Auto HI-FI Club CZ

autohifi,auto hi-fi,auto hifi,autohificlub,auto hi-fi club,club, klub,fórum,autorádio,autozesilovač,autorádio cd,autorádio mp3,autorádio dvd, tuning,srazy,tuningshow,klub,emma,dbdrag,tuning,autotuning,carstyling, tlumeni, Alpine,octavia,Brax,Denon,Clarion,Pioneer,Sony,panasonic,Helix, Dynamat,dego,Hertz,Audison,Fusion,McIntosh,Focal,Rockford Fosgate,Dynaudio,JBL,xenony,becker,jvc,kenwood,ground zero,dietz,morel doorboardy ,zapojeni,felicia,pioneer,peugeot,zastavba,audio,306,repro,golf,instalace,dls,4x100,FELICIE,morpheus,helix,audi(forum)

o

Forum > Autohifi > bassreflex

 o Navštíveno 7643x o
o 15.05.2017, 10:46 | Keisi2816
Zdar lidi. Můžu v 50L ozvučnici dát nátrubek jakým směrem chci? Nebo je tam nějaké pravidlo? Snažím se to dělat kvalitně tak nechci vyhořet na banalitě. Dík.


o 19.05.2017, 12:25 | Seat Power
Drzel bych se klasiky a to umisteni na celni stenu kde je subwoofer,ikdyz lze defakto umistit kde chces,ale to uz by chtelo trosku laborovat a zkouset a taky by se to lisilo dle pouziti jako napr. bezny poslech, spl,sq atp..
o 20.05.2017, 18:20 | Crashpc
Ahoj. Obecně řečeno z pohledu bedny se nestane vůbec nic, a z pohledu auta tam nějaký drobý rozdíl být může, nicméně spíš velice zanedbatelný. Fáze zvuku z jinde umístěného reproduktoru se natočí o pár stupňů, respektive zvuk z bassreflexu se třeba při 40Hz ladění zpozdí oproti umístění na přední stěně o nějakých 1,5-2ms, jestli dobře počítám. To je vzhledem k práci bassreflexu jako rezonátoru, který potřebuje i několik period na plnou excitaci, úplně tristní hodnota. Na důležitosti to nabere až při řešení více a velkých subwooferů, a také při vyšším ladění. V normálních aplikacích je mnohem důležitější, kam ten bassreflex naladíš, a jaký objem vzduchu v něm bude - obecně řečeno, čím větší, tím lépe. Menší zkreslení, více SPL.
o 22.05.2017, 11:17 | Keisi2816
Aha aha díky za odpovědi. No mám Gladen RS12 udělal jsem 50L bednu. Sub na střed přední strany a bassreflex z boku z levé strany průměr 10 cm délky 27 cm ale chtělo by to tak 32 cm. A když jsem si pustil bass test tak na 60 hz mi přišlo, že to hraje až moc a kolem 35 hz taky. Nevím jak vyladit tyto dva hrby na frekvenčí křivce. Ale jinak jsem překvapenej jak jde s frekvencí nízko. Jo a jedná se o SQ ( jakoby ) :D
o 23.05.2017, 20:05 | Crashpc
No, samozřejmě, že bassreflex je potřeba ladit podle možností reproduktoru, a osobních potřeb. Proč slyšíš navíc nějaké hrby, bude velmi pravděpodobně způsobené kabinou auta. Když jsem to hodil do simulace, tak mi to tvrdilo, že na cca 55Hz je dost velký kulatý hrb, který dá cca 5db navíc (v autě asi ještě víc).
Pokud s tím chceš trošku hnout na straně reprobedny, tak dej bassreflex vpodstatě co nejdelší. To znamená přes 40cm jako prd.
o 25.05.2017, 10:38 | Keisi2816
Já ti nevím, zkusím to ještě doladit. Teď jsem zkusil dát 10 cm průměr, 23cm délku. od 80hz do 35hz je to dobré, ale pro změnu skoro ztichne na 40hz a nejde už tak do spodu. Takže udělám ještě 30 cm a uvidím. Jinak v autě ho ještě nemám a zkouším ho doma podle svého ucha ve vzdálenosti 1m
o 25.05.2017, 10:47 | oberon | Upraveno: 2017-05-25 10:50:22
:facepalm: to si mal napisat hned, ze to robis doma v izbe, by si hned dostal skolenie :D
skoda roboty , v aute bude mat sub iny priebeh kvoli "cabin gain-u" a aj hrby a prepady budu inde
o 25.05.2017, 11:10 | Keisi2816
ok takže hulit na to :D to jsem chtěl slyšet, pak si myslím že to bude ok. Dle basscadu to hází dobrou křivku právě na 10cm průměr a 23cm délku nátrubku.
o 25.05.2017, 20:59 | Crashpc
Jasně, že to při kratším bassreflexu v nižších basech ztichne. Tak se to chová standartně. Já jsem nikde o zkracování bassreflexu taky nepsal. Psal jsem o prodlužování. Stačí to přečíst pořádně. Navíc jak bylo psáno, doma je to jiné.
o  Zpět  o  Nahoru
o
 

Vložit nový příspěvek do fóra


  Pro vložení příspěvku musíte být přihlášen/a.
Stránka vygenerována za 0.3105 sekund.