Auto HI-FI Club CZ

autohifi,auto hi-fi,auto hifi,autohificlub,auto hi-fi club,club, klub,fórum,autorádio,autozesilovač,autorádio cd,autorádio mp3,autorádio dvd, tuning,srazy,tuningshow,klub,emma,dbdrag,tuning,autotuning,carstyling, tlumeni, Alpine,octavia,Brax,Denon,Clarion,Pioneer,Sony,panasonic,Helix, Dynamat,dego,Hertz,Audison,Fusion,McIntosh,Focal,Rockford Fosgate,Dynaudio,JBL,xenony,becker,jvc,kenwood,ground zero,dietz,morel doorboardy ,zapojeni,felicia,pioneer,peugeot,zastavba,audio,306,repro,golf,instalace,dls,4x100,FELICIE,morpheus,helix,audi(forum)

o

Forum > Ostatní > Jak sthnout folie?

 o Navštíveno 31058x o
o 07.12.2011, 11:30 | LukeFab
Poradte jak strhnout folie,co použít atd?Tady je fotka mého krutopřísného ztmavení Suntek hp35.Bohužel se toho asi budu muset zbavit,jelikož jsou nové okolnosti a už to měří,nestojím o problémy ani o pokuty,tak co s tí nadělám.Dával jsem to asi před rokem z důvodu,že se mi někdo pokoušel několikrát dostat do auta.Mám tam 2din totiž,ale neúspěšně.Auto se mi líbí víc bez folií,ale dával jsem to jen z důvodu,aby nebylo večer do auta tak vidět,což tohle ztmavení celkem spolnuje.Není to žádná neprůhledná mrdka,je i vidět na mě a ven je vidět skoro,jakoby tam folie nebyla a to i večer.No je to škoda,někdo zase vymyslel totální nesmysl,tak co nadělám.

Takže,jak a čím to nejlíp sundat?

foto k příspěvku  od LukeFab



o 07.12.2011, 11:35 | Zdenek (A)
Kup si barel acetonu, strhni folii, lepidlo zustane zrejme na skle. Aplikuj barel acetonu, hadr, ruce, skrabku a 2 tuny trpelivosti. Blby je, ze nesundas lepidlo ze skla v tech kolejnickach, kde jezdi sklo. Takze se ti muze stat, ze se pak sklo bude lepit a muzes dat zabrat motorum ve stahovackach. Asi nejlepsi je vyndat sklo ze dveri a cely ho dukladne ocistit.
o 07.12.2011, 11:35 | LukeFab | Upraveno: 2011-12-07 11:37:24
Založil jsem tohle téma,ptž se bude asi hodit více lidem.Nejvíc me sere,že když to srthnu jen zepředu,tak to auto bude vypadat blbě.no sklo vndavat nechcu,mám vytlumený dveře a vnitřní plech je přinýtovanej a nýtovačku samo nemám a rozdělávat celý dveře se mi kvůli tomu nechce.
o 07.12.2011, 11:39 | JR
Co jsem dostal doporuceni, tak nejlepsi je proste Jar a ziletka.
o 07.12.2011, 11:48 | Milhauzz
Já to dělal takto:

1, rozdělat dveře a vysklít (Sup1 - 15 minut)
2, strhnout fólii, šly i velký kusy
3, sundání lepidla a to byl elaborát! Vyzkoušel jsem všechno, co jsem měl po ruce a věřte tomu nebo ne, nejlíp to šlo rozmrazovačem na skla a drhnout a drhnout a drhnout! Nekecám :)

I když teda "ušudlenej" sem byl až to hezký nebylo.
o 07.12.2011, 11:48 | LukeFab
mám doma i horkovzdušku,ale bojím se,aby mi nepuklo sklo,kdyz je venku taková zima.
o 07.12.2011, 11:51 | Zdenek (A)
Horkovzduska jen zahreje lepidlo a to se pak lepe rozmazava po skle ;-)
o 07.12.2011, 12:14 | Ravo
Kdybych to s tím rozmrazovačem neviděl na vlastní oči,tak neuvěřím :)

