Auto HI-FI Club CZ

autohifi,auto hi-fi,auto hifi,autohificlub,auto hi-fi club,club, klub,fórum,autorádio,autozesilovač,autorádio cd,autorádio mp3,autorádio dvd, tuning,srazy,tuningshow,klub,emma,dbdrag,tuning,autotuning,carstyling, tlumeni, Alpine,octavia,Brax,Denon,Clarion,Pioneer,Sony,panasonic,Helix, Dynamat,dego,Hertz,Audison,Fusion,McIntosh,Focal,Rockford Fosgate,Dynaudio,JBL,xenony,becker,jvc,kenwood,ground zero,dietz,morel doorboardy ,zapojeni,felicia,pioneer,peugeot,zastavba,audio,306,repro,golf,instalace,dls,4x100,FELICIE,morpheus,helix,audi(forum)

o

Forum > Bazar - ostatní > halogenové žárovky s výkonem xenonu - XENESIS

 o Navštíveno 13326x o
o 28.01.2011, 16:57 | AUTOHIFICENTRUM Liberec
vše podstatné je v odkazu:
[ Link ]

foto k příspěvku  od AUTOHIFICENTRUM Liberec



o 28.01.2011, 17:11 | foxos
koukám že je to i homologavyný. a na fotkách to vypadá že to svítí pěkně bíle škoda že neni fotka směrem na lampu.asi obědnám
o 28.01.2011, 17:17 | JA
já už obědval :-))
o 28.01.2011, 19:35 | mmozga
vypadaji hezky :-) pak napište jak jste spokojení.taky bych objednal ale je to dost peněz :-) není lepší xenonová prestavbova sada?
o 28.01.2011, 20:00 | jasisoft
mmozga: no prestavbova xenon sada by bola lepsia, ale ked ta zastavia fesaci tak to mas na papiere. co u tychto ziaroviek nehrozi....
o 28.01.2011, 20:02 | AUTOHIFICENTRUM Liberec | Upraveno: 2011-01-28 20:04:23
ještě jsem zapomněl napsat,že místní registrovaná komunita má slevu -10%.
Pro aktivaci slevy je nutno napsat při objednávce do poznámky: AHC + svůj nick tady na foru.
Co jsem se kde dopátral recenzí,tak dost pozitivních a ani jedna negativní.Zatím mám objednáno pár testovacích sad...uvidíme jak se to ujme.

mmozga: těžko říct co je lepší,ale HID sada schválená pro provoz není > problém s STK a PCČR.

foto k příspěvku  od AUTOHIFICENTRUM Liberec

o 28.01.2011, 20:26 | M@rtin
Vypadá to zajímavě, že bych pořídil do Feldy H4 + H3, uvidíme jaký budou na ně reakce
o 28.01.2011, 20:33 | Raimmii
počkám až to bude ozkoušené, ale nechce se mi věřit že to bude svítit stejně jako Xenon... ale třeba překvapí, uvidíme...
o 28.01.2011, 22:17 | code
Asi si jeden pár vezmu, záruka normálně 2 roky jo?
o 28.01.2011, 23:33 | AUTOHIFICENTRUM Liberec
code: dovozce poskytuje 2 letou záruku na mechanické závady (např. že se rozpadne žárovka nebo uchycení baňky)nikoliv na to,že žárovka přestane třeba za rok...rok a půl svítit nebo bude svítit méně.Také může svítit třeba 10 let.Někdo jezdí více a někdo méně.
Tohle jsem zaregistroval u dodavatelů HID xenonů...na výbojky byla záruka 3 měsíce,jen u jednoho to bylo 6 měsíců.Žárovky a výbojky patří mezi spotřební zboží.
Co jsem ale vyčetl (vygoogloval),tak nikdo kdo ty žárovky má nepíše nic o poruchovosti.
Já sám jsem zvědav :)
o 29.01.2011, 00:12 | tiktak
Objednal bych na zkousku taky 1,2 sady - jak funguje "rozvoz" smer Praha? (nespecham)
o 29.01.2011, 08:54 | AUTOHIFICENTRUM Liberec
na Prahu ted moc nejezdím...občas přijede někdo z Prahy sem do LB,ale myslím si,že doprava se dá vždy nějak rozumně vyřešit.
o 29.01.2011, 08:55 | cezetko
já jedny beru, v pondělí odjíždím do Holandska, to nestihnu, ale ve čtvrtek jo. Takže je otestuju a dám zkušenosti. Škoda, že u mýho auta zabere ta výměna pár hodin :)
o 29.01.2011, 09:05 | AUTOHIFICENTRUM Liberec | Upraveno: 2011-01-29 09:07:57
Ještě doplním...případné OBJEDNÁVKY PROSÍM PŘES ESHOP.Je tam i volba osobní vyzvednutí v prodejně v Liberci.
Do poznámky napsat: AHC + svůj nick zde na foru.
Nějak se to zvrhlo a v pondělí budu muset doobjednat další zásilku :)
o 29.01.2011, 09:18 | mr.brain | Upraveno: 2011-01-29 09:18:32
Napište sem pak někdo zkušenosti :) A úplně nejlepší, kdybyste někdo měl video :D (neb na TyTube jsem nic nenašel)
o 29.01.2011, 17:54 | AUTOHIFICENTRUM Liberec
video jsem také nenašel,ale recenzí je dost na Google.Jsou tam i vlastní zkušenosti uživatelů kdy porovnávají Xenesisky s Osramy,Tungsgramy,Phillipsy a bůhví čím ještě.
o 29.01.2011, 23:20 | AUTOHIFICENTRUM Liberec

