02 | Georgedup | Upraveno: 2017-04-26 15:06:17
kiklop32 ale toto by mnelo jid vyladit vyhybkou ne?myslim to nastaveni vysek a stredobasu
o 26.04.2017, 15:05 | Georgedup
promena velicina je to v tom ze pokazde povezu nekoho jineho,jinak obleceneho tedy pokazde bude zvuk reagovat jinak.
o 26.04.2017, 15:15 | TomasT
Marne. Na druhou stranu to az tak uuuuplne v prdeli bez dsp byt nemusi, viz muj vlastni vrak. Nemam srovnani s top sq, ani tam nemirim, ale mam srovnani treba se sedmickovym bavorakem a nejlepsim audiem co automobilka nabizi v cene cca 200k a hraje mne to prirozeneji, s vetsi lehkosti a dynamikou a lepsim prostorem. Nenapisu lip, ale myslim si to -) DSP nemam, nebo mam, firemni co je v HU, ale nemam aktiv, jen 4ch vystup...

Vylozene zle to nehraje, ale na ucurnuti to taky neni. hraje to tak, ze mne to moc nesere. Za predpokladu ze je slusna nahravka, tot moje nejvetsi zlo.
o 26.04.2017, 15:29 | Georgedup
TomasT ja chapu vyhody DSP a jeho schopnosti,ale premyslim realisticky zda ho dokazu vyuzit a zda ho dokazu vyuzit s radiem ktere jiz mam doma.S tim ze by zvuk byl stejny jako doma jsem se rozloucil uz jen z toho duvodu ze je tam sklo doma to vyresit treba akustickyma zavesema a je tam spousta dalsich veci ktere by opravdu stala uz hromadu penez.
o 26.04.2017, 16:07 | kiklop32
Jak vyhybkou způsobíš změnu času přehrání tónu?

Oblečeného jinak? Zvuk z výšek k tobě jde přímo ne přes někoho v oblečení takže když ten spolujezdec v kožichu nebude mezi tebou a reproduktorem tak je jeho dopad 0. Uvědom si, jak reprák vyzařuje zvuk, u výšek vyžíváš přece směrování tzv beaming. To samé platí pro středobas prostě dopad je 0 resp. neslyšitelný, promiň ale to už vymýšlíš totální kraviny.

A ano opravdu TY ho nevyužiješ.

Všichni co máme dobré instalace a myslíme to vážně tak DSP máme. Myslíš že pro srandu? Spoustu lidí ti tu dokázalo, že toho ví mnohem více než ty a má ho a to nejsou žádní pracháči.
o 26.04.2017, 16:20 | Georgedup
kiklop32:ano ale v mem pripade kdyz tam nekdo sedi tak automaticky je v ceste stredobasu tedy bude se od nej nejakym stylem zvuk odrazet a tim menit i dobu za kterou ke mne doputuje a tim padem na to ma vliv i obleceni jake ma nasobe.Jinak ti vlnove delky odrazi kazdy material snad. nebo dle tebe vsechny predmety odrazi zvuk stejne?
o 26.04.2017, 16:32 | Georgedup | Upraveno: 2017-04-26 16:33:07
Tak se te zeptam cim se toto nastavuje u reprosoustavy treba kdyz si budu stavet sloupovy reproduktor cim si toto nastavim?(odladim)
nebo v kazdem reproduktoru je DSP aby to hralo stejne? Nebo neco jineho?
o 26.04.2017, 17:09 | kiklop32
Panebože....

Když ti dá někdo nohu před středobas tak 99,9% toho efektu dělá ta masitá noha. To si jako myslíš, že když ti tam někdo strčí nohu v latexu a pak v jeanech, mufloních botách, lví kůži tak poznáš rozdíl? To snad nechceš tvrdit že ne?

Když si stavíš sloup, tak volíš měnič, tvar a objem ozvučnice, komponenty ve vyhybce tak aby byla cílová křivka kterou požaduješ. A dokonce i domácí zesilovače mají equalizer. A časovky řešíš pozicí reproduktorů, tedy všechny stejně daleko od sebe. A i tak domácí zesilovače také mají časové korekce.
o 26.04.2017, 17:09 | kiklop32
nebo v kazdem reproduktoru je DSP aby to hralo stejne? Nebo neco jineho?

Co todle má znamenat?


o 26.04.2017, 17:19 | Georgedup
Takze chces rict.ze kdyz tam bude material ktery bude zvuk odrazet ze to nepoznas? Oproti tomu kdyz zvuk pohlti vysky projdou normalne?
o 26.04.2017, 17:22 | Georgedup
Jinak s Tim DSP to bylo mysleno jinak nez to vyznelo.
o 26.04.2017, 17:27 | tibaltík
ja uz toto citam len na pobavenie :D

ale aby som bol konstruktivny a pridal dalsiu premennu do diskurzu: nizke tony sa siria aj cez prekazky - ergo sub v kufri je ok.
Takze ta tucna noha spolujazdkyne ktoru vezie clovek z diskoteky sice bude mat vplyv na prejav technohudby zo stredobasu, ale kedze nebude pred vyskou tak nie taky zasadny.
Na druhej strane, ked si spolujazdkyna oprie nohu o A stlpik pri akte na parkingu pred diskotekou, vplyv na prejav to bude mat zasadny ;)

P.S.Vodicova lava noha ( ak nieje invalid alebo jogin ) je tiez dole pri stredobase.


o 26.04.2017, 17:28 | kiklop32
který matariál, který běžně nosí tvá žena způsobí ZÁSADNÍ rozdíl tak znatelný, že řekneš teď se to odrazilo a teď pohltilo? Promiň řešíš píčoviny. Nemáš ani srovnány znalosti a řešíš todle? To je jako by jsi se teď rozhodl odletět na Mars a začal řešit kam dáš vlajku...

