Auto HI-FI Club CZ

autohifi,auto hi-fi,auto hifi,autohificlub,auto hi-fi club,club, klub,fórum,autorádio,autozesilovač,autorádio cd,autorádio mp3,autorádio dvd, tuning,srazy,tuningshow,klub,emma,dbdrag,tuning,autotuning,carstyling, tlumeni, Alpine,octavia,Brax,Denon,Clarion,Pioneer,Sony,panasonic,Helix, Dynamat,dego,Hertz,Audison,Fusion,McIntosh,Focal,Rockford Fosgate,Dynaudio,JBL,xenony,becker,jvc,kenwood,ground zero,dietz,morel doorboardy ,zapojeni,felicia,pioneer,peugeot,zastavba,audio,306,repro,golf,instalace,dls,4x100,FELICIE,morpheus,helix,audi(forum)

o

Forum > Ostatní > Kytara

 o Navštíveno 4386x o
o 26.11.2014, 23:12 | hanx
Už hodně dlouho přemýšlím o tom, že bych se chtěl naučit hrát na kytaru. Mám pár dotazů..

1. Dá se to samoučit, nebo to vyloženě chce nějakého učitele? Pokud se to dá samoučit, tak jak nejlépe?

2. Takové ty "fláky" typu stánky apod. mě moc neberou. Dají se učit nějaké trochu lepší songy, trochu modernější?

3. Kolik si mám připravit peněz do začátku? Sice to opravdu chci a hodlám se snažit, ale zase kdyby mě to nechytlo, nebo bych zjistil, že jsem na to levej, nechci zbytečně vyhazovat. Takže spíš takhle - jaká cenová relace je úplně to nejlevnější, co ještě má význam koupit? Ideálně přímo tipy na konkrétní kousky

4. Co bazarové kytary? Na co si dát pozor atd.?


o 26.11.2014, 23:31 | Freerider
Nejdřív dotaz - elektrickou kytaru a nebo akustickou? Je v tom trochu rozdíl :-)

Samoučit se to dá, zpočátku to bolí, ale zvykneš si :-)
Ideálně najít nějaký tabulatury, na netu je toho spouosta a pak jsou výkové lekce na youtube. Naučit se základní akordy. Pokud je učitel, jde to všechno mnohem snáze, ale není to určitě podmínkou.

Modernější songy - jakmile se naučíš základ a budeš cvičit, naučíš se hrát i ty moderní songy, toho se neboj

Elektrika/akustika ? :-)

Bazarové kytary - musí ladit oktávy a pokud neladí, rovnou koukni po krku, jestli není do luku. Dá se to většinou opravit, ale trochu to svědčí o tom, jak se k tomu kdo choval předtím.
U akustiky to chce zkusit, jak to ladí, zda není vyštípnutá kobylka nebo nultý pražec. Taky, jeslti ti ti sedí v ruce - to je hodně důležité, většinou blbá kytara odradí.

U elektriky - kytara by měla hrát - tzn. je znělá i bez komba/zesilovače a ladí. Neměla by být nikde rezavá mechanika.
dál už potom stejně jako u akustiky, plus - určitě vyzkoušet clony, volume a přepínání snímačů.

Kdyžtak pak pošlu nějaký tipy, ale písni, zda elektrickou a nebo akustickou kytaru :-)
o 26.11.2014, 23:39 | hanx | Upraveno: 2014-11-26 23:41:03
O elektrice jsem ani prepremyslel.. Myslim, ze do zacatku akustiku.

Nebo je pro uplneho amatera vhodna elektricka? Vyjde asi draz, ne?
o 27.11.2014, 01:08 | Freerider
Akustika - šel bych do westernové kytary.

[ Link ] měl sjem dva roky a bylo to slušný za ty peníze.
Podle mého nemá cenu kupovat něco dražšího. To až Tě to začne bavit

nebo toto: [ Link ]

zkus si určitě na krámě různý typy. může se stát, že na tebe bude úzký hmatník.
o 27.11.2014, 08:25 | RedBaron
o 27.11.2014, 09:44 | petis
Já šel jako samouk prvně do elektriky.
Už jen kvuli hubenějšímu krku.
Nejsem žádnej kytarista ale už je ztoho co hraju poznat co to je:-) Drnkám si jen tak bez komba. Někdy to ale rozbalím i sním.
Akustiku jsem si koupil ale vubec mi neseděla právě kvuli tlustýmu krku.
Takže jako samouk bych se elektriky jako první kytary vubec nebál.
o 27.11.2014, 10:13 | EFCA
Mám doma akustiku, asi 20 let starou a přemýšlím, že bych se jí zbavila - zabírá místo. Pokud máš zájem, dej vědět a můžu nafotit.
o 27.11.2014, 10:53 | MaSuZaPi_Honza | Upraveno: 2014-11-27 10:53:49
brácha se naučil během chvíle jak na akustiku, tak na elektriku. Vesměs u youtube. Je ale pravda, že on to má se sluchem zcela diametrálně jinde než já a v 18 letech umí hrát na kde co, a co neumí je schopnej se během chvíle naučit samodomo. V loni k vánoců dostal el.bubny a teď do toho midlí jak kdyby to děla celej život. Pro mě s mým nadáním nepochopitelný :D
o 27.11.2014, 11:49 | hanx
Freerider: a co z nejakeho levnejsiho kraje? Pokukoval jsem spis po polovicnich cenach

EFCA: vic info poprosim

Petis: jakou mas?

