Auto HI-FI Club CZ

autohifi,auto hi-fi,auto hifi,autohificlub,auto hi-fi club,club, klub,fórum,autorádio,autozesilovač,autorádio cd,autorádio mp3,autorádio dvd, tuning,srazy,tuningshow,klub,emma,dbdrag,tuning,autotuning,carstyling, tlumeni, Alpine,octavia,Brax,Denon,Clarion,Pioneer,Sony,panasonic,Helix, Dynamat,dego,Hertz,Audison,Fusion,McIntosh,Focal,Rockford Fosgate,Dynaudio,JBL,xenony,becker,jvc,kenwood,ground zero,dietz,morel doorboardy ,zapojeni,felicia,pioneer,peugeot,zastavba,audio,306,repro,golf,instalace,dls,4x100,FELICIE,morpheus,helix,audi(forum)

o

Forum > Ostatní > Auto pro tři děti v sedackach MPV

 o Navštíveno 6114x o
o 03.04.2021, 11:01 | PK
Ahoj, prosím o radu. Dá se dneska koupit rozumny větší MPV, kam nacpu tři děti v sedackach? Ideálně větší benzín, kam dám LPG. Napadl mě s-max, Galaxy. Oželil bych výkon a vzal to s tím 2.0 107 kW. Galaxy bych bral spíš. Ale co jsem se zatím dočetl, tak není kam dát nádrž (mimo kufr)...

Mám na to 300 tis a nemůžu nic vybrat. Všechno v naftě s 200 tis a víc km. Alternativy žádný. Sharan, alhambra jen TSI. Novější max a Galaxy ecoboost. Espace nechci, i když je ve verzi grand s 2.0T. Sehnat hezkou Previi je nadlidský úkol a bojím se do budoucna dostupnosti dílů. Chci auto, co je v ČR dost zastoupeny právě kvůli potřebě dílů...naftu bych klidně bral, ale novou. U starý nechci řešit naftový nemoci. U hezkýho auta přidám na penězích. Na druhou stranu to nesmí být 20 let starý a 400 najeto. Takze asi ani nic nekoupím protože novejsi auto s menším nájezdem nesplňuje pozadavek na motorizací vhodnou pro LPG :-(


o 05.04.2021, 13:44 | Knightey-
VW Caddy a ideálně MAX verzi :)
o 05.04.2021, 15:32 | radek.613 | Upraveno: 2021-04-05 15:35:19
VW CADDY s normalnim pohodovym velkym benzinem a kastli uvnitr sirokou na tri autosesle vedle! sebe? To leda shanet na Marsu nebo svarit ze dvou podelne riznutych :-D

Nevim, podle me jedine levne a dostatecne uvnitr siroke auto jsou Voyagery....
o 05.04.2021, 15:45 | crestik
o 06.04.2021, 00:55 | Knightey-
to radek.613:
proto píšu MAXI, takže 7mi místnou. Tam jich může naládovat...
A ano, bohužel nebude splněna podmínka toho motoru.
Buď staré 2.0 CNG, nebo 2.0TDi CR a nebo pak s 1.4TGi.
Ale místa tam je dost, zadní sedačky jsou 3 plnohodnotné narozdíl od mraky aut :)
Díly a servis všude možně okolo.
o 06.04.2021, 01:08 | maresk
Brácha má už pár let (tuším cca 7-8?) S-Maxe v naftě (tuším 2litr, fakt netuším výkon) - je to 2009ka ve slušné výbavě, aktuálně to má cca 230k najeto ??? a furt víceméně bez problémů :-) - leje do toho naftu, jezdí každejch max 15k na oleje a filtry a funguje to, vypadá to rozumně, vnitřek odolnej ...

co se závad týče, vím o dvou - jednou mu odešel spínač na brzdovky u pedálu a poměrně nedávno se odporoučel ten travelpilot dx, co do toho dávali, jediná komplikace byla, že mu to "rádio" vyžralo baterku, tak se to muselo nahodit přes booster.