foto k příspěvku  od AUTOHIFICENTRUM Liberec

o 29.01.2011, 23:22 | AUTOHIFICENTRUM Liberec

foto k příspěvku  od AUTOHIFICENTRUM Liberec

o 29.01.2011, 23:24 | AUTOHIFICENTRUM Liberec

foto k příspěvku  od AUTOHIFICENTRUM Liberec

o 29.01.2011, 23:27 | AUTOHIFICENTRUM Liberec

foto k příspěvku  od AUTOHIFICENTRUM Liberec

o 29.01.2011, 23:33 | AUTOHIFICENTRUM Liberec | Upraveno: 2011-01-29 23:40:35

foto k příspěvku  od AUTOHIFICENTRUM Liberec

o 30.01.2011, 12:22 | Kupinka
M@rtin: Jaké jsou to mlhovek předních?? Ještě jsem to neměl rozebrané tak se chci zeptat, jestli je to ta H3?? Díky
o 30.01.2011, 16:04 | TUNER
Jestli to má modrou baňku tak bych do nich nešel....kort za takovouto cenu. Lidi si přečtou xenesis,myslí si že jim to nahradí xenony a hned blázní jak pominutý... ))))
o 30.01.2011, 16:09 | Bladzej
Kort :D
A co na to paraboly, nevypalují se?
o 30.01.2011, 16:53 | Pepíno_Honda
tak mají standartních 55w, takže vypálení parabol nehrozí...
o 30.01.2011, 19:38 | mmozga
to mě právě udivuje.že maj klasických 55w :-) jinak v porovníní mi nepřijde že by svítili nějak o hodně víc.spíš jiné světlo-bělejší..kdysi jsem měl klasický "modrý" žárovky 5500K a měli 100W a to už do auta nikdy nedám.kua mi to odpálio přívodní dráty. :-D
o 30.01.2011, 20:35 | HIGHTOWER
tak u té ukázky záleží, jak to bral foťák, zda tam byly i stejné časy, clona, těžko říci, že?
o 30.01.2011, 21:31 | Raimmii
podle fotek bych to teda s Xenonama nesrovnával, určo lepší jak obyč žárovky, ale to je vše, Xenon je holt Xenon...
o 31.01.2011, 14:12 | AUTOHIFICENTRUM Liberec
musíš vzít v potaz,že srovnání je mezi Xenesisem u kterého se uvádí 4000K a seriovými xenony 4300K.
5,6,8t xenony jasně že budou svítit jinak.
Na druhou stranu,pokud ty Xenesisky budou svítit dobře a vydrží,tak pro mnohé z nás to bude příznivější než HID sady,které nemaj homologaci a odhalí je kontrola PČR na silnici skoro okamžitě + navíc problém na STK (pokud nemáš na STK známého) + navíc ceny HIDek také nejsou nízké a nevydrží věčně.Pak je to na uživateli co zvolí.
o 31.01.2011, 20:03 | Raimmii
jasný jak říkám určitě to bude lepš jak obyč žárovky a lepší jak si tam narvat HID a oslňovat... jen to přirovnání s Xenony je trochu přehnané... i když se to srovnává se 4300k tak to co osvítí Xenony a žárovky rozdíl je... nejde jen o svit do dálky ale taky osvětlení příkopy apod. HIDky třeba zas Xenony nahradí, ale pak ostatní nic nevidí :-DDD (myslím když nejsou v čočce)
o 31.01.2011, 20:14 | LukeFab
i když jsou xeny v čočce,tak je to co?k ho.nu,ptž když to nemá naklánění,tak to stejně osnuje.
o 01.02.2011, 00:10 | Raimmii
to jo ale míň jak bez čočky... bez čočky je to úplnej mazec, hlavně večer za deště to musím pomalu zastavit když takový pako jede proti mě...
o 02.02.2011, 19:48 | AUTOHIFICENTRUM Liberec
tomu kdo měl objednáno byly žárovky dnes odeslány.Jsem zvědav na recenze jak pozitivní,tak případně negativní.
o 03.02.2011, 13:13 | cuir
ja sem taky zvedavej :D balicek uz na me ceka v praci...vyzvednu si ho az v patek. Drive to nestihnu. Pak dam urcite vedet a nahodim aji nejake srovnavaci fotky s osram night braker.
o 03.02.2011, 22:47 | AUTOHIFICENTRUM Liberec
dnes jsem provedl testík na dvou autech(VW T5)...na mojem,kde mám předělané světla s implantovanou čočkou + HID 6000K a na druhé byly světla sériové.
Moje světla...pro mě coby rozmazleného xenonem to změna nebyla a pocit byl takový že světlo svítí méně.Potom jsem dal do jednoho světla obyč H7 a ve druhém byla xenesiska...rozdíl opravdu znatelný,cca tak jako na fotkách výše.
Ve druhém autě se seriovým světlem (čirá optika)taktéž viditelná změna a majitel si svítivost pochvaloval.

