Auto HI-FI Club CZ

autohifi,auto hi-fi,auto hifi,autohificlub,auto hi-fi club,club, klub,fórum,autorádio,autozesilovač,autorádio cd,autorádio mp3,autorádio dvd, tuning,srazy,tuningshow,klub,emma,dbdrag,tuning,autotuning,carstyling, tlumeni, Alpine,octavia,Brax,Denon,Clarion,Pioneer,Sony,panasonic,Helix, Dynamat,dego,Hertz,Audison,Fusion,McIntosh,Focal,Rockford Fosgate,Dynaudio,JBL,xenony,becker,jvc,kenwood,ground zero,dietz,morel doorboardy ,zapojeni,felicia,pioneer,peugeot,zastavba,audio,306,repro,golf,instalace,dls,4x100,FELICIE,morpheus,helix,audi(forum)

o

Forum > Ostatní > Kávovar Jura

 o Navštíveno 22722x o
o 19.06.2013, 10:54 | Losky
Ahoj, asi dva měsíce pořád přemýšlím nad Jurou, ale nikdy jsem nic takového neměl, tak vůbec, jestli to smysl má či ne. Co se týče kafe, používáme doma klasiku rozpustné Nescafé nebo podobné potvory. Občas zapneme klasický kávovar na mletého Santose, nebo jak se to jmenuje. Kafí za týden uděláme tak 10, když někdo přijde, tak o něco víc.
Spíš se mi to líbí, než že to potřebujeme. Má to vůbec smysl něco takového vymýšlet? Koukal jsem po bazarech a do 10t se dá pořídit krasavec.
Jinak spíš jsme na kávu s mlékem, než na nějaké černé presso.


o 19.06.2013, 12:06 | CervinVega | Upraveno: 2013-06-19 12:07:41
Zalezi co od toho cekas...
pokud si umis uzit kvalitni kavu (surovinu), je to podle meho nej plnoautomat...
Plnoautomat je o tom, ze zmacknes cudlik a mas to cos chtel, bez tancovani okolo 10min :-)
Juru zas bez problemu prodas, kdyz se o ni budes starat a ze vypada luxusne o tom zadna :-)

Za 10 mam jednu na prodej na bazosi, je fakt v peknym stavu s malo najeto, komplet baleni a origo krabice, odber v Praze-sleva...

foto k příspěvku  od CervinVega

o 19.06.2013, 12:14 | tappaja
CV: Nemas nahodou pist do sparovaci jednotky? Delaly se dva typy, ten prvni byl ze dvou kusu a bylo to lepene dohromady, prasklo mi to a nejde to zalepit, tak jsem to "svaril" k sobe, nicmene bych bral druhej typ pistu, terej je uz z jednoho kusu a rozlomeni nehrozi...
Diky!

foto k příspěvku  od tappaja

o 19.06.2013, 12:42 | Losky
ten jsem na bazoši viděl už asi před měsícem. Vypadá pěkně. Jen je problém, zda mi to k něčemu prostě je:) Nejsem žádný kafař, v práci 3v1 a hotovo, ale doma mám radši kafe, kde je našlehaný mlíka, něco jako Latte atd. A co se týče designu, tak ten chybu opravdu nemá. Ale při těch našich možná 50 kafí měsíčně, jestli se to vyplatí. Někde jsem četl, že se do toho kupují nějaké tabletky na odvápnění atd atd...
o 19.06.2013, 14:31 | cupra.165
Honzo,jaký je rozdíl mezi těmito přístroji od Jury?
j5, e55, s90, f50.
Doteď aplikujeme kapsle Tchibo a jejich cafisimo. Nemáš možnost porovnání? A např. náhradní díly jsi taky schopen dodávat? Díky
o 19.06.2013, 14:37 | AR
Losky: tak odvápňovat musíš snad skoro každý přístroj co pracuje s vodou, od varné konvice až po nějaky hitech udělátko.
o 19.06.2013, 15:20 | CHUROS
Mno pokud nekdo pije kafe z kapslí popř nescafe, pak nema smysl premyslet o Jura kavovaru

My uz asi dva roky si nechavame kavu prazit (www.balirny.com) a musim rict, ze rozdil mezi Jura a ostatnimi kavovary je znat.
o 19.06.2013, 15:38 | nome
no pokud piješ to co říkáš (3v1 a podobne srance) tak jsou to vyhozené peníze.

Pokud do toho nedáš kvalitní kafe a ani ho nějak nevyhledáváš tak si za těch 10 papiru kup něco jineho

odvápňovat nemusíš žádnejma spešl tabletama stačí obyč kys. citrónová za 10 kč pytlík.

co se táká kávovaru já preferuju klasickou pákovku před automatem ale chápu že někomu se s tím nechce piplat.
o 19.06.2013, 15:47 | cupra.165
Churos:ted nevim jak to myslis?
Bud ze ty kapsle se tomu priblizuji ?
Nebo ze to nemá s kavou nic spolecnyho?
Ja nerikam ze kapsle jsou top. Ale porad lepsi nez ty utrejchy 2v1 nebo 3v1...to je vazne nekde jinde.
o 19.06.2013, 16:12 | Losky
tak já nejsem znalec kávy, mašina se mi líbí a spíš mě zajímá, jestli se s tím dají normálně udělat latte, cappucino ?
Co se týče kávy, když děláme v kávovaru, tak kupujeme brazilskou Santos. V čem je to lepší? Jako má to hustou pěnu, lepší chuť?
o 19.06.2013, 16:46 | prohifi.cz
Se tu jenom zeptám - jaký by měl být rozdíl mezi Jurou a např. DeLonghi?
Je to jenom o kvalitě zpracování, tj. snadnější údržba a větší výdrž ve prospěch Jury nebo je tam znát i lepší kvalita kafe?