No a jak si to myslel s tím DSP
o 26.04.2017, 17:32 | kiklop32
tibaltík

Dobrá "poznámka". jsem zvědavej co přijde teď.
o 26.04.2017, 17:39 | Georgedup | Upraveno: 2017-04-26 17:43:38
Takze chces rict ze to nema vubec zadny vliv?zda zvuk projde primo nebo odrazem. Nebo pokud si doma dam pred reproduktor platno,kuzi,nebo jinej material,ze ti nebude mit vliv na reprodukci
o 26.04.2017, 17:42 | kiklop32
Změřil sis někdy jak zní pravý středobas ve dveřích v oblasti hlavy řidiče?

Víš jakej je rozdíl mezi má vliv a má zásadní vliv?

Nepřijde ti divný, že se ti tu x lidí snaží něco vysvětlit a ty furt meleš kraviny dokola, že to je přinejmenším divné?
o 26.04.2017, 17:46 | kiklop32
Píšu, že to vliv má, přečti si to ještě jednou. Ale že není Zásadní rozdíl mezi tím co má člověk na sobě. Špatně je ta noha jako taková né jestli ta noha je chlupatá.....
o 26.04.2017, 17:48 | Georgedup
Timto se spis snazim prijid na to zda to lze pouzit s jednim nastavenim nebo s vice, dale jaky dsp je idealni pouzit protoze co jsem tak zjistoval tak kazdy ma trosku jine moznosti nastaveni a dalsi a dalsi. Jakym zpusobem se ovlada zda je moznost u bsech xx profilu nebo se muze stat ze se vzdycky musi upravit
o 26.04.2017, 17:49 | kiklop32
Co vůbec chceš ještě řešit?

Polož jasné otázky týkající se tvé montáže, které nejsou dosud 100x zodpovězeny.
o 26.04.2017, 17:51 | kiklop32 | Upraveno: 2017-04-26 17:52:16
No vidíš že to jde.

Je to jednoduché, přečti si manuál ke každému DSP např Alpine 701 ( sice starý ale.. ) má 6 pamětí přepínatelných na ruxu případně adekvátním alpine rádiem.

O pamětích se tu už taky psalo.
o 26.04.2017, 17:54 | kiklop32
Další třeba Alpine 800 to má dle manuálu taky
o 26.04.2017, 18:03 | Georgedup
Urcite na ne kouknu a je nejakej vhodnej zesilovac dsp?
o 26.04.2017, 18:22 | kiklop32
Ty jsem nikdy nehledal.
o 26.04.2017, 18:28 | Georgedup
V tom radii si nastavovani dokazu dobre predstavit,zmenu profilu a dalsi,ale v tom zesilovaci moc ne pouze to nastaveni pres PC
o 26.04.2017, 18:36 | kiklop32
No musíš pohledat. Proto každej doporučoval rádio s DSP
o 26.04.2017, 18:47 | tibaltík
pozri napr sem: [ Link ] mas tam dole presne ako vyzera DO od DSP...vies si nastavit profily aj scenu...

o 26.04.2017, 18:53 | pajeccc
Niekomu tu poriadne kape na karbid... :)
o 26.04.2017, 18:59 | tibaltík
@ pajec:
:D
a kiklop podla mna musel uz zobrat Radepur na ukludnenie :D
o 26.04.2017, 19:05 | kiklop32
Ano je to náročné :D

Dobrý je si pamatovat kde jsem to psal a pak můžu jen kopírovat :)

A todle téma si myslím, osvítí situaci kolem DSP 100% budoucích tazatelů :D
o 26.04.2017, 19:07 | Georgedup
zeptam se co je toto?
Vestavěný DSP procesor pro časové korekce
moje autorsadio
[ Link ]
o 26.04.2017, 19:26 | kiklop32
No tak asi umí časové korekce, prostuduj manuál anebo rádio když ho máš v autě
o 26.04.2017, 19:27 | Georgedup
jenom upravim to ze jak jsi napsal proc si misto tohoto radia nevezmu radio s DSP tak jsem to bral ze ho nema a ani mne nenapadlo to zjistovat.Omlouvam se
o 26.04.2017, 19:29 | Georgedup
sel jsem hledat ty radia co jsi mi dal tak jsem jen v carmedia dal vyhledat dsp a naslo to obe mnou vybrana radia mezi kterema jsem se rozmyslel tak jsem hned otevrel navod a hle ma to
o 26.04.2017, 19:30 | Davados
Youtube video:

Tak to bude mít i to tvý když máš vyšší model
o 26.04.2017, 19:33 | Georgedup | Upraveno: 2017-04-26 19:35:56
presne toto tam mam,bohuzel jsem to nejak nenastavoval neresil a uz vubec mne nenapadlo ze je to ono.Jeste jednou se omlouvam a moc dekuji za trpelive vysvetleni
Takze ted uz vlastne staci pouze vybrat spravnej zesilovac a reproduktory
o 26.04.2017, 19:48 | tibaltík
Vyborne. Treba gratulovat, kupil si dobre radio.
Zaloz dalsiu temu kde budeme vysvetlovat na 200 prispevkoch preco a ake repro-zosik ;)
Plus ci to mas na aktive zapojene alebo nie, a aky plyv bude mat severny vietor a vlhkost vzduchu na prejav :D
o 26.04.2017, 19:54 | Georgedup
tibaltík: DSP pro mne byla velka neznama aspon tedy ze se to tak naziva,co se tyka zesilovace a repro tak tam prece jen nejake zkusenosti mam sice ne s auto hifi,ale klasickym,dalsi vec si necham poradit jen nevim ktere znacky ke kterym pasujou jako treba Marantz a Wharfedale a dalsi
o 26.04.2017, 19:56 | kiklop32
:D drsný tak co budem vybírat dál?

