Auto HI-FI Club CZ

autohifi,auto hi-fi,auto hifi,autohificlub,auto hi-fi club,club, klub,fórum,autorádio,autozesilovač,autorádio cd,autorádio mp3,autorádio dvd, tuning,srazy,tuningshow,klub,emma,dbdrag,tuning,autotuning,carstyling, tlumeni, Alpine,octavia,Brax,Denon,Clarion,Pioneer,Sony,panasonic,Helix, Dynamat,dego,Hertz,Audison,Fusion,McIntosh,Focal,Rockford Fosgate,Dynaudio,JBL,xenony,becker,jvc,kenwood,ground zero,dietz,morel doorboardy ,zapojeni,felicia,pioneer,peugeot,zastavba,audio,306,repro,golf,instalace,dls,4x100,FELICIE,morpheus,helix,audi

o

Forum > Autohifi > Nekonečné téma ohledně signálových kabelů

 o Navštíveno 855x o
o 16.05.2018, 18:36 | Lokal11
Ahoj všem
Vím,že je to hodně diskutováno a byla skrz toto téma nejedna hádka ale přes to bych chtěl slyšet názory všech co zkoušeli a testovali signálové kabely.

Jedná se mi o to jestli jste někdo zaznamenal změnu při použití lepších kabelů. Nebo jestli se zvuk nějak zásadně nebo výrazně měnil. Na internetu je spousta článků o tom že byli rozdíly pak,že nebyli.
Takže jsem zešílel a objednal nové rca.

Momentálně je v autě Aiv Colorado a Sommer Cable. Dnes jsem zkoušel na středech zaměnit za aiv colorado kabel basic reference. A změna mi přijde jasná jde o to jestli to není jen placebo efekt. Ale basic mi přišel lepší na vyrovnanosti hlasů a scény i když ubyl objem hlasu,který hovoří zase ve prospěch AIV.

Každopádně čekám teď na zásilku z Německa na kabely Viablue NF-S1 stereo version.

Tak pak přidám nějakou tu recenzi. Ale přesto mě zajímají vaše názory a zkušenosti. Jestli se takto drahý kabel vůbec vyplatí pořizovat.

Když už nebude zvukový přínos, aspoň budu mít dobrý pocit ze završení instalace cool kablem :D
o 16.05.2018, 18:54 | petis
Já si kabely dělal sám:-)) jestli hrajou huř nebo ne nevím, Nezkoušel jsem tam nic jinýho.
Ale mě se to docela líbí jak to hraje.

Doma jsem měl kabel Supra a řek bych že ten muj hraje líp:-))
o 16.05.2018, 19:56 | kiklop32
Kabelů jsem taky pár měl, teď jsem taky na Basic, ale že by tam byla zásadní změna to nevím
o 17.05.2018, 07:38 | rosak
Pokaždé mi lépe hrály kabely, které mají izolaci mezi signálem a zemí z PE proti kabelům s PVC izolací. Pochopitelně je potřeba to dodržet i u konektorů na koncích. Jestli je to pouze nižší kapacitou nevím, nestudoval jsem to. A znám jednoho pána, kterého si do studií k testům zvali coby nejmenovaného externího poradce v případě, když "už si nebyli jistí" a ten mi doporučoval izolaci teflonovou. K vyzkoušení a porovnání jsem se doposud nedostal, takže nemohu referovat.
o 17.05.2018, 07:53 | Milhauzz (A)
Já si kabelů vyrobil za svou autohifi/hifi "kariéru" mraky. Většinou to bylo o pocitu a nějaké te poctivosti bytelných kabelů s pevnýma konektorama. Je pravda, že sem pak nikdy neměl problém s jakýmkoli rušivým elementem v signálové cestě. Poslední autohifi montáž: kabel Tasker TSK-1031 a konektor cinch Neutrik Rean. Zvukově? Nikdy sem na to neměl apraturu a držel se nižších kategorií...

Nicméně teď doma jsem si vyrobil signálový kabel z legendární RG62U a můžu říct, že přehrál Linn Black interconnect na středech. Hlavně přišlo zklidnění a otevření prostoru. Samo, že s flexo opletem pak i psychoakustika udělala svoje :)

Abych to shrnul, pokud tě to baví a chceš si dělat kabeláž, udělej to, výsledek bude, ale mega zázraky od toho nečekej.
o 17.05.2018, 10:35 | Lokal11
Já mám dělané kabely právě z aiv, který má teflonove stínění na nich konektory aec. To samé na sommer. Ale poslechove jsem rozdíl vnímal. Uvidím až dorazí viablue kabel bude symetrickéj s nepajenymi koncovkami tak uvidim jestli bude něco slyšet.
o 17.05.2018, 14:36 | petis
Lokal: Tím dělal kabely jsem myslel komplet i kabel samotnej:-))

Je fakt že od DSP do zesilovaču je to kousek, ale i tak mi tam žadný rušení neleze.
o  Zpět  o  Nahoru
o
 

Vložit nový příspěvek do fóra


  Pro vložení příspěvku musíte být přihlášen/a.
Stránka vygenerována za 0.5331 sekund.