Auto HI-FI Club CZ

autohifi,auto hi-fi,auto hifi,autohificlub,auto hi-fi club,club, klub,fórum,autorádio,autozesilovač,autorádio cd,autorádio mp3,autorádio dvd, tuning,srazy,tuningshow,klub,emma,dbdrag,tuning,autotuning,carstyling, tlumeni, Alpine,octavia,Brax,Denon,Clarion,Pioneer,Sony,panasonic,Helix, Dynamat,dego,Hertz,Audison,Fusion,McIntosh,Focal,Rockford Fosgate,Dynaudio,JBL,xenony,becker,jvc,kenwood,ground zero,dietz,morel doorboardy ,zapojeni,felicia,pioneer,peugeot,zastavba,audio,306,repro,golf,instalace,dls,4x100,FELICIE,morpheus,helix,audi(forum)

o

Forum > Autohifi > Štěrbina - propočet

 o Navštíveno 7374x o
o 07.11.2017, 15:47 | Jarrax
Mám Ground Zero GZIW 12spl v bassreflexové ozvučnici. Chci si zkusit vyrobit vlastní ozvučnici bandpass 4th. Přímo na stránkách Ground Zero je graf kde subwoofer tlačil nejvíc při bandpassu 4th při frekvenci 57Hz. Doporučený objem je celkem 65l. V1 25litru / V2 40litru. Chci vyrobit bandpass se štěrbinou, místo nátrubku. Použiju 20mm MDF. Otázka č.1) Doporučený objem je včetně repra i nátrubku nebo to je objem pro bednu bez repra a nátrubku? Otázka č.2) Jak mám vypočítat rozměry pro štěrbinu? Stačí vypočítat objem nátrubku a ten pak použít do štěrbiny? Obávám se že to tak jednoduchý asi nebude... Výrobce uvádí nátrubek o průměru 10cm Všechny potřebné parametry pro výpočty pro program mám. Ikdyž ty asi nepotřebuji když znám objemy komor i frekvenci ne? Nebo je program co vypočítá i rozměr štěrbiny na základě rozměrů ozvučnice? Slyšel jsem něco o programu winisd,ještě jsem ale neměl možnost se k němu dostat. Děkuji za trpělivost, bude zapotřebí :D :-)


o 07.11.2017, 15:49 | Jarrax

foto k příspěvku  od Jarrax

o 07.11.2017, 18:11 | oberon
1. Doporuceny objem je cisty objem, ktory musis mat v boxe po odpocitani objemu portu a reproduktoru (pokial su port aj reproduktor vo vnutri boxu).
2. Neviem aky program pouzivas ale napr. WinISD ti vie vypocitat ako port okruhly, tak aj stvoruholnik. Takze ti vypocita bez problemu aj strbinu.
o 12.11.2017, 04:53 | Jarrax
Díky, mrknu na ten program až dorazím z dovolenej :-)
o 15.11.2017, 19:19 | Jarrax
Tak jsem si stáhnul winisd a zjistil jsem jednu věc. Že to je pro mě španělská vesnice... Neví někdo o někom kdo to mám v merku? Potřeboval bych asistenci
o 16.11.2017, 23:07 | Jarrax
Tak jsem se dočetl že pro 12" woofer je ideální nátrubek o průméru 12cm (pro 15" 15cm, pro 18 atd..). Stačí vypočítat PLOCHU nátrubku kterou rozdělíme do štěrbiny. Co se týče hloubky samotné štěrbiny, výrobce doporučuje 11cm dlouhý nátrubek, tudíž udělám 11cm hlubokou štěrbinu. Vyfukovanou plochu a délku nátrubku známe, takže to stačí jen rozhodit do štěrbiny a je vyhráno, nebo se pletu? Opravte mě pokud se mylím.
Znám litráž komor, výtlum, tloušťku materiálu a teď i štěrbinu. Může se tedy vrhnout do vyměřování ozvučnice. Řekněte že mám oravdu :-D :-D
o  Zpět  o  Nahoru
o
 

Vložit nový příspěvek do fóra


  Pro vložení příspěvku musíte být přihlášen/a.
Stránka vygenerována za 0.8008 sekund.