Poď na zesík
o 26.04.2017, 20:11 | Georgedup | Upraveno: 2017-04-26 20:14:45
jake znacky repra se hodi k jakym znackam zesilovace? Nebo tam to tak neplati jako u klasickeho HIFI?
Co jsem tak zjistoval tak stejne jak v HIFI je docela Pioneer a Kenwood nic moc, jak je to se zesilovaci od jakeho vyrobce by jste doporucili vybirat zesilovac?
o 26.04.2017, 20:25 | kiklop32 | Upraveno: 2017-04-26 20:25:27
Prachy? Novej nebo bazar?
o 26.04.2017, 20:33 | TomasT
tibaltik - ty jsi ale zly -)))) Mam takovy dojem ze tu bude veselo.
o 26.04.2017, 20:37 | kiklop32
Aspoň se něco děje Flashi xD
o 26.04.2017, 20:42 | Georgedup
cenovou relaci bych mnel predstavu cca10-15tisic komplet nejradsi i s vytlumenim,nevyhybam se ani jedne moznosti nove nebo bazar.
o 26.04.2017, 21:15 | tibaltík
Najhorsie je ze ked clovek hodi nejaku normalnu otazku dostane 2 odpovede, ale tu sa onanuje ;)

Teraz konstruktivna poznamka: kup tie eton repro co som pisal pred 65 prispevkami a zapoj na radio. Alebo
Tu sa predaval slusny JL audio myslim pred casom
o 26.04.2017, 21:25 | Georgedup | Upraveno: 2017-04-26 21:26:46
tibaltik kdyz vezmu ty Eton POW172 tak tim padem jsem mohl rovnou vzit Germany,ale CarMedia.cz je rozmluvil z duvodu citlivosti ze jsou nevhodna na zapojeni na radio,tak koukam ze az tak chytry jak si myslis nebudes
Eaton citlivost 89dB 2,83V/1m tedy 86dB/1W/1m tedy dle zkusenejsich nevhodne na zapojeni rovnou na radio
o 26.04.2017, 21:44 | kiklop32
Počkej, vždyť chceš zesík ne?
o 26.04.2017, 21:52 | tibaltík
Carmedia hovoril ze je blbost davat 10tis za repro na radio. K tej citlivosti, citat Etonu: Das POW 172 Compression war ein bahnbrechendes Compo System - so waren im Erscheinungsjahr 2010 die Leistungsfähigkeit (echte 89 dB), die Möglichkeit des direkten Betriebes am Autoradio
Prelozene v skratke: vhodne priamo na radio. Myslis, ze si Eton vymysla a robi z ludi idiota?
Ja som tie repro mal v aute. Na radiu. Aj na zosiku. Ziskal som s nimi 3miesto na aya. A stoja 160€. Trosku menej ako tie GA.
Mas pravdu, nesom az taky mudry, ani expert na autohifi a aj som dost hluchy oproti ludom tu co sa smazia ti pradit.
Googlit si asi neskusal, kazdy nazor tu nejakym sposobom spochybnujes. Fakt uz neviem.
o 26.04.2017, 22:07 | Georgedup
k te citlivosti tve maji 89dB/2.83V
cituji CarMedia
88dB/2.83V je jen komerční fraška. Aby si měl reálnou citlivost u 4 Ohm reproduktoru, musíš odečíst 3 dB. Jsi pak na reálné citlivosti 85 dB/1W/1m, což za mě je na rádio přímo nevhodné.
o 26.04.2017, 22:11 | Georgedup
tibaltí ono spousta vyrobcu si vymysli a dela z lidi idioty viz kdyz se kouknes co jsou vyrobci audio a video produktu schopny napsat ke svemu produktu
o 26.04.2017, 22:12 | Georgedup
kiklop32 chci,pouze jsem reagoval na to co on napsal
o 26.04.2017, 23:27 | TomasT
ad zesik: analog nebo digital -)))))))
o 26.04.2017, 23:31 | tibaltík
Eton su 3ohm. Aj preto su vhodne na radio, lebo zahraju aj pri mensom vykone "zosikov" v radiu.
Davat do jedneho vreca renomovanu nemecku znacku s nejakymi smejdami co oebavaju je dost trufale. Specialne ked s tym objektivne ty nemas ziadne skusenosti ani prehlad.
o 26.04.2017, 23:42 | TomasT | Upraveno: 2017-04-26 23:44:05
Eton je takova firma, ze jejich menice pouziva mnoho opravdovych highendovych firem svetove urovne, mimochodem v tech avalonech isis jak jsem tu daval obrazek te reprosoustavy jsou pouzite taky.

