Auto HI-FI Club CZ

autohifi,auto hi-fi,auto hifi,autohificlub,auto hi-fi club,club, klub,fórum,autorádio,autozesilovač,autorádio cd,autorádio mp3,autorádio dvd, tuning,srazy,tuningshow,klub,emma,dbdrag,tuning,autotuning,carstyling, tlumeni, Alpine,octavia,Brax,Denon,Clarion,Pioneer,Sony,panasonic,Helix, Dynamat,dego,Hertz,Audison,Fusion,McIntosh,Focal,Rockford Fosgate,Dynaudio,JBL,xenony,becker,jvc,kenwood,ground zero,dietz,morel doorboardy ,zapojeni,felicia,pioneer,peugeot,zastavba,audio,306,repro,golf,instalace,dls,4x100,FELICIE,morpheus,helix,audi(forum)

o

Forum > Autohifi > Levné tlumení ebay

 o Navštíveno 8548x o
o 07.07.2017, 23:51 | Hodor
Ahoj všem, chtěl bych se zeptat zda někdo z Vás nemá zkušenosti s tlumícími materiály z ebay, například [ Link ]
Dle fotek to vypadá jako gumová pěna, myslíte že by to mohlo mít nějaký přínos ve dveřích případně v kufru?


o 08.07.2017, 16:35 | oberon | Upraveno: 2017-07-08 16:43:59
Objednaj na skusku jeden kus a daj potom vediet. Cenovo to vychadza urcite lepsie ako material z CZ. Otazna je kvalita a pouzite lepidlo.
o 09.07.2017, 21:53 | Hodor | Upraveno: 2017-07-09 21:58:57
Tak jsem ještě trochu hledal, důkladněji jsem projel ebay a našel jsem uživatelskou recenzi na tenhle tlumící materiál a z textu jsem pochopil to, že prý to nemá s gumou nic společného, je to jen houba(molitan), saje to vodu a jediné co s tím může člověk udělat proti hluku, je si to nacpat do uší. Přikládám fotky co vkládali recenzenti na ebay, na jedné fotce jde vidět jak je materiál průsvitný.
No a jak jsem dále hledal tak jsem narazil na toto [ Link ]
Zkusím dva kousky objednat, až to přijde, tak to nafotím a ukážu zde... Přiznám se, že s tlumícími materiály nemám žádné zkušenosti a nevím co od toho čekat, jen jsem si poslední dobou říkal, že bych mohl udělat něco s dveřmi u auta, ale nechce se mi za to dávat nějaké extra velké peníze přesahující tisícové částky, protože ani nemám v plánu dávat do dveří reproduktory z nějakých vyšších tříd. Jinak pro info jedná se o vůz Renault Laguna II Grandtour 2007, dost čtu o tom, že laguna má mizerné ozvučení, což mě zase tak mizerné po přechodu z Felicie nepřijde
[ Link ]
[ Link ]
[ Link ]
[ Link ]
o 09.07.2017, 23:18 | oberon
Klasika z číny. Obrázky ku produktu ukradnuté od iných výrobcov, popis výrobku nasľubuje to najlepšie, čo existuje...a realita je úplne inde.
o 10.07.2017, 14:14 | rh.69
Ahoj,
penu muzes pouzit do tapecu a nebo jako sekundarni izolaci...
Do kufru pouziti pouze peny nema smysl, primarne potrebujes zamezit rezonancim, coz samotna pena neumi, ta je k ucelum pohlceni zvuku a jinym ucelum podle slozeni
o 11.07.2017, 21:42 | Hodor
Jojo je mi jasné, že na snížení vibrací a snížení rezonance plechu bude důležité přidat něco o větší hmotnosti, ale zaujaly mě tyhle nabídky z ebay a rád bych to prozkoumal, čímž bych mohl pomoci i jiným lidem, kteří by to chtěli někdy zkusit ;)
o 20.07.2017, 11:00 | Hodor | Upraveno: 2017-07-20 11:04:18
.
o 20.07.2017, 11:00 | Hodor
Ahoj, mám další dotaz, doma se mi válí větší množství čehosi, což ani nevím co to je :D Je to jako nějaká izolační deska či co, ale vůbec nevím z čeho to je, jde vidět, že je to z několika vrstev, ale roztrhnout to jde jen poměrně velkou silou. Všiml jsem si, že to docela dobře tlumí a tak mě napadlo tím vystlat třeba kufr, ale primárně mě zajímá zda jste se s tímto materiálem někdo setkal, zajímá mě co to vlastně je zač.
[ Link ]
o 20.07.2017, 11:19 | Osly
podle mě materiál co se dává třeba do zimní bundy...řešíš tu zbytečné věci...kup věci k tomu určené...stejně by jsi ušetřil pár korun...si odpustíš pár piv/panáků/cigaret a jseš na stejné ceně
o 20.07.2017, 11:41 | Pglock
Todle co máš je tepelná a částečně protihluková izolace.
Běžně se u nás používá na nenáročný izolování nižších teplot.

