Auto HI-FI Club CZ

autohifi,auto hi-fi,auto hifi,autohificlub,auto hi-fi club,club, klub,fórum,autorádio,autozesilovač,autorádio cd,autorádio mp3,autorádio dvd, tuning,srazy,tuningshow,klub,emma,dbdrag,tuning,autotuning,carstyling, tlumeni, Alpine,octavia,Brax,Denon,Clarion,Pioneer,Sony,panasonic,Helix, Dynamat,dego,Hertz,Audison,Fusion,McIntosh,Focal,Rockford Fosgate,Dynaudio,JBL,xenony,becker,jvc,kenwood,ground zero,dietz,morel doorboardy ,zapojeni,felicia,pioneer,peugeot,zastavba,audio,306,repro,golf,instalace,dls,4x100,FELICIE,morpheus,helix,audi(forum)

o

Forum > Ostatní > Elektrické podlahové topení

 o Navštíveno 3607x o
o 07.04.2016, 21:00 | lisagetom
Prosím o rady vás zkušených. Chtěli bychom si pořídit do novostavby elektrické podlahové topení a nevyznáme se v dnešní nabídce. Chtěli bychom nějaké chytré ovládání, aby se dala regulovat nejen teplota vzduchu a podlahy, ale také aby šel nastavit datum a čas, kdy a na kolik topit. Například aby koupelna v noci topila na málo a třeba 2 hodiny před probuzením začala topit na víc atd... Dále nevíme, kam stavebně elektrické rohože umístit, zda na polystyren pod anhydrit nebo mezi anhydrity nebo pod krytinu. Prosím o rady, co byste doporučili. Stavba je zděná, bungalov. Díky moc.


o 07.04.2016, 22:21 | noclue
fuha, pozri si efektivitu a spotrebu toho kurenia, my mame polozene pred 8 rokmi v kupelni a zere to aj travu pri ceste... ovela efektivnejsie je zakurit radiatormi...

Mozno dnes su uz ucinnejsie a sporovlivejsie vyrobky, ale urcite si to najprv prepocitaj..
o 07.04.2016, 22:46 | Tuner#2
Do zděné novostavby jedině vodní podlahové topení ;)
o 08.04.2016, 08:52 | kadel21
já sem dával elektrikcý folie pod plovoučku, páč to nebyla novostavba. Do novostavby bych taky asi uvažovalo vodní hadice, než elektriku.
Jinak termostat máme tuten [ Link ] tam se dá naprogramovat to co potřebuješ, že se ti to bude zapínat před tim než vstaneš. Na víkend jinak atd.
Ale určitě budou i lepší, třeba i s wifi co komunikujou mezi sebou a tak se dá z jednoho místa ovládat všechno atd

Kadel
o 08.04.2016, 09:50 | jola
Topím elektrickou podlahovkou a jsem nadmíru spokojenej.Dům nízkoenergetická dřevostavba.Pomůžu i s návrhem kdyžtak se ozvi na mail
o 08.04.2016, 10:43 | AR
Variant je několik. Buď máš kabely a ty dáváš do lepidla a nebo máš fólie a ty dáváš pod plovoučku. Kabely do lepidla mají výhodu v tom že je jedno jakou dáš pak finální krytinu. Anhydrit nevím zda je správná volba, to by mohl poradit jiný odborník. My to máme tak že je podlaha z polyše (tuším kolem 15cm), na tom SDK podlahovky (2x12,5) a na tom jsou položeny kabely které jsou zalité nějakými 5-7mm nivelačky.

A ad ovládání, hele je toho mraky, záleží kolik chechtáků do toho chceš utopit. Můžeš řídit jednotlivé okruhy lokálně a nebo centrálně, můžeš si to propojit s řízením celého domu apod. Koukni třeba na výrobky od Devi.

Jinak samo že záleží na typu stavby, takže jak tu padlo pokud tu máš českou "klasiku" tak tam el. podlahovka nebude to pravé.
o 08.04.2016, 16:42 | Muff
Máme celoplošné uhlíkové infra folie(né páskové např. fenix, caleo které se hodí spíše jen pod tu plovoůčku) které jdou pod akumulační vrstvu (beton,anhydrit)
Popřípadě stropní variantu.Anhydrit celkem dost choulostiví materiál, dobré vedení tepla (dokážeme jej nahřát během 20 minut a to i větší vrstvu např.10cm ) což voda neumí.Klasický beton nebo vlhčená směs se nahřívá celkem delší dobu,na druhou stránku zase déle nahřátý zůstane.
Já zase naopak říkám jedině elektřinu ;-)
máme přes 1000 domu v čr a na Slovensku od Roub enek,srubů,dřevo staveb,pasivních domu až po celkem velké objekty (500m2) ve většině případech jsme se dostaly na nižší roční náklady na vytápění než uživatelé s plynem.
o 09.04.2016, 11:00 | Jozzo
porovnáváš s plynem..a co ti kdo mají tepelné čerpadlo nebo vrt?
o 09.04.2016, 13:55 | Only_One
Pokud děláš novostavbu a měl bys nějaký druhý zdroj tepla, třeba vložku s teplovodním výměníkem a topil bys dřevem pak to je lepší mít v teplovodním sytému a kombinace elektro v koupelnách, kde to je požadováno třeba i v létě mimo sezonu.

