Auto HI-FI Club CZ

autohifi,auto hi-fi,auto hifi,autohificlub,auto hi-fi club,club, klub,fórum,autorádio,autozesilovač,autorádio cd,autorádio mp3,autorádio dvd, tuning,srazy,tuningshow,klub,emma,dbdrag,tuning,autotuning,carstyling, tlumeni, Alpine,octavia,Brax,Denon,Clarion,Pioneer,Sony,panasonic,Helix, Dynamat,dego,Hertz,Audison,Fusion,McIntosh,Focal,Rockford Fosgate,Dynaudio,JBL,xenony,becker,jvc,kenwood,ground zero,dietz,morel doorboardy ,zapojeni,felicia,pioneer,peugeot,zastavba,audio,306,repro,golf,instalace,dls,4x100,FELICIE,morpheus,helix,audi(forum)

o

Forum > Ostatní > Krbová kamna- kamnáři - prosba o radu

 o Navštíveno 8180x o
o 15.12.2009, 14:12 | Lucni.konik
Krbová kamna (eventuelně kamna se sekundárním hořením). Komín mám 7,8m vysoký, průměr 200mm, průměr připojovací 200mm. Potřebuju K.K. se sekundárním hořením. Budou stačit plechová nebo radši koupit litinová event. kreamický obklad? Jen přízemí mám cca 160m3 vzduchu. Teď to potřebuju na výtop hrubé stavby, aby mi tam vůbec šel někdo dělat - elektrikáři, instalatéři, pak na štuky, aby schly). Později to bude jen jako záložní agregát, kdyby vyplivl plyn. Teplo od kamen bude při záložním využívání rozhánět do dalších pokojů rekuperačka. Topení - dřevo, dřevěné brikety. Chci bez vodního výměníku.

Máte tip na konkrétní tip, značku, čemu se vyhnout? děkuji. Předpokládám, že výkon těch kamen by měl asi být 9kW a výše(správně?).


o 15.12.2009, 17:57 | LoboCrew
[ Link ] tohle ma kamos a muzu doporucit.nahore v tom prostoru ma jeste naskladany cihle z akumulacek..
popripade ja mam tohle [ Link ] a taky naprosta spokojenost ale nevim jestli by se ti to hodilo domu :D
jinak na 20m3 vytapenych se pocita 1kw
o 16.12.2009, 08:26 | Lucni.konik
Tak díky za rady.......po včerejším uvažování a hledání to vypadá zatím na jasného favorita:
[ Link ]
o 16.12.2009, 21:51 | LoboCrew
:) tak pak pisni jak si spokojenej :) mmj ja na tech svych mam ten 10kw vymenik vzduchovej jeste a pohoda :)
a panvicku na ohrev uzenych kolen a klobas to zvlada i bez plotynky v pohode :)
o 17.12.2009, 08:38 | Lucni.konik
výměník taky plánuju......přemýšlím, že ho vemu hned a hotovo. A na ty uzený kolena, klobásy jsem taky myslel, když jsem ty kamna našel:-))))))))))))))))
o 19.12.2009, 19:47 | LoboCrew
pokud mas dobrej tah kominu tak ho vem rovnou at pak nemusis roury do komina zarezavat znova..
o 20.12.2009, 20:47 | Lucni.konik
tak objednáno.......v úterý dorazí, tak už se těším. Ono teď ho budu ustavovat stejně přechodně, až bude hotovej barák, podlahy atd, tak ho teprv budu ustavovat nastálo a taky se budou stejně trubky měnit.
o 22.12.2009, 19:57 | LoboCrew
aha tak at slouzi dobre :)
o 05.02.2016, 15:04 | Vaseck
Já jsem hledal na chatu kamna a narazil jsem na toto [ Link ] . Třeba se ti něco bude zdát.
o 05.02.2016, 15:49 | AR
to vážně? po 6ti letech?
o 05.02.2016, 16:54 | jz33
Dobrý vtip... asi reklamka.