Mám něčím podobným, ale 30mm sílným, vylepený dveře a bočnice v kombinaci s těžkou fólií.

Bez použití něčeho, co stabilizuje vibrace je to k ničemu.


Ale jak píšou kluci - kup to, co tam přijde.

Zázraky z Ebaye jsou povětšinou nepoužitelný. Vyhodíš love. Navíc to už dnes nestojí zdaleka tolik, jako dřív...
o 20.07.2017, 12:14 | Hodor
Dobrá tedy, nechám si poradit. Co by jste mi tedy doporučili za materiál na takovou trochu low-cost verzi utlumení dejme tomu zatím dveří. Jako primárně se budu snažit připevnit reproduktor ke dveřím a tím i lépe připevnit tapec, momentálně jsou reproduktory jen v tapecu a to si myslím, že nebude úplně nejvhodnější, hlavně s ohledem na nižší pásmo, kdy při vyšší hlasitosti vibruje celý tapec, nějaké extra klepání a drnčení slyšet není, ale i tak...
o 20.07.2017, 12:40 | rh.69
Uz jsem ti to psal jak tady, tak i do meilu: Primarne jde o to, abys utlumil vybrace,, tedy mas moznost bud koupit hotovou izolaci a nebo pastu kterou nasledne prelepis silnejsi alu folii. Obe zminene varianty musi byt z butilu, a to z toho duvodu, ze snasi jak vysoke teploty ale i ty nizke, coz je dulezite, aby ti to ve vysledku nepopraskalo vlivem nizkych teplot.Mam dobrou zkusenost s Anti-vibromass Mute, neni extra drahy a vysledek dost dobry. Pokud ti drnci tapec, nedelat z vnitrni strany celopolep ale staci bohate rastr a pres nej treba to co jsi vyfotil prilepit a zase ne celoplosne ale rastrem oboustannou paskou.
Repro pouze uchycene jen v tapecu jsem nevidel ale nehadam se, mozne to je. Pokud mas moznost, dej distancni krouzky , pridelej k plechu, a oblepit silikonem... Za repro dat izolaci na tristeni zvukove vlny, opet bud tvarovany butil a nebo zvukovou penu,, rozmer 25 na 25 staci. Cele dvere nasledne prelepit tezkou folii na uzavreni ozvucnice, popripade i tou tvou izolaci.

Suma sumarum: folie 1200, lepici paska 250, za repro do 400 plus neco k odmasteni pred lepenim...
Staci ti to??
o 20.07.2017, 13:00 | Pglock | Upraveno: 2017-07-20 13:01:10
Nemusí bejt nutně butyl.

Repro chycený do tapecu? Ano, třeba AR 156, tušim Megane MK2 atp.

U 156ky jsem to řešil následovně - 2x vrstva BRAXu, vrstva tlumení a bylo to jak ze dřeva.

Já mám slušnou zkušenost s tímdle: [ Link ]

Používáme to v práci běžně a není to zlý. Jen to je oproti ALU- butylu těžší a trošku hůř se to tvaruje. Je taky nutná trochu příprava povrchu, pak to maká úplně v klidu.


Jinak furt platí, že čím větší je pokrytá plocha, tím líp
o 20.07.2017, 14:15 | Osly
myslím že nejlíp dnes asi vyjde VBF noise protection...volil bych dvacítku
[ Link ]

Dobře se s tím dělá, tlustá hliníková folie na uzavření a vytlumení dveří ideální
o  Zpět  o  Nahoru
o
 

Vložit nový příspěvek do fóra


  Pro vložení příspěvku musíte být přihlášen/a.
Stránka vygenerována za 0.3265 sekund.