o 13.04.2016, 14:15 | Freerider
Tohle bych řekl, že je sto systémů, sto názorů.

Můžu porovnat sebe se sousedem:

U nás: plynový kondenzační kotel se zásobníkem TUV, v přízemí teplovodní podlahové topení, patro radiátory + krb bez výměníku, pouze s průduchy a větráčky do patra (chodba) + 1 pokoj) Regulace ekviterm, řízení jedním termostatem plus hlavice na radiátorech. Chvíli trvalo to vychytat, ale v baráku je dole pořád 23-24 stupňů, v patře jsou radiátory stažené a je tam 19-21.
Náklady na topení: 22 tisíc plyn (je v tom TUV), 2000 kč dříví. Podlahy beton.

Soused č.1: elektrokotel a elektrické podlahové topení a krbová kamna.
Topí vlastně jen těmi kamny, elektriku zapíná při mrazech. , vodu ohřívá elektrikou, účet za elektřinu 15000 ročně, dříví 8 tisíc (cca) (dům má poloviční zhruba) Má anhydritové podlahy, akumulaci mají nižší než beton, ale on tou podlahou vlastně ani netopí, protože si termostat dal do obýváku, kde má krbovky.
Ta podlahovka stála skoro o 30% víc, než moje hadice.

o 13.04.2016, 14:32 | Mr.Scully
To mě docela překvapuje, že el. topení může vyjít finančně zajímavý... my když jsme to řešili v dvoupatrovém RD, tak jsme měli na výběr všechny možné varianty topení, ale projektanti nám na rovinu řekli, ať zapomeneme na el. podlahové topení a na plyn, že v podstatě má význam jen kombinace teplovodní podlahové vytápění + elektrokotel nebo TČ. Ale hádám, že těch proměnných je více a závisí to na domu, na tepelných ztrátách a x dalších faktorech...
o 17.04.2016, 12:06 | lisagetom
Dekuju vsem za reakce a nazory (Tuner#2 - proc myslis, ze jedine vodni?), ale jsme rozhodnuti, ze to bude elektricke podlahove topeni. Vim, ze nekdo bude namitat, ze jsou levnejsi zpusoby vytapeni, ale po delsim rozhodovani me prednosti elektricke podlahovky presvedcily o tom, ze ji chci. Ted jen potrebuji poradit vhodnou regulaci. Predpokladam, ze budu merit teplotu podlahy i vzduchu, regulace jednotlivych pokoju bude na sobe absolutne nezavisla a chtel bych neco chytrejsiho, co dokaze regulovat teplotu i dle denni doby a dnu v tydnu. Nevim, jestli je lepsi ke kezde mistnosti jeden chytry termostat nebo jeden centralni. Chtel bych neco na takove urovni, ze kdyz vypadne na chvili elektricky proud v siti, tak nebudu muset znovu zadavat nastavene hodnoty. Na druhou stranu ovladani pres mobil nebo PC se jevi jako zbytecnost. Rad uvitam konkretni navrhy a zkusenosti tech, kteri tento typ vytapeni maji. Diky.
o 17.04.2016, 13:17 | Tuner#2
Protože když se změní poměry na trhu, tak můžu od plynu utéc k eletrice (elektrokotel, tepelné čerpadlo) a nebo v nejhorším hodím 2000 l nádrže do garáže, které jednou za tři dny natopím (uhlí, dřevo) a vystaráno.