Ještě dodám, že už byl určitě prošlý, protože jsem ho měl už cca 4 roky střídavě v autě a garáži, než ho Milhauzz našel a v zoufalosti použil. Byl to areosol s nějákým pohonným plynem, žádný mechanický pumpičky. Takže je otázka, jeslti spíš než chemické složení nepomohlo to lokálně prochladit (tím aerosolem), třeba to lepidlo pak ztratilo svoje vlastnosti.
o 07.12.2011, 12:45 | Losky
tak jsem čekal, že se to lehce nahřeje a půjde to hned dolů a ono nic???? Mám taky na předku lehké zatmavení
o 07.12.2011, 13:23 | Kamil07
Kdyby někdo chtěl dát pryč folie a nechtělo by se mu drbat se sundáním ze skla, tak mám navíc všechny čtyři boční skla z Octavie II., jsou natonované jen origo. Buď prodám, nebo vyměním za stejné sklo, ale s folií.
o 07.12.2011, 14:14 | LukeFab | Upraveno: 2011-12-07 14:16:01
tak už to mám sundané.sthnout to šlo v pohodě,první dojem po strhnu tí byl ten,že sem to strhnul i s lepidlem,ale pak jsem na to šáhnul a úplně jsem se zhrozil z toho co mě bude čekat. 100% lepidla zůstalo na okně!Zkusil jsem tedy silně jarovou teplou vodu.ale výsledek celkem žádnej.tak jsem došel do garáže a našel jsem tam jediný rozpouštědlo co asi doma máme a to Skivo,je to rozpouštědlo vosků na lyže.Tak sem to napustil na kousek hadru potřel tím kus okna a ono to šlo samo dolů pouhým přejetím nehtu,tak jsem skočil pro kartičku z knihovny,která mě už prošla,typově něco jako kreditní karta a tím to šlo uplně po másle!nakonec to tak strašný nebylo.Jen výsledek mě celkem mrzí,do auta je vidět a ztmavení hp35 co jsem tam měl je skoro stejné jak to tonování skla z fabriky,jen to má trochu tmavší odstín s folií.fakt nechápu,že takovej minimální rozdíl ma cenu řešit.No ale,okna stahujou dobře,snažil jsem se to lepidlo dostat odevšud a okno je jak nové.Škoda peněz.

Pro info jsem udělal menší video jak to šlo samo dolů.Ale točil jsem to ejdnou rukou a druhou sem to škrabal dolů,tak záběry nic mo,ale je to vidět.třeba to někomu pomůže jak to lehce sundat dolů.

[ Link ]

foto k příspěvku  od LukeFab

o 07.12.2011, 14:16 | LukeFab
rozdíl teměř nulovej,ale co člověk nadělá

foto k příspěvku  od LukeFab

o 07.12.2011, 15:48 | Phitypaldy
Luke: jeste by si prehledl 12 deti u skolky a urcite by si je vsechny kvuli foliim zabil... :-D :-D joke

Kdyz zakon tak kuva na vsechny!!! Na vladu, PaCH atd!
o 07.12.2011, 15:57 | JR
Ono je to hlavne o tom jak je videt do auta.
o 07.12.2011, 16:01 | LukeFab | Upraveno: 2011-12-07 16:08:12
aneb,at kazdej vidi co mas uvnitř.stejně,když čekam na přechodu jako chodec,tak bočni okno tomu vůbec nepomůže,když řidiče vidím skrz čelní sklo a když se dívám,jestli mi někdo dává přednost,tak tam stejně hodněkrat není vidět,kvuli tomu,že je to boční sklo leskne a stejně v noci i v totálně čirým sklem neuvidíš,jestli se na tebe nekdo dívá.no proste další nesmysl.kdybych tam měl folie,přes který nejde vidět vůbec,jakože takový auta dost potkávám,tak to neřeknu,ale tohle co sem tam měl je podle mě v pořádku.no co,už je to dole,tak aspon můžu v klidu jezdit
o 07.12.2011, 16:16 | LukeFab
Ještě by mě docela zajímalo,co by bylo,kdybych třeba omylem nedal někomu přednost a napálil to do auta na hlavní a to auto mělo folie.Byl by viník on?Ptám se,jestli je to to stejný,jak s kolama,který nemají co na autě dělat,že mají jinej rozměr atd,tudíž je auto nezpůsobilé provozu na pozemních komunikacích.S těma foliema by to bylo stejné?
o 07.12.2011, 16:37 | Mr.Scully
Je otázka, kde dát tu hranici. Mně se folie vizuálně líbí, ale když jedu za někým, kdo má zatmavený zadní sklo, tak bych ho ZABIL, protože mu vůbec není vidět skrz auto a já nemám představu o provozu před ním.

