Auto HI-FI Club CZ

autohifi,auto hi-fi,auto hifi,autohificlub,auto hi-fi club,club, klub,fórum,autorádio,autozesilovač,autorádio cd,autorádio mp3,autorádio dvd, tuning,srazy,tuningshow,klub,emma,dbdrag,tuning,autotuning,carstyling, tlumeni, Alpine,octavia,Brax,Denon,Clarion,Pioneer,Sony,panasonic,Helix, Dynamat,dego,Hertz,Audison,Fusion,McIntosh,Focal,Rockford Fosgate,Dynaudio,JBL,xenony,becker,jvc,kenwood,ground zero,dietz,morel doorboardy ,zapojeni,felicia,pioneer,peugeot,zastavba,audio,306,repro,golf,instalace,dls,4x100,FELICIE,morpheus,helix,audi(forum)

o

Forum > Autohifi > Výběr HU

 o Navštíveno 10015x o
o 24.05.2017, 14:58 | rosak
Ahoj vespolek.
Poraďte, prosím z aktuálních nabídek (tedy novou, ne bazarovou) 1-DIN HU s dobrým zvukem.
Požadováno jest:
- DSP s aktivní výhybkou (výšky, středobasy, sub) se strmostmi nejlépe i 24 dB
- parametrický ekvalizér raději než grafický
- časové korekce
- mechanika na CD výhodou
- podpora FLAC není nutností
- vestavěné BT by se hodilo
Zesilovače budou externí, takže nezáleží na kvalitě vestavěných konců.


o 24.05.2017, 15:03 | kiklop32
Myslím, že DSP externí :)

[ Link ]
o 24.05.2017, 17:50 | tibaltík
@kiklop: velmi zaujimave. som zvedavy co na tie vysky odrazom povedia ludia tu na fore. Ja osobne som vysky vybral z palubky a nasmeroval priamo, a rozdiel bol dramaticky pozitivny...takze tak...a cena 1400e je sialena. to radsej Helix P SIX DSP...
o 24.05.2017, 18:14 | kiklop32
Jaké výšky? Výšky můžeš hrát oběma způsoby, záleží na měniči a preferencívh. Beaming taky není dobrý.

No ten Helix ne. To Sony by se mi líbilo víc.
o 24.05.2017, 20:08 | rosak
Tedy Kiklope, jako vtip dobrý (zvlášť ta cena), ale nějakej realističtější tip by nebyl? :-)
o 24.05.2017, 20:24 | kiklop32
Ani ne, čas od času vymýšlím kraviny, že taky pořídím něco nového, pak se začnu shánět po info a rozmyslim si to :)
o 24.05.2017, 23:02 | rosak
A v čem je problém? Že do levných rádií se dá zrůdný procesor z kterého lezou obdélníky, nebo se použijí analogové zesilovače tragicky nízké kvality? A jak jsou na tom rádia v relaci (kupříkladu) kolem 5.000,-, které procesor nemají? Mají zvuk lepší? A nebo ty "lepší" Pioneery, co dneska vyrábějí?
Já vím, že i v home-hifi šla kvalita rapidně dolů. Kupříkladu já kupoval v roce 2007 AV Receiver od Denona a tenkrát mi byl i ve studiu doporučován. O rok později bylo do toho samého modelu přidáno navíc ještě HDMI a zasvěcení před zvukem hlasitě varovali. A to nebyl ani jeden kousek za "pár korun". Nicméně stále se v home-hifi dá najít dobrý kus za rozumné peníze. V auto-hifi tohle už neplatí?
o 24.05.2017, 23:48 | TomasT
Ono ten sonak bude asi hooodne zvukem naslaply, ten sabre je docela hajendova zalezitost, ma mit poresenou degradaci utlumem, kdyz to byla novinka tak sem si jeden koupil ze s nim neco spacham, nedoslo na to uz, nejak chybela motivace -) Bohuzel cena je tragicka na nase pomery, vypada to hrozne az se mi to i zacina libit.

