Auto HI-FI Club CZ

autohifi,auto hi-fi,auto hifi,autohificlub,auto hi-fi club,club, klub,fórum,autorádio,autozesilovač,autorádio cd,autorádio mp3,autorádio dvd, tuning,srazy,tuningshow,klub,emma,dbdrag,tuning,autotuning,carstyling, tlumeni, Alpine,octavia,Brax,Denon,Clarion,Pioneer,Sony,panasonic,Helix, Dynamat,dego,Hertz,Audison,Fusion,McIntosh,Focal,Rockford Fosgate,Dynaudio,JBL,xenony,becker,jvc,kenwood,ground zero,dietz,morel doorboardy ,zapojeni,felicia,pioneer,peugeot,zastavba,audio,306,repro,golf,instalace,dls,4x100,FELICIE,morpheus,helix,audi(forum)

o

Forum > Ostatní > Sousedi a plovouci podlaha. POMOC!

 o Navštíveno 6035x o
o 30.01.2011, 18:33 | Bolthorn | Upraveno: 2011-01-30 18:35:52
Bydlím v paneláku a sousedi nademnou si udělali plovoucí podlahy. Slyším každý jejich krok, jakoby mi chodili 10cm nad hlavou. Navíc mají psa, takže slyším jak drápkama škrábe po pdlaze když chodí, ale většinou po bytě lítá. Nebo když si hraje s nějakou hračkou a pustí ji z tlamy, tak to je jako když někdo bouchne kladivem do podlahy. Navíc ta kráva snad chodí v kramflekách po bytě. Kolikrát mě takhle vzbuděj ve čtyři ráno. Jak se bránit? Očividně plovoucí podlahy nebyli odhlučněny dle příslušných norem. Já se nevyspím a už jsem alergický na každé ťuknutí, či šoupnutí. Takhle už funguju čtvrt roku, ale nemohu si zvyknout, spíš naopak. Bytové jednotky patří jedné akciové společnosti. Chci jim napsat o snížení nájmu nebo o odstranění závady, ale nejsem stavař, takže nevím na jaké normy se odvolávat a jestli je mi to něco platné..


o 30.01.2011, 18:47 | HIGHTOWER
no, tak to bych viděl na nechat si udělat znalecký posudek na hluk u tebe v bytě a pak asi soudně, protože to mají nově položený a typl bych si, že to nebudou chtít hnedka předělávat. Jsou to blbci, že to neodhlučili a nebo málo, docela tě lituji, zlatej barák :-D
o 30.01.2011, 18:51 | Dudelina
[ Link ]

Ale jak se pak řeší tyto spory a jaká byla norma v době výstavby netuším.
o 30.01.2011, 18:52 | cuir
presne jak pise hightower..neda se predpokladat ze budou ochotni to nejak resit kdyz to maji novy. akciovka co ji patri barak tak te je to u prdele... na zaklade toho tveho znaleckeho posudku s bud eprozkoumavat jejich podlaha a konstrukcni provedeni. Prokaze-li se spatne provedeni...v tomto pripade odhlucneni tak to budou muset predelat. Vysledek bude ten ze naseres nejen je ,ale celej barak , protoze ti sousedi urcite postvou proti tobe ostatni..budou si rikat..to je ,ale peknej debil..zavidel nam novou podlahu tak proti nam postval urady a ted to musiem vsechno znicit... takze pak budes mit peklo na zemi a stejne se odstehujes. pokud muzes tak to zabal a bez bydlet jinam. Vim rika se to moc jednoduse ,ale moje zkusenosti sou presne takove... Nakonec sme se take odstehovali.
o 30.01.2011, 19:27 | Bolthorn
no naštěstí mě v tomhle bytě nic nedrží.. a nechci mít poškrábaný lak či pneumatiky za odměnu..
o 30.01.2011, 19:30 | Bolthorn
Dudelina: díky za tu normu. Zkusím jim napsat doporučený dopis a nějak to tam inteligentně zformuluji..
o 30.01.2011, 19:32 | HIGHTOWER
jj, lidi jsou s....ě, případně bys prostě musel lidi pozvat k sobě, aby to sami slyšeli a tím vlastně je přetáhnout na svou stranu, že to opravdu tak je. Jééé, sousede, nechcete na kafíčko? No a schválně, jestli si všimne, jak to moc rámusí. Nemyslím jen souseda toho bytu, ale i jiných z toho domu
o 30.01.2011, 19:36 | Bolthorn
Hightower: no tahat si sem na kafíčko moc nikoho nechci.. Pak mi sem začnou lézt normálně. Nejhorší je se zkamarádit v baráku.. Navíc tu nebydlí moc kvalitní společnost..
o 30.01.2011, 19:43 | MazliG
trošku odbočím:

kamarádovi se stalo to samé, tak prostě odhlučnil stropy - složení neznám - pak to zaklopil sádrošem.