Si tak říkám, kde by se ten rozdíl vykouzlil... že by třeba jemnější namletí? Chápu, že tlak to asi ovlivní, ale udávaný počet barů je dnes často srovnatelný.
o 19.06.2013, 17:03 | CHUROS
Cupra: jakekoliv chemicke nahrazky kavy se podle mne za kavu povazovat nedaji. Kapsle jsou jenom dalsi marketingovy trik jak zabalit chemii.

ProHifi:
DeLonghi mame v praci. Strasne je na kave znat mleti a kupodivu i voda (testovali jsme ruzne druhy).

Kouzlo je jednoznacne v kvalite zpracovani. napr. to DeLonghi bylo po 2 letech provozu uz je naladove na mleti (a pozor, to ma kazdorocni navstevu v servisu). Proste z niceho nic na nastavene mleti se kava presta dat pit protoze ji proste prepaluje.

je nas v kancelari stabilne 6 a denne udelame nekteri max 2 kavy, kdyz to zprumeruji.

Tohle se zatim u jury a u stareho Saeca (ted uz je to jina firma) dlouhodobe nestane, pokud se k tomu nekdo nechova jako prr...

A samozrejme udavany pocet baru je jedna vec, realita obcas byva jina.

Losky: zalezi na vybave, pripojuji se k tomu nadoby na mleko, dokonce i chlazene a na cappucino to ma takovy nastavec.

o 19.06.2013, 17:30 | Rajdlos
CV: máš více info? kdyžtak do majlu hpp@wm.cz, možná by byl zájem :) v práci strádáme :)
o 19.06.2013, 18:32 | CervinVega
Nevím, měl jsem několik krupsu, delonghi nebo saecca a ze všech stejné kafe ze stejné vody chutnalo divně, hůř... Nejsem fanatik, zrna nemám v lednici a pod...
Ty starší Jury mají stejnou varnou jednotku, ale logicky budou uz za zenitem a vypadají stare, nicméně do kanclu a pod proč ne...
Krups Siciliana ma stejny střeva, tak i ten jde...
Dily nemám, ja do toho zas tolik nedělám, jen kdyz musím:-)
Rajdlos-bazos.cz?
o 19.06.2013, 19:22 | Rajdlos
Už jsem ho našel :) Za kolik by byl po té Praze? S kolegou se zítra domluvíme :)
o 19.06.2013, 20:46 | kiddhombre
.. mám radši kafe, kde je našlehaný mlíka, něco jako Latte atd.

vetsina jich ma slehac na mliko, hodne lidi u nas v praci to tak pije, ale to uz clovek u toho chvilku navic stravi nez se to nasleha a nez to vycisti...

ale hodne lidi od nas z prace od automatu upousti a radsi si dela french press z cestve namleteho.
o 19.06.2013, 21:43 | Losky
mě to taky zajímá spíše ze strany kafí s našlehaným mlékem
o 19.06.2013, 22:04 | xSam
Koukni se na :

[ Link ]

Třeba ti to pomůže v rozhodování:-)
o 19.06.2013, 22:35 | CHUROS
Jo, french press mam na doma, protoze doma kavu piju obcas a sam, takze je to zbytecny luxus.

A tam mohu srovnat, ze s kavovarem se pri pouziti kvalitniho rucniho mlynku, jae to chutove velmi srovnatelne.

CV:Fakt myslis ze Krups ma stejny streva jako Jura? Hmm, ....
o 20.06.2013, 06:07 | CervinVega
Churos-pisu o Krups Siciliana, tedy o JEDNOM konkrétním modelu...
o 20.06.2013, 07:40 | tappaja
Ma stejnou sparovaci jednotku, srdce. Stejne jako nektery modely AEG (starsi)

Ja chci na svoji F70 vychytat stejnou penu jako ma bracha na F90, napada me jedine crema ventil uvnitr jednotky?

K tomu mleti, na jakou hrubost mate nastaveny mlinky?
o 20.06.2013, 07:56 | AR
CHUROS: viděl si někdy vnitřek kaplse na kavu? Mě ta namletá nepřipadá moc jako chemicky vyrobená.