Musim se smat jak se ted vsichni chvastaji tema oscilatorama v hajendovych modelech. Jako kdyby to byla nejaka ukrutna novinka. Pravda je mnohem jednoduchsi, celou dobu na to vyrobci hazeli bobek -))

Pro nekoho kdo to mysli jako ze fakt vazne by ten sonak mohl byt velmi dobra volba, ovsem na takovou jednotku aby to melo smysl musi byt adekvatni zbytek a obavam se ze bude v podobnych cenovych relacich za kus -)

Sony jsem mel vzdycky rad, hlavne jejich SCD-777ES a SCD-1, to byly sveho casu jako ze fakt fajn stroje. A vypadaly pekelne dobre a hraly vyborne na svoji dobu. Az mi nostalgicka slza ukapla...
o 26.05.2017, 07:52 | rosak | Upraveno: 2017-05-26 07:55:45
Dovolím si jednu kacířskou úvahu, protože z toho co tu čtu (kritika současných HU a kupříkladu i Tomášovy pokusy s DA-AD převody) nabývám pocitu, že abych měl zvukově dobrou instalaci, musím investovat pomalu sto tisíc. Dobrou HU (z bazaru, když to jinak nejde) , procesor za několik desítek tisíc a taktéž zesilovače a reproduktory v podobné cenové relaci. K tomu, abych nedegradoval to co jsem draze nakoupil ještě hodně poctivou a dokonalou instalaci reproduktorů a podle mě na té šílené částce jsem.

Z toho mi celkem jednoznačně vychází, že pokud chci dobře hrající audio za rozumné peníze, je lepší koupit nějakou dobře hrající HU (asi tedy bazar, pokud dnes opravdu nikdo nic dobrého nevyrábí), za to posadit slušný dvoukanálový zesilovač a za něj dobré reproduktory s pasivní výhybkou. Pokud chci sub, tak ještě jeden zesilovač a dělení mezi subem a středobasem nastavit na těch dvou zesilovačích na analogové úrovni. Jasně, přicházím o možnost jemného nastavení dělící frekvence mezi středobasem a výškou a stejně tak i o možnost časových korekcí všech použitých reproduktorů. Jenže pokud neinvestuji výše uvedenou částku a budu se snažit pomocí levnějšího samostatného procesoru, nebo procesoru v moderní, špatně hrající HU postavit aktiv, degraduji zdrojový signál po cestě signálu natolik, že minimálně podle toho, co nám tu předvedl Tomáš tahle degradace nestojí za možnost nastavovat časovky a další položky, jelikož tímto nastavením sice vyřeším vlastnosti prostoru, ale už nikdy nenapravím škody způsobené levným procesorem.

Tak proč se stále jako jediná správná cesta hlásá aktiv, ale už se neříká, že startovní částka, aby měl smysl, je XYZ tisíc korun a pokud je investor nechce investovat, má se držet pasivu a hlavně analogové cesty signálu. Aby mě někdo nechyl za slovo - vyjma zdroje, jelikož tím budou dnes v drtivé míře jedničky a nuly v podobě CD, MP3 atd.
o 26.05.2017, 08:41 | kiklop32 | Upraveno: 2017-05-26 08:41:38
A todle je přesně ten problém...
Flashe neposlouchej