Kdyžtak můžu bráchu "vytěžit" o detailnější info

V současné době je mi absolutně fuk, kolik má auto najeto, zajímá mě doložitelný servis a pověst servisu, kam to jezdilo, kolik auto mělo přede mnou majitelů plus samozřejmě nechám auto pořádně prohlédnout kamaráda, který se mi o auta stará (a ten je extrémní pedant, jeho perfekcionismus hraničí s OCD)
o 06.04.2021, 09:24 | PK
Schválně se na Caddy podívám. Zatím jsem na něj v inzerci nenarazil.

Voyager se mi libí už od II. generace. Jediný co mě štve je uspořádání 2+2+3. Chci 2+3+2. Ve více lidech se bude jezdit nárazově a větší kufr se hodí na převážení dětských krámů. Jinak má všechno, co se mi líbí.

Co nejnovější s málo km chci proto, že jsem si teď za poslední dobu zvyknul jen tankovat a nic neřešit. Deset let jsem měl starý auta (10 let a víc) s nájezdem přes 200 tis a u každýho se pravidelně muselo něco řešit.
o 06.04.2021, 11:47 | Lubak
Benzín v S maxu nebo Galaxy je nereál.
2.0 HE je tragedie at v S maxu či Galaxy. 2,5 je pouze v před face verzích tzn. do 2010 a vesměs vylítané hajtry.
Když naftu tak 2010 nahoru Euro5 kvůli lepšímu řešení regeneraci DPF a do 400 seženeš slušnej kus, defakto už i poslední model by se dal. Pokud budeš courat tak jednoduché pravidla - jednou za cca. 300km udělej s autem ostřejší jízdu 50km a budeš mít klid. Kdyby náhodou tak budu mít 2016 S maxe s 2.0 naftou v 7 místném provedení k prodeji:-)s 79 tis. km
o 06.04.2021, 12:48 | PK
Lubaku pošli prosím info, kouknu na to. Signalizuje to nějakým způsobem zaplnění/potřebu vypalovat? Dojíždím do práce 25 km jedna cesta, tak auto bude jezdit pravidelně tuhle trasu + courání po městě + ostatní cesty s rodinou.

Zatím vůbec nevím, po čem jít. Jediný co je 100%, tak potřebuju dát do auta tři dětské sedačky a aby tam zbyl nějaký kufr. Ideálně auto, který mě do budoucna nezrujnuje (proto bych bral obyč benzín a měl klid).
o 06.04.2021, 12:54 | DaveF
S-max/Galaxy od 2010/11, 2,0TDCi 103/120kw Euro5, vyhnout se radši automatu a dávat si pozor na to že to je diesel - tj. včas olej, za studena na něj bejt hodnej a občas ho projet někam dál než do Kauflandu a měl bys bejt spokojenej.
o 06.04.2021, 17:47 | Lubak
PK - máš to tam
o 06.04.2021, 18:40 | PK
Díky, kouknu na to.
o 12.04.2021, 21:44 | vlados_dyk
Ahoj, dovolím si navázat na konverzaci, řeším podobné velké auto, jen bez požadavku 3 sedaček vzadu. Rád bych do 350 a mladší 2015. Buď tedy Smax nebo velké kombi. Co je asi hlavní je můj nájezd 5-6tis max a většinou krátký projížďky pár km, delší trasa výjimečně. Z toho mi tedy vychází jednoznačně benzín, ale když čtu nahoře, tak opravdu by jste se nebály dieselu na tak malý najezd a krátký trasy ? Delší trasa u mě znamená třeba jen 50km, to stačí na regeneraci filtru ? Známý co vozí auta mi doporučil SupII po FL v naftě, že do "něj" jednou za 10tis. naleju jakousi tekutinu a filtr nemusim řešit. Domnívám se, že na krátký trasy je jedině benzín, i když malý motor s turbem. Mýlím se tedy ? Předem díky za poznatky
o  Zpět  o  Nahoru
o
 

Vložit nový příspěvek do fóra


  Pro vložení příspěvku musíte být přihlášen/a.
Stránka vygenerována za 0.4174 sekund.