Tudíž můj závěr: žárovky svítí opravdu lépe,k viditelné změně došlo při záměně za normální halogen.žárovku.Xenon schovaný za čočkou (6000K) to nepřesvítilo.
o 04.02.2011, 16:48 | dj.DEKL
Chce to reálné fotky proti zdi třeba :o)
o 04.02.2011, 17:54 | Evil
jak jsem pročital komentare nekdo psal neco o homologaci... (nejaky certifikát?) vyrazene na zarovkach je asi k nicemu ne
o 04.02.2011, 22:34 | cuir
muj zaver je jednoduchej. v aute sem mel pul roku pouzivane osram night braker.
vymenil jsem nejprve jednu zarovku za xenesis a bylo hned na prvni pohled patrne ze xenesis sviti mnohem belejsim a prijemnejsim svetlem. Vymenil jsem i druhou xenesis a zjistil sem ze xenesis NESVITI onic vic nez osram night braker.
Barva svetla rozhodne neni udavana specialnimi plyny v bance jak se docteme na netu, ale tim modrym filmem co je po cele plose zarovky.

Vezmu li to naprosto logicky tak kdyz klasicka halogenka sviti zlute a nema na sobe zadnej modrej polarizacni film, osram night braker sviti vice do bela a ma na sobe lehce modre zbarvenej polarizacni film v provedeni dvou pasku kde u prostred banky zadny film neni je pouze po krajich a xenesis sviti jeste vice do bela a na cele jeji plose je mnohem tmavsi modrej polarizacni film tak je asi jasne co dela tu belejsi barvu. Pro nechapave...plyny to nejsou...je to onen polarizacni modrej film nanesenej na sklenene bance zarovky.

ve vysledku nemuzu zatim rict ,ze xenesis sou spatne nebo dobre. jedine co muzu rict je to ,ze rozhodne nesplnily moje ocekavani. S tak silnym sloganem jakym se xenesis prezentuji sem cekal ze hrave porazi v intenzite svetla i osram night braker ,ale neni tomu tak.
osram night braker stoji 400kc
xenesis stoji 800kc
cili abych mohl rict ze xenesis jsou minimalne tak dobre a nebo i lepsi tak musi u mne v aute vydrzet 2 roky.
osram night braker mi v aute vydrzi rok. Mam jiz nekolikatou sadu a kazda mi vydrzela skoro presne rok.
Pokud xenesis vydrzi 2 roky a nebo jeste dele pak reknu...ano sice to nesviti tak jak se to prezentuje ,ale ma to prijemnejsi belejsi svetlo a v pomeru k cene to take o tolik dele vydrzi v aute.
Cili uplne rozhodnuti dam az mi xenesiska praskne.

nyni sem spise zklamany z klamave reklamy. a udivuje mne ze masa lidi si koupi takove zarovky a kazdy nez aby priznal ze to zas takova hitparada s tou intenzitou svetla neni tak si to na netu vychvaluji aby uchlacholili sebe ,ze vlastne neudelali spatnej kup. Jak sem rikal...spatnej kup to bude pokud zarovky vydrzi kratsi dobu nez 2 roky za to mi potom to ze mam o neco belejsi svetlo nez dava osram night braker za polovicni cenu xenesisky stat nebudou.