ta údajná degradace signálu rozhodně nepřebije výhody procesoru. Kolik existuje ( existovalo ) dobře hrajících systémů řízené už jen 9815, H701 atd. Tydle "vědecké" články ber se značnou rezervou. Teoreticky máš dvě možnosti: Zdroj s digi výstupem přímo do procesoru s digi vstupem. Nebo hodně dobrou jednotku bez digi přímo do zesíku. I "levný" aktiv funguje velice pěkně.
o 26.05.2017, 09:06 | Davados
Jako "startovní kit"by mělo/mohlo stačit Alpine 9813/15 cena cca do 2500kč má to aktiv a časovky.Pak nějakej sq 4kanál třeba phase na bazoši cca 3000kč k tomu nějaký sq výšky třeba od Luigi z RS6 cca do 3000kč a k tomu sq středobasy cca do 4000kč.Vytlumit,uzavřít dveře nasadit pod repro mdf podložky. Naladit/nechat naladit a hrát a nešahat na to.A ano nemá to usb a bluetooth
o 26.05.2017, 09:16 | Davados
Další možnej level a dražší je 4way s možností aktivu na středech a subu(touhle cestou jdu teď já) je 1din Alpine 9860/1 dvd s optikou nebo vyjížděčka iva 106/301 a za ní procesor 700/701 (u těhle HU není potřeba RUX) , za něj sq 4kanál na výšky a středy, silnej sq 2kanál na středobasy a monoblok na subwoofer.A opět nepodcenit instalaci a naladění
o 26.05.2017, 09:28 | kiklop32 | Upraveno: 2017-05-26 09:29:06
A nebo 701 s ruxem k tomu changery ( CD, DVD ) s optikou. 4 kanál na výšky a středy, 2kanál na středobasy, monoblok na 2x 10" v kabině a monoblok na kladivo v kufru :D
o 26.05.2017, 09:45 | TomasT
Rozhodne cela sestava bude hrat tak dobre, jako jeji nejslabci cast. Takze pokud nekdo pouzije ultra high end HU, byl by to opravdovy blazen kdyby k ni dal prumerne zesilovace a podprumerne repraky, pro nazorny priklad aby to pochopil i pan chytrak. Ta pointa mela vyznit tak, ze pokud nebude vse podrizeno ozvuceni v aute tak ten sonak nema uplne nejvyssi prioritu, protoze jeho vyhody "zabije" neco jineho. Je to uplne to same jak u auta, tim ze mu dam ultra siroke kola z toho proste supersport nebude, dam li mu kola i motor, tak ani nikdy nebude mrstny a obratny jako ten supersport. Da li nekdo HU kvalit toho sonyho k beznym komponentum - vysledek si kazdy dokaze vydedukovat sam.

Verim tomu ze je spousta systemu a instalaci kde to bude hrat dobre. Nemyslim si ze aktiv je vselek na vsechno, ale dobry aktiv je lepsi nez dobry pasiv. Vyhoda aktivu je predevsim v tom, ze v nem jde velmi jednoduse a elegantne prizpusovit ruzne reproduktory na ruzne potreby a v ruznem prostredi...
o 26.05.2017, 09:51 | Davados
Ale někdo tu psal,že 701 procesor je špatnej,tak nás neposlouchej.Můžeš to zkusit z Pioneeru p88 bez externího procesoru nebo p99 i s procesorem.Nebo s procesorem PXA H 800 tam snad jde i usb a bt s přídavnýma krabičkama
o 26.05.2017, 09:51 | kiklop32
To co píšeš je všeobecná pravda, každý si musí nastavit svůj level ( cenou třeba ) a tam mířit s celkem. Stejně skončí nakažen a za chvíli tam skončí z těch 100k Kč :). Auto jsem taky stavěl do cca. 10k Kč a dneska když zkusím počítat, tak je mi zle.