Chtelo by to nove tema, uz je to zdlouhave dostat se na konec s touchpadem -))))
o 27.04.2017, 09:25 | Georgedup
Tibaltik ono bohuzel i renomovane znacky,koukni se treba jen na repro kabel kde ti tvrdi jak ta med ma jeste vic obsahu medi atd... ja nerikam ze Eton dela to same,nemam zatim zkusenost,ale bohuzel dneska je to jen sama reklama a marketing a vetsinou skutek utek.
TomasT co je lepsi na me radio?
o 27.04.2017, 09:30 | Osly
No koukám že teda obrat :D Ale jinak Eton není jediný výrobce co se dá použít. Toto už bych řešil při domluvě instalace...aby se sladila celá sestava včetně zesilovače. Tady bude každý obhajovat svoje repro s kterými má zkušenosti. Jirka z carmedia.cz má mnoho za sebou, takže myslím že ten by ti navrhl ideální kvalitní vyváženou sestavu. Jinak TomasT zkus tlačítko End na klávesnici :D
o 27.04.2017, 09:55 | TomasT | Upraveno: 2017-04-27 09:56:15
Na radio se vy...., poloz otazku co je lepsi pro tvoje usi -) No a odpovedi se zacnou jen hrnout. Ja tu smradlavou D tridu mel, zasilovac bratru za 39500,-Kc a vydrzel jsem s nim dva tri roky, ke konci mne permanentne sral svym projevem. Pro masy to nebylo uplne nejhorsi, ale pro mne to neni, jde to i lip. Hraje nekde v anglii a chlap je nadseny. Tad mam AB a je mi to mnohem blizsi. D mam na subbasech, tam to toleruju a tam je to vyhodne. D trida je mala, vykonna, netopi, a smrdi -)))))))))

Osly - kua, normalne jsem na home a end zapomnet ze funguje i na prohlizec -)) Holt pamet slabne...
o 27.04.2017, 10:02 | pajeccc
To s tym pioneerom beriem ako urážku chlape !
o 27.04.2017, 12:24 | Georgedup
Pajeccc to s pioneerem jsem myslel reproduktory.
TomasT bohuzel nemam zkusenost s auto zesilovaci,nemuzu vedet co je pro me usi lepsi. Jinak nejspis bych chtel neco co je u nas dostupne a bylo by mozne nekde poslechnout
o 27.04.2017, 12:27 | pajeccc | Upraveno: 2017-04-27 12:27:44
Georgedup: Však práve preto! Ja mám Pioneer reproduktory... Ale pohoda nehnevám sa :)
o 27.04.2017, 20:53 | Georgedup
jelikoz ma CarMedia plno na delsi dobu tak koukam na moznost instalace repro jinde a mam dotaz prijde vam takto odvedena prace jako dobre
[ Link ]
o 28.04.2017, 13:30 | Osly
no mě moc ne teda...starý druh tlumení který už se nepoužívá a navíc i tak to vypadá hala bala přilepené.
o 28.04.2017, 14:50 | Georgedup
To jsem si take rikal
o 28.04.2017, 14:50 | Georgedup
To jsem si take rikal
o 28.04.2017, 16:24 | pajeccc
Ciganska robota tzv. Halabalis. :)
o 30.04.2017, 18:26 | Georgedup | Upraveno: 2017-04-30 18:27:01
tak trosku jsem hledal po internetu a narazil jsem na aktivni zapojeni reproduktoru mam dotaz zda to chapu spravne a pripomina mi to Bi-amping tedy2zesilovace zvlast kanal na stredy zvlast na vysky. A zda se ta investice vyplati? a zda to vubec me radio podporuje
o 30.04.2017, 21:22 | Georgedup
a jeste jedna vec zda je lepsi reseni 2xdvoukanalovy zesilovac a nebo 1x4kanal.
o 01.05.2017, 08:33 | Osly
s těmi zesilovači je to trošku složitější...samozřejmě že ti stačí 1x4ch více zesilovačů se pořizuje většinou skrz větší výkon a také každý zesilovač má trošku jinou charakteristiku takže můžeš mít na výšky jiný než na středy. Pokud by se jednalo o dva stejný a výkonově by ti dostačoval ten 4ch tak bych koupil ten.
Sám mám ted 6ch a poslední dva mám v můstku na sub ještě.
o 01.05.2017, 09:24 | kiklop32 | Upraveno: 2017-05-01 09:25:22
Stále lepší :)

Dá se říct, že zapojení přes DSP je aktiv. Resp. pasivní je s vyhybkou co přišla s reprákama.

Je jedno jaký máš počet zesilovačů, pokud má dostatečný počet kanálů, tedy 2x výšky + 2x středobasy + sub ( když se bavíme o 3 way tak ještě 2x středy )

Pak ale přichází na řadu to co psal osly. Na výšku ti třeba stačí 50W rms, ale na středobas 200W rms. Hledat zesík co bude mít 4x 200W rms bude asi drahý a asi to bude D třída. V tomto případě by bylo lepší hledat zesík 2x75W rms v A / AB třídě na výšky a 2x250W rms AB třída ( možná i D ) na středobasy. No a v obou případech mono na subwoofer.Sežere to víc místa ale výsledek bude lepší.