No a když to tady shrnu, tak stačí obyč kávovar, ale je dobré zvolit kvalitní mlýnek, protože co tady zatím zaznělo tak jediný problém je v tom jak je to namleto no ni?
o 20.06.2013, 09:30 | CervinVega
dnesni pacient, shoda okolnosti :-)

foto k příspěvku  od CervinVega

o 20.06.2013, 09:31 | CervinVega
protika boilej, odvapneni, vymena tesneni a jedeme dal...

foto k příspěvku  od CervinVega

o 20.06.2013, 09:59 | Pavel 528
no mam Delonghi a s Krupsem se to neda srovnat-mleti ,chut,celkova propracovanost stroje a doresenost....Pokud je Jura jese lepsi,coz asi bude,je to nastupce..o))

Krups-vse uvnitr plastove a odchazejici a vsechno vsude tece...
U delonghi jsem menil take teleso

foto k příspěvku  od Pavel 528

o 20.06.2013, 09:59 | Pavel 528

foto k příspěvku  od Pavel 528

o 20.06.2013, 10:00 | Pavel 528
krups

foto k příspěvku  od Pavel 528

o 20.06.2013, 10:28 | Losky
no jo, tohle je velká otázka ano či ne:) Říkám si, jestli pro neznaboha jako jsem já a pro moje sračičky viz foto to má cenu... No, zvážím a buď koupím či ne. Vypadá to, že to prostě asi nevyužiju, ale je to hezký:)
Já si dělám asi latté pomocí malého bateriového šlehače a pěna vydrží i hodinu, jen ji musím po vyšlehání dát na 10s do mikrovlnky, pak drží luxusně:)

foto k příspěvku  od Losky

o 20.06.2013, 11:55 | AR
Hele a na tenhle druh kávy...neuvažoval si o něčem na ty kapsle? DolceGusto či ten Tassimo? Případně jednou v bedně běžela nějaká reklama tuším na DeLonghi co taky dělal různé kávové nápoje s mlíkem sám, normál zásobník na mléko a jen cvakneš "dělej latte" a hotofka.
o 20.06.2013, 11:59 | tragicomix
máme juru impressa s70 tak 10let na showroomu cca 10-20 káv denně a absolutně bez investic takže ono to není jen o tom kdo jakou kávu pije, ale kolik chce aby ten stroj vydržel .. co jsem napsal výše asi hovoří za vše

popř. kdyby někdo chtěl novej kus, udělám mu na něj super cenovku .. :))
o 20.06.2013, 12:25 | CervinVega
:-)

foto k příspěvku  od CervinVega

o 20.06.2013, 12:26 | CervinVega
motivacni plakat :-)

foto k příspěvku  od CervinVega

o 20.06.2013, 12:28 | CervinVega
pokracovani az sjedu pro tesneni :-)

foto k příspěvku  od CervinVega

o 20.06.2013, 16:05 | Knightey-
Na co je tenhle snek?
o 20.06.2013, 16:10 | nome
na ohřívání vody :-)
o 21.06.2013, 21:07 | Nora
Není nad pořádnou pákovku a kvalitní kávu...
o 22.06.2013, 09:56 | oranger
No nevim, ja uz jedine automat, sem lempl a s pakovkou se vzdycky oparim. Nevim jestli je to chyba pristroje (Electrolux EA150) Ale kdyz udelam kafe a chci sundat paku tak je stale natlakovana, takze kdyz ji rychle otevru rozstrikne se kafe vsude kolem, je to rukama nebo kavovarem?

Zatim sem presel na french press a coffesource.eu
o 22.06.2013, 10:18 | camron
Oranger:
...rozhodně tu bude přístrojem - pokud bude průchozí, tohle se stát nemůže! Nemáš ucpané to sítko v páce?
o 22.06.2013, 10:26 | dalio
taky se přicmrdnu s dotazem ..... již déle si chci koupit DeLonghi primadonnu (nebo magnificu) , s Jurou nemám žádné zkušenosti. nejsem žáden velkej kafař a mám to jen na doma. takže delonghi nebo juru ??
o 22.06.2013, 10:27 | Only_One
a nebo zkus změnit hrubost mletí zdali to pomůže a přestane se to ucpávat a nepropařovat
o 22.06.2013, 10:30 | camron
Tak Jura se, pokud mne paměť neklame, stále vyrábí v CH. Ostatní značky mají výrobu mimo země značky, takže tak....
o 22.06.2013, 10:36 | oranger
Jestli myslis tohle - viz foto, tak to vypada pruchozi, kdyz do toho natocim vodu tak dirkou dole pomalu odkapava.

foto k příspěvku  od oranger

o 22.06.2013, 10:42 | oranger
hrubost mleti zkusim dat na max.

Jinak jak ma vypadat to kafe na sitku po priprave kavy? Ma bejt suchy, vlhky mokry? Ja kdyz sundam paku tak ta miska je plna vody, coz je IMHO spatne...
o 22.06.2013, 11:03 | Only_One
no to je špatně, voda tam stát nemá, má to být taková vlhká komplaktní hmota
o 22.06.2013, 11:17 | oranger
Tak sem to napred zkusil pouze s pakou a sitkem a fouklo mi tesneni pod pakou, takze tam musi bejt nejakej problem jinde. Nejraci bych to nekomu sveril at se na to podiva a i vycisti a tak, ja to sice rozeberu ale cumim na to jak bacil do lekarny.

Nemate prosim nekdo nejaky doporuceni na opravare kavovaru nejlip praha a okoli?
o 22.06.2013, 11:56 | Davados
Dá se někde v Praze ochutnat káva z Jury?
o 22.06.2013, 13:11 | crestik
já celkem kafe můžu, a už to sem píšu poněkolikáté, z Jury je to uplně jinde...možná je to u mě už placebo, ale umí to udělat pitelnou kávu i z Jihlavanky, kterou když udělám na turka, tak se nedá pít ani řití.
o 24.06.2013, 10:00 | prohifi.cz | Upraveno: 2013-06-24 10:01:48
Když už Jura, máte tip na nějaký konkrétní model jen tak pro domácnost řekněme pro 4 kafe denně?
Ta nabídka je hodně široká a nevím, jestli je to o výdrži nebo jestli se nějak výrazně liší i způsobem přípravy?