Kazdopadne chci podekovat prodejci za rychle vyrizeni objednavky. Celkove se mi jeho styl obchodovani libi. zadne zbytecne telefony. jednoducha objednavka po internetu bez nutnosti registrace, prosty email ,ze objednavka byla vyrizena a balicek dorazil presne tam kam sem chtel a byl vzorove zabaleny. Jako prekvapeni mne v balicku ocekavala velmi pekna a kvalitni vizitka a samozrejmosti byl danovy doklad, kde mam teda jedinou malou vytku. V dokladu neni vyobrazena sleva. je sice zapocitana ,ale neni tam uvedena. pokud muzu doporucit tak zkuste slevu v danovych dokladech uvadet..pusobi to na zakaznika mnohem lepe.

rozhodne nejsem nespokojenym zakaznikem. tesim se na dlouha leta spolu s xenesiskama ve svych svetlech. pokud tomu tak bude tak budu dokonce i velmi spokojeny zakaznik. pokud ovsem vydrzi mene nez dva roky tak si xenesis znovu nekoupim. Pokud nepujdou s cenou minimalne na 500kc za par. Zas takovej vystrel do tmy to neni :) a to belejsi svetlo klidne ozelim ;)
No a tim padem z toho jasne vyplyva ze s xenony se to neda srovnavat. Cili obrazku hned v uvodu tohoto topicu se musim jen pousmat ,protoze s xenonama by si to spletl jen slepej ...

jeste dodam k te homologaci. myslim si ze neni treba to resit. protoze jako xenony to rozhodne nevypada, cili to ani nebude drazdit organy k tomu aby te donutili vytahnout zarovku. nenapadne je ze to neni klasicka zarovka a nebo mnou uvadena osramka. Ten barevny rozdil nepoznaji, kdyz vedle nebude stat auto s klasickejma halogenama.


jinak fotky o ktere jsem se pokousel vubec nedopadly dobre, takze nema smysl je ani uploadovat. Ale je to tak jak pisu a to opravdu nejsem nijak zaujaty. kupoval se to s tim ze snad budu mit vice svetla. bohuzel..mam jen prijemnejsi belejsi svetlo..ale rozhodne s xenesiskama nevidim dál a lepe.

preju peknou doboru noc.
o 04.02.2011, 22:48 | dostalleos
Také jsem dnes nahrazoval Philips Blue Vision(Osram CoolBlue) Xenesiskami a opravdu svítějí ještě běleji než Philipsky a Osramky, ale během dne se to pořád zdaleka nerovná xenonům, lehce poznáte, že jde o halogenovou žárovku. Jak je to se svítívostí a barvou v noci nevím, ještě jsem nezkoušel. (Mám H1 v čočce v AE světlech)
o 04.02.2011, 23:00 | cuir | Upraveno: 2011-02-04 23:00:34
jo to sem zapomel napsat... mam H4 v klasicke parabole za vroubkovanym sklem...
o 07.02.2011, 10:59 | luda551
Srovnavat halogen s HID :D To je jako srovnat slunce se sodikem ,)
o 07.02.2011, 17:49 | dj.DEKL
cuir: palec nahoru :o)
o 07.02.2011, 19:12 | AUTOHIFICENTRUM Liberec
cuir: dík za recenzi,sám jsem Xenesisky zkoušel až ted,no vrátil jsem se k HIDkám...protože jsem si zvykl na ostřejší světlo.
Dík také za recenzi k obchodu a připomínku k fakturaci.
o 22.06.2011, 16:45 | Davados
Uběhlo skoro půl roku,má ještě někdo nějaký zkušenosti?Přemejšlim o nich nebo nightbreakerech a mám H7
o 09.07.2022, 15:47 | netrider
Zdravím, už je to dost let debata o žárovkách Xenesis.
Ale po těch letech by měli být velké zkušenosti. O tom jak svítí je tady toho docela dost, ale o výdrži jsem se nedočetl. Může někdo dát příspěvek o výdrži. Děkuji
o  Zpět  o  Nahoru
o
 

Vložit nový příspěvek do fóra


  Pro vložení příspěvku musíte být přihlášen/a.
Stránka vygenerována za 0.3749 sekund.