Auto HI-FI Club CZ

autohifi,auto hi-fi,auto hifi,autohificlub,auto hi-fi club,club, klub,fórum,autorádio,autozesilovač,autorádio cd,autorádio mp3,autorádio dvd, tuning,srazy,tuningshow,klub,emma,dbdrag,tuning,autotuning,carstyling, tlumeni, Alpine,octavia,Brax,Denon,Clarion,Pioneer,Sony,panasonic,Helix, Dynamat,dego,Hertz,Audison,Fusion,McIntosh,Focal,Rockford Fosgate,Dynaudio,JBL,xenony,becker,jvc,kenwood,ground zero,dietz,morel doorboardy ,zapojeni,felicia,pioneer,peugeot,zastavba,audio,306,repro,golf,instalace,dls,4x100,FELICIE,morpheus,helix,audi(forum)

o

Forum > Autohifi > Rada nastaveni "Phase adjustment"

 o Navštíveno 7305x o
o 06.07.2017, 15:20 | -Hans-
Ahoj :)

Prosim radu ohledne nastaveni. Konecne jsem si koupil poradny radio a po 15 letech se odhodlal na aktivni zapojeni :)


Narazil jsem vsak na jednu konkretni vec, ktery moc nerozumim.

[ Link ]

Jedna se o toto na odkaze. Chapu dobre, ze pokud mam na obou stranach 12dB strmost, tak musim otocit fazi o 180 stupnu? Nasledne budu mit zvuk lepe provazany?

A co si pod tim mam predstavit? :D :D

Klidne vysvetleni jak pro debila... :)))


o 06.07.2017, 16:41 | oberon
Myslene tym je, ze ak mas rovnaku strmost deliacej frekvencie mezdi stredobasom a vyskovym repro (stranach != lava a prava), v tvojom pripade to bude 12dB/oct. Tak na vyskovych reproduktoroch by si mal v radiu nastavit REVerse fazu, aby na deliacej frekvencii hrali obidva menice vo faze.

Fasa sa posuva vzdy o 90° na deliacej frekvencii pri kazdom rade filtra, tj.:
6dB/oct => 90°
12dB/oct => 180°
18dB/oct => 270°
24dB/oct => 360°

Skus si pustit nejaku hudbu a skusaj to prepinat medzi normalnou a otocenou fazou, ci budes pocut nejaky vyrazny rozdiel. Ja som to velmi netestoval, nastavil som vysky na REVerse, pretoze tiez pouzivam 12dB/oct pri 3.15kHz deliacej frekvencii.

Neviem ci pouzivas aj sub ale ak ano, tak tam je nastavenie fazy voci stredobasom taktiez velmi dolezite. Tam tie zmeny fazy subwoofera uz je riadne pocut.
o 06.07.2017, 19:57 | -Hans-
oberon: Velmi ti dekuji za odpoved. Trochu jsi mi to osvetlil, ale... :D

Se strmosti si zatim hraju, mam tam DLS T25 - umi pry v klidu i 2,5kHz, tak jsem zkousel tuhle frekvenci a snazim se to dostat do usi a ruzne laboruju s prekryvanim teto frekvence stredobasem Hertz HSK 165.

Radio je Pioneer DEH-80PRS a 4kanal MTX TH904, monoblok Hifonics Cyclops na 1ohmu krmi Ground Zero GZIW 12SPL v origo sterbine.

S fazi jsem to pochopil, ale asi to mam teda spatne :D A nechapu to asi na 100%

Vyska je HPF 2,5 kHz se strmosti 12dB
Stredobas ma LPF 2,5 kHz se strmosti 12dB
Stredobas ma HPF 80 Hz se strmosti 18dB
Sub mam aktualne LPF na 80 Hz se strmosti 12dB
Sub mam aktualne subsonic filtr na 25 Hz

Takze jak nastavim faze? Jen na vyskach reverse a na basaku 90? Asi jsem uz pitomej z toho :D




o 06.07.2017, 22:04 | oberon
Ja mam tiez DEH-80PRS, aktiv 2way+sub.
Nedavno som menil repro za DLS RC6.2
Tam su vyskove repro RC28, trosku vacsie (nizsia Fs) od tvojich T25. Delim ich (vysky aj stredobasy rovnako) na 3.15kHz 12dB/oct. Teraz to mam jaks taks naladene a az budem mat cas to preladit a premerat, tak skusim tych 2.5kHz - to by este mohli zvladnut.

Tych tvojich 2.5kHz 12dB/oct medzi vyskou a stredobasom je relativne OK. Pre stredobas ano, ten by mal hrat max do cca 3.5kHz. Na ten vyskac je to podla mna nizko. Ale nepocul/nemeral som ho, mozno hraje fajn aj takto nizko. A ano, na vyskach nechaj REVerse.

Preco delis stredobas strmostou 18dB/oct a sub 12dB/oct? Viac sa ti to takto pozdavalo? Nehovorim, ze to je zle ale horsie sa to potom ladi. Ja som na sube fazu nechal na normal a posluchom vybral, ci normal ci reverse, takto:
vytvoril som si WAV subory s cisto sinusovym signalom 40,45,50,...100Hz dal to na USB kluc a pocuval. Na kazdej frekvencii som vyskusal prepinat fazu SUBu. Od cca 50Hz do 80Hz vsetko hralo lepsie na NORmal.

A ako si nastavoval casove korekcie? Nechal si to nastavit automaticky cez mikrofon ? Pretoze to je velmi dolezite nastavenie aby bolo vsetko sfazovane a zladene.
o 06.07.2017, 22:33 | -Hans-
Hmmm, takhle to vypada, ze to nema uplne pevna pravidla, podle toho, co pises.

Nastaveni jsem spachal narychlo odhadem, mam to par dni (opravdu 2) a jsem porad v praci, jen ve volne chvili jsem studoval manual a tohle tam nasel :)

Takze kdyz mam vysku na 2,5kHz, nebylo by nic neobvykleho mit stredobas treba na 3,15kHz, pokud by to znelo "dobre"?

Merak bohuzel nemam moznost. Leda bych se zkusil nejak domluvit u nekoho, kdo provadi montaze. No az bude volno, budu proste zkouset podle toho, co pises.

Takze je lepsi delit stejnou strmosti? Resp. jednodussi? Pokud bych delil oboje 12dB, pak bych fazi otocil o 180 u basaku?

Casove korekce mam zatim initial, tedy prednastavene, mam samozrejme i mikrofon. Position mam na front a myslim, ze to po me chtelo volit front left/right, abych mohl neco menit manualne...



o 06.07.2017, 22:59 | -Hans-
Je tady docela pekny cyklus od Milhauze, ma to 4 dily a trochu me to znalosti posunulo :)

Zitra zkusim nastavit vzdalenosti a znova ty faze a uvidime :)

Napisu vecer.
o 07.07.2017, 23:49 | -Hans-
Tak jsem se zase posunul dal.

2,5kHz bylo asi opravdu nizko, protoze me z toho bolely usi. 3,15 je urcite lepsi... :)

Dal si s tim hraju, no :)
o  Zpět  o  Nahoru
o
 

Vložit nový příspěvek do fóra


  Pro vložení příspěvku musíte být přihlášen/a.
Stránka vygenerována za 0.3408 sekund.