A případně i tip na nějakou dobrou zrnkovou kávu? Rodiče pijí hodně rádi, nejvíce si zatím oblíbili tuto:
[ Link ]
o 24.06.2013, 15:47 | cupra.165
Nedávno sem koukal na test kávy a zrnková káva z Tchibo se umístila hodně nahoře...takže třeba i tam
o 24.06.2013, 15:51 | nome
moje nejoblíbenější

[ Link ]
o 24.06.2013, 16:26 | CHUROS
Indonesie Kalossi nebo Madelling

[ Link ]
o 24.06.2013, 18:38 | camron
Nejlépe udělati, na "značkové" kávy se vykašlati, dobrou kávu z osvědčené pražírničky koupiti...
o 24.06.2013, 20:05 | Nora
Jak píše Camron, dobrou kávu přímo z pražírny, nebo z některých kvalitních rodinných pražíren z Itálie, ne žádnou komerční značku...
o 02.07.2013, 16:57 | Pavel 528
jo dela to krasne 3barevnou kavu..o]]

foto k příspěvku  od Pavel 528

o 02.07.2013, 17:05 | tappaja
Ted o vikendu jsem nakrmil Juru kavou z prazirny, boze to byla lahoda!!!
Ale je pravda, ze tohle si vychutnas na espresso, max tech 45ml, plna chut... Na tribarevku ala piwoj je treba Lavazza, Movenpick, Dallmayr naprosto dostacujici a muzu potvrdit, ze 95% navstev si libuje.
Jo a je velikej chutovej rozdil, kdyz se pouzije kondenzovane mleko, misto normalniho.
Tim nezatracuju ctvrtlitranek kavy s mlekem, mam to kvartalne, ted jedu espressa, za nejakou dobu presedlam a rvu tam kvanta cukru treba, bez mlika, pak zase velka s mlekem atd atd... a to se mi libi :)
o 24.07.2013, 13:33 | Losky
Nakonec jsem se rozhodl, že nějaké espresso koupím. Limit mám 9t. Těch Jurů je pár na bazoši, ale bohužel mám teď tel. k.o, tak komunikace mailem vázne:(
Psal jsem i Cervinovi mail, zda ho nepustí třeba za 9t, ale nic... Takže ten ho už asi nemá.
o 24.07.2013, 13:55 | Nora
Tapp: espresso má mít objem do 30ml, ono na chuti kávy hodně záleží jakou teplotou byla extrahovaná a během jakého času. Výsledkem může být i z kvalitní suroviny kyselá nebo příliš hořká káva
o 24.07.2013, 14:00 | AR
tapp: kondenzované mléko? Takové to husté ala piknik v tube? Chuť lepší či horší?
o 24.07.2013, 23:12 | Losky
taky mě zajímá to mléko. Kondenzované je Salko, ne?
o 24.07.2013, 23:42 | vypuk
Sakra, tady se rozjíždí "chemický" kroužek, až čumím co to je za vědu :) A ne - kafe mám tak jednou za 4 roky a to ještě z donucení :))
o 25.07.2013, 03:35 | tappaja
Nemyslim zahustene slazene ala piknik, ale vypada to jako smetana spis, tuk kolem 8-10%
Tatra mliko treba
o 25.07.2013, 07:43 | AR | Upraveno: 2013-07-25 07:43:41
Takže něco takového?

foto k příspěvku  od AR

o 25.07.2013, 13:01 | tappaja
Tak tak
o 29.07.2013, 23:39 | Losky
Máte ještě nějaké tipy, jestli vařit vodu na hodně či na normal atd? Koupil jsem Juru F50 od CV a je perfektní, ale rád si nechám poradit co a jak
o 30.07.2013, 12:00 | Nora
to musíš vyzkoušet dle chuti výsledné kávy. Každá káva při jiné teplotě má jinou chuť. Velmi obecně lze říci, že nízkou teplotou je kyselá káva a vysokou teplotou je káva hořká, ale nemusí to platit vždy a všude.
o 31.07.2013, 12:28 | Losky
Ještě jeden dotaz, momentálně mám arabicu Santos a aroma nastavené na NORMAL. Pokud dám aroma na ROBUSTU, bude aroma intenzivnější a nebo stejné? V tomhle začínám, tak si nejsem jist, zda rozdíl poznám, proto se ptám a nerad bych pak třeba něco zvoral
o 31.07.2013, 12:39 | tappaja
Nezvoras nic, proste zkousej.
Chut kavy vynikne hlavne v malejch davkach, pokud ti nesmakuje espresso (cca 35-40ml), tak zkousej treba malou kavu 50ml.
Rek bych, ze cokoliv nad 150ml, co vylouhujes, bude sice kava dobra, ale s chuti odrud uz to nebude mit co docineni.

