Auto HI-FI Club CZ

autohifi,auto hi-fi,auto hifi,autohificlub,auto hi-fi club,club, klub,fórum,autorádio,autozesilovač,autorádio cd,autorádio mp3,autorádio dvd, tuning,srazy,tuningshow,klub,emma,dbdrag,tuning,autotuning,carstyling, tlumeni, Alpine,octavia,Brax,Denon,Clarion,Pioneer,Sony,panasonic,Helix, Dynamat,dego,Hertz,Audison,Fusion,McIntosh,Focal,Rockford Fosgate,Dynaudio,JBL,xenony,becker,jvc,kenwood,ground zero,dietz,morel doorboardy ,zapojeni,felicia,pioneer,peugeot,zastavba,audio,306,repro,golf,instalace,dls,4x100,FELICIE,morpheus,helix,audi(forum)

o

Forum > Ostatní > Soundbar vs klasika?

 o Navštíveno 8117x o
o 11.11.2018, 18:09 | GooGoo
Mam dotaz, resime domací kino, ale už nechceme plno bednicek kolem, tak me zajima ma nekdo zkusenost jak dobre umi ozvucit soundbar? Dal jestli resit 5.1 7.1 atd.. A nejake doporuceni na konkretni typ? Diky


o 11.11.2018, 18:48 | Jerry.s
Taky se mi začalo škytat po nějakém soundbaru k tv a když už bych do toho šel, určitě by jsem chtěl něco co dokáže prostorový zvuk.Vcelku se mi líbí soundbar od Bose sound touch 300, potom asi o pár levelů výš samsung hw-n950 který už podporuje Dolby Atmos a dle zahraničních recenzí je asi to nejlepší který umí prostorový zvuk, ale ta cena....
Osobní zkušenosti ale nemám ani z jedním tak že vlastně poradit nedokážu.
o 11.11.2018, 19:10 | GooGoo
Bose sound touch 300 asi ok, ale jak bude znit bez SW? nedokazu si predstavit jak zvladne basy. A dokupovat SW je nesmysl. Ja mam zatim typ na Yamaha YSP-2700, ale nevim jestli nejaka vyssi rada od samsungu za polovicni cenu nebude zvukove podobna. Idelane vse si poslechnout kdyby bylo kde...
o 11.11.2018, 20:21 | Mr.Scully
Zvuk v poho (soundbar se subwooferem), ale abys nedopadl jak já, mám u soundbaru maličko posunutý zvuk (třeba dvě desetiny sekundy, nevím) a to je na pytel :-D Nikdo neví, co s tím, zkusil jsem různé typy připojení, je to stejná značka TV i soundbaru (Panasonic) a stejně nic...
o 11.11.2018, 21:05 | Tuner#2
Mr.Scully: Klasické zpoždění, každý pořádný AV receiver a dneska už i televize nabízí možnost nastavení téhle odchylky v řádku milisekund. V menu to nemáš?
o 11.11.2018, 21:15 | Mr.Scully | Upraveno: 2018-11-11 21:17:10
Tuner#2 - ale menu nabízí zpoždění zvuku, já potřebuju zpoždění obrazu a to nijak udělat nejde... všude se jen řeší zpoždění zvuku, což fakt nepotřebuju.

Vyzkoušeno přes HDMI (ARC) i optiku...
o 11.11.2018, 21:35 | Tuner#2
Jako, že máš obraz dříve než zvuk?
o 11.11.2018, 23:01 | Mr.Scully
Jojo. Bluray nebo DVB-S, je to fuk, je to vesměs o nějakou tu desetinku sekundy. Nova je snad o půl sekundy, ale ta je částečně zpožděná z DVB-S normálně i bez soundbaru, takže tu neřeším :-D

Ptal jsem se i na Panasonicu a nikdo nic nevěděl kromě obecných rad "hard reset" apod.

Jako už jsem si zvykl... jsou to prostě malé desetiny sekundy, je to nepříjemné, ale ne zas tak zásadní, na filmy se koukat dá, zvlášť když jsou v origo znění, takže stejně pusa herců a český dabing nemusí být synchronizované.
o 23.11.2018, 09:06 | Only_One | Upraveno: 2018-11-23 09:07:50
Používáte někdo nějaký lacinější soundbar s cenou kolem 10 tisic? Nemám žádné ambice na ultra HIEND výstup, ale trošku lepší zvuk k filmům a ideálně si pustit doma SPotify v obýváku by bylo prima.
Něco jako [ Link ]
Nějaký postřeh k tomu? Absolutně nepolíben těmito věcmi

o 23.11.2018, 16:18 | Mr.Scully
No jako myslím, že soundbar za 7.5k bude furt výrazně lepší než minirepráčky na běžné TV. Mám doma TV Panasonic, kde ten soundbar za podobnou cenu to zvednul o sto procent (až teda na to zpoždění) a pak mám TV Samsung, která kupodivu zní docela dobře a zvuk jsem u ní tudíž neřešil. Na běžné využití (filmy) to stačí a hudbu na tom asi poslouchat nebudeš :)
o 23.11.2018, 19:29 | cob1,2HTP:)
Hledal jsem neco “nenapadneho” k tv a koukal jsem po polk audiu.
[ Link ]
Magnifi max. I kvuli vybave (airplay,...)
Nakonec jsem v DE bazaru koupil za 5000,- bose accustimas II limited edition, coz je jen cerna klavirni barva. Na hifionline rcv onkyo za 3000,- a jako hdmi in mam apple tv + asrock3d ktery mam uz delsi dobu. Na tom bezi horizon go a O2 tv. Vse jde ovladat ovl. harmony one. Vcerne prepinani programu upc v app win10
o 13.07.2019, 08:48 | GooGoo | Upraveno: 2019-07-13 10:49:23
Trochu oživým téma. Sounbar stále nevybrán. Ale ceny se šoupli dvou favoritů na stejnou úroveň.
Mohl by někdo posoudit konkrétníkusy?
LG SK10Y
[ Link ] #
a
JBL 5.1
[ Link ] #

Slyšel jsem je oba v prodejně a za mě JBL lepší pronikavější zvuk, ale LG má zas super výbavu a zvuk taky parádní.
o  Zpět  o  Nahoru
o
 

Vložit nový příspěvek do fóra


  Pro vložení příspěvku musíte být přihlášen/a.
Stránka vygenerována za 0.3523 sekund.