o 01.05.2017, 13:43 | Georgedup
dobre takze jakmile udelam aktiv(bez vyhybky)tak tam se nepocita se zadnima reproduktorama pokud to chapu spravne a ten vystup se pouzije na vysky a predni vysup na stredobas je to tak? Aspon to je jediny zpusob co mne napada jak rozdelit signal
o 01.05.2017, 14:20 | kiklop32
Skoro, front na výšky rear středobas.
o 01.05.2017, 15:29 | Georgedup | Upraveno: 2017-05-01 15:29:41
jasny,ale principu rozumim ted jeste vybrat spravny komponenty jinak pokud by se mi vesly 2x ozvucnice na 8"sub do kufru tak cim je lepsi to napajet 2xmono blok nebo1x dvoukanal?nebo je to pouze o cene
o 01.05.2017, 16:01 | Georgedup
a jeste jedna vec teoreticky aktivni zapojeni by vzdy mnelo byt lepsi nez pasivni uz i bez pridavneho zesilovace? protoze vykon vystupu kanalu se soustredi pouze na jeden reproduktor ne?
o 01.05.2017, 18:39 | kiklop32 | Upraveno: 2017-05-01 18:39:50
Jde o to jaký budou mít ty 8" výkon. Jsou zesíky co hrajou suby pěkně a co ne.

Ano vždy je lepší, protože můžeš každý reproduktor ladit zvlášť a ne jen nastavení pevně dané vyhybkou. Nic víc v tom nehledej
o 01.05.2017, 19:52 | Georgedup
co mne docela zarazilo ze nektere obchody nabizi kategorii repro vhodne pro aktivni a pak jeste samostatne vyskovy a stredobasovy reproduktor,coz jsem si myslel ze by ve finale mnelo byt to same muze tam byt jeste nejaky jiny rozdil?Podle mne pro aktivni zapojeni je zbytecne kupovat sadu repro vyskac stredobas a vyhybka kdyz muzu penize za vyhybku usetri
o 01.05.2017, 20:02 | kiklop32
Které obchody?

To myslíš vážně ty otázky furt?
o 01.05.2017, 20:21 | Georgedup
o 01.05.2017, 20:49 | Georgedup
takze toto by spolu mohlo byt?
repro [ Link ]
zesilovac vysky [ Link ]
zesilovac stredobas [ Link ]
subwoofer by se videlo zda 1x a nebo 2x
o 01.05.2017, 21:25 | kiklop32
Drahý bez vyhybky to je celý.

Výškaj je z titanu, to má svoje vlastnosti. Jde o to co chceš.

Zesíky neznám resp. neslyšel jsem, ale asi to nebude nic moc.
o 01.05.2017, 21:43 | Georgedup
jako druhe co mne zaujalo tato kombinace
repro nepouzil bych vyhybku [ Link ]
vysky [ Link ]
stredobas [ Link ]
o 01.05.2017, 21:55 | kiklop32
Kolik máš na to peněz a kdy to chceš stavět?
o 01.05.2017, 22:00 | 1996SW
Možností kombinací zesilovač vs reproduktory jsou tisíce...:D Repra OK..zesík EX30 taky OK..výšky DLS by si zasloužili, vhodnější zesík, nedíval bych se jen po watech..:D Klidně můžeš jít do 4kanálu kolem 80-150W..každý obal něco stojí, tím vlastně ušetříš..
o 01.05.2017, 22:09 | Georgedup
idealni by bylo kdybych se vesel do20tisic i s vytlumenim dveri bez subu. stavet bych si to predstavoval cca do konce mesice,ale nevim zda to vyjde. Projizdim servisni manual k autu a premyslim kam bude idealni dat zesilovac zatim to vypada pod sedacku,ale tam se bojim aby neprisel do kontaktu s vlhkosti. Co mne puvodne zaujalo na tech Germanech tak tam je i na strankach idealni krivka nastaveni DSP [ Link ]
o 01.05.2017, 22:19 | kiklop32
To není ideální křivka...

Četl sis to vůbec? Je to v podstatě nastavení origo vyhybky co k těm repro patří. Máš si to takto nastavit jako začátek a pak začít upravovat. Takže úplně k ničemu.
o 01.05.2017, 22:21 | kiklop32
Plaveš v tom čím dál tím víc. Domluv se s někým, kdo tomu rozumí a udělá ti instalaci.

Nedej bože aby jsme se s tebou dopracovali k výběru tlumení a reprokabelu...
o 01.05.2017, 22:48 | Georgedup
Jasny,ale je se od ceho odrazit,ale u tech DLS nejni na zacatek nic spatne jsem si to prelozil tu krivku prelozil bohuzel spis plavu v te Anglictine
o 01.05.2017, 22:52 | Georgedup
kdybych resil kabel tak se maximalne zeptam zda ma smysl pouzit krizovou ctyrku jako u domaciho hifi a myslim si ze kabel vybrat nejni zas takovy problem
o 01.05.2017, 23:25 | kiklop32
To co tam je jen krásně popsáno, najdeš u každého reproduktoru.