A na co, k čemu aktiv je určen není lékem? Ale asi se zdržím této možné rozvíjející se diskuze, protože zase skončíme, že máš vlastně jen stock BMW instalaci.
o 26.05.2017, 09:52 | kiklop32
A nebo s BMW systémem :D
o 26.05.2017, 10:05 | TomasT | Upraveno: 2017-05-26 10:10:11
To ty ale resit nemusis, protoze do tech novych aut jsi nikdy nic nedelal a jejich majitele nejsou tva klientela... JJ, rozebirat to tady nema smysl, zbytecne by jsme to zasirali.
o 26.05.2017, 10:37 | rosak | Upraveno: 2017-05-26 10:38:38
Zastavím se hned u první odpovědi - Kiklop:
Jaká "údajná degradace"? Tys rozdíl mezi těmi postnutými soubory neslyšel? Leda, že bys mohl ze zkušenosti říci, že tohle způsobí pouze nějaká sestava Tomášových zkušebních zvukovek, zatímco externí DSPčka s analogovým vstupem tohle se zvukem neudělají.
o 26.05.2017, 10:49 | Davados
Tak se neptej a nech si to s plnou důvěrou postavit od Tomáše.Každej má jiný zkušenosti a uši.Zajeď si poslechnout co má Tomáš a když slušně poprosíš Kiklopa je možný,že Ti dá poslechnout svoji sestavu ač degradovanou a postavenou z komponentů stáří 10+ let. A pak si utvoř názor,ale písmenka na AHC nehrajou
o 26.05.2017, 10:59 | kiklop32
Prohnal to přes bůh ví jaké zvukovky atd. a výsledek, že to je horší. No na základě toho bych žádné závěry nedělal. Ano je lepší mít zvuk do procesru veden digitáně ( v naší cenové relaci teda ).

A pak nastane otázka co víc ničí zvuk? Degradace signálu, která vždy existovala nebo špatná / bez dsp instalace?

Za mě B ( pokud se nejedná o rádio sencor )


Davide neblázni, kdo by chtěl poslouchat sestavu s tak špatnýma věcma :)
o 26.05.2017, 11:01 | kiklop32
Nebo ať někdo rozumně vyřeší degradaci signálu a já si to taky hned a rád udělám. Dokud to bude plakání nad rozlitým mlíkem tak je to asi jako stěžovat si na politiky v hospodě.
o 26.05.2017, 11:03 | rosak | Upraveno: 2017-05-26 11:08:56
Nehuč, Davide ;-) Slyšel jsi ten rozdíl, nebo ne? Stačí ANO/NE.

P.S. mám to spíš blíž k Tobě, pokud bys byl ochoten předvést takovou instalaci.
o 26.05.2017, 11:05 | rosak
Kiklop: super, konečně něco k věci :-) Čtu-li ve Tvé odpovědi správně: "ano, slyším, dělal to na špatném železe, tohle moje DSP se zvukem nedělá". Když tak mě oprav, prosím..
o 26.05.2017, 11:33 | Davados
Neslyšel a nemám důvod tim ztrácet čas.Věřim uším rozhodčích na Emma/easca a člověku,kterého ocenili nejedním pohárem za 1ní místo
o 26.05.2017, 11:51 | kiklop32
rosak: ne :)

proč bych se já měl zamýšlet nad něčím, co pro mou sestavu nemá žádný vliv, protože je zcela odlišná než vybavení dvou notebooku s integrovanou zvukovkou o kvalitě...
To je jako tvrzení, že včelí bodnutí způsobuje alergickou reakci. No jenže jen u lidí na něj alregických.
Popisuje efekt na snad co nejhorších komponentech aby si obhájil to, že jediné správné řešení je jeho stock BMW zesilovač a DSP co stojí méně jak 1500€ ničemu nepomůžou.
100x se vsadím, že než začneš řešit tuto "degradaci" tak úpravami instalace ( směrování repro, tlumení, napájení atp. ) dosáhneš diametrálně většího zlepšení než co ta degradace způsobuje.