Navíc elektrika pokud bude na sucho jen pod podlahou, tak to sice reakčně rychlé na nátop, ale totálně bez akumulace a bude to fungovat jen v pidi domku, který bude nesmyslně zateplen. Pokud to bude elektrika v mazanině, tak už tam sice nějaká akumulace bude, ale náklady na topení opět žádná sláva obzvlášť pokud dáš na podlahu plovoučku jako typický zabiják podlahového topení ;)
o 17.04.2016, 15:05 | lisagetom
Sice nevim, jak se zmeni pomery na trhu, ale novostavbu rozhodne nehodlam pripravovat na kotel s uhlim nebo drevem. Topny kabel bude zality v mazanine, nebude na povrchu a na povrch nejspis dame vinyl. Co se tyce rozmeru domu, tak v tom bych problem nevidel. Pokud je mi znamo, tak problem je velikost podlahove plochy topeni versus tepelna ztrata objektu...
o 17.04.2016, 15:17 | Tuner#2
Já bych teda nechtěl být zavislý jen na jednom zdroji, ale každého volba a boj ;)
o 17.04.2016, 15:34 | Mr.Scully
lisegetom - nemluvíme snad o dřevu. Já jsem plně připravený na tepelné čerpadlo, elektrokotel a plynový kotel, v případě potřeby se můžu kdykoliv rozmyslet. A podlahový topení samozřejmě vodní kvůli akumulaci. Elektrický by mělo možná význam leda pokud bych ho vypínal a zapínal často (tzn. kvůli rychlejší odezvě), ale ani pak si nemyslím, že by bylo výhodnější.
o 17.04.2016, 20:45 | lisagetom
Elektricka podlahovka nebude na povrchu, ale zalita (akumulacni). Co se tyce jineho vytapeni, nez elektrikou, tak na novostavbe jsou jiz provedeny urcita opatreni, aby slo topit i jinak. Jde o to, ze teprve po dvou az trech sezonach provozu elektriky budeme zvazovat kvuli uctu, zda topeni necim doplnit nebo ne... Potreboval bych skutecne poradit od nekoho, kdo toto topeni ma, jake to ma vyhody, nevyhody, jak je s tim spokojen ci nespokojen.
o 17.04.2016, 21:30 | Reprák
Ahoj, mame novostavbu, energeticky dum B+ a mame podlahove elektricke vytapeni V system. je to super, oproti vodě o dost lepší nastavení, instalace je levnější a s tarifem D45d od CEZu to vyjde na stejyn provoz jako voda. Jenom neresis problemy s vodou a s regulacnima ventilama. Do nizkoenergeticky novostavby urcite doporučuju.
o 19.04.2016, 13:36 | lisagetom
Reprák: Super, díky za reakci :) Můžeš mi popsat nějaké tvé postřehy? Co bys třeba udělal jinak, s čím jsi spokojen. Jde mi především o regulaci. Máš v každé místnosti chytrý termostat nebo to ovládáš centrálně? Díky.
o 19.04.2016, 14:21 | radek.613
Hlavně to s tou regulací nepřeháněj, u tak nepružného systému vytápění, jako je podlahovka (obecně) je zcela zbytečné držet nějakou enormní úroveň regulace v korelaci s teplotou prostoru, protože roztodivná setrvačnost a dlouhé doby náběhu, stabilizace i odtopu drtivou většinu chytrých regulačních postupů a procesů znemožňují. I proto, jak jsi se ptal a bylo Ti odpovězeno, není nad teplovodní neboli "kapalinové" podlahové vytápění, protože akumulace energie v té cirkulující vodě je obrovský přínos k "pružnosti" systému, stejně jako se otevírá možnost rychlého a účinného "odtopu" tedy vychlazení místnosti tím, že zavřeš směšovací uzel a vychladíš podlahu "studenou" vodou. O těhle fyzikálních funkcích a dějích se může jakémukoli suchému tedy elektrickému systému jen zdát, lhostejno zda je to folie, drát, rošt, drát v lepidle. A ano, až Ti pětkrát zdraží elektrotarif, možná shrneš kousek zahrádky nebo si uděláš vrt a pořídíš malé kompresorové TČ aby jsi zjistil že.... je Ti to k ničemu, když máš v podlaze jen kousky uhlíku, krz které běhá elektrika a ne hadice s vodou, kterou na to TČ během chvilky připojíš.... kor v dnešní době není "vícezdrojovost" na škodu nikdy a je myslím krátkozraké budovat novostavbu s tak strikně omezenou technologií, jako zvažuješ....
o 19.04.2016, 14:30 | Lucni.konik
Barák 10,5x8metrů+patro. Dole podlahovka. Nahoře radiátory. Plynovej kondenzační kotel. Topení je "vodní okruh". Plynem ohřívám ještě bojler. Ročně projedu vytápění s ohřevem vody 12tis(včetně DPH). Topí se na 22°C. Jedu takto pátým rokem. Podlahy anhydrit+dlažba, zdivo Heluz STi 44.

Předtím jsem bydlel byt, cca 85m2(3+1) elektrokotel+vodní okruh, roční náklady cca 60tis.(při nizkým tarifu samozřejmě).
o  Zpět  o  Nahoru
o
 

Vložit nový příspěvek do fóra


  Pro vložení příspěvku musíte být přihlášen/a.
Stránka vygenerována za 0.3573 sekund.