Ja treba az prijedu, vyzkousim nastaveni teploty, nekdy mam chut na takovou tu ne moc sparenou, nakyslou chut kavy...
o 31.07.2013, 13:35 | Losky
večer jsem si dělal asi 150 ml a takové nijaké. Dnes ráno jsem dal jen 50 ml, trošku Salka a balada:) Prostě krásná chuť i vůně. Pokud dám takhle málo kávy, doliju trošku horkou vodou, je to lepší, než když dám rovnou dělat třeba 100ml. Někde jsem to četl na netu, že se občas k espressu dává konvička s horkou vodou na dolití.
o 31.07.2013, 14:26 | RedBaron
Já si s oblibou dělám doppio, prostě do většího šálku než je ten koflíček udělám kafe dvakrát ;-)
o 31.07.2013, 14:53 | Nora | Upraveno: 2013-07-31 14:56:23
Nastav kávovar tak, aby za dobu max 30 sec. udělal max 30ml kávy, pak se zkoušej hrát s teplotou a porovnávej. Kávu nikdy nenechávej extrahovat déle než 30 sec., negativně se to projeví na chuti. Pokud chceš espresso doppio (60 ml), tak zvol program pro 2 kávy, pokud je to na tebe silné, udělej si standardní espresso 30ml a nadstav ho horkou vodou na požadovaný objem. Rovněž doporučím vyzkoušet více druhů kávy a ne jen z místních pražíren, ale také nějaké renomované italské pražírny. Tím nemyslím Lavazza, Illy a podobné...
o 31.07.2013, 16:47 | Knightey- | Upraveno: 2013-07-31 16:49:00
Koukam ze to tu je samej profik, mel bych dotaz ohledne kavomatu ale ne na takove urovni jako se tu ted resi.
V praci mame nejaky DeLonghi kavovar za cca 15t normal cena. Kava z neho je uplne o necem jinem nez doma jako treba rozpustna.
Takze jsem uvazoval o tom, ze koupim domu neco podobneho. Jenze, na to ze si dam jednu ci dve kavy denne, je nesmysl kupovat takovy stroj.
Takze zbyvaji kavomaty na kapsle. Nebyl jsem priznivcem nikdy, myslel jsem si, ze je tam pouze neco v tekutem stavu.
A kdyz jsem zjistil, ze v tech kapslich je nampleta kava, tak o tom zacinam uvazovat docela.
Mate nekdo moznost primeho provnani s tema na kapsle?
Trebas tenhle od Tchiba - [ Link ] kde by to kafe v kapslich mohlo byt trochu kvalitnejsi nez ty rozputne srajdy Jacobs Velvet co ted chlastam :)
Navic by jsi mohla mlada s timhle i udelat Latte za pouziti jedne kapsle a mleka, prave jako v tech normalnich kavomatech, ze si to mleko nasleha. Ne trebas jako od Dolce Gusta [ Link ] , kde jsou na to zapotrebi dve kapsle. Cili kava a pak asi susene mleko? Ci ja nevim co je v te druhe :)
Kdyz koupim nejaky kavovar aby i mlel kavu v nejake takovehle cenove relaci, tak je mi jasne, ze to nebude nic moc kvalita jako je trebas Jura, DeLongi v te cenove za 15t.
Co jsem koukal tak tyhle kafomaty na kapsle maji udavany tlak 15baru jako ty znackove kavomaty. Ale papir snese vse, otazkou je jaka je realita :)
A daji se pak zamenit kapsle, z Tchiba treba od toho Nestle? By me prave zajimalo na jednom stroji, jestli tam je fakt nejaky rozdil v te kave ci ne. Jelikoz na tlak 15baru jsou oboje a oboje maji kavu Arabicu.
o 31.07.2013, 17:13 | Losky
co jsem kdysi četl, tak nejhorší z nich je od Bosch to Tassimo, prý nejslabší tlak, ale ty vysoké hodnoty nedokážou žádný kapsle. V práci mají dva lidi Dolce Gusto a oba po roce reklamovali
o 31.07.2013, 17:14 | Losky
co jsem kdysi četl, tak nejhorší z nich je od Bosch to Tassimo, prý nejslabší tlak, ale ty vysoké hodnoty nedokážou žádný kapsle. V práci mají dva lidi Dolce Gusto a oba po roce reklamovali
o 31.07.2013, 17:21 | AR
Ano v kapslích dolcegusto je mletá káva a v těch mléčných je sušené mléko, nicméně nic ti nebrání si místo late balení koupit jen kávu a mléko si dodávat sám. A co se záměnností kapslí týče, tak řek bych že nejsou, každý kávovar je má tvarované podle sebe. A k tomu porovnání, nejsem zase extra gurmán a odborník na kafe, ale domam mám jak dolce tak i espresso, ale ne takovou kvalitu jako jura ale obyč presovar od catleru a zatím za sebou jen pár druhů mleté kávy z marketu. A ten rozdíl tam byl poznat. Ale zase nemůžu to porovnat s dolce jelikož v tom děláme jen ty mixované latéča, mochacina atd.
o 31.07.2013, 17:22 | AR
Losky: tak asi smůla na kus, my jej mame cca 4 roky, udělá několik káv týdně a zatím bez problému
o 31.07.2013, 17:24 | tappaja
Meli jsme v praci system Nespresso, kava z toho byla vyborna, hlinikovy kapsle jsou maly a videl jsem nekde hack, kde se pouzita kapsle naplnila znova, pretahla se hlinikovou folii a udelala se kava.