Jednoduše, sencor --> sencor, to je ale degradace, to se snad na koupi toho procesoru vybodnu protože ta degradace je strašná.
o 26.05.2017, 12:08 | pepe689
Ze Vas to bavi
o 26.05.2017, 12:17 | krusspe
To Davados: že písmenka nehrají svatá pravda!!!
o 26.05.2017, 12:19 | krusspe
To pepe689: je to fakt síla to tady číst-:)
o 26.05.2017, 12:24 | pepe689
Protoze je to furt dokola.
o 26.05.2017, 12:29 | pepe689
Jeste jedno...musi si to sednout-)neznamena koupim top zesik k tomu top vysky top zbytek a hle ono to proste nehraje...nekdy to proste nejde k sobe.. viz audison vs audiotec fischer ty komponenty k sobe proste nejdou
o 26.05.2017, 12:32 | pepe689
Jak sem rikal slysel jsem tok starou 7 bmw a tam to nehralo vubec spatne a to proto ze to nehralo vubec...(opravuji 9/2016) pro beznyho uzivatele asi dobry jako pro sortu xxxx ludi co maji predstavu basu liudness
o 26.05.2017, 12:46 | kiklop32
A já myslel, že každý watt ze zesíku je stejnej sakra...
o 26.05.2017, 13:02 | TomasT
A jeje, tandem kiklop@pepik -)))) zase si lestite navzajem suliny?
o 26.05.2017, 13:08 | pepe689
To je asi tim ze ty auta co jsem slysel osobne mily Tomiku znas jen z casopisu nebo z google obrazku jsi totiz chytry a silny jako byk za tou klavesnici...zapomel jsem te vse co je od beemwe je nej
o 26.05.2017, 13:34 | TomasT
Myslim si ze sam tomu neveris, ja bych to tady nechtel resit, ale neco bych preci po tobe chtel... Venoval bys mne prosim pekne deset minut sveho casu a napsal mne proc se treba audison a fischer nemaji radi? Klidne na email, je funkcni? Muzes mi tedy venovat par minut sveho casu?
o 26.05.2017, 13:34 | Davados
Tomík@Pepík roztrhejte si procesory a nehádejte se :)
o 26.05.2017, 13:59 | kiklop32
Nevěnoval
o 26.05.2017, 13:59 | pepe689
Myslim komponenty nemyslim konkurencni boj
o 26.05.2017, 14:21 | rosak
Rozepíši se a pokusím se objasnit, proč kladu tyhle otázky. Není to v žádném případě proto, že bych chtěl zpochybňovat aktiv jako takový, nebo pozitivní dopad správně nakonfigurovaného procesoru na výsledný zvuk. To chraň bůh. Jen bych se rád dobral k tomu, jak o různých instalací uvažovat.

Máme to totiž, Davide, zcela obráceně. Já věřím JEN svým uším a názor někoho "vod fochu" beru pouze jako dobré vodítko, které opět prověřuji. Každý totiž máme jiné sluchové schopnosti. Já mám kolem sebe kupříkladu většinou lidi, kteří mají evidentně nižší rozlišovací schopnost. Proto, když jsme pro ně společně budovali nějaké audio a oni říkali "neslyším žádný rozdíl" byl to pro mě signál, že jít "dál" prostě nemá cenu. A tak někdo hraje na základní model zesilovače od Sony, protože o deset tisíc dražší Denon pro něj neměl slyšitelný přínos, druhý má zas v bednách reproduktory od TVM, protože když poslouchal Scanspeaky kroutil hlavou a říkal jen velmi nejistě "nemá to náhodou víc basů?". Pro mě byly zmíněné dvě instalace zcela nedostačující, ale já je přeci poslouchat nebudu. Jde o to udělat to dobře pro sebe a ne pro lidi kolem, ne?
VSUVKA: četli jste všechny reakce v Tomášově vláknu "co je lepší"? Kupříkladu nejextrémnější komentář "Rozdíl v kvalitě nahrávky u všech souborů není žádný.."? Další, povětšinou dost váhavé nemá cenu citovat. Proto je zajímavé si to poslechnout. Uděláte si alespoň představu s kým tady diskutujete. KONEC-VSUVKY.
Ale stejně tak se jednou může stát, že mi někdo (třeba Tebou vzpomínaní rozhodčí soutěží - bez urážky) nabídne dvě řešení s tím, že mezi nimi slyší podstatný zvukový rozdíl, ale já už rozdíl neuslyším. A co udělám? Koupím snad to dražší jen proto, že to "někdo" řekl? Ne, pořídím to nejlepší, co jsem schopen ještě slyšet (a samozřejmě zaplatit) a ne to, co už pro mne žádný význam nemá.