No jen aby
o 01.05.2017, 23:38 | Georgedup
prave ze tady [ Link ] tu krivku nemuzu nikde najid.vem si ze na vychozi bod je to dobre.
o 02.05.2017, 10:16 | kiklop32
Tak to zkusíme jinak, co tam podle tebe je pro tebe tak důležitého?
o 02.05.2017, 10:53 | tibaltík
@Kiklop: mas boziu trpezlivost

@George: pod sedackou akoze aka vlhkost moze ohrozit zosiky?? ( teda pokial si na neho nebudu vykladat nohy spolujazdci v mokrych zablatenych gumakoch? )
Viacero ludi ( aj ja ) maju zosiky pod sedackou a je to velmi dobre riesenie. Samozrejme ak mas dost miesta )
A este k zosikom: pozri sa tu na fore po niecom slusnom z druhej ruky. Je to tvoja prva instalacia, najdes tu dobre kusky za dobre ceny a ak nebude vyhovovat, posunies dalej a skusis nieco ine...
o 02.05.2017, 12:23 | Georgedup
kiklop32 minimalne bych mnel ziskat vychozi bod ktery by nemel byt horsi nez pasivni zapojeni.
tibaltik jaka vlhkost? nevim tak v zime pokud deti vlezou do auto s botama od snehu,jinak urcite kouknu i po necem z druhe ruky
o 02.05.2017, 12:35 | tibaltík
ved ty sam si pisal nieco o vlhkosti: "Projizdim servisni manual k autu a premyslim kam bude idealni dat zesilovac zatim to vypada pod sedacku,ale tam se bojim aby neprisel do kontaktu s vlhkosti" LOL
o 02.05.2017, 13:15 | Georgedup
no vzdyt pisu od snehu z bot a dalsi veci
o 02.05.2017, 13:20 | Davados
Budeš mít vodní chlazení :-)
o 02.05.2017, 13:24 | Georgedup
no nevim zda to je dobry napad staci ze vodni chlazeni mam v PC
o 02.05.2017, 13:33 | kiklop32
tibaltík
Je to trochu trénink, jestli to tady dopadne dobře tak zahájím politickou kariéru :D

Georgedup
No a co tam teda nastavíš?

Vlhkost by mě vůbec netrápila, spíš by mi vadilo jestli máš pod sedačkou vývod topení na nohy.

Vodu z nohou vyřešíš tak, že podstavec pro zesík bude mít tvar L a tu kratší stěnu dáš tak aby zabránila kopnutí do zesíku. Zesík pak bude přístupný jen po vyndání sedačky nebo v některých autech po plném zasunutí sedačky.
o 02.05.2017, 14:08 | Georgedup
myslis co znazornuje ten obrazek a nebo mas na mysli konkretne v mem pripade?
o 02.05.2017, 14:17 | kiklop32
No co znázorňuje
o 02.05.2017, 15:13 | TomasT
kiklop kua hlavne zvaz za kterou stranu -)) Myslim ze to dobre nedopadne... Navic jestli si z vas nedela taky prdel -)
o 02.05.2017, 16:26 | Georgedup | Upraveno: 2017-05-02 16:37:24
dle meho to znazornuje jake kmitocty ma ktery reproduktor hrat a jak hlasite od kdy zacina pokles stredobasu,od jake frekvence a od ktere pfrekvence zacina hrat vyskovy to co maj spoledne prekryvaj se hraji oba reproduktory.Dale zda je narust a nebo pokles signalu.
o 02.05.2017, 17:47 | kiklop32
Co se frekvence - děliček týče tak to vidím zde:
[ Link ]

a

[ Link ]


Překrytí je závislé na pozici repro v autě, takže budeš měnit stejně a taky to jde v odkazech vyčíst.

A ten nárůst je jen výkon reproduktoru, tedy středobas si máš nastavit hlasitěji než výšku. A to záleží na posluchači resp. aplikovatelné u všech repro.

Asi se to nesnaž pochopit a najdi si někoho v okolí i shop kdo na to s tebou projde a udělá ti to komplet.
o 02.05.2017, 17:54 | Georgedup
co se tyka obchodu v okoly tak to bohuzel nevidim nejak nadejne protoze co jsem tak koukal tak nejbliz je asi ta melodyCB a kdyz jsem videl tu fuserskou praci na fotkach tak mne duvera vuci jim docela presla a myslim si ze vytlumit dvere bych zvladl minimalne stejne. Nejni tu nekdo z okoli Jindrichova Hradce
o 02.05.2017, 19:21 | kiklop32
No tak začni tlumit
o 02.05.2017, 19:22 | Georgedup
Spis co rikate na tuto nabidku,uvazuji o tom.
[ Link ]
o 02.05.2017, 19:50 | Georgedup | Upraveno: 2017-05-02 19:57:07
nebo neco z teto nabidky
[ Link ]
a nebo
[ Link ]
o 02.05.2017, 20:01 | Georgedup
k tem poslednim repro zesilovac treba tento?
[ Link ]
o 02.05.2017, 20:22 | kiklop32
mac vubec
o 02.05.2017, 20:25 | TomasT
Audio Development - vyborna volba, budes na ne potrebovat hoodne silny a kvalitni zesilovac. Tak 250W RMS bych videl jako takove minimum. Mam trosicku mensi protoze tripasmo a byla to VYNIKAJICI volba.
o 02.05.2017, 20:25 | TomasT
Audio Development - vyborna volba, budes na ne potrebovat hoodne silny a kvalitni zesilovac. Tak 250W RMS bych videl jako takove minimum. Mam trosicku mensi protoze tripasmo a byla to VYNIKAJICI volba.
o 02.05.2017, 20:29 | Georgedup | Upraveno: 2017-05-02 20:32:05
kiklop32 dekuju vyhnu se velkym obloukem jdu hledat dal
jinak na tlumeni nejspis pouziji [ Link ]
TomasT diky
o 02.05.2017, 20:38 | kiklop32
Ty AD jsem chvíli měl. Jak se píše výše, potřebují pořádně nakrmit. Spodek mají dobrý ale nahoru se jim moc nechce. Spíš do 3 pásma.