Tak taky jednu udělám:

třeba firma ABX - typ Fjord

Celkem se povedl Fjord 8u

[ Link ]

Taky jsem v nich jednou rozbil sklo(ono to vlastně není sklo) - bratr po mně hodil kvalitní nerez lžičku a já opětoval palbu, lžička se odrazila od jeho zad přímo na kamna :-) cena nového asi 2 500 :-)
o 07.02.2016, 13:41 | AR
jz33: a jak s abx? spokojenost? mámě je taky v hledáčku, konkrétně tu verzi co jde vybavit akumulačními cihlami
o 07.02.2016, 13:57 | jz33 | Upraveno: 2016-02-07 13:59:06
AR: určitě spokojenost, kamna slouží už snad 6 let? Kvalitní materiály, nic neupadlo, nevrže, šamot se nesype. To sklo byla moje hloupost :-) Líbí se mi, že to sklo u 8u není rovné, ale 2* zahnuté - líp to doma vypadá. Firma reaguje na dotazy a dokáže nabídnout náhradní díly. Víc mě nenapadá, co bych uvedl. V bytě 3+1 s tím Fjord 8u je vzduch veden větráky a je klid...
o 08.02.2016, 08:42 | Rocco.
Naši maj 10 let starý kamna ABX, nějaký ty kachlový. Maj měněnej komplet šamot, rozpraskanej litinovej rošt, a přikládací dveře jsou prohlá jak luk, tak že když zavřeš kličku, tak hornim a dolnim rohem po tmě prosvítaj plameny ...

O rok později koupily Jotuly, které jsou o polovic dražší, daly je na chatu, kde se v nich topí tak 2x tolik co v krbovkách ABX doma a s Jotukama nic neni, ale když nic, tim myslím opravdu vypadaj jako nové.

Za mě. Stojí za to si připlatit a koupit kamna Jotul/Nordica
o 08.02.2016, 09:07 | Lucni.konik
Já, co jsem napsal, tak pořídil. Jde o výrobek této firmy.
[ Link ]
Já mám ještě řadu Bruno-techno.
Nemůžu defakto nic říct proti. Zátop je bezvadnej. Mají plotnu, tak se dá na nich i vařit. Jako velký plus je, že tam narvu půlmetrový poleno a nemusím doma řezat dřevo na dvaceticentimetrové špalíčky.
o 08.02.2016, 09:21 | Šroub
Hele kdyz uz se to tady rozjelo... Mate nekdo zkusenost s krbovymi kamny HAAS+SOHN TREVISO?
o 08.02.2016, 09:22 | AR
Rocco: hmm jotul designově úplně mimo, na chatu asi dobrý, Nordica, jako jo dá se vybrat ale pak co se libí už je kolem kila a tolik za to nedám.

Lucni.konik: dobry, plotna asi fajn ;) ale nějak si je nedovedu představit v obyváku vedle telky :D
o 08.02.2016, 09:52 | Lucni.konik
AR že bych na tom vařil se říct nedá, ale už se mi to jednou, dvakrát hodilo, když vypadl proud :-)
Zkusím někde vyhrabat foto, jak to vypadá.
o 08.02.2016, 10:32 | Rocco.
Já udělal dobrou zkušenost s Hs Flamingo za pár kaček, nic sem od toho neočekával a sloužily dobře.
o 08.02.2016, 11:41 | PAVELK
Špatně si nevedou ani krby od firmy bez home
[ Link ]
o 08.02.2016, 13:57 | AR
pavelk: ty jejich krbovky vypadaji hodně luxusně
o 08.02.2016, 14:27 | PAVELK
mají i krásnou výrobu, žádný dovoz odněkud z prdelákovic
o 27.02.2020, 16:09 | roko25
Na mě byl fajn i Nordflam - [ Link ] , taky defacto za 5 korun docela dost muziky. Dobře nahradila doslouživší Harviu.
o  Zpět  o  Nahoru
o
 

Vložit nový příspěvek do fóra


  Pro vložení příspěvku musíte být přihlášen/a.
Stránka vygenerována za 0.321 sekund.