Auto HI-FI Club CZ

autohifi,auto hi-fi,auto hifi,autohificlub,auto hi-fi club,club, klub,fórum,autorádio,autozesilovač,autorádio cd,autorádio mp3,autorádio dvd, tuning,srazy,tuningshow,klub,emma,dbdrag,tuning,autotuning,carstyling, tlumeni, Alpine,octavia,Brax,Denon,Clarion,Pioneer,Sony,panasonic,Helix, Dynamat,dego,Hertz,Audison,Fusion,McIntosh,Focal,Rockford Fosgate,Dynaudio,JBL,xenony,becker,jvc,kenwood,ground zero,dietz,morel doorboardy ,zapojeni,felicia,pioneer,peugeot,zastavba,audio,306,repro,golf,instalace,dls,4x100,FELICIE,morpheus,helix,audi(forum)

o

Forum > Ostatní > Čím lepit v koupelně na obklady? Oboustranky Tesa atd...?

 o Navštíveno 19753x o
o 01.08.2011, 14:19 | Ravo | Upraveno: 2011-08-01 14:20:13
Ahoj,
momentálně dokončuju koupelnu a záchod a je potřeba všude přidělat poličky, háčky, držáky všech možných blbinek apod.

Vzhledem k tomu, že jsou nové obklady až ke stropu tak se mi hned do nich nechce vrtat a používat staromódní způsob uchycení přes hmoždinky. Navíc co se líbí teď za rok může být jinak a přemístění poličky by nemuselo až tak moc bolet jako díra po hmoždině.
Dřív jsem používal oboustranné lepící pásky Tesa z BauHyprů, ale ne na tak exponované místa (bude to relativně velká zátěž - naložená skleněná polička umí zapáčit, sušák ručníků je taky slušná páka...je to většinou kov na obklad (oba nesavé materiály), velmi vlhké prostředí).

Poradíte co použít za lepení? Máte vyzkoušenu nějákou opravdu pevnou oboustranku (TESA, 3M apod.), která vydrží držet i ve vlhkém prostředí? A kdyžtak připojte i zkušenosti - jak připravit podklady (odmaštění, leptání?) atd.

Díky za rady (nejlépe lidé z oboru), řekl bych že koupelen se teď tady řešilo poměrně dost a mohlo by se to lidem hodit


o 01.08.2011, 14:23 | vaz2101
jedině toto,na různé lepení čehokoliv nepoužíváme nic jiného.
[ Link ]
o 01.08.2011, 14:39 | Lukaash
jako vaz2101 ...
o 01.08.2011, 14:39 | Ravo | Upraveno: 2011-08-01 14:42:43
To vypadá zajímavě - jsou zkušenosti s případným odstraňováním? Jde to něják strhnout/odřezat/rozpustit? Aby na případných místech na obkladech pak nic nezůstalo...

A jak se s tím lepí? jaká vrstva (čím menší tím lepší, nebo naopak)? Je potřeba speciální příprava podkladu, nebo jen stačí běžné odmaštění tech.benzínem? Případné "přetečení" okolo okrajů se čistí dobře nebo se to "matle" jako silikon? Je to hned samonosné (třeba lepení zrcadla, poliček apod) nebo je potřeba ještě fixace, aby to samo někam neujelo?
o 01.08.2011, 14:42 | Lukaash | Upraveno: 2011-08-01 14:45:30
odmastuji lihem, jinak nic specialniho ...

odstraneni odrezanim, rozpousteni nevim (ale jen na obkladu, sparovacku bych odrezavanim asi nezkousel :-) )

samonosne to je udajne hned, ale ja vsechno radsi fixoval papirovou paskou :-), plne zatizeni je doporuceno minimalne po 24hod a ano, matla se to jako silikon, ikdyz konzistence je hustsi ...
o 01.08.2011, 15:46 | deda
tím mamutem jsem lepil dřevěné lišty na schodišti a když jsem potřeboval jednu lištu sundat po pár minutách tak jsem to utrhnul i s omítkou.Co jsem s tim vše doma prilepit tak drží.Je to podstatně hustši než normal silikon,(člověk se docela namaká když to má vytlačovat z tuby)takže to i lepe hned drzi.Ale težke věci bych určitě fixoval kór na dlaždičkách
o 01.08.2011, 22:24 | Akordýsek
Já jsem s tím lepil okno u auta :-D A drželo.-)
o 02.08.2011, 10:06 | vaz2101
samonosné to je určo ale záleží na váze lepené věci.nějaké menší zrcadla,poličky a tak to udrží.něco těžšího je lepší podepřít nebo přelepit papírovkou.
vrstva záleží jak je podklad rovný ale na kachlích stačí fakt malo,pořádně přitlačit a ono se to pekne pod tim rozplácne.to co přeleze tak nechat být a až to zaschne tak to jde krásně ořeźat kobercákem.
při sundávání to z kachliček jde hezky oškrábat,ožezat atd.
o 02.08.2011, 10:30 | Unihero
toho mamuta mají na aukro.cz celkem za pěkný peníze.
taky budu kupovat, mám ten samá problém co Ravo.
o 02.08.2011, 11:17 | tappaja
Myslite, ze budou vsechny ty MS polymer lepidla plus minus stejny? Budu lepit parapety, schodnice, spoustu veci v koupelne atd atd, tak bych si to koupil tady v NDR, vyjde to na 120Kc za tubu...
o 02.08.2011, 14:28 | deda
tappiku na lepeni parapetu vnitrnich i venkovnich,nášlapů a schodnic se mi nejlepe osvedcila nizkoexpanzní pena. cistá rychla prace nechas chvilku zatizene a drzi to kraasne...toho mamuta by jsi na to vypatlal hrozne moc a pena se ti dostane pekne vsude..
o 02.08.2011, 15:09 | tappaja
Tak penou jsem to chtel lepit puvodne, jen vim, ze pak parapety tak divne "zvonily"