Když mi bylo dvacet, měl jsem jasně větší sluchový rozsah (19kHz jako fík) než mám nyní, kdy je mi víc jak jednou tolik. Jenže těch dalších dvacet let poslouchání a ladění mi přineslo schopnost rozlišení jiných aspektů zvuku, než jen frekvenčního rozsahu a tak jsem dnes s trochu horším sluchem daleko náročnějším posluchačem.

Nezajímají mě Tomášovy pohnutky o kterých tady pořád dokola mluvíte. Já ho neznám a nebudu ho hodnotit. Vzal jsem co nabídl, poslechl a bylo. To, že to dělal na nějakém low-end železe je určitě velký argument pro Vaše tvrzení, že na něčem trochu lepším nebude degradace tak veliká. To beru a nezpochybňuji. Zajímala mě Vaše zkušenost s Vaším železem při srovnání s tím co udělal Tomáš. Pokud někdo tenhle rozdíl neslyší (viz. příspěvky v Tomově vláknu), nemá pro něj význam investovat do jakéhokoli slušnějšího aparátu (pokud neuvažuji o faktu blejsknout se před kámošema), protože ten rozdíl je slyšet i na ntb s trochu lepšími sluchátky.

Takže jsem se ptal, jestli než špatný aktiv (špatný ve smyslu použitých levných komponentů, které se zvukem provedou to, co tu demonstroval Tom) není lepší dobrý pasiv i za cenu nemožnosti nastavit kupříkladu časovky. Schválně si ty Tomovy soubory poslechněte a pokud uslyšíte to co já, nebudete se tak sveřepě držet tvrzení, že možnost nastavení časovek stojí za takhle domršenej zvuk. A jelikož se evidentně při testu ztratilo hodně při DA-AD převodu, vychází mi pro levnější instalace rozhodně lépe varianta s HU obsahující DSP, jelikož tam se tento DA-AD přechod vynechá, než za každou cenu používat externí DPS, pokud jej nemohu na HU napojit alespoň digitálem. Pokud ovšem jakýkoli externí procesor s analogovým vstupem přehraje Tomovo zkušební železo 10x (to musíte zkusit Vy a o výsledek se podělit, protože já ty možnosti nemám), přestávám do toho rýpat.

Podařilo se mi to vysvětlit a už nejsme "na nože"? ;-)
o 26.05.2017, 14:41 | oberon | Upraveno: 2017-05-26 14:42:29
Tomove odkazy / web uz nefunguju

foto k příspěvku  od oberon

o 26.05.2017, 14:51 | pepe689
Taky se smirte kdyz uz budete mut supr nahravky tak pak si uz nepustite ani radio protoze bude neposlouchatelny...jako vetsina Cd
o 26.05.2017, 16:36 | TomasT
jj, nefunguje to. bylo to na web zdarma, presahlo to bohuzel free prostor co je gratis a tak to odstavili, po case jsem cast smazal ale asi to blokli cele. Nicmene ja nemam dal potrebu v tom dal pokracovat, mozna ty soubory mam, mozna ne, je to bezprednmetne, protoze to vyvolava prilis mnoho emoci nez konstruktivni debaty...

Kiklop - ten dotaz byl na pepeho, ty uz pises za nej? Tvoji svatost bych si nedovolil obtezovat, pepe pise sice hodne jednoduche vety, ale vesmes i maji smysl, tvoje wat neni wat uz zname a do toho uz nejdu.

Posledni pepeho prispevek absolutne naprosto souhlasim, popsal jsem to i v inzerci u te boudy co asi spalim v kotli nejakou chvili predtim nez to napsal pepe.