Hlavně to vytlum pořádně
o 02.05.2017, 21:04 | Georgedup
pokusim se to udelat nejlip co to pujde,s kamaradem co je automechanik jsem domluvenej na rozebrani dveri a vse co pujde sundat abych se dostal kam jen to pujde predstava takto nejak [ Link ] jen premyslim zda pod reproduktor dat jeste akustickou penu co jsem tak cetl nekdo rika ze ne ja si myslim ze by to mohlo prospet
o 02.05.2017, 21:16 | Georgedup | Upraveno: 2017-05-02 21:26:33
tak a mosconi GLADEN jsou dobre zesilovace?
[ Link ]
o 02.05.2017, 21:40 | CarMedia.cz (P)
Zkus skrz tlumení popřemýšlet nad tlumenim VBF. Dvacítka splní tvé požadavky 100% a i ušetříš. Sami tlumíme prakticky jen tímto materiálem. [ Link ]
o 02.05.2017, 22:00 | Georgedup
CarMedia dekuju moc na doporuceni,jen se zeptam jake mnozstvi je treba na predni dvere?
o 03.05.2017, 01:22 | CarMedia.cz (P)
Na úpné vytlumení jednoho páru dveří standardně sděláme 5-6 plátů. V tvém případě bych doporučil 6, aby si mohl v místě děr materiál převrstvit a tím vytvořit opravdu pevnou stěnu.
o 03.05.2017, 08:49 | Osly
mosconi je myslím dobrá volba, ted jsem si pořídil ten samý co jsi dával akorát 120.4 [ Link ]
o 03.05.2017, 09:05 | Osly
jinak na tlumení taky používám VBF dvacítku a ještě VBF Noise Neoprene
o 03.05.2017, 11:34 | tibaltík
Mosconi/Gladen "One" su ok, ale radsej daj o par korun viac a budes mat D2 radu ( D2 100.4 ), co je uz niekde inde. Pripadne rovno D2 100.4 DSP a mas v tom aj DSP 4to6 integrovane ;)
Tych 35W RSM vykonu na kanal menej nieje taky problem. Ale odporucam, ked Mosconi, tak pred zosik jednu malu LiPo baterku aby bolo stabilne napatie.
Na tu dieru v dverach idealne vyrez pasujuci kus plechu alebo tvrdeho plastu a to potom prelep tlmenim. bude to lepsie. Je to dost velka diera podla mna len cisto na prelepenie tlmenim...
o 03.05.2017, 12:26 | TomasT
Fuj, digital, petkrat fuj... na subbas jo, tam to jde velmi nizko a ma to sve opodstatneni a ta rekonstrukce neni tak chlupata, ale na zbytek ne... Mate li na to nekdo jiny nazor, ukazte mi prosim mereni nejakeho D class na 20kHz. Ma to sve vyhody, je to male, skladne, lehke, nehreje, nizsi naklady, vysoke vykony, ale proste fuj...

Obrazek je 10kHz, 7V vystupni napeti 4-8ohm zatez. Krasna sinusovka, ne??? Umi to i velmi zajimave obdelniky, s krasnyma prekmitama na nabezne hrane a naaadhernyma vlnkama...

A dale ad procesing, s levnyma nic moc AD a DA dojde taky k degradaci, zakonite, z principu funkce. Pokud procesing, tak ano, ale input v digitalni forme. I tak tam v tom digitalu k deformaci dojde, spdif je nedokonaly a citlivy format...

foto k příspěvku  od TomasT

o 03.05.2017, 12:29 | TomasT
Na neco takoveho nemusim kupovat radio a repraky z te vyssi cenove kategorie...

foto k příspěvku  od TomasT

o 03.05.2017, 13:38 | tibaltík
s tymto se neda nesuhlasit: "s levnyma nic moc AD a DA dojde taky k degradaci, zakonite, z principu funkce. Pokud procesing, tak ano, ale input v digitalni forme."
Ma to sve vyhody, je to male, skladne, lehke, nehreje, nizsi naklady, vysoke vykony"
:)
Toto je vec pohladu a priorit instalacie: "Fuj, digital, petkrat fuj" ;)

o 03.05.2017, 13:52 | kiklop32
No myslím, že digitál ušel pěknou cestu a už to asi nebude taková žumpa.

Samozřejmě taky bych ho nedal jinam než na sub, ale myslím, že zadavatel stejně rozdíl nepozná.
o 03.05.2017, 14:00 | TomasT
Jasna paka, a verim i tomu ze existuji pouzitelne digitaly !!! Ale neverim tomu ze budou levne !!!

V autohifi se toho zase dost ztrati hlukem, instalaci, prostorem ve kterem to hraje, ale i tak ja osobne bych pouzil tridu AB.