Honza: treba jsem taky skrytej talent v mych 25 letech :D
o 27.11.2014, 12:08 | Freerider
Z levnějšího kraje bych určitě vyzkoušel
toto: [ Link ] teď si ji koupil kamarád na takové to nošení k ohni - je kotlíkář - za ty prachy slušný.

pak bych zkusil toto: [ Link ] - to je o řadu níž než ten, co jsem postnul včera - držel jsem ji taky v ruce v CMI v Hradci a bylo to opravdu dobrý - ale pozor - má dosti úzký hmatník - já mám prsty jak hroch, takže se na některý fíčury nevejdu - nicméně úkolem bubeníka není hrát na kytaru, že jo :oDDDDD
Ale zvukově to nebylo úplně špatný, řekl bych, že o třídu výš než konkurenti.

Určitě bych počkal, co pošle EFCA, protože pokud ta kytara bude stará 20 let a bude v pohodě, nebál bych se, ale záleží na tom, co to bude za nástroj.

Asi bych nešel dˇo značek jako Ashton, Stagg a podobně - sice se to vyrábí snad v jedné fabrice a část jde pro Epiphone, část Fender, část Washburn, ale přece jen nároky na kvalitu jsou u různých značek jiné.

Ale dřív, než něco objednáš, zkus si chytnout různý typy do rukou.
Protože jestli máš větší ruku, bude se ti na úzkej hmatník hrát blbě. Stejně tak, jako když hraješ na španělku a máš malý ruce - pokud nemáš vytříbenou techniku a vycvičený prsty, bude to utrpení.

Na úplně začáteční cvičení - než se naučíš aspoň základní akrody bych se nebál říct si o nylonový struny - nejsou tak devastujícím prvkem bříšek na prstech, naučíš se na nich akordy a vyměníš je.

Klasicky dávají na kytary 9 nebo 10 struny, kluci od nás z kapely hrají na 13 - to jsou hrozný lana a já jak nehraju zase tak často, tak na to nezahraju ani kulový. 10 minut a jdu chladit ruce :D


o 27.11.2014, 12:11 | Freerider
Petis. To máš pravdu, zas s elektrickou kytarou si u ohně nebo na večírku bez komba nezahraješ a taháš zase krámy :oD :oD
o 27.11.2014, 12:12 | EFCA
Večer Ti jí nafotím, je to asi nějaká obyč. i když v době nákupu stále přes 5t, což byla tenkrát pálka. Ale nevyznám se v tom, tak nevím, co to je nebo není. Hodím jí sem, ať posoudí ti, co tomu rozumí víc ;o)
o 27.11.2014, 12:24 | Mr.Scully
Začínal jsem někdy vloni nebo předloni (a skoro nikam se neposunul, protože na to není čas :-)) Koupil jsem si low-end akustiku i elektriku, každá asi za 6 tisíc (takže 12k celkem investice), nějaký levný kombo za trojku. Vybíral jsem v obchodě kytary.cz v Praze za dohledu kamaráda, který tomu rozumí, abych nekoupil nějaký shit. Kolikrát i dva kusy stejné kytary nejsou identické. Jestli jdeš do akustický nebo elektrický je podle mě celkem jedno, stejně je klíčový to, jak se naučíš akordy :-) Spousta lidí říká, jak je bolí prsty, což nechápu, já mám ručičky jak holka (programátor) a nikdy mi mačkání strun nedělalo problém (co do intenzity - naopak mi dělá velký problém tam ty prsty v rychlosti poskládat na složitější akordy :-).

Určitě si kup nějakou knížku, já jsem si takhle koupil nějakou teoretickou (myslím že "ABC hudební nauky") a během dvou večerů jsem pochopil z hudební teorie stokrát víc, než na celé ZŠ, kdy nám to vtloukali do hlavy. Pak klasika, takový ty "Já písnička", kde se naučíš brnkat nějaký jednoduchý klasicky táborových ohňů. Já začal na Montgomery :-)