Beztak má 95% lidí folie, aby měli "hustokrutopřísnou káru", takže žádná škoda to nebude, pokud to většina lidí sundá. Samozřejmě chápu i ten důvod, aby nebylo vidět do auta, ale je to prostě dvousečné. Já jsem rád, když třeba vidím přes sklo řidiče a můžu odhadnout, jak bude reagovat, jestli mě viděl nebo ne atd.
o 07.12.2011, 16:45 | LukeFab
mě se auta líbí více bez folií,já to měl jen kvuli tomu,aby tam nebylo tolik vidět.
Mr.Scully:ja radši jedu trochu bokem,za autem předemnou,abych tam fakt viděl.stejně přes vetšinu aut není vidět skrz a tím bych to neargumentoval.Kdyby exitovaly nějáký roletky,který bych zatahnul přes boční okna,jen přes noc,tak to by bylo super.
o 07.12.2011, 17:46 | dj.DEKL
Na služebáku mám 50 folie, není to téměř poznat a sluníčko odráží slušně... teď je budu dávat i na Mondeo...
o 07.12.2011, 18:46 | ivls | Upraveno: 2011-12-07 18:52:39
mam na všech oknech - ve předu tu minimalní na kterou jsem dostal kartičku přímo při koupi noveho auta
zatím to nebudu řešit
jen nepobíram jednu věc a to: když se mi podepsala na kartičku firma, která mi folie dělala a bude mi naměřeno, že zatmavení neodpovída parametrům, které jsou dané, ta co potom??
schvalně jsem si nechal dělat přímo na saloně, ikdyž draž asi o 1500 korun než je standardně a ted mam v ruce kartičku a za všechno si můžu já, jako provozovatel auta ??
o 07.12.2011, 19:14 | Zdenek (A)
ivls: Mam pocit, ze ty jses odpovednej za to, v cem jezdis. Pokud ti vznikne skoda (pokuta ci jiny trest) za ty folie, tak pak muzes vymahat odskodneni od toho, kdo ti skodu zpusobil - firma, co instalovala folie a tvrdila ti, ze je vse OK.
o 07.12.2011, 19:22 | FBS
ivls, prakticky ano...
Jinak sundávám folie tak, že nahřeji a pomalinku (cca 1mm za sekundu) a trpělivě. Pak zůstane lepidlo na folii a na skle nic... nesmí se strhávat prudce, rychle, trhaně... Když už se někde stane že se lepidlo "utrhne", jde krásně žiletkou a LIHEM! Aceton, toluen nebo ředidlo lepidlo rozpouští a pak se patlá po skle a nejde vyčistit. Líh a žiletka to lepidlo oddělí od skla
o 07.12.2011, 19:39 | Midnite
Mr.Scully: a jak se díváš skrz SUV, dodávku, či nějaké velké auto? Na autě mám fólie proto, aby mi tam nikdo nekoukal atd... Prostě je to totální kravina a když už toto vymysleli, tak by to měli mít dole absolutně všichni!!! benga, posRanci,........ Každopádně to dolů dávat nebudu. Mám sice kartičku, že to je OK, ale nehodlám, aby mi nějaká fetka vybrala auto jen proto, že policajti chcou buzerovat za pásy atd....
o 07.12.2011, 19:55 | Mr.Scully
Midnite - skrz ně se taky nedívám a taky na ně nadávám :-)

Kartička je ti na dvě věci - sice máš legální folii, ale protože máš zatmavené sklo už od výroby, tak na 99% stejně vyhlášku porušuješ. Pokud je legálních nějakých 30%? a auto má už od výroby nějakých 25%, tak v podstatě jakákoliv folie už to překročí...
o 07.12.2011, 20:09 | ivls
to Mr.Scully

a jak to mam, jako uplný laik poznat, co je dle vyhlášky?