Presto bych byl rad kdyby pepe mohl napsat neco vic, zhruba asi tak nekolik vet v cem se audison a fischer nemaji radi, co jim vadi, mne by to docela zajimalo. Doufam ze pokud neco vi, tak si to nenecha pro sebe a podeli se.
o 26.05.2017, 16:51 | pepe689
To nemuzu psat to si musis vyzkouset kazdy ma jiny ucho proste vrx na degu brax a helixu nehralo jakoz to nehralo na vyskach od genesis...ale celkem pekne hralo na ad mm1 a picolo morel...nesedlo si to zvuk jakoby zastreny tupy neprostorovy hral sem s tim cca 80 mozna 100 hodin nizna i 150...ja na to cas mel stejne jako kdyz jsem vracel do auta vysky dego master. .ktery jsem saval na brax markantni rizdil vyl hned v pocatku zvuk se rozjasnil u picol to vylo takovy ne spatny ale suchy bez zivota. Testoval jsem to ba 900 ive 701 procaku plus na 624 menici a 5207 vse /// i neznaly jedinec at muzes oponovat poznal rozdily mezi jednotkami. Test cd vyla kolekce cca 20 m40cd od chesky record muzu se podivat i presne co
o 26.05.2017, 16:51 | TomasT
Kdyby se debata ubirala smerem jako pise rosak, vi buh ze jsem mel pripravene lepsi zelezo aby bylo mozno i nejakeho dalsiho srovnani, musel bych to zapojit do smycky a v tu chvili bych musel nainstalovat sekvencer, protoze soundforge to nezvladne. To same jsem chtel udelat na poloprofi RME zvukarne ke ktere bych mohl mit pristup. Tema kiklopovyma recma doslo k mirnemu znechuceni takze jsem zvazil zdali to mam zapotrebi a dospel k rozhodnuti, ze nemam...
o 26.05.2017, 16:52 | pepe689
Sorry pisu rychle a ko displej
o 26.05.2017, 16:57 | pepe689
V momente kdyz se dostanes na solidni cd uz si nepustis pak nuc proto si poustim v aute tv zbytek nepoustim nebavi me to...o nicem a investovat do cd s 10pisnicjama 8 az 9kil nebudu
o 26.05.2017, 17:00 | TomasT | Upraveno: 2017-05-26 17:11:00
pepe - moc diky... Ubirat se debata v tomto duchu bude to velmi prospesne vsem, i mi. Mam velmi podobnou zkusenost, ne z auto hifi ale home hifi, vysky focal versus accuton, tovarni tripasmova bedna focal electra neco, zamena puvodniho vyskace za accuton na vyhybku nalazenou pro ten focal. Neskutecny rozdil ve prospech toho accutonu...

Edit neresim zdali dsp nebo bez dsp, neresim casovky nebot s tim nemam extremni problem, mozna by to bylo s dsp a casovkama lepsi, ale to mne netrapi, mne tenhle level proste staci. Bohuzel ale musim resit nahravky, nebot to je u mne nejvic limitni faktor. Ty fajnove nahrane mi hrajou tak, ze JA s nema nemam problem, bohuzel ty mene povedene jsou vyrazne horsi a sance na zlepseni zadna.

Neni nejspis nad osobni zkusenost a pokud je moznost obehnout par ruznych aut a instalaci, je to mozna to nejlepsi pro ziskani predstavy.
o 26.05.2017, 17:07 | pepe689
Nemuzes porovnavat to je rozdil velmi velky
o 26.05.2017, 17:09 | kiklop32
Takže úspěch
o 17.06.2017, 19:38 | Lokal11
Takže jedna rsx Gs9
prozatím na pxa h800 než pořídím helix dsp pro mkII
3x Dls Ta2+ A6 a měníče Ad MM1,MM4,Esa Bass a vipera f10.

Pokud někdo uvažuje o koupi může si u mě poslechnout.

Já jí vyměnil za alpine iva d800r.

Prozatím ji testuji na rca později zkusím optiku i když se půjde dat zapnout jen 48khz protože víc pxa h800 neumí. Proto koupě helixe,který je po technické stránce lépe vybaven a přehrává 96khz.

foto k příspěvku  od Lokal11

o 17.06.2017, 20:04 | kiklop32
No ty krávo...