A u schodnic chci pevny (a jakoze do jisty miry pruzny) ulozeni. Je pravda, ze na schodnice by toho padlo asi hodne, 8 tub urcite...
o 02.08.2011, 20:46 | deda
no nevsimnul jsem si ze by parapety nejak zvonily... ale penu jsem pouzil i proto ze povrch pod naslapama i pod parapetama nebyl uplne cisty -v betonu byli ruzne dirky vymoly atd.pena to vše pěkně zarovnala

foto k příspěvku  od deda

o 02.08.2011, 20:47 | deda

foto k příspěvku  od deda

o 02.08.2011, 20:49 | deda

foto k příspěvku  od deda

o 05.08.2011, 21:16 | vaz2101 | Upraveno: 2011-08-05 21:18:11
Jak schody tak parapety lepime Mamutem,nic se nemusi zatěžovat nebo fixovat a druhý den je to jak beton.nízkoexpanzka se tak jako tak trochu stejně roztahuje.
Od te doby co jsme na nej přišli tak se zatim neosvědčilo nic jineho,tot muj nazor a to už jsme toho vyzkoušeli hodně.
o 13.06.2014, 19:57 | repadavid
Přikláním se k vaz2101 Mamut udrží snad všechno, lepíme s ním dokonce betonové obklady Vaspo na problematická místa, např. na kov. A že ty obklady něco váží, viz. [ Link ]
o 13.06.2014, 20:54 | Tarrance
Už jsem viděl, jak topenáři nalepili na mamuta do koupelny i žebříkový topení. :-D Bylo to na obloženou příčku ze sádroše a prej se tam s ním nepočítalo, takže nebyla příprava na hmoždinky či co.
o 13.06.2014, 21:17 | cupra.165
Nebo muzes od vyrobce doplnku novaservis.cz vybrat si z nekolika rad serii doplnku a dokoupit jejich lepidlo. Drzi to fest,mam to sam doma (zaroven i prodavam)a vyhoda je v tom,ze fenem zahrejes kdyz se ti to nelibi a sundas to levou zadni a na obkladu neni nic poznat.
o 10.03.2015, 13:48 | Mikes
Pro lepení držáků na kelímky nebo háčků na ručníky se mi osvědčilo lepidlo "PATTEX 100%". Povrch kachliček jsem odmastil technickým benzinem a předmět zafixoval lepící páskou. Drží mnohem lépe než tekuté hřebíky, oboustranná páska nebo sekundové lepidlo.

[ Link ]
o 11.03.2015, 22:55 | Tomášek
taky me ceka plno blbosti ted do koupelny a na mamuta sem koukal taky.. jen se jeste zeptam, koupili sme do koupelny 2 skrinky plus umyvadlo se skrinkou a bude se pripevnovat na zed.. jak byste doporucili to ukotvit? pripadne jaky hmozdinky plus ksoby nebo se to da taky prilepit mamutem nejaky drzacky? dekuju
o 12.03.2015, 11:19 | gizmi
Mam zkusenost s mamutem, protoze s nim lepime doma naprosto vsechno. Co se tim prilepi, to uz nikdo nesunda:) Takze pozadavek na sundani tedy NIC MOC :)

Pattex jsem zkousel taky - volal jsem na jejich Hankel linku, ze potrebuji prilepit original lizatko na golfa tak, aby to opravdu drzelo. Tenkrat mi pan poradil jejich lepidlo (vzal jsem cerne) a zkusil. Dneska kdyz se snizenym autem nekde drcnu, tak driv rozmlatim naraznik, nez by upadlo lizatko v tom spoji :) Opet si nemyslim, ze by to nekdo ale casem sundal..

Cupra.165: to me zajima :) Nemuzes prilozit letak, nebo specifikaci? Pokud by to opravdu fungovalo tak, ze to udrzi hodne a sunda se to az po zahrati na vetsi neplotu, tak proste parada. Planuji za rok novou koupelnu (az malej povyroste a nebude treba vana) a nerad bych vse mamutoval "na stalo"..
o 12.03.2015, 16:10 | semysak
no me ten mamut de sundat z kachliku, delam to tak ze ty dve veci od sebe odriznu lamacim nozem, a pak pouziju cistic brzd be acetonu starline tim se to narusi a pak to mechanicky orejpu, kdyz uz je na kachlikach jenom takovy stin kde to bylo prilepeny tak pouziju fixanelu nebo jak se to menuje takovej jako pisek na nadobi a funguje to dobre
o 12.03.2015, 16:49 | cupra.165
gizmi -když budes chtit,mohu ti pomoci s koupelnou.

Jinak tady [ Link ]
[ Link ]
o  Zpět  o  Nahoru
o
 

Vložit nový příspěvek do fóra


  Pro vložení příspěvku musíte být přihlášen/a.
Stránka vygenerována za 0.3547 sekund.