jen nepobírám, jak si může dodavatel, tedy firma, co dělá folie dovolit tvrdit a dát na to kartičku, že je vše v souladu s vyhlášlou - přece pokud dělam folie, tak musím vědět, co na okno dle vyhlašky lze a pokud někomu dá doklad, tak by si za tím měla stat, ne?
no a pokud dává mylné informace a potvrzení, tak je to na potrestání, ne?

no, ale jsem si vědom v jakem to žijeme kocourkově a je mi jasné, že se kvůli páru folii na předních oknech něbudu soudit a raději časem asi taky sundam dolů, pokud budou pani policisté moc duslední a aktivní :o(
o 07.12.2011, 21:45 | Midnite
Mr.Scully: tak do dodávek se může třeba vyřezat díra a dát tam čiré sklo, aby všichni viděli..

Tento postup je prostě jen na buzeraci, nic jiného....
o 07.12.2011, 22:15 | Mr.Scully
ivls - myslím, že firma nemůže vědět, kolik má jaké auto od výroby zatmavení, ostatně neví to ani drtivá většina lidí, já to i u svého zjistil tak nějak náhodou. Holt je to tvoje auto, tak je tvoje starost, aby celková prostupnost světla odpovídala.
o 07.12.2011, 22:35 | cupra.165
Ja strhaval po 5 letech folie bruxsafol v teplote okolo 5 stupnu a zadny problem,lepidla na skle opravdu minimum,redidlo vse krasne dovycistilo. I v tomto je asi poznat kvalitni folie
o 08.12.2011, 12:25 | PlusOne
Auto jsem s fóliema už koupil (SunTek), vpředu to má mít propustnost 72%, jestli to tak je, těžko říct. Atest na tuhle hodnotu mají, kartičku mi k tomu bejvalej majitel nedal, a ve smlouvě teď z hlavy nevím, jestli jsou napsané. Do auta vidět je, tak to snad nebude tak horký. Takže na to seru, budu jezdit, dokud mě za to nevykostí.
o 08.12.2011, 17:12 | FBS
PlusOne: pokud při popostažení oken jde poznat že tam nějaká folie je, už je nepovolená. Povolená folie je tak mírně zatmavená, že nejde poznat že zatmavená je :-)
o 08.12.2011, 17:52 | Ladic
Já mám vepředu zatmavení 80%, stavěli mě nekolikrát jednou jsem musel pustit 200,- Kč ale jinak to co jsem videl na obrázku bych teda vubec neřešil....
o 09.12.2011, 08:03 | KFL
Já strhával na jaře Bruxy. Stačilo odloupnout ostrým nožem kraj, chytit a tahat (čím pomaleji se tahalo, tím víc lepidla zůstalo na skle). Pak odloupnout malý části, popř. místa, kde se folie přetrhla.

A pak práce s ředidlem. Celkově na okno cca 20 minut dočista dočista.
o 10.12.2011, 12:36 | Směty | Upraveno: 2011-12-10 12:37:12
Sry spletl jsem si téma.
o 28.01.2012, 16:24 | muSlim
Tak to Skivo môžem potvrdiť a doporučiť. Už aj mne to zmerali kuci šikovní, nakoľko som bol už práve pripravený si to strhnúť a videli natrhnutú časť, som im povedal že som práve na ceste pre odstraňovač lepidla a pustili ma bez pokuty :-) Mimochodom mal som mať vpredu zatmavenie 15% k tomu čo tam je z výroby,cajti namerali priepustnosť 54.8% :-/
Tak súdruhovia niekde evidentne spravili chybu...
o 28.01.2012, 16:26 | Mr.Scully
muslim - ono se to teda asi nesčítá, ale pokud bych bral zatmavení 15% + z výroby bývá cca 25-30%, tak těch celkových tvých naměřených 45% asi odpovídá.
o 28.01.2012, 16:29 | muSlim | Upraveno: 2012-01-28 16:31:11
2 Mr.Scully: ajo, kecám, počítam to opačne :-D
o 28.01.2012, 16:42 | Ghofig
docela hezkej clanek:
[ Link ]