Je to otazka priorit, mas pravdu. U mne je priorita aby sinus sel do repraku jako sinus. Ale ono je cele to audio o kompromisech. Muj nazor znate -) I argumenty proc.
o 03.05.2017, 14:11 | TomasT | Upraveno: 2017-05-03 14:17:33
Dejte nejaky digital do placu, promereim. Staci jen dojet, nic vic. Uvidime... Sinusovy signal s urovni 5V zadnemu vyskaci neublizi. Staci mit pristupne svorky na vystupu zesiku a je to zalezitost na par minut. Do pul hodky i s kavickou...

kiklop: vis co je to myslet??? -)))) Houby vedet. Nekdy to mereni neni uplne na skodu. Ja d class mel, sralo mne. S DSP procesingem, VEEELMI dobryma DA prevodnikama, s DIRAC a dignalni signal do zesilovace vedeny optickym rozhranim. Sral mne ten projev. Absolutne drtive vetsine lidi nevadi a reknou ze to hraje moc dobre, toz tak.
o 03.05.2017, 14:38 | tibaltík | Upraveno: 2017-05-03 14:50:15
ked pojdem okolo tak sa zastavim :D
inak este k tomu signalu. Ja fakt nesom expert a nebudem davat rozumy, ale D2 od Mosconi ma stratu signalu pri digitalizacii pod 0.1%

"Dass sich diese Maßnahmen auszahlen, sieht man bereits auf dem Oszilloskop, wo die D2 als erste Digitalendstufe eine blitzsauberen Sinus produziert (normalerweise sind diese unscharf vom Rauschen, verbreitert und Reste des PWM-Takts sind deutlich zu erkennen). Auch sonst liefert die Mosconi sehr vorzeigbare Messergebnisse. Sie produziert mehr Klirr als ein High-End-Verstärker, allerdings mit im Mittel deutlich unter 0,1 %. Nichts, worum man sich irgendwie sorgen müsste"
[ Link ]

google translator:
Tato opatření, které se vyplácejí, můžete již vidět na osciloskopu, kde D2 jako první digitálním zesilovačem vytváří šumive čistý sinus (obvykle jsou tyto zamlžené hlukem, rozšířily a zbytky PWM hodiny jsou jasně viditelné). Dokonce i jinak, Mosconi poskytuje velmi reprezentativní výsledky. To produkuje více THD jako high-end zesilovače, ale v průměru výrazně nižší než 0,1%.
o 03.05.2017, 14:56 | kiklop32
... už by jsi se měl taky pomalu zamyslet.
Jaký digitál jsi v autě měl?
Rozhodně je nebudu obhajovat, závěr je jasný, proto je asi nemám v autě.

Nicméně pochybuju, že když dáš dnešní digitál ne za cenu 3 - 4 tis, ale třeba kolem 15tis. Tak jestli běžný Pepa pozná rozdíl resp. degradaci zvuku no... na to bych si nevsadil.
o 03.05.2017, 16:03 | TomasT | Upraveno: 2017-05-03 16:06:25
ja se nad tim prave ze zamyslim... jestli si myslis ze nejaky hnuj, tak to zase az tolik ne, k dnesnimu dni za ten zesak porad chteji 40k kc. Dodnes se v mirne modifikaci vyrabi pro modely ktere nyni sjizdeji z vyrobni linky...

Konkretne s tou D2 se da dost porovnavat akorat ve vsem pred koncovymi stupni byl na tom lepe nez mosconi a s tema koncakama si taky nejak moc nepohorsi, ve prospech toho meho odpada AD konverze, DA prevodniky v tom mem o obrovsky kus lepsi nez to co je v D2. Bylo v nem 8x80w + 2x160w.

tibaltik: Ono marketingove a testovaci reci jsou jedno, realita je vec druha. Jakykoliv prevod z analogu do digitalu a nasledny prevod do analogu je na tom podepise. Vyzkousej si sam. Vem si nejaky flac a ten si nahrej z jednoho levneho ntb pres analogovy vystup do druheho levneho ntb. Zvukarny v tech levnych ntb budou na podobne urovni jako ta co je v D2. No a pak si ty dva soubory prehraj na necem primerene kvalitnim a mas vymalovano. A tuto degradaci si tam dobrovolne zavedes. Ztrati to na dynamice, udernosti toho zvuku a bude vic roztrepeny.

ANo, budou procesory ktere na tom budou lepe, ano jsou procesory ktere maji digital in, ano tady je rec o levnych zalezitostech s dsp. Ty nikdy dokonale nebudou. Carmedia ma na svych strankach procesor co by se mne moc libil, ale jsem lakomec a stejne hluchy, takze asi odolam -)
o 03.05.2017, 16:44 | kiklop32
no a co to je za zesik?
o 03.05.2017, 16:58 | TomasT
origo z automobilky, high end audio individual. To nejlepsi co pro BMW bylo u E generace mozne.
o 03.05.2017, 17:02 | kiklop32
:D jo díky
o 03.05.2017, 21:38 | tibaltík
Suhlasim :)
Ale spamujeme vlakno.
o 03.05.2017, 21:40 | kiklop32
To nevadí, tohle je stejně z 60% spam a zbytek opakované info :), ale přemýšlím, že dám nový zesík :D
o 03.05.2017, 21:59 | TomasT
pochlub se jaky -)
o 03.05.2017, 22:03 | kiklop32
Zjevně z BMW, ale neber si to tak :)
o 03.05.2017, 22:13 | TomasT
Jsi tajemny jak hrad v karpatech... Se vymacknu jasne a strucne ne -))
o 03.05.2017, 22:14 | kiklop32
Zkus si to přečíst ještě jednou :D
o 06.05.2017, 21:15 | Georgedup
jaky je vas nazor na tento zesilovac
[ Link ] a popripade jake repro by se k nemu hodilo
o  Zpět  o  Nahoru
o
 

Vložit nový příspěvek do fóra


  Pro vložení příspěvku musíte být přihlášen/a.
Stránka vygenerována za 0.4758 sekund.