No a nakonec zjistíš, že stejně je to hlavně o cvičení, což je to, co právě nezvládám :-))) Na druhou stranu na kytaru se prý naučí hrát každý dřevák, je to jen o tom drilu.
o 27.11.2014, 14:21 | /// MiŠeL ///
dotaz: co je lepší pro leváka, koupit kytaru pro leváka nebo se naučit na opačnou?
o 27.11.2014, 14:25 | Freerider
Ony prsty bolí jen zpočátku. Já mám spíš problém na širokém hmatníku hrát céčkový barré a podobný hovadiny, protože mě chytá křeč do zápěstí - musíš hrozně roztahovat prsty a to mi nedělá vůbec dobře :oD
o 27.11.2014, 14:27 | Freerider | Upraveno: 2014-11-27 14:28:04
Mišel: to se podle mě nedá říct.
Mám to takhle u bicích - naučil jsem se hrát na oba způsoby - pravý i levý postavení soupravy - jsem jinak pravák.Má to obrovský výhody :-)
o 27.11.2014, 14:45 | /// MiŠeL ///
tak na pravou ruku jsem uplně dřevěný :-)
o 27.11.2014, 15:04 | Dudelina
Jsem levák a držím kejtru normálně. Asi bych se to učil držet klasicky.
o 27.11.2014, 17:45 | cezetko | Upraveno: 2014-11-27 17:47:38
Mišel: tak jestli jsi na ni dřevěný, tak kytaru pro praváka.

Dřevěná ruka na hmatníku bude neštěstí. Pravou do toho stejně budeš jen tak mlátit pro začátek a později si to sedne...

Jinak samouka vám moc nedoporučuji. Pár samouků kolem mě, či pod rukama prošlo a někdy to bylo opravdu těžký. Alespoň pár základních věcí by vám měl ukázat a dohlédnout na ně nějaký znalý kytarista.

Přeci jen křečovité ruce, držení kytary a další zlozvyky se hodně špatně odnaučují.

To, že vás bolí prsty, je otázka, v jakém místě. Někoho bříška od nevyhranosti, někoho klouby od křečovité ruky. Někdo má zase široký, či úzký hmatník a někdo zase příliš tvrdé struny.

Pro začátek doporučuji nějakou western kytaru, na ni struny klidně 0.10. Kytara má užší hmatník, zakulacený, větší plné tělo, které se dobře drží. Cenově jsou v pohodě kolem 4tis, které pro začátek plně dostačují.

Jeden z tipů: určitě bych ozkoušel [ Link ]
o 27.11.2014, 17:54 | riviera.kidd
V Lidlu taky maj ted kytary, 1.390,- a 1.690,- tusim
o 27.11.2014, 19:05 | EFCA | Upraveno: 2014-11-27 19:07:00
Tak tady je ta moje - umí k tomu někdo něco říct?

Fotky z mobilu

foto k příspěvku  od EFCA

o 27.11.2014, 19:07 | EFCA | Upraveno: 2014-11-27 19:08:29
Taky Lidl :D

foto k příspěvku  od EFCA

o 27.11.2014, 19:09 | EFCA

foto k příspěvku  od EFCA

o 27.11.2014, 19:09 | EFCA

foto k příspěvku  od EFCA

o 27.11.2014, 19:18 | cezetko | Upraveno: 2014-11-27 19:19:51
EFCA: španělka, ta firma ještě existuje: [ Link ]

Někdo na ni naprasil špatné struny.
Mají tam být nylonové, kovové mají větší tah, ohýbají krk a trhají kobylku.

Tahle kytara se hodí na klasickou hudbu. Má široký hmatník.
Jinak je téměř bezcenná...
o 27.11.2014, 19:29 | EFCA
Takhle byla koupena, struny se neměnily. Je mi jasný, že to nemá žádnou hodnotu.
o 27.11.2014, 19:54 | cezetko
EFCA: struny tam určitě nedal výrobce, či jeho distributor. Takovýhle prasonávin by tam těžko udělal.
I ta struna H vypadá jako z jiné doby, sady atd.
o 27.11.2014, 20:05 | AR
třeba tě to bude zajímat ;) [ Link ]
o 27.11.2014, 20:30 | EFCA
Tak aspoň bude čim zatopit :)
o 27.11.2014, 21:00 | X-sat (M)
Zrovna mají v Lidlu :-)
o 27.11.2014, 23:29 | Mr.Scully
No nechci do toho nikomu kecat, ale i u kytary je podle mě blbost kupovat ty největší shity za dvojku... já tomu teda nerozumím, ale když jsem kupoval já, tak jsem se dost ptal a vyšlo mi z toho, že použitelný solidní lowendy fakt začínají někdy na čtyřce...
o 28.11.2014, 10:16 | giuseppe
Pro úplného zajíce je podle mě jedno, na co začneš hrát. Ta chuť a touhy být lepší Ti sama ukáže cestu. Buďto Tě to chytne a půjdeš časem do lepší a lepší kytary, nebo nechytne a to co pořídíš- prodáš:-) Hraju na el.kytaru 22 let, začal jsem na bazarový kejtře, co měla tři singly, kabel z TV antény:-D. Přes distortion to znělo příšerně, ale 8hodin denně hraní člověka posune a koupí časem si lepší a lepší..kytaru i vybavení;-) S elektrikou Ti poradím, s akustikou nikoli.
o  Zpět  o  Nahoru
o
 

Vložit nový příspěvek do fóra


  Pro vložení příspěvku musíte být přihlášen/a.
Stránka vygenerována za 0.346 sekund.