o 28.01.2012, 18:08 | Lukin.xxx | Upraveno: 2012-01-28 18:09:11
ja si vezmu do auta ostry nuž jak mě lapnou a bude velkej problem tak s nevyhovujiciho auta udělam vyhovujici strhnutim a bude klid
o 28.01.2012, 18:11 | LukeFab | Upraveno: 2012-01-28 18:11:41
k čemu ostry nuz?stači nehet
o 29.01.2012, 10:08 | Lukin.xxx
jak pišou nahoře aby mi nezustalo lepidlo ve vodici liště to ji radši nařiznu a kousek ji tam necham :-)
o 29.01.2012, 11:19 | LukeFab
mě folie končila kousek pod tím těsněním,dostal jsem se tam v pohodě.
o 29.01.2012, 11:52 | Collin
LukeFab: Podle fotek,videa jsi nesundaval okno.. Néní to teda potřeba? Jde mě o to aby nezustalo dole lepidlo a nedělalo to pak nějakou neplechu.. :-)
o 29.01.2012, 11:58 | LukeFab
ne,všude sem se dostal tou kartou,lepidlo sem sundal úplně všude.Chce si to s tím vyhrát,za hodinu a půl jsem to měl hotový.
o 29.01.2012, 12:02 | Collin
Mám folie přeně jako jsi měl ty.. Suntek 35%.. Skoro nejde poznat,že tam ta folie je přesně jak říkáš.. :-) Na zadních máš kolik %? Nemáš foto jak to ted vypadá? Já mám 20% zadní okna,ale jak sundám přední tak to bude hnus.. Přemýšlím,že bych tam dal 5%.. Jinak tam pujde už moc vidět..
o 29.01.2012, 12:12 | Akordýsek
Já tam mám originál sunset bych se posral kdyby mě za to chtěli dat flastra.
Začínáme být silně policejní stát,hlavně že tady mají na všech měřících autech totálně tmavý folie,ale oni samozřejmě můžou všechno..
o 29.01.2012, 12:34 | LukeFab
já měl všude 35,po sundání to zas tak hrozný není,jelikož těch 35 není tak zásadní ztmavení
o 04.02.2012, 13:02 | Collin
Tak sem to už taky sundal.. :-( V práci byl klid tak sem toho využil k sundání folií.. To je jedniné plus,že jsem to dělal v prac. době..

Já to nejdříve trochu nahřál horkovzduškou protože v tomto počasí to bylo hodně vymrzlé.. Pak žiletka,strhnout folii,odstranit lepidlo(toho tam zustalo víc než dost).. Na hadru sem dal Aceton a pustil se do toho..Nešlo to nejlépe,ale nejhorší to taky nebylo.. Celkový čas cca. 2hodky..

foto k příspěvku  od Collin

o 03.03.2012, 13:42 | cupra.165
Tak folie od vcera taky dole u ridice a spolujezdce,slo to hladce,jen mi zbylo na skle asi tuna lepidla.Folie Llumar. Jedno okno mam po 3 h jakztakz hotove. Skivo sem nesehnal,technickej benzin nefunkcni,zvolil sem kombinaci c6000 nitro redidlo v kombinaci se sonax cistic autoskel. Dnes chci dodelat druhe.Doporucuji hodne hadru,casto menit.Nejlepe mi zabrala prckova latkova bavlnena plenka . Hladka bavlna vubec nebere lepidlo a zmolkuje a dost rozmazava...
Jen dotaz,kde jste koupili to skivo?
o 03.03.2012, 13:45 | cupra.165
Bohuzel mi nenapadlo folii dole odriznout,takze mi lepidlo pekne zalepilo tu stiraci vnitrni listu,kua :-/
o 03.03.2012, 15:03 | LukeFab
Skivo koupíš někde,kde se voskují lyže atd,slouží na sdělání starých vosků
o  Zpět  o  Nahoru
o
 

Vložit nový příspěvek do fóra


  Pro vložení příspěvku musíte být přihlášen/a.
Stránka vygenerována za 0.4103 sekund.