Doma mame dva roky system Dolce Gusto a nemuzu proti tomu rict pul slova, kafe chutny, vyhoda jsou ruzny mocca, capucina atd...

Takze pokud clovek (rodina) nedela 10 kafi denne, jsou tyhle automaty dobrej vynalez.
o 31.07.2013, 18:38 | Nora
kafé z dolce gusta je chuťově na hony vzdálené od kvalitní suroviny z pákového kávovaru...
o 31.07.2013, 18:42 | Losky
taky jsem viděl někde v prodeji kapsle, které se dají použít víckrát, myslím, že to bylo Nespresso. Jinak každá značka má svůj druh kapslí, které mezi sebou kompatibilní nejsou.
o 01.08.2013, 00:53 | Knightey-
Nora: jak se to da trebas srovnat z kavovaru, ve kterem je tchibo kafe? Koupene u nich? A kdyz koupim ty kapsle od nich take. Stejna znacka, stejne tlak, jen asi jina moznost namleti kavy. Ciste teoreticky pokud do tech kasli davaji to same, tak by to melo byt stejne ne?
o 01.08.2013, 07:43 | CervinVega
nevidel bych to tak dramaticky, chut se mozna srovnat neda, ale spis jen, ze je ta chut jina, nez kategoricky rict, ze horsi, protoze je hafo lidi, kterym prave "takto chutna spravny kafe" :-)
trochu jako profi zrcadlovka versus kompakt treba od Sony, ktery ma nastaveni barev tak, ze z toho pro lajka lezou "pekny" fotky, zatimco ze zrcadla "takovy nevyrazny" :-)
o 01.08.2013, 07:47 | Knightey-
CervinVega: super, tak tohle mi asi staci :)
Pockam do 5.8. to maji v Tchibu slevu 40% na ty kavovary na kapsle a pak asi neni co resit teda ;)
o 01.08.2013, 08:33 | cupra.165
Pokud se ti nechce cekat,ted v makru to mají za ty same peníze..cirka 1500.- co sem se dival
o 01.08.2013, 08:37 | Nora
[ Link ]

není tohle náhodou Tassimo?
o 01.08.2013, 08:44 | Nora
a tady další srovnání surovin....

[ Link ]
o 01.08.2013, 09:44 | Losky
Hezké video:)) Standartka nepřekvapila, ale že to Kimbo dopadne tak tragicky, to jsem teda nečekal, ale na druhou stranu, co člověk může čekat od věcí, co se prodávají v supermarketecha atd tady v ČR.
Pamatuju si, když jsme si asi před 15ti lety pořídili psa. Všude nám tloukly do hlavy nákup krmiva Pedigree. Bylo to docela drahý. Kupovali jsme. Jednoho dne jsme byli u jiného veterináře a ptal se, čím ho krmíme. Málem se osypal, hned nám nařídil jít na jinou stravu (krmiva Anka) a během pár dní se psovi zlepšila srst a i byl šťastnější. Ono se stačilo podívat na podíl složek v krmivu, kde v Pedigree bylo snad 70% popelu, prostě hnus. Firma dělala perfektní reklamy a lidi na to slyšeli.
Dneska v době internetu už člověk nemusí být jak slepá ovce a něco si o tom zjistit.
Jinak já jsem s kávovarem spokojenej, novej bych za plnou taxu nekoupil, to bych to dal raději jinam, ale za cenu nejobyčejnějšího automatu od DeLonghi jsem koupil zaručenou kvalitu bez kompromisu a vše maká tak jak má a hlavně automat - zapnu a za pár vteřin mám hotovo:)))
Dnes jsem si udělal obyč Nescafé, které jsem chlemtal do nedávna a musím uznat, že si říkám, co mi na tom chutnalo??? Vždyť je to jen něco jako melta. Pak jsem si uvědomil, že Nescafé nebo 3in1 jsem si dělal jen k nějakému pišingru nebo doplněk snídaně a málokdy pil samotné.
Teď když uvařím kafe, tak aby mi chutnalo, musím si ho dát samotné a nekazit to něčím jiným:)
Prostě obrat jako blázen...
o 01.08.2013, 10:07 | AR
Nora: tak postovat sem zrovna "peklo na talíři" a jeho směšná vide jak ze sebe udělat celebritu aspoň na netu nevim nevim....A třeba hned ten začátek kdy to kafe rozlévá postupně do panáku...snad nehceš tvrdit že když to takto udělá na pákovce bude ve všech panácích stejné kafe?
o 01.08.2013, 10:19 | Nora
AR: stejné určitě nebude, v časové křivce extrakce kávy se vylučuje jiná složka. Ale oni nijak extra neřešili sílu extrakce v jednotlivých krocích, ale její chuť a vůni...
o 01.08.2013, 10:49 | AR
Což je snad logické že chuť a vůně se bude s délkou extrakce měnit ne?
o 01.08.2013, 11:05 | Nora
Jo a myslíš že v závěru bude z každé suroviny smradlavá voda?
o 01.08.2013, 11:27 | AR
No nevím co je u tebe smradlavá voda, zkusil sem obojí, pravda neměl jsem top špica kafe to nej na světě, neměl sem taky tassimo ale jen dolce gusto a výsledek byl stejný co do barvy a případně i aroma, ať už jsem nechal protékat vodu kapslí nebo nebo pákou. Ale chápu že pro nějakého "kafaře" je něco jako automat na kapsle sprosté slovo.
o 02.08.2013, 01:08 | Knightey-
Nora: tohle Tassimo co tam je na videu, neni to od Tchiba :)
Jinak zajimavy no ale zase nevim no.
I u super DeLonghi masiny, ci Jury, kdyz se takhle budou menit v priprave kavy tyhle sklenicky pod tim, tak to bude stejny vysledek.
Jinak stejne piju picolo pokud mozno, takze piju jen ty prvni dve max :D
o 02.08.2013, 06:59 | camron
"picolo"....tywe z tohoto u nás zdomácnělého termínu obracím oči v sloup.