Stalo se to když soused nad ním prodal byt. Pak si týpek vylepil jméno na zvonek a jmenoval se pan Zvíře .o))) tak to sedělo
o 30.01.2011, 22:47 | noclue
znie ot ako sranda> najlacnejsie je prestahovat sa.... ak si v najme, tak ho vypovedaj a na zvysny cas ziadaj znizenie najmu...
o 31.01.2011, 07:25 | Kubais
Jednoduše, zainvestovat do stejné plovoučky sousedům nad něma :)
o 31.01.2011, 12:09 | rcman
No, ještě že bydlím v baráku. Ikdyž, všude je něco. A dohady ze sousedama jsem si Uz užil dost.

Obvykle jde nejvíc o to, jaky jsou sousedi. Buď se snima dá normálně bavit. A nebo jsou hned ve válce.
o 31.01.2011, 12:13 | Alííí
Bytovka je prostě na pikaču. Ať s plovoučkou, nebo bez.
o 31.01.2011, 12:53 | Dave1984
Nějaké info z netu:

Po marném hledání na internetu jsem konečně zjistil jak na to:

Bydlíte v panelovém domě? Máte problém se sousedem?

Takže řešení:

1. Buď po dobrém - většinou to nepůjde, domluvit se aby si zaizoloval podlahu, případně nedával plovoucí podlahu...

2. Objednat si měření kročejového hluku - cena tohohle měření stojí 8000+DPH, oni to změří a když výsledky nebudou v souladu s normou ČSN (nebudou - v paneláku ne) , tak se obrátíte na stavební úřad (musíte mít výsledky toho měření), který to začne řešit (nevím jak dlouho to trvá) a nařídí aby majitel závadu odstranil a jestli bude mít položenou novouplovoucí podlahu tak po něm bude požadovat potvrzení, že podlaha byla položena odborníky
- většina lidí si koupí lam. podlahu v supermarketu... a nedá pod laminát žádnou izolaci.

No a peníze za měření můžete dostat z majitele přes soud (ale to je na dlouho).

Tohle se mně podařilo zjistit, takže jestli máte stejný problém se sousedem jako já, tak mu oznamte tohle a myslím, že po dobrém to půjde.
S pozdravem P.Procházka

// izolovat strop v železobetonovém paneláku je nesmysl, protože hluk se bude přenášet stěnama, holt někdo chtěl ušetřit na levné plovoučce a neobtěžoval se tam dát nějakou izolaci...
o 02.02.2011, 10:58 | Bolthorn
Nevím, asi se budu brzy stěhovat..
o 02.02.2011, 19:46 | Bolthorn | Upraveno: 2011-02-02 19:50:46
Co myslíte?


Žádost k odstranění vad v souvislosti s užíváním bytu


Vážení,

Obracím se na vás se žádostí k odstranění závady spojené s užíváním bytové jednotky č. 305 v ul. XXX. Jedná se o nedodržení limitů hlučnosti v chráněných místnostech podle nařízení vlády o ochraně zdraví před nepříznivými účinky hluku a vibrací, pocházejících z bytové jednotky nade mnou.

Dovolte mi, abych Vám situaci nastínil. Už delší dobu sleduji zvýšený hluk z bytové jednotky, která se nachází přímo nade mnou užívanou b.j. č 305. Zcela určitě se jedná o nekvalitně a neodborně položenou plovoucí podlahu, která nesplňuje požadavky neprůzvučnosti (požadavková norma ČSN 73 0532), zřejmě byl opomenut izolační materiál, který je nezbytný u pokládky plovoucí podlahy v domě s panelovou konstrukcí.

Hluk ze zmiňované jednotky mě natolik obtěžuje, že se nemohu nejenom řádně vyspat, ale nemohu se ani věnovat své práci, odpočinku apod.. Toto se začíná odrážet na mém zdraví a psychice. Slyšet je nejenom každičký krok nájemníkům bytu, manipulace s nábytkem, ale i jejich pes, který mě kolikrát budí i v brzkých ranních hodinách (štěkot, škrábání drápy po podlaze při chůzi, apod.).

Věřím, že jako majitelé bytové jednotky, ze které tento problém pramení, mi s tímto závážným problémem pomůžete a danou vadu necháte odstranit. Pokud se v co nejkratší době nesjedná náprava, budu nucen věc řešit nejenom v součinnosti se stavebním úřadem, ale využiji veškerých svých práv k odškodnění újmy, která mi byla po celou dobu trvání způsobována tímto hlukem.



Děkuji za vyřízení


Jakub XXX
o  Zpět  o  Nahoru
o
 

Vložit nový příspěvek do fóra


  Pro vložení příspěvku musíte být přihlášen/a.
Stránka vygenerována za 0.3112 sekund.