Auto HI-FI Club CZ

autohifi,auto hi-fi,auto hifi,autohificlub,auto hi-fi club,club, klub,fórum,autorádio,autozesilovač,autorádio cd,autorádio mp3,autorádio dvd, tuning,srazy,tuningshow,klub,emma,dbdrag,tuning,autotuning,carstyling, tlumeni, Alpine,octavia,Brax,Denon,Clarion,Pioneer,Sony,panasonic,Helix, Dynamat,dego,Hertz,Audison,Fusion,McIntosh,Focal,Rockford Fosgate,Dynaudio,JBL,xenony,becker,jvc,kenwood,ground zero,dietz,morel doorboardy ,zapojeni,felicia,pioneer,peugeot,zastavba,audio,306,repro,golf,instalace,dls,4x100,FELICIE,morpheus,helix,audi(forum)

o

Forum > Tuning > Jak mám chápat zápis pneu v TP?

 o Navštíveno 4924x o
o 24.06.2020, 20:53 | M.a.R.i | Upraveno: 2020-06-24 22:56:38
Ahoj holky a kluci,
udelal jsem si mensi radost a koupil SLK 230 r170 1999.

Na aute mam pneu viz cervene zakrouzkovano v TP na obrazku. Ted jsou na aute zimaky a chci koupit nove letni Michelin. Stejne v zime jezdit nebudu...

Vsude u 17" pneu se v TP uvadi 93W. Nicmene u kombinace disku co mam na aute, tam zadny hmotnostni a rychlostni index v TP uvedeny neni. Myslite tedy, ze muzu teto chyby vyuzit a na auto dat hmotnostni index 91? Ten se da mnohem lepe sehnat a za lepsi kacky. Nejde mi o logicke mysleni, ale o mysleni technika na TK. Chci to mit legalne OK...

Auto vazi 1370Kg, tak absolutne nechapu, ze v TP je hmotnostni index 93..

foto k příspěvku  od M.a.R.i



o 02.07.2020, 03:37 | M.a.R.i
Diky za radu
o 02.07.2020, 06:49 | xSam
Koupil bych 93W tam nemůže být zas takový cenový rozdíl.
Ale k tvé otázce, podle mě ano, můžeš tam dát 91.
Spíš mě zaujalo, jak to omezený značkou pneu. Hmmm
o 02.07.2020, 19:47 | M.a.R.i | Upraveno: 2020-07-02 21:49:28
xSam: Jde o to, ze 91 se daji koupit na bazosi nove Conti ci Miche za 1/2cenu nez v obchode a 93 nejsou zadne a kdyz uz tak hodne jete.

Nakonec jsem objednal Michelin Pilot Sport 4, tak holt dam 2x tolik co za 91 z Bazose. Pneu vyjdou s prezutim na 15% porizovaci ceny auta :).

Jinak nejspis 93 tam dali ne z duvodu hmotnosti, ale z duvodu toho, ze s tak vysokou zatezi se delaji uz jenom pneu na sportovni auta.

Homologace mi poslali potvrzeni na vymazani vyrobcu pneu, pry se to tak driv delalo...
o 04.07.2020, 12:36 | Pglock
Výrobce neřeš. Mám to takhle zapsaný u moto a na STK se tomu jen zasmál a řekl, že je to jedno. Hlavně když tomu sedí uvedené rozměry.

Jinak borec z TUV co dělal homologace pro mastný tyče zdůvodnil nezapsání indexu nosnosti tak, že pokud použitá guma dalece přesahovala to, čím jí to auto zatěžuje, tak se to neuvádělo a mohl se právě naopak uvést výrobce, kterej měl ve svým sortimentu jen takový gumy, který to prostě plnily.
o  Zpět  o  Nahoru
o
 

Vložit nový příspěvek do fóra


  Pro vložení příspěvku musíte být přihlášen/a.
Stránka vygenerována za 0.3265 sekund.