Auto HI-FI Club CZ

autohifi,auto hi-fi,auto hifi,autohificlub,auto hi-fi club,club, klub,fórum,autorádio,autozesilovač,autorádio cd,autorádio mp3,autorádio dvd, tuning,srazy,tuningshow,klub,emma,dbdrag,tuning,autotuning,carstyling, tlumeni, Alpine,octavia,Brax,Denon,Clarion,Pioneer,Sony,panasonic,Helix, Dynamat,dego,Hertz,Audison,Fusion,McIntosh,Focal,Rockford Fosgate,Dynaudio,JBL,xenony,becker,jvc,kenwood,ground zero,dietz,morel doorboardy ,zapojeni,felicia,pioneer,peugeot,zastavba,audio,306,repro,golf,instalace,dls,4x100,FELICIE,morpheus,helix,audi(forum)

o

Forum > Autohifi > Jake repro do BMW E36

 o Navštíveno 7087x o
o 09.12.2007, 01:01 | motokarista
chtel bych se zeptat jake repro dat do E36tky, kolik je treba zainvestovat do nejakeho solidniho prumeru, jestli je treba zesilovac, co znamena znaceni vykon pri 4ohmech a 2ohmech atd, jsem laik, diky za odpovedi


o 09.12.2007, 10:33 | whiskadelic
urcite by ti to nekdo napsal, ze bys mohl trochu vic hlkedat, nez se ptat a treba i na BMWklubu, tam to kluci resi taky.
Jinak [ Link ] najdes hodne info.
o 09.12.2007, 18:30 | Biturb
hledat hledat hledat
je tady vsechno na webu 1000krat...
o 09.12.2007, 19:04 | motokarista
diky, jeste jsem se chtel zeptat mozna to bude opet trapny dotaz ale je lepsi dat dopredu kompa a dozadu koaxialy a nebo i dozadu kompa? a nevis kde bych nasel nejaky test nebo recenzi reproduktoru? vubec nevim jake vybrat v nalezitem montaznim prumeru, diky
o 09.12.2007, 19:12 | Frenkie
no pokud se chces delat vzadu s domeckama na vysky tak nejlepsi sou kompa,ale 6x9 koaxy asi jinak uplne stacej..
jinak uplne asi nej podle nekterych je vepredu kompa a vzadu SW. ted jeste zalezi kolik do toho chces dat a co od toho cekas, potom se da vybirat
o 09.12.2007, 19:27 | motokarista
NO ja bych chtel prozatim postavit sestavu bez SW a pak do nej zainvestovat, dal bych tak 5000kc za repra, no co od toho cekam, jak jsem cetl tak to zalezi hodne na odhlucneni a nastaveni vyhybek ze? klidne udelam i domecky pro kompa dozadu,cekam od toho aby to hodne slusne hralo asi tak no, a taky mi neni moc jasne jaky zesilovac kdyz kuprikladu repro ma 70W RMS a 4ohmy
o 09.12.2007, 19:27 | motokarista
me zaujaly tyto kompa, jsou dobre?
[ Link ]
o 09.12.2007, 21:40 | whiskadelic
zadny 13cm ti nebudou hrat dobre, kdyz nebudes mit 1)dobre radio, 2)poradne zatlumeno) a zesik...ale ja bych dal dozadu na plato poradne ovaly aby ti to basovalo, nebo stejne kompa jako vepredu, ale kvalitni, abys je potom i vyuzil treba na zes.
o 09.12.2007, 23:56 | motokarista
a jake bys mi doporucil?
o 10.12.2007, 08:43 | redmenn
ovály tyhle,hrajou neskutečně
[ Link ]
o 10.12.2007, 09:11 | whiskadelic
ja mel ovaly PhaseLinear - lehke s neodymovym magnetem a hraly skoro jako sub :) Dalsi zkusenosti nemam, ale urcite ti nekdo tady doporuci.
o 10.12.2007, 14:11 | CRXMen
já jsem taky řešil ozvučení do E36 (coupe) a nakonec to vyřešil takhle... sehnal jsem komplet harman/kardon - byla to příplatková sestava, předek 3-pásmo, zadní - plato ovál 6x9, osmikanálový zes. dobře vytlumit a hraje to super. Špatně se to shání, ale stačí nějaký šikovný třípásmo (origo uchyt je na 13cm) a dozadu ovál z dobrým bassovým základem (mohu doporučit Alpine SPE 69C2)
Záleží kolik chceš do toho zainvestovat a co od toho očekáváš?

foto k příspěvku  od CRXMen

o 10.12.2007, 14:11 | CRXMen

foto k příspěvku  od CRXMen

o 10.12.2007, 16:03 | motokarista
dozadu bych dal ovaly a dopredu by mohly stacit 165mm?
o 10.12.2007, 16:15 | CRXMen
zadní repro je v poho, ale vepředu je uchyt na 13cm a to ještě dost hluboko v blatnících, takže proto bych raději doporučil tří-pásmo.
Ale jestli dvou tak raději 16,5cm a upravit. Mělo by to jít...
o 10.12.2007, 17:25 | CarMedia.cz (P)
osobně bych dozadu zatím ovály nedával, dal bych na předek komponenty, třeba ty Crunch GTR 5.2Ci, pokud je provedena dobře instalační práce, tak hrají výborně. Potom bych zainvestoval do 4ch zesilovače, kdy bych na dva kanály ony kompa a 2 kanály by byly připraveny na woofer. No a potom ten woofer. Zadní ovály bych volil fakt až pokud by ti něco ny výsledném zvuku chybělo, ale řekl bych, že pokud uděláš dobře instalační práci, tak budeš maximálně spokojen.. Pokud by jsi šel do oněch komponentů Crunch GTR 5.2Ci, tak bych na ně zvolil zes Crunch PZi 175.4 s příkonem 75W RMS na kanál a 250W RMS připravených v můstku na woofer.. [ Link ]
o 11.12.2007, 08:25 | motokarista
no ja jsem puvodne uvazoval ze bych predni repro dal do dveri a vyskace bud do sloupku nebo do original otvoru ve dverich, takze bych mohl tam i dat 165mm, a co se tyce SW jeste nejsem poradne rozhodnuty, protoze mam v kufru nadrz na LPG a kufr je strasne maly, krom toho myslite ze to bude dobre hrat i v tak male kufrovce?
o 28.02.2015, 12:05 | Fonfy
Ahojte kamos ma e36, 1995 a chce nejake repro a kedze je to v tomto aute problem uz len kvoli 13 cm stredobasom a este k tomu uplne dole tak prosim o nejaku radu.. radio ma Alpine ute-72bt a zosik nechce. Cize poradte nieco na radio a ake repro tam vobec dat co bude najlepsie cenovo v par desiatkach eur aj s trochou tlmenia a mdf podlozkami
o  Zpět  o  Nahoru
o
 

Vložit nový příspěvek do fóra


  Pro vložení příspěvku musíte být přihlášen/a.
Stránka vygenerována za 0.3572 sekund.