Kde tak běžně parkuješ?
o 17.06.2017, 21:40 | Lokal11
Běžně to stojí za vraty hlídáno Anatolským pasteveckým :D
o 17.06.2017, 22:39 | krusspe
JoJo lidi, David měl kuráž a má to postavený fakt suprově, jinak hup na fórum a hanit hanit hanit, to se tady teď dělá néé???
o 17.06.2017, 22:49 | kiklop32 | Upraveno: 2017-06-17 22:49:31
a reference?
o 17.06.2017, 23:28 | Lokal11
Udělám pak celej popis na ní co umí jak hraje atd.. Ale jsem z ní nadšenej. Proti Ivě d800R,která byla na optice a tohle mám zatím na signálech tak veliký skok po stránce zvuku. Kupodivu žádný šum přez rca se nekoná.

Martas klid :) Dal jsem to jsem protože to možná někoho bude zajímat.Přeci výrobci jako Alpine a Pioneer s kvalitou už skončili. Takže na trhu toho moc není a i když stojí veliké peníze dostanete za ně opravdu parádní mašinu s výbornými chipy. Problém nastává pak u procesoru bohužel žádný na trhu nemá tak dobrou elektroniku jako ta sony takže se to vždy bude trošku degradovat ale z toho co je na trhu se Helix MKII jeví jako nejvhodnější kandidát.
o 18.06.2017, 00:42 | krusspe
už mlčím
o 18.06.2017, 15:54 | M@rtin
ta HU od Sony vypadá skvěle ......
o 19.06.2017, 13:19 | pajeccc
Uz nech je ten CZ zraz nech to konečne vidím a počujem :)
o 19.06.2017, 15:21 | tibaltík | Upraveno: 2017-06-19 15:25:31
super. Ten Helix by mal byt spicka! Gratulujem. Akurat o mesiac idem do Audiotec Fischer na AyA sutaz :)
Ak budu mat sutaznu zlavu 10% ako zvycajne, mozem ti jeden rovno zobrat ;)

inak s tym parkovanim by som bol tiez paranoidny. Aj ked, nema to velky displej, tak to klasickych lopkarov mozno tak nelaka. Ale nepis sem radsej adresu lebo stretnes v noci v zahrade kiklopa so sadou na demontaz interieru :D
o 19.06.2017, 15:50 | kiklop32
tibaltík:

a buřtíkem pro psa :D
o 20.06.2017, 12:42 | Lokal11
Díky hoši.
to pajeccc: taky jsme zvědav jestli něco bude každopádně bych se chtěl jet podívat na srpnové karvánky tak by se dal domluvit nějaký hi-fi sraz tam :)

to tibaltik: Díky za nabídku ale procesor budu brát z CarMedia.cz léta od nich beru veškeré komponenty a jsem moc spokojen :) Možná už ho do té doby budu také mít a jel bych se podívat na AyA s Tebou

to kiklop32: to jsi vezmi aspoň věnec a bude tě mít víc ráda než mě :D možná ti to i pomůže vyndat :D
o 20.06.2017, 12:46 | pajeccc
Viem o možnosti ako mať výrobky Helix so 40% zlavou...
A samozrejme so zarukou...
o 20.06.2017, 12:57 | pepe689
To ja uz 14let-)
Jinak muzika lze dopojistit uplne v klidu-)max ztrata je pak 1000kc
o 20.06.2017, 13:45 | kiklop32
Tak to pojisti a domluvíme se :)
o 30.06.2017, 09:39 | rosak
TomasT: máš pravdu, že to "míchá" emoce, ale o tom život je, ne? :-) Máš u mě plnou morální podporu pro další testy. Dokonce jsem s potěšením zjistil, že jsem si Tvých prvních šest zkušebních souborů uložil na disk a tak není vše ztraceno se zaniklou doménou..
o  Zpět  o  Nahoru
o
 

Vložit nový příspěvek do fóra


  Pro vložení příspěvku musíte být přihlášen/a.
Stránka vygenerována za 0.3591 sekund.