A nejvíc mě dostala nedávno servírka, co se mě zeptala, jestli chci co do velikosti malé anebo "klasické české espresso". Tak z toho slovního spojení jsem spadnul pod stůl.
o 02.08.2013, 07:55 | AR
o 02.08.2013, 09:01 | CervinVega
ad turek [ Link ]
tohle jsem poslouchal v kanclu snad 5 let, jak nejakej borec dokazal vybornyho turka, jak je potreba nechat vodu 2x projit varem a pod "zaruceny vychytavky" :-)))
o 02.08.2013, 09:10 | camron
Tak my Češi to máme asi s kávou jinak. Proto jsme třeba schopní si dát Caffè latte po obědě :-). Ale pomalu se to zlepšuje..:-)
o 02.08.2013, 09:17 | .mycTD | Upraveno: 2013-08-02 09:20:10
ad picolo:
nekdy garçon* na zadost o picolo nasadi takovej ksicht, ze mam sto chuti mu do nej vykricet: jo, rekl jsem pikolo! Bo vim, ze kdybych chtel espresso, tak mi doneses bazen, pico!
Tim teda nezpochybnuju, ze z jeho strany je to taky obcas dost o psychice, pravidelne diskutovat s hostem, co si vlastne predstavoval, kdyz ze sebe valil ty italismy. Ale zrovna pikolo povazuju za sice ceske, ale pomerne jasne oznaceni, takze proc ho nepouzivat.
o 02.08.2013, 09:53 | tappaja
mycTD to pomerne presne trefil na hrebik. Bohuzel. Nedavno sem mel incident v restauraci, dopadlo to bazenem, picovole...
o 02.08.2013, 10:54 | CervinVega
jj, proto by kolikrat bylo lepsi, kdyby tam meli to DolceGusto a v napojaku fotky kapsli... pak neni co pos_at :-)
o 02.08.2013, 11:38 | AR
Aby nebylo co posrat tak by ještě museli mít ty skleničky a na nich čárky aby věděli kolik vody tam dát.

Jinak jednou sem byl v jedné restauračce pro žraso do krabičky a koukam za bar a tam na přípravu kafe dolce gusto ;)
o 02.08.2013, 12:21 | Losky
ještě se taky zeptám na jednu věc. Pokud chci třeba udělat kafe do té skleničky na nožce a ozdobit šlehačkou a sklenička má objem 200ml, jak doporučujete přípravu? Dát třeba 1OOml kávy, 50ml třeba mléko a zbytek šlehačku? Když přijde návštěva, tak ať to trošku vypadá:)Jedná se mi o to, aby každý si pak řekl, sakra, to je rozdíl oproti granulátu:)
o 02.08.2013, 13:02 | AR
žeby podle typu podávané kávy?
o 02.08.2013, 13:18 | Losky
AR: Zajímalo mě, jestli děláte třeba presso 2x50ml nebo rovnou 100ml atd...
o 02.08.2013, 13:28 | AR
Jak už tady padlo tak délka extrakce by neměla přesahovat limit.

„Espresso je nápoj o objemu 30 ±5 ml s doporučeným časem extrakce 20 až 30 sekund vyrobený pod tlakem přibližně 9 barů.“ -WBC 2012

Chceš li mít kotlik tak zkus třeba americano co je pak doplněné vodou v poměru cca 1:5
o 02.08.2013, 13:39 | Losky
Vím, kolik má espresso, jen mě zajímalo, jak se dělá prostě větší kotlík, protože všude se tady píše o kávách do 50ml:)
o 02.08.2013, 13:40 | AR
Tak když chceš vetší kotlík tak překapávanou, frenchpress apod ;)
o 07.08.2013, 23:21 | MAX
Nevím, jestli to tady už padlo, ale na chuť kávy má krom jiného velký podíl mlýnek - fajnšmekři kolikrát kupujou mlýnek stejně drahý jako kávovar - dát desítku za mlýnek je vcelku OK.. :-)
Jde o to, aby kávu nepřepaloval - tedy nízké otáčky a dostatečně velké mlecí kameny. Rotační vysokootáčková sekačka zabije každou kávu.
Pak je dobré mlít jen tolik kávy, kolik člověk spotřebuje a zbytek zrnkový kávy uchovávat v lednici ideálně ve skleněné dóze se zabroušeným víkem..
A pak stačí slušná pákovka, ale i tam záleží na délce extrakce (25s)a hlavně teplotě - jestli si to dobře pamatuju, tak na presso je potřeba 92´C..
o 08.08.2013, 06:33 | CervinVega
... ta skleněná dóza musí mít hnědou barvu skla, víko konkávní tvar a lednici otvírat jen v sudé středy večer :-)
Vždy je to o tom, zvolit si poměr mezi komfort/přínos...
o 08.08.2013, 09:29 | .mycTD
to sklo nemusi byt nutne hnede, bohate staci, kdyz propusti jen svetlo vlnove delky v rozmezi cca 592,5 - 612,3 nm
o 08.08.2013, 10:56 | prohifi.cz
Když je tu tolik kávomilců, mohl bych poprosit o radu ve výběru nějakého automatu? Rodiče nyní mají nějaký DeLonghi už asi 3 roky - tenkrát stál okolo 15 tisíc, ale poslední dobou zlobí.

