Auto HI-FI Club CZ

autohifi,auto hi-fi,auto hifi,autohificlub,auto hi-fi club,club, klub,fórum,autorádio,autozesilovač,autorádio cd,autorádio mp3,autorádio dvd, tuning,srazy,tuningshow,klub,emma,dbdrag,tuning,autotuning,carstyling, tlumeni, Alpine,octavia,Brax,Denon,Clarion,Pioneer,Sony,panasonic,Helix, Dynamat,dego,Hertz,Audison,Fusion,McIntosh,Focal,Rockford Fosgate,Dynaudio,JBL,xenony,becker,jvc,kenwood,ground zero,dietz,morel doorboardy ,zapojeni,felicia,pioneer,peugeot,zastavba,audio,306,repro,golf,instalace,dls,4x100,FELICIE,morpheus,helix,audi(forum)

o

Forum > Ostatní > pomoc se synology diskstation

 o Navštíveno 7747x o
o 29.05.2013, 21:04 | deda
Pánové nevlastní z vás někdo synology diskstation DS211j?
Pokud ano potřeboval bych poradit kde dělám chybu. Nejdou mi přehrávat filmy.Pokud kliknu na film a dám přehrát otevře se přehrávač a napíše že nemůže uvedeny film přehrát,že mám nainstalovat VLC player(viz obr). Ten samo mám.při instalaci jsem zaškrtl doplněk mozilla a stejně nic. Hudební soubor se normálně otevře v novem okně a VLC to přehraje ale film ani tuk. Filmy jsou všechny AVI. Nevíte kde by mohl byt zakopan pes. Zkoušel jsem to přes IE a tam to nenapíče nic ale ani to nepřehraje. Děkuji předem za jakykoliv postřeh..

foto k příspěvku  od deda



o 29.05.2013, 21:13 | mista
ahoj, jen by me zajimal duvod proc to spoustis prez prohlizec. Nesly by filmy jednoduse vysdilet v siti? protoze tato nefunkcnost muze zpusobovat ledacos. Nainstaluj do pc vlc player a normalne ho spust ze site. Alespon takto bych to udelal ja.
o 29.05.2013, 21:20 | deda
takto si to spoustela dcera, je pouze uzivatel a ma pouze uzivatelska opravneni a je to pro ni nejednodussi. Fungovalo mi to ale z niceho nic to prestalo. Osobne si myslim že to dělaá browser,ale netusim kde by to mohlo byt podelane...
o 30.05.2013, 10:16 | clown
podelane kdekoli .. , ale zkusil bych to z jineho PC, co to bude delat

kdyz ma dcera pristup na web toho synology,
tak ji to namapuj jako sitovej HDD, at si to pousti normalne z pc, tohle ti totiz v klidu muze delat jako tolikrat nejaky upgrade firmware od Synology .., ac mam synology pomerne rad, tak presne po XX ruznejch drobnejch problemech s vykonem a kompatibilitou doplnku jsem se vybodl na super design web ovladani a poridil neco blbejsiho :)

nechte ty lidi trosku premyslet a nedelejte z nich Youtube ovce .. :)

o 30.05.2013, 10:21 | deda
clown:
dělá to na všech pc doma co na to mají přístup. Všude stejný prohlížeč.. Už jsem jí to namapoval a spouští si to přes průzkumníka... ale stejně mě vrtá pořád hlavou kde by mohl být cokl zakopanej...
o 30.05.2013, 10:45 | clown
bohuzel v synology :(
tak jako pri 99 procentech problemu, co jsem s tim mel za tech 8 let, co jsem mel ruzne kousky .. , vzdy to bylo po oprave nejakeho problemu, prestalo behat neco jineho .. bohuzel :(

jednou jsem na DS111 dokonce i musel nasilne nahravat starsi firmware, protoze ty kokoti nebyli schopny opravit nejakej problem s rychlosti za 6 tydnu .. :(


o 25.06.2019, 19:39 | capo
Navážu na technické dotazy:
- NAS DS214play. Jsou tam 2 disky, oba dva po 1,8GB. Každej představuje jeden svazek. Ona dva svazky jsou v jednom Fondu úložiště (JBOD).

Když vytvářím sdílenou složku (nevím zda se nějak liší od obyčejné složky), tak se mě to neptá na fond, ale na svazek. Tím pádem narážím na problém, že pokud je ta složka na svazku (tedy disku) kterej je plnej, tak do ní nemůžu nic zkopírovat.

Mě je celkem jedno jestli jsou fajly na disku A nebo B, já prostě chci, aby dokud bude jeden z nich volnej, mohl jsem do libovolný složky dávat kolik chci dat. Teď se to tak nechová a já nevím co mám špatně....

Potřebuju složky vidět v síti přes SMB.
o 25.06.2019, 20:44 | kiklop32
Jaký raid?
o 26.06.2019, 07:17 | capo
On to vlastně není v RAID, jak jsem psal, je to JBOD (nejde ani o zrcadlení ani o stripping).
o 26.06.2019, 09:16 | KaZaN | Upraveno: 2019-06-26 11:24:08
Hele to je nějaký divný ne? V JBODu Ti přece udělá z disků i rozdílných velikostí prostě jeden jehož kapacita je součtem použitých disků ne? JBOD teda nikde neprovozuju, protože všude mám data o který nechci přijít jen proto, že jeden disk škobrtnul, tak nemůžu to zkusit...zkus udělat screeny toho postupu jak to děláš, při vytváření složky by Ti neměl nutit vybrat HW disk, ale ten svazek na JBOD "raidu".

foto k příspěvku  od KaZaN

o 26.06.2019, 19:05 | capo
Kdyby to nebylo divný tak nepíšu :))
o 26.06.2019, 19:08 | capo

foto k příspěvku  od capo

o 26.06.2019, 19:08 | capo

foto k příspěvku  od capo

o 26.06.2019, 19:08 | capo

foto k příspěvku  od capo

o 26.06.2019, 19:08 | capo

foto k příspěvku  od capo

o 26.06.2019, 19:09 | capo
Něco jsem tam buď nastavil špatně a nevím co, nebo mám jen jiný očekávání.... Díky za tipy.
o 26.06.2019, 21:12 | KaZaN
Tak mně to přijde, že to máš nějak naopak, podle mne se ten JBOD vytváří v sekci Svazek a daj se do svazku ty dva disky, u Tebe to vypadá jak kdyby jsi si udělal dva svazky a ty pak spojil v tom fondu. Problém mi přijde v tom, že tam máš dva svazky a v každým jeden disk, dal bych data do bezpečí, všecko zrušil a začal od znovu, ale jen hádám.
o 26.06.2019, 21:17 | KaZaN

foto k příspěvku  od KaZaN

o 26.06.2019, 21:17 | KaZaN

foto k příspěvku  od KaZaN

o 26.06.2019, 21:18 | KaZaN

foto k příspěvku  od KaZaN

o 03.07.2019, 11:39 | capo
Vyřešeno, opravdu jsem musel jeden svazek úplně odebrat a do něj přidat ten druhý disk. Nechápu jak jsem se do téhle situace mohl dostat, mělo by to být intuitivní :)
o 04.07.2019, 10:35 | KaZaN
Tak hlavne, ze se podarilo ;-)
o  Zpět  o  Nahoru
o
 

Vložit nový příspěvek do fóra


  Pro vložení příspěvku musíte být přihlášen/a.
Stránka vygenerována za 0.4073 sekund.