Auto HI-FI Club CZ

autohifi,auto hi-fi,auto hifi,autohificlub,auto hi-fi club,club, klub,fórum,autorádio,autozesilovač,autorádio cd,autorádio mp3,autorádio dvd, tuning,srazy,tuningshow,klub,emma,dbdrag,tuning,autotuning,carstyling, tlumeni, Alpine,octavia,Brax,Denon,Clarion,Pioneer,Sony,panasonic,Helix, Dynamat,dego,Hertz,Audison,Fusion,McIntosh,Focal,Rockford Fosgate,Dynaudio,JBL,xenony,becker,jvc,kenwood,ground zero,dietz,morel doorboardy ,zapojeni,felicia,pioneer,peugeot,zastavba,audio,306,repro,golf,instalace,dls,4x100,FELICIE,morpheus,helix,audi(forum)

o

Forum > Ostatní > instalační medium Windows XP - Acer Aspire One

 o Navštíveno 5049x o
o 25.04.2013, 09:13 | Petura
Potřeboval bych radu ohledně instalčního media pro mini (maxi shit) notebook Acer Aspire One ZG5 s 16GB SSD diskem. Jelikož byl tak nějak přichcíplej, nešla spustit wifi a firewall, tak jsem se ho rozhodl přeinstalovat.
Instalace proběhla v pohodě, ovladače taky no problem, ale kompík je brutálně, ale fakt brutálně zabržděnej, řekl bych že absolutně nepoužitelnej.
Je fakt, že jsem použil instalční medium Win XP Home Edition, ale na OEM štítku je Windows XP Home Edition EM ULCPC - a dohledal jsem jen informaci o tom, že ULCPC je - ultra low cost personal computer a že je rozdíl jen v ceně pořízení licence. Není možné že by byly i samotný wokna nějak ořezaný? Jako verze XP Embedded, který se používají v bankomatech a jiných mašinách?
Kde sehnat instalační medium přímo pro tohodle acera?
díky


o 25.04.2013, 09:26 | DaveF
recovery image u tohohle malyho disku neni ?
o 25.04.2013, 09:29 | Harryp
Pokud nebylo médium v balení, tak jej určitě Windowsy nabízely k vytvoření zálohy. Což většina lidí nedělá a shánějí se po médiích až když nastane problém :-(
o 25.04.2013, 10:13 | Petura
recovery image nebyla, to bylo první co jsem kontroloval ... na verzích s HDD bývá (ty mi už rukama taky prošli), ale tady na tom nic - bohužel
neteř to dostala od druhý babi s dědou a už k tomu nic nemají :(

by mě zajímalo jestli ty XP jsou opravdu nějak ořeznaný nebo to jsou normálně "plný" wokna?
o 25.04.2013, 10:18 | Milhauzz
XP a SSD je někdy problém, nebudu dělat chytrýho, proto dám rovnou link: [ Link ]

Třeba ti pomůže.
o 25.04.2013, 11:56 | Harryp | Upraveno: 2013-04-25 11:58:36
Petura, pokud jsi použil CD OEM Windows XP Home, tak máš běžná plnohodnotná Windows.

Jinak tady máš diskuzi [ Link ]

Další [ Link ]
o 25.04.2013, 15:05 | Petura
Harryp: jasný že jsem do toho pustil plnohodnotná okna home edition, ale nikde nejem nenašel zmíňku o tom, jestli ty origo Acer jsou nějak ořezaný :(
diskuze jsem měl už pročtený, ale rada resp. změna žádná :(
o 25.04.2013, 15:45 | Ghofig
OT: jestli je to ten kram, ktery se rozdaval pred nejakou dobou v mountfiledu, tak je to spise vlastnost, nez chyba.
nedavno jsem mel jeden v ruce a to bylo utrpeni na tom neco udelat... na jakoukoliv vec se muselo cekat, mnohdy spoustu sekund :)
o 25.04.2013, 17:48 | Harryp
ULCPC by teoreticky neměly jít nainstalovat na určitý HW (např. na ATOM ano, ale na i5 už nikoli), jinak jsou to plnohodnotné Windows.

Nicméně ty toto nepotřebuješ vůbec řešit. Ty potřebuješ řešit proč ti ten netbook jede pomalu a to s licencí nemá nic společného.
o 25.04.2013, 17:57 | bobo
Než jsem se tenkrát přemluvil na instalování klasiky HDD 160GB do mrňouse,tak jsem používal program Flashfire pro Windows XP,bylo to znát,zrychlilo se to dobře.Po předělání na HDD už běžel prcek na Win 7 a vše maká dodnes
o 25.04.2013, 20:28 | LordPeytl
jojo, je potřeba vyhodit to pseudoSSD
o 26.04.2013, 08:09 | Petura
jo jde o kousek, který dávali v Moutfieldu. Je taky fakt, že před reinstalací to sice chyby mělo, ale bylo to rozhodně pružnější, než teď s čistou instalací.

bobo: měl si tam místo na 2,5" disk? švára si to odvezl, takže se do něj nemůžu hned podívat, překopání na HDD by byla asi nejlepší možnost
o 26.04.2013, 10:36 | bobo
Dělal jsem to podle tohoto návodu a všechny upravené onečka makají dodnes [ Link ]
o 27.04.2013, 09:24 | sotek
jak píše Bobo, pomůže FlashFire.
o  Zpět  o  Nahoru
o
 

Vložit nový příspěvek do fóra


  Pro vložení příspěvku musíte být přihlášen/a.
Stránka vygenerována za 0.3594 sekund.