Popisujete tu tu, že Jura je někde jinde, tak jsem přemýšlel jim koupit nový. Napadl mne Jura ENA Micro 9:
[ Link ]

Byla by to dobrá volba? Nebo je tu třeba nějaký důvod, proč si lehce připlatit na vyšší model?

Jde tak o 2-5 kafí denně, možná se občas může hodit capuccino, ale to spíše výjimečně, není podmínka.

Předem moc díky
o 14.09.2013, 22:44 | prohifi.cz
Díval jsem se na kávovary Jura a nejsou mi moc jasné rozdíly.

Když si srovnám třeba Jura F50, C50 a ENA 9 micro OT, přijdou mi až na design téměř stejné.
Je tu někdo, kdo se v nich vyzná a uměl by poradit, jaký model pro domácí použití? Jde jenom o třeba 2-4 kafe denně - ve většině klasické "presso". Nevylučuji ani capuccino, ale není nutné.

Nějak v tom moc nemůžu najít rozdíl kromě velikosti zásobníku vody a zásobníku na odpadní kávový bobky :-)
o 17.05.2014, 12:28 | Losky
Ahoj, po roce užívání a najetých cca 550 kafí má Jura celkově 5000 kafí za sebou a občas při průtoku kávy dochází k tomu, že někdy je tišší a jindy zase hlučnější. V čem může být problém?
o 18.05.2014, 06:21 | kiddhombre
čepice přes uši?
o 18.05.2014, 14:15 | Losky
Super, rada nade vše...
o 18.05.2014, 17:15 | camron
Losky: no to víš, tady na blba nenarazíš. Co čerpadlo, není na cestě do věčných lovišť?
o 18.05.2014, 18:10 | Losky
klidně bych to okouknul, ale upřímně nevím, na co se zaměřit. Voda nikde neteče, mele to normálně. Jen někdy je dost hlučný a jindy zase asi v normálu. Čerpadlo co jsem někde četl má zvládnout asi 10000 porcí
o 19.05.2014, 09:59 | CervinVega
na cerpadle byva nasazen plast kryt, je suvne na gume, je mozne, ze se pohybuje a rezonuje o bocni stenu? jako co to zni?
o 19.05.2014, 10:03 | Losky
CervinVega: To by možná mohlo být ono. Slyším to z pravé strany, pod zásobníkem kávy. Připadá mi, že to jsou nějaké rezonance. Dá se to normálně rozebrat?
o 19.05.2014, 11:51 | CervinVega
jasne, vzadu 2 sroubky, nahore myslim jeden pod deklem kavy vepredu a cely bocni plast odsunes dozadu(ma dole zapadky-suvky)...-ten vrchni dil musis nadzvednout, mam pocit
o 19.05.2014, 12:01 | Losky
Takže něco podobného jako u počítače, že se sundá bok. Zítra na to teda mrknu. Ještě se zeptám na jednu věc. Nahoře je ta nerezová deska, kam se odkládají hrnečky. Nevíš, jestli náhodou u Impresy F50 to hřeje?
o 19.05.2014, 13:29 | CervinVega
jen mírně-pasivně od bojleru, který je vpravo nahoře, na nahřívání to rozhodně není...
o 19.05.2014, 14:01 | tappaja
Az to budes mit rozebrany, zkontroluj tu civku jak psal Cervin, jestli se neuvolnilo jadro, uz jsem to jednou videl a zakap sem to lepidlem a byl klid. (civka co ovlada prepinaci ventil na spodku varny jednotky)

A druha vec, jestli mas kousicek tlumiciho matrose, doporucuju nalepit na obe bocnice, vyrazne se to ztisi.
o 19.05.2014, 14:15 | Losky
Bohužel, nic tlumícího nemám. Naposled jsem měl doma ty plàty co se lepí do dveří za repro a poslední kusy nalepil na dřez.
o 07.10.2014, 10:49 | CervinVega
vcera jsem olepil F-90 tlumenim (docela dukladne, vse co muze vydavat pazvuky vct ruznych deklu, zadni steny, krytky uvnitr), plasty jsou na poklep krasne tiche a "hutne", ucinek ale neni uplne top, preci jen jde hodne kravalu vetracima otvorama...
takze ji leda zakryt dekou :-)
o 07.10.2014, 11:29 | Losky
já to taky nakonec vylepil a tak o 10% to je tišší, ale spíš se změnil zvuk v takový více utlumený. Ale lepší jak předtím:)
o  Zpět  o  Nahoru
o
 

Vložit nový příspěvek do fóra


  Pro vložení příspěvku musíte být přihlášen/a.
Stránka vygenerována za 0.409 sekund.